Samotna matka w UK - proszę o rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 13:52   #1
clairborne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 8

Samotna matka w UK - proszę o rady


Dziewczyny, muszę opisać swoją nieciekawą sytuację, ponieważ zupełnie nie wiem co zrobić.

Mieszkam w UK rok, dokładnie rok temu pozanałam tu pewnego mężczyznę, a teraz okazało się, że jestem w ciąży. Niestety, stwierdził on, że w tej sytuacji nie interesuje go kontynuowanie związku, ponieważ nie jest gotowy na zostanie ojcem, poza tym ma już syna z poprzedniego związku. Na żadną pomoc od niego nie mogę liczyć. Aczkolwiek chciałabym, aby uznał dziecko i pozniej, gdy ono się urodzi dokładał się do jego utrzymania.

A teraz trochę o mojej sytuacji. Od początku pobytu w UK pracuję w jedenj firmie (nie przez agencję), zarabiam ok 2200 na miesiąc, ale czasami więcej, jest to prowizja, ale nigdy nie wychodzi mi wiecej niz 2500. Mieszkam w wynajmowanym pokoju. Ale oczywiście nie wyobrażam sobie w nim mieszkać, gdy pojawi się dziecko. Jestem w UK zupełnie sama, nie mam tu rodziny ani wielu znajmych. Wiadomo mają oni swoje życie i nikt mnie pod dach w ciązy czy z dzieciem nie przyjmie. Jestem moją sytuacją przerażona.
Moze się wydawać, że moja sytuacja finansowa nie jest zła, ale za parę miesięcy to ulegnie zmianie, poprzez wydatki jakie będę miała przez narodzinami dziecka. Ponadto chciałam do pomocy przy dziecku ściągnąc do UK moją mamę, ale nie wiadomo jak przez Brexit to będzie. Myślałam o aplikowaniu o coucil flat lub jakiś zasiłek, ale obawiam się, że przez moje zarobki nie jestem low income. Faktycznie nie jestem, ale to się niedługo zmieni jak pojde na macierzynski. Ja zwyczajnie się wtedy nie utrzymam nawet gdybym miała w tym pokoju zostać. Macie jakieś rady? Nawet nie wiem, gdzie zacząć. Nie chcę robić aborcji, ale obawiam się, że nie będę miała wyjścia.
clairborne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 14:19   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Najpierw starasz się o dziecko, a teraz chcesz je usuwać ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 14:25   #3
clairborne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 8
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Najpierw starasz się o dziecko, a teraz chcesz je usuwać ?
proszę aby wypowiadała się w temacie głownym
clairborne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 14:54   #4
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Najpierw starasz się o dziecko, a teraz chcesz je usuwać ?

gdzie jest napisane, że autorka się starała o dziecko, bo nie mogę tego znaleźć?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 15:15   #5
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

w innym watku
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 18:16   #6
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
w innym watku

a to sory, nie wiedziałam. Faktycznie bez sensu...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 22:50   #7
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Czyli... starałaś się o dziecko do tego stopnia że brałaś Clomid i Ovitrelle nie mówiąc o tym partnerowi którego znasz ROK, a teraz jak się wypiął to chcesz usuwać?

Boże.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 14:37   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Czyli... starałaś się o dziecko do tego stopnia że brałaś Clomid i Ovitrelle nie mówiąc o tym partnerowi którego znasz ROK, a teraz jak się wypiął to chcesz usuwać?

Boże.
Dokładnie taką samą reakcję miałam.
Ovitrelle to są zastrzyki dla niewtajemniczonych, nic przyjemnego. Ogólnie przy trudnościach z zajściem jest dużo nieprzyjemnych zabiegów, a tu proszę można się rozmyśleć
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 21:32   #9
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

A nie ma byc tak, ze po Brexicie beda mogli zostac tylko ludzie z udokumentowanym 5-letnim pobytem? To by rozwiazywalo Twoj problem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 21:35   #10
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Ale się czepiacie dziewczyny.


No zaszła dziewczyna, bardzo chciała i zmieniła zdanie.


Tylko krowa nie zmienia zdania.


(Aczkolwiek, jesli dobrze zrozumiałam, to autorka starała się po cichu, nie mówiąc partnerowi, to jest bardzo słabe.)


