Jak się nie bać i zacząć mówić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-22, 10:02   #1
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329

Jak się nie bać i zacząć mówić


Hej, mam pewien problem. Od czasu do czasu spotykam się ze znajomym z Kanady. Mam problem z komunikacją. Często trudno jest mi powiedzieć to co bym chciała bo zaczynam się zastanawiać jak ułożyć zdanie, jakich słów, czasu powinnam użyć. Najlepsze jest to że kiedy jestem sama i w myślach 'rozmawiam' sobie po angielsku jest o niebo lepiej. Nie wiem z czego to wynika. Ze strachu, że popełnię błąd? Może po prostu jestem nie przyzwyczajona do rozmowy w obcym języku i dlatego jest mi tak trudno? Widzę się z nim dzisiaj i trochę się denerwuję jakieś rady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 17:17   #2
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Rada: iść i próbować, bo to najlepsze co możesz zrobić. Mnóstwo osób ma blokadę przed mówieniem, nie ma w tym nic dziwnego. Moim zdaniem w dużej mierze jest to wina tego, w jaki sposób angielski jest uczony w polskich szkołach, duży nacisk na gramatykę i słówka, a bardzo mały na mówienie.
Wydawało mi się, że dość dobrze znam angielski, testy uwzględniające czytanie, pisanie i słuchanie rozwiązywałam na poziomie C1. A kiedy wyjechałam za granicę, przez pierwsze tygodnie musiałam polegać na znajomych, bo nie byłam w stanie się dogadać w prostych sprawach. Tak, jak piszesz: w domu, w głowie, na wszystko miałam odpowiedź. W prawdziwej sytuacji zapominałam języka w gębie. I nie sądzę, żeby była na to inna rada, niż próbować rozmawiać, nawet jeśli trochę wstyd, trochę głupio. Ale bez próbowania, nigdy nie uda się tego pozbyć. Teraz rozmawiam bez krępacji, ale pierwsze tygodnie za granicą były koszmarem, tym bardziej że w ogóle się nie spodziewałam, że będzie ze mną aż tak źle.
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 15:52   #3
one1direction
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Hej, mam pewien problem. Od czasu do czasu spotykam się ze znajomym z Kanady. Mam problem z komunikacją. Często trudno jest mi powiedzieć to co bym chciała bo zaczynam się zastanawiać jak ułożyć zdanie, jakich słów, czasu powinnam użyć. Najlepsze jest to że kiedy jestem sama i w myślach 'rozmawiam' sobie po angielsku jest o niebo lepiej. Nie wiem z czego to wynika. Ze strachu, że popełnię błąd? Może po prostu jestem nie przyzwyczajona do rozmowy w obcym języku i dlatego jest mi tak trudno? Widzę się z nim dzisiaj i trochę się denerwuję jakieś rady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A na jakim jesteś poziomie zaawansowania ???
one1direction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 02:25   #4
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Nie ma innego rozwiazania, niz po prostu praktyka.
Ja angielskiego nauczylam sie w wiekszosci sama - filmy, ksiazki, rozmawianie z obcokrajowcami.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 18:19   #5
neliza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 16
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Zgadzam się z Tyven i kasztanka3. Najlepszym sposobem jest po prostu praktyka. Rozumiem, że jest to bardzo stresujące na początku. Myślę, że problemem może być też świadomość tego, że rozmawiasz z native speakerem. Z czasem będzie na pewno lepiej.

Takie 'myślenie w języku angielskim' również pomaga, czyli przełączasz się na język angielski niezależnie od tego, co robisz i o czym myślisz. Zamiast języka polskiego używasz tylko angielskiego. Poza tym polecam również słuchanie ciekawych podcastów i nagrań audio. Możesz je słuchać w tle, wykonując jakieś codzienne obowiązki.

Trzymam kciuki i powodzenia
neliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 11:50   #6
Lady_someone
Przyczajenie
 
