Pracujące Mamy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-17, 21:20   #1
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Talking

Pracujące Mamy!


Mamy pracujące, jesteście tu?


Pogadajmy o blaskach i cieniach macierzyństwa w towarzystwie etatu/prowadzenia firmy/obowiązkach zawodowych przez X godzin dziennie.


Na początek ode mnie:
Do pracy wróciłam szybko, bo po 8 miesiącach macierzyńskiego. Z wyboru.
Synek aktualnie ma niecałe 16 miesięcy i kibluje w domu z Babcią.
Mimo pojedynczych chwil zwątpienia jestem bardzo zadowolona, że do pracy wróciłam, ale.. fajnie by było pogadać z Mamami, które 'jadą na podobnym wózku'.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 22:26   #2
usuahaha
Raczkowanie
 
Avatar usuahaha
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 408
Dot.: Pracujące Mamy!

To I ja sie podepne. Corka ma 2 latka I 2 miesiace. Do pracy wrocilam po nie calym roku. Tez z wyboru, chociaz wszyscy odradzali. Mala podrzucamy raz prababci, czasem dziadkowi. Teraz liczymy, ze dostaniemy sie do zlobka, a jak nie to nie wiem jak to bedzie. I ja I maz mamy niereformowalne godziny pracy I babcia nie ma juz sil

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
usuahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 22:52   #3
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Pracujące Mamy!

Owszem

Syn ma prawie 16mc, do pracy wróciłam końcem listopada (miał 11mc) z własnego wyboru, rezygnując z rodzicielskiego na rzecz męża. Teraz pracuje w systemie zmianowym dzięki czemu w razie żłobkowej choroby nie muszę brać dużo wolnego, ale bywa czasem problematycznie, gdy mąż musi wyjechać do pracy o 7 rano, a ja wracam do domu około 7.30...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 22:12   #4
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Pracujące Mamy!

usuahaha, trzymam kciuki za żłobek.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 13:54   #5
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: Pracujące Mamy!

czesc dziewczyny,
moj synek ma dopiero 4 mies i mysle o powrocie do pracy od pazdziernika, bedzie miał wtedy 10 mscy, chcialam to zrobic w systemie 1/2 macierzysniego i 1/2 etatu - na ostatnie trzy miesiace mac- dzieki temu wydłuze go sobie o kolejne 3 mies i na pol etatu bede w robocie przez pol roku ( dostajac pol zasilku mac i pol zasadniczej). A biorac jeden dzien pracy w domu i moj mezu tez to wychodzi 3 dni po 5 godz w tygodniu opieki nas synkiem przez... no własnie nie mam babci która mi posiedzi z dzieckiem, chyba wezmę nianię.
Do złobka nie chcę oddawać - starsza córa non stop tam chorowała aż jedno z przeziębień skończyło się zapaleniem płuc i pobytem w szpitalu jak miała roczek. Tyle że w Wawie niania sporo kosztuje i jeszcze znaleźć taką do której ma się zaufanie, będzie trudno.
Ale kurcze, chcę wrócić do pracy, mieć jakiś rozwój intelektualny, swój świat, a nie tylko pieluchy, ogarnięcie domu i czekanie z obiadem na męża z pracy.

Edytowane przez jola35
Czas edycji: 2017-04-25 o 13:56
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 08:40   #6
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Pracujące Mamy!

Cytat:
Napisane przez jola35 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny,
moj synek ma dopiero 4 mies i mysle o powrocie do pracy od pazdziernika, bedzie miał wtedy 10 mscy, chcialam to zrobic w systemie 1/2 macierzysniego i 1/2 etatu - na ostatnie trzy miesiace mac- dzieki temu wydłuze go sobie o kolejne 3 mies i na pol etatu bede w robocie przez pol roku ( dostajac pol zasilku mac i pol zasadniczej). A biorac jeden dzien pracy w domu i moj mezu tez to wychodzi 3 dni po 5 godz w tygodniu opieki nas synkiem przez... no własnie nie mam babci która mi posiedzi z dzieckiem, chyba wezmę nianię.
Do złobka nie chcę oddawać - starsza córa non stop tam chorowała aż jedno z przeziębień skończyło się zapaleniem płuc i pobytem w szpitalu jak miała roczek. Tyle że w Wawie niania sporo kosztuje i jeszcze znaleźć taką do której ma się zaufanie, będzie trudno.
Ale kurcze, chcę wrócić do pracy, mieć jakiś rozwój intelektualny, swój świat, a nie tylko pieluchy, ogarnięcie domu i czekanie z obiadem na męża z pracy.
Według mnie praca 1/2 etatu i macierzyński to fajny pomysł, jeśli chcesz wyjść do ludzi, ale też nie znikać dziecku na cały dzień. Też chciałam tak wrócić, ale przy moim charakterze pracy szef powiedział, że nie ma sensu i poczeka aż będę mogła wrócić na cały etat. Mój bobas miał wtedy 13 miesięcy.
Jeśli chodzi o nianie w Warszawie, to miałam dokładnie takie same obawy. Zwłaszcza dla maluszka. Zdaliśmy się na intuicję przy wyborze, ale szczerze mówiąc bywało różnie. Zainstalowaliśmy w domu kamerki, o których zawsze uprzedzaliśmy. Ale i tak najlepiej było widać po dziecku, czy czuje się dobrze, czy nie bardzo.
Z doświadczenia mogę podpowiedzieć, że warto spisać na kartce wszystkie ustalenia - od sposobu wychowywania dziecka (co jest dla Was najważniejsze) po rozliczanie nadgodzin, urlopów (co jest istotne dla niań).
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 10:00   #7
usuahaha
Raczkowanie
 
Avatar usuahaha
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 408
Dot.: Pracujące Mamy!

