który podkład jest lepszy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 16:47   #1
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138

który podkład jest lepszy?


który podkład z tych trzech jest Waszym zdaniem lepszy?

Gosh podkład Light Wear Make-up
Gosh podkład X-Ceptional Wear Make-up
Lumene podkład DOUBLE STAY
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img.jpg (5,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fesrf.jpg (6,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lumene.jpg (7,3 KB, 9 załadowań)
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:40   #2
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: który podkład jest lepszy?

Czy któraś używała , jakiegoś z tych trzech podkładów i może sie na ten temat wypowiedziec.
Z góry dzieki
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:55   #3
Olllka
Raczkowanie
 
Avatar Olllka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 92
Dot.: który podkład jest lepszy?

niestety nie, ale moze poszukaj na KWC może coś jest na ich temat to tam masz pełno komentarzy
__________________
"...And you know that you’re good...
...Cause they told you could be...
...The next BEST superstar..."
Mel C.
Olllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:08   #4
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: który podkład jest lepszy?

Tych goshów nie znam, ale jedno mogę powiedzieć- strzeż się tego lumene !!! On jest tragiczny. Jeden z najgorszych podkładów w moim życiu. Robi smugi, maskę, żle się rozprowadza itd.
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:13   #5
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: który podkład jest lepszy?

Używałam 2 z tych podkładów: X-Ceptional Wear i Double Stay. Dla mnie lepszy jest ten pierwszy, bo przede wszystkim kolor b. dobrze pasuje do mojej karnacji (mam najjaśniejszy Porcelain, a z Double Stay kolor najjaśniejszy chyba Cream Beige był nieco za ciemny).
Kolejna rzecz to konsystencja - podkład Gosha łatwiej się rozsmarowuje niż Double Stay i bardziej powoli zasycha, więc można zrobic poprawki w razie potrzeby. Double Stay był taki - można powiedziec - tępy, miał tendencję do ściągania skóry.
Jeśli chodzi o trwałośc, to znowu lepszy jest X-Ceptional Wear (u mnie nie wymaga poprawek na policzkach cały dzień, a w strefie T mała poprawka jest po ok. 9 h, czyli w sumie nieźle ).
Nie mogę ocenic matowania przez oba podkłady, bo używam po ich użyciu pudru sypkiego.
Krycie - lepszy Gosh, gęstszy i bardziej napigmentowany.
Cera ogólnie wygląda bardziej naturalnie po użyciu Gosha, ten podkład b. ładnie się stapia ze skórą. To pewnie też kwestia lepszego koloru.
Pojemnośc i wydajnośc - plus dla Gosha (35 ml). Double Stay-30 ml.
Jedyne, w czym był lepszy Double Stay, to zapach, moim zdaniem ładniejszy od Gosha. Jeśli dobrze pamiętam, cena za obydwa podkłady jest zbliżona, ponad 40 zł.

Edytowane przez annemon
Czas edycji: 2006-04-04 o 20:08
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 09:20   #6
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: który podkład jest lepszy?

Serdecznie dzieki za odpowiedzi.

A jeżeli chodzi o lumene to zauwazylam ze wiele dziewczyn nie lubi tej firmy,dlaczego?
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:29   #7
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: który podkład jest lepszy?

A może któraś mogłaby mi podać składy tych podkładów, jeśli macie.
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 12:30   #8
Aniołkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: który podkład jest lepszy?

Mam pytanie do znawczyń z forum
W sumie to nie zaczesto sie fluiduje, ale....mialam w sumie dwa rodzaje fluidów (raczej tych zwyłych po niskiej cenie. Ostanio miałam fluid z Kolastyny matujacy 2 w 1. Jednkaże nie jestem z niego zadowolona...
Nie wiem czy to tylko na moja cere tak działa...czy na wszystkich..
otoz jak rozsmarowuje fliud to nie rozprowadza sie zbyt dorze i wchodzi w pory. To nie ładnie wyglada jak sa zatkane te dziurki a tak sie nie rozmarowuje, na policzkach to juz wogole wyglada tragicznie, w jednym miejscu sie trzyma a w drugiim mimo ze rozmaruje to nie widac go i sa takie plamy. Czy to zalezy od fluidu zeby był piekny efekt. czy moze od cery? nie wiem co zrobic aby miec ładnie rozsmarowany fluid na całej twarzy. i jakiego najlepiej uzywac do ceny tak 50 zł. I czy kazdy fliud wchodzi w te dziurki na twarzy (poporach) a w pozostałych miejscach nie?
Bardzo prosze o opinie.
Z góry sedrecznie dziekuje.
Aniołkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 12:36   #9
kamisio
Zadomowienie
 
Avatar kamisio
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 598
Dot.: który podkład jest lepszy?

ja nie kupiłbym żadnego z nich - nie są tanie, a jakośc delikatnie mówiąc przeciętna
__________________
next life - KNK
kamisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 12:57   #10
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: który podkład jest lepszy?