Avatar Lady_someone
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Musisz sie oswoic z jezykiem w codziennym uzytkowaniu. Najprościej jest chyba zacząc od siedzenia i wypowiadania sie na zagranicznych grupkach na facebooku dotyczących twojego hobby.
Lady_someone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 16:28   #7
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Hej, mam pewien problem. Od czasu do czasu spotykam się ze znajomym z Kanady. Mam problem z komunikacją. Często trudno jest mi powiedzieć to co bym chciała bo zaczynam się zastanawiać jak ułożyć zdanie, jakich słów, czasu powinnam użyć. Najlepsze jest to że kiedy jestem sama i w myślach 'rozmawiam' sobie po angielsku jest o niebo lepiej. Nie wiem z czego to wynika. Ze strachu, że popełnię błąd? Może po prostu jestem nie przyzwyczajona do rozmowy w obcym języku i dlatego jest mi tak trudno? Widzę się z nim dzisiaj i trochę się denerwuję jakieś rady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mówić z błędami, kaleczyć język, ALE gadać ile wlezie. Z czasem Ci to minie i zaczniesz mówić bezbłędnie. Musisz się "rozgadać".
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-25, 14:04   #8
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Koleżanki wyzej maja racje - jeżeli nie bedziesz sie oswajac z rozmawianiem mimo swiadomosci robienia bledow to nigdy sie nie przemożesz.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 17:52   #9
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Codziennie mam kontakt z językiem. Youtube, książki i rozmowy po angielsku przez pewną apkę. Głównie poprzez pisanie wiadomości ale powoli próbuje nagrywać wiadomości głosowe. Chyba jak na razie to powinno wystarczyć? Może z czasem bardziej swobodnie zacznę się wypowiadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 09:15   #10
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Trzeba gadać po prostu jak najwięcej. Popatrz na to tak, że masz szczęście, bo możesz porozmawiać sobie w naturalnej sytuacji. Chyba najlepiej nie skupiać się na tym, że nie wypowiadasz się jakoś super precyzyjnie i czasami zamiast się zacinać, bo nie znasz jakiegoś słowa spróbować to wytłumaczyć w inny sposób.
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 12:16   #11
Orimonka
Raczkowanie
 
Avatar Orimonka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 323
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Istotne jest też to, że mówienie do siebie w myślach i na głos to dwie kompletnie różne rzeczy. Mózg inaczej odbiera te dwa procesy. Mówiąc na głos słyszysz sama siebie, słyszysz swój akcent i brzmienie słów, osłuchujesz się tak naprawdę sama ze sobą, a do tego ćwiczysz wymowę.

Moim sposobem na to, żeby zacząć mówić swobodniej i płynniej w jakimkolwiek języku było od zawsze gadanie do siebie - ale koniecznie na głos! Oczywiście zakładając, że nie masz na bieżąco okazji mówić do kogoś.

Dobrym pomysłem są też konwersacje - zawsze można kogoś znaleźć do rozmów nawet przez Skype za niewielkie pieniądze, albo znaleźć grupę regionalnie, która się spotyka, żeby porozmawiać po angielsku i poznać się lepiej. Do tego np. couchsurfing... Warto szukać okazji, żeby rozmawiać jak najwięcej, a dobre nawyki gramatyczne i słownictwo wejdą szybciej
Orimonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-07, 09:13   #12
kasia_lewy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 6
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Hej, mam pewien problem. Od czasu do czasu spotykam się ze znajomym z Kanady. Mam problem z komunikacją. Często trudno jest mi powiedzieć to co bym chciała bo zaczynam się zastanawiać jak ułożyć zdanie, jakich słów, czasu powinnam użyć. Najlepsze jest to że kiedy jestem sama i w myślach 'rozmawiam' sobie po angielsku jest o niebo lepiej. Nie wiem z czego to wynika. Ze strachu, że popełnię błąd? Może po prostu jestem nie przyzwyczajona do rozmowy w obcym języku i dlatego jest mi tak trudno? Widzę się z nim dzisiaj i trochę się denerwuję jakieś rady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wydaje mi się, że jak już się spotykacie to z tygodnia na tydzień będzie lepiej. bardziej się osłuchasz, przypomnisz słownictwo, w końcu przestaniesz zwracać uwagę na błędy.
kasia_lewy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 10:58   #13
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez Orimonka Pokaż wiadomość
Dobrym pomysłem są też konwersacje - zawsze można kogoś znaleźć do rozmów nawet przez Skype za niewielkie pieniądze, albo znaleźć grupę regionalnie, która się spotyka, żeby porozmawiać po angielsku i poznać się lepiej. Do tego np. couchsurfing... Warto szukać okazji, żeby rozmawiać jak najwięcej, a dobre nawyki gramatyczne i słownictwo wejdą szybciej
To jest dobre, bo odpada wymówka, że nie chce się wyjść z domu. Chociaż mnie akurat rozmowa przez komunikator z nieznaną osobą stresowałaby bardziej niż na żywo.
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 20:31   #14
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

W sumie to faktycznie powinnam się cieszyć, że mam taką możliwość. Tym bardziej, że on jest bardzo wyrozumiały i nigdy mnie nie wyśmiał ani nic z tych rzeczy. Przy pierwszy spotkaniu mówiłam najwięcej, byłam wyluzowana bo wiedziałam, że być może nigdy go więcej nie spotkam więc nie przejmowałam się możliwą kompromitacja..
Jutro się z nim widzę i mam nadzieje że będzie lepiej niż ostatnim razem. Wydaje mi się, że jest mi trudniej bo na codzień nie jestem gadułą, a tym bardziej w obcym języku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 20:32   #15
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Do rozmów na komunikatorach nie mogę się zebrać. Samo wysłanie wiadomości głosowej to dla mnie mega wyczyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 17:53   #16
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

