Jaki minerałek na początek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 09:43   #1
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549

Jaki minerałek na początek


Cześć
Chciałabym się zapytać jakie podkłady mineralne polecacie na początek? Nie chciałabym wydawać zbyt dużo kasy (wole mniejsze opokawania ew. testety), ale nie wiem którą firmą się zainteresować, a kupować testerów z każdej to troszkę za dużo (kosztowo + czas na testowanie).

Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do suchych skórek, oraz niekiedy widocznymi porami na nosie. Wypryski zdażają mi się sporadycznie (raz na miesiąc albo rzadziej). Cerę mam jasną najczęściej kupuję podkłady "Ivory". Skóra błyszczy się w strefie T (najlepiej wychodzi mi matowienie jej pudrem bambusowym+jedwabny około 4-5h matu, lub pudrem perłowym nawet do 8h matu w lecie).

Szukam teraz podkładu mineralnego, lekko kryjącego, który ładnie ujednolici kolor skóry, może działać lekko rozświetlająco (ale nie za bardzo, całkiem matowego też nie chcę bo czuję się w total-macie jak zaszpachlowana pudernica). Zależy mi naturalnym, delikatnym efekcie krycia. (Zastanawiałam się nad podkładem mineralnym Paese na KWC wyczytałam że raczej delikatnie kryje, ale nie wiem czy przy mojej cerze się sprawdzi).

Jeśli któraś z was ma podobną cerę i którymś pudrem uzyskała przybliżony efek jakiego ja oczekuję prosze o informację.
Będę bardzo wdzięczna, gdyż czytając te długaśne tematy o poszczególnych markach i podkładach zaczełam czuć się zagubiona
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 09:58   #2
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: Jaki minerałek na początek

Może Annabelle Minerals? Mniejsze opakowanie kosztuje chyba 30 zł, jest dobry wybór kolorów i trzy różne formuły. Ogólnie to przeszłam już chyba przez większość minerałów dostępnych w Polsce i na razie te odpowiadają mi najbardziej
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 23:04   #3
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Jaki minerałek na początek

Isfet, mam podobną cerę, i do tej pory nie bawiłam się w minerały ale bardzo mnie ciekawią, tak czytam opinie i tylko apetyt mi rośnie Ale właśnie od czego zacząć żeby dobrze wybrać i nie przepłącić, bo kosmetyki mineralne często się cenią i gdzie można je kupić oprócz internetu?
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 13:20   #4
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Jaki minerałek na początek

jeśli zależy Ci na dobrej dostępności to szukałabym w Polsce. Anabelle ma formułę rozświetlającą, Lily Lolo ponoć są kremowe i nie mocno kryjące (obecny dystrybutor w Polsce). Moim zdaniem minerały nie są tak drogie, mi starcza 7g z Meow na rok, a dość dużo go nakładam Czyli wydaję co roku max 50zł na podkład.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez agugu1989 Pokaż wiadomość
Isfet, mam podobną cerę, i do tej pory nie bawiłam się w minerały ale bardzo mnie ciekawią, tak czytam opinie i tylko apetyt mi rośnie Ale właśnie od czego zacząć żeby dobrze wybrać i nie przepłącić, bo kosmetyki mineralne często się cenią i gdzie można je kupić oprócz internetu?
w Sephorze jest bodajże Bare Minerals, ale z tego co pamiętam są dość drogie i mają ubogą gamę kolorystyczną.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:30   #5
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Jaki minerałek na początek

Dzięki za odpowiedzi

Póki co zdecyduję się na Anabell Minerals, ale tylko próbkę zobaczę jak mi odpowiadają i będę testować dalej
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 21:11   #6
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Jaki minerałek na początek

