specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-02-24, 22:52   #31
Doma_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam
Mam dopiero 15 lat, i waze prawie 60 kg. Chciała bym schudnąć ok 4 kg. Wszyscy mówią ze wcale nie jestem gruba i nie wyglądam na 60 kg ale ja i tak chciała bym schudnąć, zwlaszcza mam grube uda. Bardzo mi zależy na szczuplejszych udach. Jak by mogla mi Pani coś doradzić, byla bym wdzieczna

I jeszcze, ile dziewczyna w moim wieku powinna dostarczac kcal dziennie ?

Pozdrawiam
Doma_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 22:55   #32
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Ja mam do Pani jeszcze pytanko jaka dieta byłaby najlepsza dla 17 aby schudła ok. 5-6 kg w 1,5miesiąca?
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 11:16   #33
Caroline1920
Zakorzenienie
 
Avatar Caroline1920
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 003
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam
mam 22 lata, mam bardzo szybka przemiane materii, odkad pamietam ciagle mam duza niedowage, bardzo bym chcaiala przytyc, tak 5 kg byloby dla mnie super osiagnieciem... moze mi Pani poradzic co powinnam robic, jak sie odzywiac (dokladnie jakie produkty jesc) zeby choc troche przybrac na wadze...
bardzo mi na tym zalezy...
pozdrawiam

Edytowane przez Caroline1920
Czas edycji: 2010-02-25 o 11:17
Caroline1920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 11:16   #34
Aniulka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 28
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam, mam 22 lata i chcialabym zrzucic kolo 8kg. Moja budoowa ciala podobna jest do gruszki, jestem szczupla w ramionach, za to szeroka w biodrach z oponka brzucha, ktorego nie potrafie zrzucic. Prowadze nieregularny tryb zycia, mam malo ruchu. Potrzebuje diety na ktorej nie bedzie mnie ciagnac do slodyczy i ktora zapewni ze bede miala sporo energii w ciagu dnia. Jem okolo 5 posilkow dziennie: sniadanie, 2 sniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Ostatni posilek zjadam nie pozniej niz o 19. Wspomagam sie chromem z blonnikiem, dzieki niemu mam mniejsza ochote na slodycze, wlasciwie wcale ich nie jem. Prosze o jakies wskazowki dotyczace co moglabym jeszcze zmienic w swojej diecie.
Aniulka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-25, 18:44   #35
zosianiekowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Moje Miasto
Wiadomości: 118
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam Panią,
prawidłowo się odżywiam, piję 1,5 l wody mineralnej dziennie, ćwiczę, ale mam problem z zatrzymywaniem płynów.
Czy ten problem można rozwiązać dietą? Może popełniam błąd pijąc większość tej wody wieczorem?
zosianiekowalska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 14:47   #36
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam bardzo serdecznie z dośc sporą nadwagą walcze już od prawie 3 lat stosowałam przeróżne diety (także głodóki) codziennie jezdziłam na rowerze chodziłam na 2 godzinne spacery i aerobik jednak efekty były prawie zerowe co bardzo mnie zniechceciło do uprawiania sportów udawało mi się zrzucić po 5-6 kg ale waga szybko wracała problemow z przemianą materii niemam bo mam zespól drażliwego jelita tak więc nawet niezdąże do końca zjesc posiłku a już biegnę do wc dziennie piję 1,5 litra wody tylko że smakowej truskawkowej bo zwykłej mineralnej niejestem wstanei wypić w takich ilościach pare miesięcy temu dowiedziałam się że choruję na zespoł policystycznych jajników dlatego mam problem z wagą i cięzej jest mi zrzucić kg przy wzroście 168 waże 95kg czy do choroby PCO powinnam mieć ustaloną specjalną diete?Boję się iśc do dietetyka żeby niebyło tak że zapłaca sporo pieniędzy a on mi wręczy ksero diety 1000kcla która wręcza każdej osobie taką samą i tyle będzie z mojej diety mam problem ze słodkim wprawdzie dużo go niejem bo wystarczy jak raz dziennie zjem chociaż batonik jeżeli w ciągu dnia niezjem czegoś słodkiego trzesą mi się rece i cała od środka się trzęse chodze rozdrażniona wykonałam badania na cukrzyce-niema jej, w moim przypadku raczej nieobędzie się bez porady specjalisty jednak jak wybrać dobrze dietetyka i zakres ćwiczeń by były jakieś efekty czy przy zespole drażliwego jelita i PCO mogę mieć ustaloną normalną diete tak jak każdy czy powinnam mieć jakąś specjalną??