Musze sie pochwalic. Od wrzesnia mamy zlobek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
usuahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-28, 13:50   #8
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Pracujące Mamy!

Cześć ja wróciłam do pracy po rocznym macierzyńskim. Moją córcią zajmujemy się na zmianę z babcią i tż. Pierwszy miesiąc właśnie się kończy i jest ok. Co prawda jestem bardziej zmęczona, bo jeszcze mamy nieprzespane noce, ale pocieszam się że kiedyś w końcu nastąpi ten czas
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 15:02   #9
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: Pracujące Mamy!

mawiko o kurcze, to z tymi nianiami naprawdę klops, jak się nie ma poleconego nikogo ani sprawdzonego to trzeba liczyć chyba tylko na szczęscie.
Kurcze, tylko 10 mies dziecko nie powie że nie lubi niani, eh szczęśliwe te co mają możliwość zostawić pod opieką dziadkom albo taty. Z drugiej strony mam fajne przedszkole, priv niestety, które przyjmuje już dwulatki, czyli niania byłaby tylko rok. Najgorsze, że nie wiem czy mnie nie zwolnią po powrocie z mac w ramach zwolnień grupowych, jakbym wróciła w systemie 1/2 etat, 1/2 macierzyński to miałabym dłuższą ochronę i w razie czego zdązyłabym sobie wszystko przypomnieć jakbym miała szukać nowej roboty.
Minimonix te pierwsze miesiące po powrocie do pracy są zawsze trudne - stres w pracy no i ta tesknota za maluchem i po powrocie od razu zajmowanie się dzieckiem czyli drugi etat i ani chwili wytchnienia. Trzymaj się, będzie coraz lepiej.
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 17:27   #10
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Pracujące Mamy!

Cytat:
Napisane przez jola35 Pokaż wiadomość
mawiko o kurcze, to z tymi nianiami naprawdę klops, jak się nie ma poleconego nikogo ani sprawdzonego to trzeba liczyć chyba tylko na szczęscie.
Kurcze, tylko 10 mies dziecko nie powie że nie lubi niani, eh szczęśliwe te co mają możliwość zostawić pod opieką dziadkom albo taty. Z drugiej strony mam fajne przedszkole, priv niestety, które przyjmuje już dwulatki, czyli niania byłaby tylko rok. Najgorsze, że nie wiem czy mnie nie zwolnią po powrocie z mac w ramach zwolnień grupowych, jakbym wróciła w systemie 1/2 etat, 1/2 macierzyński to miałabym dłuższą ochronę i w razie czego zdązyłabym sobie wszystko przypomnieć jakbym miała szukać nowej roboty.
Minimonix te pierwsze miesiące po powrocie do pracy są zawsze trudne - stres w pracy no i ta tesknota za maluchem i po powrocie od razu zajmowanie się dzieckiem czyli drugi etat i ani chwili wytchnienia. Trzymaj się, będzie coraz lepiej.
Dzięki! ogólnie jest bardzo ok. Marzę jedynie o przespaniu całej nocy, tak do 8 rano chociaż pracuję też na nocne zmiany i po nocce też bywa różnie. Kiedyś po nocy jeździłam na zajęcia na uczelnie a teraz nie mam na nic siły. Starość
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 17:37   #11
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Pracujące Mamy!

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Dzięki! ogólnie jest bardzo ok. Marzę jedynie o przespaniu całej nocy, tak do 8 rano chociaż pracuję też na nocne zmiany i po nocce też bywa różnie. Kiedyś po nocy jeździłam na zajęcia na uczelnie a teraz nie mam na nic siły. Starość
Pamiętam, że ja też marzyłam o przespanej nocy. Moje dziecko długo było antyfanem snu, a ja czasem ledwo dawałam radę. Na pocieszenie powiem Ci - TO MIJA. Naprawdę , choć teraz trudno w to uwierzyć.

Mój przedszkolak teraz już praktycznie nas nie potrzebuje w nocy. Wodę do picia ma pod ręką przy łóżku, w nocy chodzi sam na siku, jeśli potrzebuje (nawet ręce zawsze myje). My zostawiamy mu tylko takie specjalne małe światełko, żeby wiedział gdzie iść.
Także serio, będzie dobrze!
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-29, 22:15   #12
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Talking Dot.: Pracujące Mamy!

Cytat:
Napisane przez mawik0 Pokaż wiadomość
Pamiętam, że ja też marzyłam o przespanej nocy. Moje dziecko długo było antyfanem snu, a ja czasem ledwo dawałam radę. Na pocieszenie powiem Ci - TO MIJA. Naprawdę , choć teraz trudno w to uwierzyć.

Mój przedszkolak teraz już praktycznie nas nie potrzebuje w nocy. Wodę do picia ma pod ręką przy łóżku, w nocy chodzi sam na siku, jeśli potrzebuje (nawet ręce zawsze myje). My zostawiamy mu tylko takie specjalne małe światełko, żeby wiedział gdzie iść.
Także serio, będzie dobrze!
Uff to jeszcze trochę poczekam. Może jak będzie miała 1,5roku już prześpi noc? Bywały takie nocki w 8 czy 9 miesiącu, ale potem zaczęły wychodzić zęby i od tamtej pory się zepsuła
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-29 22:15:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.