Co sądzicie o moim pomyśle? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-20, 15:48   #1
Artemida343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4
Smile

Co sądzicie o moim pomyśle?


Hej. Zaczęłam od września studia na kierunku położnictwo. Bardzo mnie to pasjonuje, w sumie już od wielu lat. Wcześniej chciałam dostać się na medycynę i wybrać specjalizację ginekologię i położnictwo. Niestety nie dostałam się, ale postanowiłam wybrać położnictwo. Mam taki pomysł, aby po skończeniu 2 czy 3 roku studiów poprawic maturę z chemii i matematyki podstawowej (bo łatwiej zyskać punkty na matmie, niż na biologii), a później próbować dostać się na kierunek lekarski. Wybrałabym później jako specjalizację tą ginekologię. Miałabym wtedy wykształcenie i doświadczenie w 2 pokrewnych zawodach. Być może mogłabym pracować prywatnie i jako lekarka, i jako położna. To by było takie szersze podejście do pacjentki Być może (bo zdobywanie wiedzy i jej wykorzystywanie jest super) jeszcze później mogłabym dobrać 2. specjalizację, np. pediatrię. Wtedy to już familijnie bym działała
Najbardziej ucieszyłby mnie po prostu uśmiech pacjentki czy zaufanie, którym by mnie obdarzyła. Chociaż ciągnie mnie też do tworzenia publikacji naukowych i ogólnie rozwijania, ulepszania medycyny w kolejnych latach ❤️

Podsumowując, co sądzicie o moich pomysłach na siebie?
Artemida343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 17:00   #2
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Co sądzicie o moim pomyśle?

Probowac zawsze warto, ale wg mnie lepiej zrobisz poprawiajac mature i jednoczesnie studiujac, niekoniecznie dopiero po 3. roku. Jak uda Ci sie poprawic wczesniej to wez dziekanke, sprobuj przez rok z lekarskim i jesli Ci bedzie odpowiadac to zostaw poloznictwo. W przyszlosci raczej male prawdopodobienstwo ze bedziesz pracowac jednoczesnie jako ginekolog i polozna ginekolog tez pracuje na porodowce (bo rozumiem ze taka praca Ci sie podoba), zazwyczaj za lepsza stawke, wiec wg mnie lepiej sie skupic na jednym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 23:23   #3
Artemida343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4
Dot.: Co sądzicie o moim pomyśle?

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Probowac zawsze warto, ale wg mnie lepiej zrobisz poprawiajac mature i jednoczesnie studiujac, niekoniecznie dopiero po 3. roku. Jak uda Ci sie poprawic wczesniej to wez dziekanke, sprobuj przez rok z lekarskim i jesli Ci bedzie odpowiadac to zostaw poloznictwo. W przyszlosci raczej male prawdopodobienstwo ze bedziesz pracowac jednoczesnie jako ginekolog i polozna ginekolog tez pracuje na porodowce (bo rozumiem ze taka praca Ci sie podoba), zazwyczaj za lepsza stawke, wiec wg mnie lepiej sie skupic na jednym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A może dałoby się skończyć ostatni rok położnictwa jednoczesnie rozpoczynając medycynę na 1. roku? Tylko musiałabym dostać się na tą samą uczelnię, a niełatwo jest się dostać na lekarski na WUMie...
Artemida343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 21:20   #4
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Co sądzicie o moim pomyśle?

Jasne, tak by bylo najlepiej. Ale wiem z doswiadczenia ze lepiej skupic sie na jednym, juz lekarski zapewni Ci na 1 roku duzo nauki. Osoby, ktore znam i jednoczesnie studiowaly 2 kierunki rownolegle z lekarskim (szczegolnie na poczatku) zazwyczaj zawalaly cos wiec wg mnie lepiej skupic sie na jednym porzadnie, na tym na czym Ci bardziej zalezy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 11:43   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co sądzicie o moim pomyśle?

Ale po co? I tak nie będziesz pracować jako człowiek orkiestra (oczywiście możesz planować, że dorobisz jeszcze geriatrię i będziesz już rodzinny full wypas, a jeszcze można zakład pogrzebowy otworzyć....) a schodząc na ziemię, raczej nie będziesz położną po lekarskim, bo to się nijak nie opłaca, a nie sądzę, żeby jakiś szpital był zainteresowany "lekarzo-położną" z pensją lekarza.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2021-01-23 o 11:44
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-23 12:43:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.