Skóra zniszczona po Benzacne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-10, 14:08   #1
rushard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2

Skóra zniszczona po Benzacne


Witam! Pewnie to dziwne, że na takim forum pisze ktoś płci męskiej, jednak mam poważny problem ze skórą. Otóż mam 19 lat, od 2-3 lat walczę z nawracającym trądzikiem. Nie jest on non-stop. Bywa, że znika na tydzień, mam idealnie gładką cerę. Jednak nagle, przez dwa dni pryszcze i inne syfy skutecznie się budują szpecąc mi przy tym twarz. Dodam, że jestem trochę ponad amatorskim modelem a takie zmiany na twarzy skutecznie odbierają mi możliwość wykonywania takich zajęć. Zauważyłem, że moi rówieśnicy nie mają już problemów z trądzikiem. W akcie desperacji postanowiłem przeszukiwać internet pod kątem pozbywania się trądziku. W ten oto sposób trafiłem na maść Benzacne. Jak się okazało, był to strzał w 10. Po dwóch dniach stosowania pryszcze zdecydowanie się zmniejszyły. Trzeciego dnia postanowiłem uporać się z problemem na dobre. Dlatego nasmarowałem ową maścią sporą część twarzy, włącznie z nosem na którym występują wągry. I tutaj zaczęły się problemy. Moja twarz silnie się podrażniła. Stała się delikatnie napuchnięta, czerwona. Zrozpaczony zacząłem szukać sposobu na oparzenie. Mama kazała mi stosować kremik Bambino. I owe zaczerwienienie i opuchlizna względnie ustąpiły. Teraz jednak problemy nawróciły. Pomimo, że owej maści nie stosuję moja twarz jest czerwona. Głównie nos i okolice: trójkąt którego wierzchołkami jest czubek nosa, i lewy oraz prawy kącik oka. Wygląda to paskudnie, szczególnie gdy mocniej zaświeci słońce twarz zaczyna mnie momentalnie piec i staje się czerwona. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Stosowanie kremów z filtrem nie jest dla mnie, po pierwsze ich nie lubię, po drugie nie miałem wrażliwej skóry na słońce, tylko chyba spadła jej "kondycja". Proszę o pomoc. W jaki sposób to zaleczyć? Przede wszystkim jak pozbyć się zaczerwienienia i wyrównać koloryt cery. Aha, byłem w aptece i pani poleciła mi na takie poparzenia Bepanthen ale chyba za dużo mi nie daje, tylko piecze mnie nos. Dołączam zdjęcie. Być może nie jest zbyt jasne ale starałem się zrobić je tak, aby jak najlepiej było widać problem. Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy-1.jpg (21,9 KB, 40 załadowań)
rushard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 17:24   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Skóra zniszczona po Benzacne

Tutaj masz wątek o uczulenie na benzacne KLIK. Używanie filtra jest w takiej sytuacji koniecznością, inaczej masz duże szanse na dorobienie się trwałych przebarwień.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-06-10 o 22:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 21:07   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Skóra zniszczona po Benzacne

Panthenol w piance, do tego mogę polecić super krem Siquens MedExpert Kojąco- łagodzący. możesz też łykać Capivit A+E i B compositium (zestaw witamin z grupy B).
Masz alergię na benzacne czyli skórę wrażliwą tak ja. Obchodź się z nią łagodniej.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Moja dermatolog na wszelkie podrażnienia wymagające regeneracji skóry poleca też to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujacy.html
Przyśpiesza gojenie naskórka.
Skóra odnawia się jakieś 28 dni, więc tyle trzeba poczekać.
Jak się skóra trochę wygoi, ale lekki rumień zostanie to możesz sięgnąć po jakiś bronzer do twarzy dla jasnej karnacji. Ja mam z Lirene Body Arabica dla cery jasnej do twarzy i ciała i lekki rumień ładnie zakrywa, wrażliwej cery nie podrażnia, nie robi plam i nie ma typowego smrodku samoopalacza.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

A na pojedyncze pryszcze to preparat punktowy Iwostin Purritin polecam albo Isana Young SOS z rossmana. Mnie one nie podrażniają, a Benzacne szkodzi mi strasznie.
Możesz też kupić coś dla alergików w aptece bo możliwe, że masz odczyn alergiczny- stąd ten rumień. Jest specjalne wapno musujące dla alergików (z kwercetyną w składzie) i chyba małe opakowanie Allertec możesz dostać bez recepty (kuracja na 7 dni). A najlepiej byłoby gdyby Cię obejrzał dermatolog. Ale o tym co jest bez recepty Ci piszę bo do dermatologa czasem trzeba czekać 2-3 miesiące, a do tego czasu pewnie Ci to zejdzie.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 17:30   #4
rushard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Skóra zniszczona po Benzacne

Dziękuję bardzo za pomoc! W poniedziałek udam się na zakupy. Dam skórze trochę odpocząć, jeśli nie zauważę jakiejkolwiek poprawy udam się do dermatologa. Nie jest to jakiś ogromny wydatek a jak żadne środki nie zadziałają to może lepiej aby zobaczył to specjalista. Pozdrawiam.
rushard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-11 18:30:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.