Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :((( - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-07, 21:04   #181
WrozkaZebuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Drogie kolezanki. Pomocy!

Dowiedzialam sie w 6 tyg ze jestem w ciazy. W miedzyczasie pilam i zazywalam sporo srodkow przeciwbolowych i jeszcze bylam przeziebiona i leczylam się czym moglam.

Teraz nie wiem co robić? Jaka jest szansa na zdrowe dziecko??
WrozkaZebuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 21:05   #182
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez WrozkaZebuszka Pokaż wiadomość
Drogie kolezanki. Pomocy!

Dowiedzialam sie w 6 tyg ze jestem w ciazy. W miedzyczasie pilam i zazywalam sporo srodkow przeciwbolowych i jeszcze bylam przeziebiona i leczylam się czym moglam.

Teraz nie wiem co robić?
Jaka jest szansa na zdrowe dziecko??
Przeczytaj wątek.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 12:33   #183
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez WrozkaZebuszka Pokaż wiadomość
Drogie kolezanki. Pomocy!

Dowiedzialam sie w 6 tyg ze jestem w ciazy. W miedzyczasie pilam i zazywalam sporo srodkow przeciwbolowych i jeszcze bylam przeziebiona i leczylam się czym moglam.

Teraz nie wiem co robić? Jaka jest szansa na zdrowe dziecko??
Nie martw sieBralam leki dosc silne i jeszcze mialam rtg na ręke. Urodzialam zdrowe dziecko.
__________________
mamuska
szalona
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:31   #184
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ja palilam (sporo), pilam I zaliczylam wypad do amsterdamu nie wiedzac, ze zaszlam w ciaze ( swieta + sylwester). zorientowalam sie dopiero w 4 tygodniu, corka zdrowa, urodzona w terminie nie martw sie na zapas


Wyslane z telefonu, przepraszam za brak polskich znakow
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 15:50   #185
patti320
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ja właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. 5-6 tydzień...Mam dość długie, nieregularne cykle, a ból piersi tłumaczyłam sobie zbliżającą się miesiączką. W ostatnią niedzielę wypiłam piwo i dwie lampki wina, którymi tak się strułam, że przez pół nocy nie wyszłam z łazienki. Następnego dnia zrobiłam test ciążowy. Panicznie się teraz boję, żeby maleństwu nic nie było...
patti320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 12:11   #186
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Dziewczyny, a co z pierwszymi dniami po zapłodnieniu? Wczoraj pękła nam prezerwatywa, a za rowno tydzien od tego zdarzenia mamy wielką imprezę rodzinną. Czy to prawda, że przez pierwsze 2 tygodnie zarodek nie czerpie nic od matki?
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-20, 22:48   #187
reddiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Droga przyszła mamusiu, mój post jest ku pokrzepieniu Twojego serduszka Po pierwsze wyluzuj i przestań już się zamartwiać, żeby maleństwo w Twoim brzuszku też mogło się zrelaksować Maleństwo , które przecież już teraz tak bardzo KOCHASZ, i z którym już niedługo będziesz dzielić swoje dni. Ale wypiłaś...nie wiedząc o nim, o Twoim największym skarbie...Zrobiłaś to, pewnie jak większość z nas, nieświadomie...No więc, od dzisiaj ani kropli alkoholu więcej, aż do odstawienia malucha od cycusia. Ale to już sobie przyrzekłaś, prawda? Więc jak to się stało, że tu trafiłaś? Może tak jak ja, nie spodziewałaś się że możesz zajść w ciążę już podczas pierwszego cyklu, gdy przytulanki wypadły w "te" dni...ja byłam przekonana, że w ciążę nie zachodzi się tak łatwo, tak o, "cyk" w wieku 35 lat..byliśmy z mężem w imprezowym okresie swojego życia, tu piwko, tam drink, w międzyczasie jubileusz...i wtedy TEN jeden, najtańszy, kupiony z głupot test. I radość, nieopisana radość ale też strach, o przeszłość i o przyszłość..o to co mogło się stać, dziesiątki stron, fora, wątki...Maleńka urodziła się zdrowa i silna, jest prześliczna, uśmiechnięta i wszyscy ją uwielbiają Cudowne dziecko, dar od losu, jest do przodu we wszystkich kwestiach rozwojowych)) a teraz na chłodno - płód jest o wiele silniejszy, niż nam się wydaje. Poza tym, ile faktycznie dni mogło minąć, od kiedy jesteś w ciąży? Pamiętaj, że lekarz liczy ciążę od dnia ostatniej miesiączki, więc w 5 tygodniu, de facto jesteś w 3 tygodniu od zapłodnienia. U mnie tak właśnie było, gdy się dowiedziałam. Co możesz teraz zrobić (poza tym że przestajesz się zamartwiać, ale to już ustaliłyśmy, tak?) Kup bardzo dobre witaminy ciążowe. Doładuj DHA!!! wpływa korzystnie na rozwój mózgu i wzroku maluszka, zapobiega przedwczesnemu porodowi. Suplementuj DHA jak najwcześniej. Słuchaj muzyki stymulującej rozwój maluszka. Relaksuj się, chodź na spacerki, dotleniaj się (absolutnie nie pal, nawet jeżeli robiłaś to wcześniej, bardzo postaraj się rzucić, to mega ważne), dobrze się odżywiaj, celebruj ten czas - pod Twoim serduszkiem mieszka ktoś wspaniały i wyjątkowy - Twoje dzieciątko. Zobaczysz, że urodzi się zdrowe, a Tobie da mnóstwo radości Jego uśmiech wynagrodzi każde staranie i nie będzie się liczyło już nic poza tym Ze wskazówek, rób częste badanie krwi, zwłaszcza kontroluj poziom żelaza, przebadaj się pod kątem tokso, zrób test obciążenia glukozą (mega ważne!!!) odpowiednio wcześnie, ok. 20 tygodnia. Poczytaj co do powiedzenia na tematy ciążowe ma mamaginekolog (autorytet!) Życzę Tobie i maluszkowi dużo zdrówka i zobaczysz - będzie dobrze
reddiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-02-01, 06:54   #188
ElaMonika
Przyczajenie
 
Avatar ElaMonika
 
Zarejestrowany: 2023-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ale to są głupoty.. no i po co lekarze tak straszą? 😅. Ja znam osobiscie kilka kobiet. . Jedna alkoholiczka , pila cała ciąże. No, do 7 miesiąca. Dziecko urodziło się zdrowe jak ryba. Druga sasiadka, brała mocniejsze rzeczy niż alkohol. Dziecko zdrowiutkie ma już 5 lat. To chyba takie straszaki
ElaMonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-01, 08:42   #189
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez ElaMonika Pokaż wiadomość
Ale to są głupoty.. no i po co lekarze tak straszą? 😅. Ja znam osobiscie kilka kobiet. . Jedna alkoholiczka , pila cała ciąże. No, do 7 miesiąca. Dziecko urodziło się zdrowe jak ryba. Druga sasiadka, brała mocniejsze rzeczy niż alkohol. Dziecko zdrowiutkie ma już 5 lat. To chyba takie straszaki
nie, to nie są głupoty i straszaki
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-01 09:42:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.