Mieszkanie z mamą.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-04, 16:26   #1
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Unhappy

Mieszkanie z mamą..


Hej dziewczyny..

Sprawa jest trudna. W maju zmarł mój tata, głowa rodziny, ogarniał większość ważnych spraw domowych.. Mama zawsze była mu podległa, robiła tak jak on uważał, a zajmowała się głównie pracą, dziećmi i sprawami domowymi typu gotowanie. Wszelkie papierki, sprawy urzędowe i mnóóóóstwo innych, ogarniał mój tata.

No i problem jest taki, że w czerwcu z moim TŻ postanowiliśmy zamieszkać z mamą, pomóc jej TROCHĘ. Ale sprawy potoczyły się inaczej, mama robi wieczny bałagan wokół siebie, nie dba o nic, liczy się dla niej tylko kuchnia (gotowanie, nie sprzątanie), ciągle w niej siedzi jeśli nie jest w pracy, kury i psy. Nic więcej, wieczny bajzel wszędzie. Ja z narzeczonym mieszkamy u góry i to jest nasze mieszkanie. Na początku pomagałam mamie sprzątać u niej itd, w sumie, robiłam to za nią, ale kiedy zobaczyłam, że w ogóle tego nie szanuje i nie docenia, bo od razu robiła bałagan, przestałam. Mój TŻ przejął obowiązki mojego taty, mamy po 21 lat, a spadły na niego obowiązki 50letniego faceta, jest ciężko. Byłoby to do wytrzymania, gdyby nie ciągły brak zadowolenia mamy, jakieś fochy, pretensje, a ponadto wielkie uwielbienie jednego z moich braci, który okradał ją przez wiele lat i wplątał się w wielkie długi, przez co po śmierci taty nad domem wisi komornik... Jest wiele wiele w domu, co nam nie odpowiada, i mama nic nie chce zmieniać. Gdzie wszyscy widzą, że sytuacja jest nienormalna. Mamy ochotę się wyprowadzić, ALE. Czuje się za mamę odpowiedzialna. Ma 52 lata, a nie ogarnia życia, nie ma prawa jazdy i jest całkowicie zależna od innych.. Boję się, że sobie nie poradzi, a przez to jak tu wygląda, mój drugi brat też nie chce z nią mieszkać... Ten brat od długów, oczywiście też nie, woli zadzwonić do mamusi o pieniążki jak nie ma na życie (ma 27 lat, dziecko i od września nie pracuje, ale i tak jest ukochanym synkiem mamy) i pokazać się raz w roku na święta. Nie wiem co robić, chcę walczyć o swoje życie i żyć jak sobie wymarzyłam, ale z drugiej strony...
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 16:55   #2
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Mieszkanie z mamą..

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny..

Sprawa jest trudna. W maju zmarł mój tata, głowa rodziny, ogarniał większość ważnych spraw domowych.. Mama zawsze była mu podległa, robiła tak jak on uważał, a zajmowała się głównie pracą, dziećmi i sprawami domowymi typu gotowanie. Wszelkie papierki, sprawy urzędowe i mnóóóóstwo innych, ogarniał mój tata.

No i problem jest taki, że w czerwcu z moim TŻ postanowiliśmy zamieszkać z mamą, pomóc jej TROCHĘ. Ale sprawy potoczyły się inaczej, mama robi wieczny bałagan wokół siebie, nie dba o nic, liczy się dla niej tylko kuchnia (gotowanie, nie sprzątanie), ciągle w niej siedzi jeśli nie jest w pracy, kury i psy. Nic więcej, wieczny bajzel wszędzie. Ja z narzeczonym mieszkamy u góry i to jest nasze mieszkanie. Na początku pomagałam mamie sprzątać u niej itd, w sumie, robiłam to za nią, ale kiedy zobaczyłam, że w ogóle tego nie szanuje i nie docenia, bo od razu robiła bałagan, przestałam. Mój TŻ przejął obowiązki mojego taty, mamy po 21 lat, a spadły na niego obowiązki 50letniego faceta, jest ciężko. Byłoby to do wytrzymania, gdyby nie ciągły brak zadowolenia mamy, jakieś fochy, pretensje, a ponadto wielkie uwielbienie jednego z moich braci, który okradał ją przez wiele lat i wplątał się w wielkie długi, przez co po śmierci taty nad domem wisi komornik... Jest wiele wiele w domu, co nam nie odpowiada, i mama nic nie chce zmieniać. Gdzie wszyscy widzą, że sytuacja jest nienormalna. Mamy ochotę się wyprowadzić, ALE. Czuje się za mamę odpowiedzialna. Ma 52 lata, a nie ogarnia życia, nie ma prawa jazdy i jest całkowicie zależna od innych.. Boję się, że sobie nie poradzi, a przez to jak tu wygląda, mój drugi brat też nie chce z nią mieszkać... Ten brat od długów, oczywiście też nie, woli zadzwonić do mamusi o pieniążki jak nie ma na życie (ma 27 lat, dziecko i od września nie pracuje, ale i tak jest ukochanym synkiem mamy) i pokazać się raz w roku na święta. Nie wiem co robić, chcę walczyć o swoje życie i żyć jak sobie wymarzyłam, ale z drugiej strony...
Ale z drugiej strony co?
Matka nie szanuje twoich starań.
Ma wywalone na twoje próby pomocy.
Zajmij się swoi życiem. Wyprowadź. Załóż rodzinę/ zajmij sobą i swoim facetem, a nie robisz z matki kalekę.
Nigdy sie nie nauczy ani ogarniać swoich spraw, ani szanować Ciebie i twojej pomocy, jeśli wiecznie bedziesz ją wyręczać i pozwalać na brak szacunku.
Kto w tym ukladzie jest rodzicem a kto udaje dziecko?!