W końcu się rozkręcisz, ja angielskiego uczyłam się do poziomu C1, więc język znałam spoko, ale żeby gadać to było ciężko się przełamać. Jak wyjechałam za granicę to pierwszych kilka dni głos mi się rwał, a potem się rozkręciłam i normalnie gadałam na swoim poziomie, bo problemem nie była nieznajomość języka, tylko to, że musiałam się przyzwyczaić do gadania.

ja w ogóle mam straszny blok przed mówieniem w danym języku jeśli nie znam go perfekcyjnie, jak przychodzi co do czego to zapominam języka w gębie, a w teorii powinnam nawijać po niemiecku i francusku xD (akurat na francuski mam wymówkę, bo nie ćwiczę go od lat, więc strasznie dużo zapomniałam, ale od października wracam na kurs i chcę go sobie odświeżyć i w końcu zacząć mówić )
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 11:32   #17
kapuczinka
Przyczajenie
 
Avatar kapuczinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
W końcu się rozkręcisz, ja angielskiego uczyłam się do poziomu C1, więc język znałam spoko, ale żeby gadać to było ciężko się przełamać. Jak wyjechałam za granicę to pierwszych kilka dni głos mi się rwał, a potem się rozkręciłam i normalnie gadałam na swoim poziomie, bo problemem nie była nieznajomość języka, tylko to, że musiałam się przyzwyczaić do gadania.

ja w ogóle mam straszny blok przed mówieniem w danym języku jeśli nie znam go perfekcyjnie, jak przychodzi co do czego to zapominam języka w gębie, a w teorii powinnam nawijać po niemiecku i francusku xD (akurat na francuski mam wymówkę, bo nie ćwiczę go od lat, więc strasznie dużo zapomniałam, ale od października wracam na kurs i chcę go sobie odświeżyć i w końcu zacząć mówić )
Mam podobnie. Do tego jak się zafiksuję na jakieś słówko, którego chciałabym użyć, a nie mogę sobie przypomnieć to mam wielki problem, żeby zbudować jakieś prostsze zdanie, chociaż to ułatwiłoby komunikację
kapuczinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 09:24   #18
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez kapuczinka Pokaż wiadomość
Mam podobnie. Do tego jak się zafiksuję na jakieś słówko, którego chciałabym użyć, a nie mogę sobie przypomnieć to mam wielki problem, żeby zbudować jakieś prostsze zdanie, chociaż to ułatwiłoby komunikację
Doskonale to znam
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:25   #19
sylwia_misiewicz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Warto oglądać filmy i seriale po angielsku pomaga w osłuchaniu!
sylwia_misiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 10:27   #20
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Blokada językowa jest trudna do pokonania, ale możliwa. Posiadanie kolegi z kanady jest fantastyczną okazją by po prostu tej język wypróbować i przełamać się z mówieniem.
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 11:05   #21
Franciszka232
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Tak jak inni tutaj pisali - praktyka, praktyka, praktyka. Im więcej mówisz, tym mniej się stresujesz Polecam Ci przejść się parę razy do jakiejś szkoły językowej gdzie oferują kursy z native speakerami - pogadasz trochę z nimi i będzie duuużo lepiej. Poza tym myślę, że angielski zbliża ludzi i nawet jak nie potrafisz czegoś powiedzieć to śmiało możesz próbować na migi albo powiedzieć coś po polsku, znajomi na pewno zrozumieją i będą starali Ci sie pomóc "wysłowić"
Franciszka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 11:31   #22
Kaa_tie
Raczkowanie
 
Avatar Kaa_tie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 73
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Kiedyś, jeszcze w liceum, nauczyciel polecał nam nawet tzw. "mówienie do pluszaka", czyli w skrócie po prostu mówienie o czymkolwiek do samego siebie. Pomaga to w jakiś sposób przełamać barierę wstydu, posłuchać samej siebie jak się brzmi, osłuchać się ze swoim własnym głosem mówiącym w innym języku.

Z tego co kojarzę to Arlena Witt ma fajny odcinek na swoim kanale na youtube właśnie na temat przełamywania wstydu przed mówieniem, może się przyda.

Warto sobie też uzmysłowić, że większość innych osób nie będących tak zwanymi native speakerami danego języka również popełnia jakieś błędy, a podczas luźnej rozmowy naszych często nie zauważa, także nie ma sensu się przesadnie stresować.
Kaa_tie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 20:10   #23
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Bardzo dobra rada. Ja podczas powrotu autem z pracy prowadzę ze sobą dyskusje na głos. Wybieram sobie temat i o nim opowiadam. Z boku może to wyglądać dziwnie, ale widzę efekty


Cytat:
Napisane przez Kaa_tie Pokaż wiadomość
Kiedyś, jeszcze w liceum, nauczyciel polecał nam nawet tzw. "mówienie do pluszaka", czyli w skrócie po prostu mówienie o czymkolwiek do samego siebie. Pomaga to w jakiś sposób przełamać barierę wstydu, posłuchać samej siebie jak się brzmi, osłuchać się ze swoim własnym głosem mówiącym w innym języku.