Jakbym jutro zaszła w ciążę i opisała to na wątku na Wizażu, że jednak wolę zatrzymać, to też byście na mnie wsiadły, bo tak nie chciałam i zmieniłam zdanie?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 07:52   #11
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A nie ma byc tak, ze po Brexicie beda mogli zostac tylko ludzie z udokumentowanym 5-letnim pobytem? To by rozwiazywalo Twoj problem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieprawa
Zostac moga wszyacy ktorza juz sa, trzeba sie bedzie zarejestrowac i nawet nie bedac 5 lat dostac status tymczaaowego osiedlenia.
Pomysl, ktos jest tu 3 lata i kupil mieszkanie i co wywala ga?

Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale się czepiacie dziewczyny.


No zaszła dziewczyna, bardzo chciała i zmieniła zdanie.


Tylko krowa nie zmienia zdania.


(Aczkolwiek, jesli dobrze zrozumiałam, to autorka starała się po cichu, nie mówiąc partnerowi, to jest bardzo słabe.)


Jakbym jutro zaszła w ciążę i opisała to na wątku na Wizażu, że jednak wolę zatrzymać, to też byście na mnie wsiadły, bo tak nie chciałam i zmieniłam zdanie?
Czepiamy bo to nie decyzja wagi zrobie sobie pasemka a tydzidn pozniej jednak mi sie nie podoba
Autorka starala sie do tego stopnia ze brala zastrzyki etc i nie powiedziala partberowi.
Wyszla z zalozenia A to jest ok, a to jest bardzo nie ok. Nie brala pod uwage ze chlopu moze sie to nie spodovac, ba w jej przypadku nawet nie proponowal aborcji czy adopcji czy czegokolwiek innego wiec swiadczy to o tym jak bardzo stabilny zwiazek to byl.
Autorka nie ma warunkow mieszkaniowych i finansowychz tego co pisze na utrzymanie dziecka.wiec chciala zeby chlop lozyl na dziecko o ktorego poczeciu nie mial swiadomosci lub liczy ba abgielskie benefity ale bede chamska i powiem to glosno. Mam nadzieje ze nie dostanie nic. Sa rodziny gdzie rodzice z przyczyn losowych czy zdrowotnych potrzebuja pomocy panstwa i niech takim pomagaja a nie autorce ktora chciala byc cwana a jej nie wyszlo. Nawazylas piwa to je spij.



Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-07, 08:47   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Czepiamy bo to nie decyzja wagi zrobie sobie pasemka a tydzidn pozniej jednak mi sie nie podoba
Autorka starala sie do tego stopnia ze brala zastrzyki etc i nie powiedziala partberowi.
Wyszla z zalozenia A to jest ok, a to jest bardzo nie ok. Nie brala pod uwage ze chlopu moze sie to nie spodovac, ba w jej przypadku nawet nie proponowal aborcji czy adopcji czy czegokolwiek innego wiec swiadczy to o tym jak bardzo stabilny zwiazek to byl.
Autorka nie ma warunkow mieszkaniowych i finansowychz tego co pisze na utrzymanie dziecka.wiec chciala zeby chlop lozyl na dziecko o ktorego poczeciu nie mial swiadomosci lub liczy ba abgielskie benefity ale bede chamska i powiem to glosno. Mam nadzieje ze nie dostanie nic. Sa rodziny gdzie rodzice z przyczyn losowych czy zdrowotnych potrzebuja pomocy panstwa i niech takim pomagaja a nie autorce ktora chciala byc cwana a jej nie wyszlo. Nawazylas piwa to je spij.
Napisałam, że staranie się o dziecko w ten sposób było nie fair.

Ale rozmyślenie się już jest normalne. Chyba lepiej teraz niż po urodzeniu?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 20:18   #13
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Napisałam, że staranie się o dziecko w ten sposób było nie fair.