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 17:11   #3
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mieszkanie z mamą..

Zacznij żyć swoim życiem. Wyprowadź się z chłopakiem będziesz miała większy komfort psychiczny a to bezcenne. Matka nie szanuje twojej pracy i strań- nie jest też małym dzieckiem które sobie w życiu nie poradzi jak nie posprząta to będzie żyła w syfie jej wybór. To kobieta w sile wieku jak będzie musiała to się ogarnie nie ma sensu żebyś robiła z siebie męczennice i poświęcała własne szczęście dla osoby która tego i tak nie doceni.
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 17:16   #4
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Mieszkanie z mamą..

Wyprowadź się.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 18:04   #5
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Mieszkanie z mamą..

Bardzo ciężka sytuacja. Rozumiem Twoje rozterki. Z jednej strony czujesz się za nią odpowiedzialna, to w końcu Twoja matka a z drugiej...ona kompletnie ma gdzieś Twoje starania. Ona nie jest małym dzieckiem, a skoro uwielbia Twojego brata to niech on z nią mieszka bądź przyjeżdza codziennie i jej pomaga. Wyprowadź się od niej, mówię poważnie. Jeżeli by szanowała Twoją pracę, jak najbardziej, ale sama widzisz jak to wygląda. Kompletnie ją to nie interesuje. Okazała Ci chociaż raz jakąkolwiek wdzięczność? Usłyszałaś słowo dziękuję? Uciekaj stamtąd dziewczyno póki Twój chłopak jeszcze nie jest zirytowany tą sytuacją, na pewno niepotrzebne Ci są kłótnie z nim
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 18:18   #6
LaPanteraNegra
Raczkowanie
 
Avatar LaPanteraNegra
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 69
Dot.: Mieszkanie z mamą..

Jeżeli nie chcesz zniszczyć sobie życia to musicie z chłopakiem się wyprowadzić. Nie jesteś w stanie pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce i nie umie jej docenić. I nie możesz dać się zniszczyć wyrzutom sumienia i poczuciu winy, nie tędy droga.
LaPanteraNegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 19:34   #7
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Mieszkanie z mamą..

A czy mama nie popadła czasem w jakąś deprechę? Czy zawsze była typem bałaganiarza? Czy nastąpiła jakaś zmiana w jej zachowaniu, jest smutna? Może w tym tkwi problem? Czy rozmawiałaś z nią na ten temat?
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-04, 21:46   #8
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Mieszkanie z mamą..

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny..

Sprawa jest trudna. W maju zmarł mój tata, głowa rodziny, ogarniał większość ważnych spraw domowych.. Mama zawsze była mu podległa, robiła tak jak on uważał, a zajmowała się głównie pracą, dziećmi i sprawami domowymi typu gotowanie. Wszelkie papierki, sprawy urzędowe i mnóóóóstwo innych, ogarniał mój tata.
Popełniliście błąd na samym początku, wprowadzając się do mamy. To nie jest małe dziecko. Trzeba było udzielić mamie pomocy na zasadzie pójścia z nią do urzędu czy przypominania o załatwianiu pewnych spraw, a nie zastępowaniu taty w jej życiu.

Piszesz, że mama nie ogarnia życia, ale robi to na Wasze przyzwolenie. Po co ma coś ogarniać, skoro ma ludzi, którzy zrobią to za nią. 52 lata to jeszcze jest młoda osoba, która wielu rzeczy może się nauczyć, wiele zrobić, łącznie z prawem jazdy. Więc nie zastanawiaj się, tylko się wyprowadź a mama niech zacznie zachowywać się jak dorosła osoba, którą jest.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-04 22:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.