Ja zaczynałam od Amilie i planowałam potem szukać czegoś innego, ale zostałam już przy nich, jestem bardzo zadowolona
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:25   #7
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
jeśli zależy Ci na dobrej dostępności to szukałabym w Polsce. Anabelle ma formułę rozświetlającą, Lily Lolo ponoć są kremowe i nie mocno kryjące (obecny dystrybutor w Polsce). Moim zdaniem minerały nie są tak drogie, mi starcza 7g z Meow na rok, a dość dużo go nakładam Czyli wydaję co roku max 50zł na podkład.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------



w Sephorze jest bodajże Bare Minerals, ale z tego co pamiętam są dość drogie i mają ubogą gamę kolorystyczną.
I tu właśnie jest mój problem bo jestem ograniczona do Rossmana i Hebe i kilku niesieciowych drogerii..
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-03, 19:18   #8
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez agugu1989 Pokaż wiadomość
I tu właśnie jest mój problem bo jestem ograniczona do Rossmana i Hebe i kilku niesieciowych drogerii..
Czystych minerałów nie znajdziesz w drogeriach :P (Poza bardzo drogim BareMinerals w Sephorze) Minerały trzeba zamawiać z internetów. Wiele firm oferuje mniejsze pojemnosci na przetestowanie koloru.

Firmy kosmetyków mineralnych dostepnych w polsce to miedzy innymi: Era minerals, Lily Lolo, Anabelle Minerals, Amilie Minerals, Everyday Minerals, Pixie...
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:05   #9
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Czystych minerałów nie znajdziesz w drogeriach :P (Poza bardzo drogim BareMinerals w Sephorze) Minerały trzeba zamawiać z internetów. Wiele firm oferuje mniejsze pojemnosci na przetestowanie koloru.

Firmy kosmetyków mineralnych dostepnych w polsce to miedzy innymi: Era minerals, Lily Lolo, Anabelle Minerals, Amilie Minerals, Everyday Minerals, Pixie...
Pixie i dostępność to dwie sprzeczności, tutaj bym nie szalała. Mamy jeszcze Earthnicity Minerals, aktualnie wprowadzają nowe kolory do oferty i dostępne w Polsce są jeszcze Barefaced Beauty.
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 23:09   #10
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Pixie i dostępność to dwie sprzeczności, tutaj bym nie szalała. Mamy jeszcze Earthnicity Minerals, aktualnie wprowadzają nowe kolory do oferty i dostępne w Polsce są jeszcze Barefaced Beauty.
Eeee, nie jest źle Trzy formuły podkładów pixie są dostępne na kosmetyki-mineralne więc jakoś tam dostępne są Co prawda nie wiem jak z mniejszymi pojemnościami ale duże opakowania można tam kupić
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:45   #11
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Jaki minerałek na początek

Taaa... a wiadomo ile czasu leżą te podkłady? Pewnie długo. Nie będzie też dostaw, bo nie są produkowane i są dostępne dość wybiórczo. Jedne odcienie tak, inne nie.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 17:54   #12
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Taaa... a wiadomo ile czasu leżą te podkłady? Pewnie długo. Nie będzie też dostaw, bo nie są produkowane i są dostępne dość wybiórczo. Jedne odcienie tak, inne nie.
O właśnie o to chodzi... Więc nie ma co się w nie pakować na początek, bo akurat ktoś znajdzie odcień dla siebie, a potem się okaże że i tak go nie dostanie.
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 11:34   #13
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez e_liska Pokaż wiadomość
Może Annabelle Minerals? Mniejsze opakowanie kosztuje chyba 30 zł, jest dobry wybór kolorów i trzy różne formuły. Ogólnie to przeszłam już chyba przez większość minerałów dostępnych w Polsce i na razie te odpowiadają mi najbardziej
Kupiłam próbkę AM, troszkę długo czekałam (około 2tyg) ale to pewnie dlatego że o długi weekend zahaczyło :P

Póki co na mojej cerze sprawdza się świetnie, efekt jest dokładnie taki jak oczekiwałam i utrzymuje się cały dzień (pomimo macania łapami po mordce).
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 17:43   #14
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Kupiłam próbkę AM, troszkę długo czekałam (około 2tyg) ale to pewnie dlatego że o długi weekend zahaczyło :P

Póki co na mojej cerze sprawdza się świetnie, efekt jest dokładnie taki jak oczekiwałam i utrzymuje się cały dzień (pomimo macania łapami po mordce).
Gratulacje
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 10:37   #15
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Jaki minerałek na początek

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Gratulacje
Dzięki

Nawet nie myślałam że tak szybko trafię na ideał - chyba że wszystkie minerałki tak świetnie nadają się do mojej mordki no nic na razie po testuje AM, a później inne
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-16 11:37:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.