Z tego co kojarzę to Arlena Witt ma fajny odcinek na swoim kanale na youtube właśnie na temat przełamywania wstydu przed mówieniem, może się przyda.

Warto sobie też uzmysłowić, że większość innych osób nie będących tak zwanymi native speakerami danego języka również popełnia jakieś błędy, a podczas luźnej rozmowy naszych często nie zauważa, także nie ma sensu się przesadnie stresować.
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 07:42   #24
Dabcia
Przyczajenie
 
Avatar Dabcia
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 16
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Co jak co, ale nie ma co się bać mówienia po angielsku z błędami, bo angielski jest tak powszechny, że osoby anglojęzyczne codziennie słyszą jak ktoś mówi z błędami i często nie zwracają na to uwagi. Ich podejście do błędów w języku jest zupełnie inne. Polakom zauważyłam, że nie przeszkadza jak obcokrajowcy mówią po polsku, ale często poprawiają, Duńczycy w ogóle nie wyobrażają sobie, by nie-duńczyk mówił ich językiem i przechodzą od razu na angielski z obcokrajowcami, a "angole" mają to gdzieś i poprawiają tylko najcięższe błędy
Dabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 11:10   #25
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez Dabcia Pokaż wiadomość
Co jak co, ale nie ma co się bać mówienia po angielsku z błędami, bo angielski jest tak powszechny, że osoby anglojęzyczne codziennie słyszą jak ktoś mówi z błędami i często nie zwracają na to uwagi. Ich podejście do błędów w języku jest zupełnie inne. Polakom zauważyłam, że nie przeszkadza jak obcokrajowcy mówią po polsku, ale często poprawiają, Duńczycy w ogóle nie wyobrażają sobie, by nie-duńczyk mówił ich językiem i przechodzą od razu na angielski z obcokrajowcami, a "angole" mają to gdzieś i poprawiają tylko najcięższe błędy
To prawda, bardzo BARDZO rzadko sie spotykam z tym, zeby ktos kogos poprawial.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 14:34   #26
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To prawda, bardzo BARDZO rzadko sie spotykam z tym, zeby ktos kogos poprawial.
Dokladnie. Chyba, że ktoś naprawde wypowiedzial coś, co nie ma sensu i ciezko zrozumiec o co mu chodzilo.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 14:39   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez missVivi Pokaż wiadomość
Dokladnie. Chyba, że ktoś naprawde wypowiedzial coś, co nie ma sensu i ciezko zrozumiec o co mu chodzilo.
Nawet wtedy to jest bardziej w formie neutralnego pytania, o co konkretnie chodzilo, a nie chamskie poprawianie typu "nie mowi sie A tylko B".
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 22:57   #28
Prosty_domek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Ja bym polecała kilka lekcji (nie mylić z całym rokiem chodzenia na zajęcia) u osoby, z którą trenowałabyś rozmowę. Konwersacje jednym słowem. Ale mądrze poprowadzone.
Prosty_domek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 22:58   #29
Prosty_domek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Ja bym proponowała wziąść kilka lekcji (nie mylić z całym rokiem chodzenia na zajęcia). Konwersacje mądrze poprowadzone mogły by pomóc.
Prosty_domek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-04, 14:23   #30
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Jak się nie bać i zacząć mówić

Cytat:
Napisane przez Agnek Pokaż wiadomość
Hej, mam pewien problem. Od czasu do czasu spotykam się ze znajomym z Kanady. Mam problem z komunikacją. Często trudno jest mi powiedzieć to co bym chciała bo zaczynam się zastanawiać jak ułożyć zdanie, jakich słów, czasu powinnam użyć. Najlepsze jest to że kiedy jestem sama i w myślach 'rozmawiam' sobie po angielsku jest o niebo lepiej. Nie wiem z czego to wynika. Ze strachu, że popełnię błąd? Może po prostu jestem nie przyzwyczajona do rozmowy w obcym języku i dlatego jest mi tak trudno? Widzę się z nim dzisiaj i trochę się denerwuję jakieś rady?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupić sobie i przerobić repetytorium leksykalne Lektorklett na poziomie B2, oglądać filmy w oryginale bez polskich napisów, ćwiczyć w głowie scenki jak z nim rozmawiasz i potem wszystko będzie dobrze. Nawet nie zauważysz kiedy nabedziesz biegłość w posługiwaniu się językiem obcym.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-15 17:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.