Ale rozmyślenie się już jest normalne. Chyba lepiej teraz niż po urodzeniu?
Ja niestety uwazam ze nie mozna sie z takich rzeczy rozmyslic ale to moje zdanie
Tak samo mozna adoptowac i sie rozmyslic? Wziasc psa i sie rozmyslic? Etc
Dla mmnie sa decyzje ktore trzeba przenyskec o byc 100% pewnym no ale jak mowie to moje zdanie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 20:39   #14
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja niestety uwazam ze nie mozna sie z takich rzeczy rozmyslic ale to moje zdanie
Tak samo mozna adoptowac i sie rozmyslic? Wziasc psa i sie rozmyslic? Etc
Dla mmnie sa decyzje ktore trzeba przenyskec o byc 100% pewnym no ale jak mowie to moje zdanie

Adoptuje się dziecko, abortuje płód.


Ale tak, można się w każdej chwili rozmyślić.


Z tym, że oddając dziecko/psa do adopcji (już abstrahując czy wcześniej adoptowane czy biologiczne), krzywdzi się żywą istotę (jeśli nie mówimy o oddaniu przy porodzie). A rozmyślając się na początku ciąży robi się krzywdę tylko sobie, bo poddajesz się zabiegowi medycznemu.


Więc jedno jest moralne, a drugie... moralnie nieciekawe, ale też ciężko oceniać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 22:21   #15
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Adoptuje się dziecko, abortuje płód.


Ale tak, można się w każdej chwili rozmyślić.


Z tym, że oddając dziecko/psa do adopcji (już abstrahując czy wcześniej adoptowane czy biologiczne), krzywdzi się żywą istotę (jeśli nie mówimy o oddaniu przy porodzie). A rozmyślając się na początku ciąży robi się krzywdę tylko sobie, bo poddajesz się zabiegowi medycznemu.


Więc jedno jest moralne, a drugie... moralnie nieciekawe, ale też ciężko oceniać.
Szanuje Twoje zdanie ale nadal sie nie zgodze

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 13:39   #16
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Dziewczyny, jak mozecie pisac, ze lepiej zeby to dziecko urodzila? Dla kogo to ma byc kara, dla niej czy dla dziecka? Chcialybyscie byc tym dzieckiem skazanym na bylejakie zycie i matke, ktora was tak naprawde nie chciala? Dla mnie to jest nienormalne, ze ktos mysli ze jest ok zeby dziecko meczylo sie bo "nawarzylas piwa, to teraz je wypij". My tu mowimy o zyjacym czlowieku, ktory czuje, a nie o przedmiocie. Rozumiem, ze jesli dziecko bedzie zaniedbane to tez tym dzieckiem sie nie przejmujemy, tak?

Poza tym uwazam, ze trollem zalatuje.
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 14:10   #17
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez katsummer Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak mozecie pisac, ze lepiej zeby to dziecko urodzila? Dla kogo to ma byc kara, dla niej czy dla dziecka? Chcialybyscie byc tym dzieckiem skazanym na bylejakie zycie i matke, ktora was tak naprawde nie chciala? Dla mnie to jest nienormalne, ze ktos mysli ze jest ok zeby dziecko meczylo sie bo "nawarzylas piwa, to teraz je wypij". My tu mowimy o zyjacym czlowieku, ktory czuje, a nie o przedmiocie. Rozumiem, ze jesli dziecko bedzie zaniedbane to tez tym dzieckiem sie nie przejmujemy, tak?

Poza tym uwazam, ze trollem zalatuje.
jesli odnioslas sie do mojego postu, to nie sugeruje ze ma urodzic czy nie. Autorki decyzja. Chodzilo mi o to ze biadoli jaka jej sie krzywda stala etc a tak naprawde wszytsko jest z jej winy
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 14:19   #18
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
jesli odnioslas sie do mojego postu, to nie sugeruje ze ma urodzic czy nie. Autorki decyzja. Chodzilo mi o to ze biadoli jaka jej sie krzywda stala etc a tak naprawde wszytsko jest z jej winy
Nie odnosilam, to byla taka ogolna uwaga. Skoro z*ebala, to chyba raczej sama juz o tym wie. Nie widze tam biadolenia, raczej chlodna kalkulacje.
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 16:38   #19
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Samotna matka w UK - proszę o rady

czytam i nie wierzę w co czytam... ten wątek po raz kolejny udowadnia, że ludzie powinni przechodzić jakieś testy psychologiczne jak tylko im przyjdzie do głowy mieć dzieci
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-13 17:38:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.