Aniołkowata,
trudno mi powiedzieć czego to była wina na 100%, ale z tego co się orientuję to raczej podkładu. Po pierwsze znam kilka dziewczyn, które używały podkładu tej firmy i nie były zadowolone. Po drugie wydaje mi się, że skoro nie uzywasz podkładu zbyt często jest wysoce prawdopodobne, że jeszcze nie opanowałaś tej "sztuki", więc wszystko przed tobą.
Po trzeciec bardzo możliwe jest, że masz źle dobrany podkład do cery-> w tym wypadku trzeba czytać dokładnie etykiety i stosować się do nich. Po czwarte ważne jest jak nakładasz podkład-> najlepiej robić to za pomocą specjalnej gąbeczki lub palców (ale pamietaj żeby były odtłuszczone!!! inaczej nałożysz sobie bród i tłuszcz na twarz). Należy również rozsmarowywać podkład powoli i dokładnie. Po piąte czasem warto jest nawilżyć skórę przed nałożeniem podkładu (być może masz pewne partie "zasmarowane", a inne nie, ponieważ na suchych partiach skóry zostaje większość malowidła)-> owo nawilżenie można osiągnąc albo za pomoca cienkiej warstwy kremu nawilżającego, albo za pomocą bazy.
Nie jestem profesjonalistką , ale być może moje rady jakoś pomogą Ci rozwiązać ten problem .

pozdrawiam
Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:20   #11
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: który podkład jest lepszy?

Cytat:
Napisane przez kamisio
ja nie kupiłbym żadnego z nich - nie są tanie, a jakośc delikatnie mówiąc przeciętna
Ja chciałam jakiś podkład z witaminami np C, E albo A. Inne podkłady np loreal tego nie maja. A twoim zdaniem jaki podkład jest dobry?
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 13:23   #12
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: który podkład jest lepszy?

tuatj podaję linka do kursu makijażu -> podkład

http://www.wizaz.pl/images/agaz/kurs_makijazu_02/


Co do samych podkładów: jak używałam MaxFactora i byłam z niego zadowolona, potem uzywałam Avon Personal Match i miał śliczny odcień (nie pamietam nazwy, chyba Porcelain?? ). W każdym razie ładnie pachniał, i całkiem nieźle się rozprowadzał i był wydajny. Teraz mam Maybelline EverFresh make up. Ale musze przyznac, że nie do końca jestem zadowolona: miał być długotrwały i nadawać cerze "świeży, promienny wygląd" a tu...dupa! Moja twarz po jakiś 2-3 godzinach błyszczy się w sferze T (wyglądam jakby jadła właśnie kotleta, z którego tłuszcz spłynął mi na brodę-> rzeczywiście efekt świeży i promienny!! ).
Ale za to dobrze się rozprowadza, i jest wydajny. Niestety zapach mnie negatywnie zaskoczył-> mam wrażenie, że wyczuwam zmywacz do paznokci...

pozdrawiam
Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:46   #13
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: który podkład jest lepszy?

Cytat:
Napisane przez dorota2002
Serdecznie dzieki za odpowiedzi.

A jeżeli chodzi o lumene to zauwazylam ze wiele dziewczyn nie lubi tej firmy,dlaczego?
Nie mogę powiedzieć, że nie lubię marki lumene Uważam, że Lumene ma b. dobre bazy- pod podkład oraz pod cienie Jednak na tym podkładzie się baaardzo zawiodłam i już nie kupię więcej żadnego podkładu Lumene
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:00   #14
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: który podkład jest lepszy?

Super!!
Mania19 dzięki za ten post-> bo ja własnie chcę sobie kupic bazy Lumene. Ale myślałam jeszcze o Sephorze Co Ty na to??

pozdrawiam
Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:10   #15
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: który podkład jest lepszy?

Ja mam obydwie bazy lumene , czyli pod cienie i pod podkład , ta pod podkład to nie widze dużej roznicy ale pod cienie jest rewelacyjna , naprawde przy skrajnych warunkach dobrze sie sprawdza i na dlugo.
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 06:24   #16
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: który podkład jest lepszy?

Dorota2002, napisałaś, że nie widzisz różnicy w bazie pod podkład. Ale w jakim sensie: 1) bez bazy tak samo jak z bazą? 2) inne bazy są takie same jak baza Lumene?

Ja własnie chciałam sobie kupić bazę Lumene pod podkład. Ale skoro nie ma rożnicy (tylko jakiej 'różnicy'?? ) to muszę się zastanowić czy nadal go chcę. Zastanawiałam się też czy baza Lumene lub Sephory ładnie wygładza niedoskonałości skóry i czy powstrzymuje błyszczenie się skóry??

pozdrawiam
Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:42   #17
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: który podkład jest lepszy?

Tzn minimalna różnica jest, to nie tak że w ogóle jej nie ma. Ale spodziewałam sie czegos lepszego.
Myslalam ze jak kupie sobie taka baze to podklad i puder beda sie trzymac w kazdych warunkach, bo np przy bazie pod cienie tak jest , cien sie nie zbiera.
I myslalam ze jak kupie sobie taka baze pod podklad to zarowno podklad i puder beda doskonale sie trzymaly i nie beda zostawaly na ubraniu.
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.