stosowałam też różne tabletki na zmniejszenie apetytu na słodkie jednak niedziałają one na mnie czy jest jakiś skuteczny lek który zachamował by u mnie apetyt na słodycze wiem że jedząc codziennie słodkie nigdy niezrzuce kg ale naprawde ciężko jest mi zapanoiwać nad słodkościami gdy się zaczynam cała trząść to wtedy poprostu muszę zjeśc coś słodkiego by się uspokoić.

A co pani sądzi o diecie Cambridge??Czy przy moich dolegliwościach mogłabym ją stosować.Czy mogę wogole stosować jakieś diety proszkowe ktore się rozrabia z wodą??Czy są one zdrowe i pełnowartościowe? Mam 27 lat i od ponad 2 lat staram się o dziecko lekarz powiedział mi ze dobrze by było bym przed ciążą troche schudła a że mam pco jest mi strasznie ciężko.

Edytowane przez MMONIKA9
Czas edycji: 2010-02-26 o 19:46
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 16:56   #37
natalcia87
Raczkowanie
 
Avatar natalcia87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP ;)
Wiadomości: 351
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam,
mam 23 lata, pracuje w trybie 3-zmianowym, jakie proponowała by Pani posiłki , gdy pracuje od 14-22(gdy wracam do pracy to niestety jeszcze jem) i o 22-6 rano,

jak zwiększyć przemianę materii???

pozdrawiam
natalcia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 17:25   #38
Aliy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL/DE
Wiadomości: 41
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam, na co zwrocic uwage przy wyborze wody mineralnej? Uslyszalam niedawno, ze pewne firmy produkuja wody, ktore powinno sie pic tylko raz do roku ze wzgledu na zawartosc czegos (tylko czego) i nie wiem, czy to prawda. Czy jako zamiennik do wody niegazowanej (przy zalozeniu okolo 2l dziennie) mozna pic wode gazowana? Czy zdrowsze sa wody w butelkach szklanych niz plastikowych?

I jeszcze jedno pytanie, jak zwiekszyc przemiane materii?
__________________
and I'm so sick of love songs!

Edytowane przez Aliy
Czas edycji: 2010-02-26 o 17:29
Aliy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 18:18   #39
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Jak pozbyć sie nadmiaru wody z organizmu?
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 20:18   #40
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Cytat:
Napisane przez Ewa Ceborska Pokaż wiadomość
Witam,
Nie każdy posiłek musi się składać ze wszystkich składników diety. Jako posiłek możemy potraktować:
- jabłko pokrojone w kawałki + jogurt naturalny + szczypta cynamonu do smaku
- ciasteczko pełnoziarniste + szklanka kefiru
- kanapka z liściem sałaty + szynka + ogórek kwaszony
- pomidorki koktajlowe całe opakowanie lub mini marcheweczki + jogurt mały owocowy

Przekąski w czasie nocy mogą - a nawet muszą być mniejsze. W pracy zmianowej warto natomiast dbać o wypijanie ciepłych napojów, np. kawa zbożowa na mleku, gorąca herbata z cytryną itd.

Pozdrawiam
EC
dziękuję serdecznie za odpowiedź

mam jeszcze jedno pytanie, jaka jest Pani opinia na tematy nie łączenie tłuszczy z węglowodanami w czasie diety odchudzającej? czy to prawda, że takie połączenie utrudnia chudnięcie? bardzo lubię jeść makaron pełnoziarnisty z orzechami i oliwą, lub pieczywo razowe polane olejem lnianym, ale na Wizażu takie połączenie jest uważane za błędne. czy słusznie?
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 20:29   #41
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam,
mam 23 lata 164 cm wzrostu i waze 53kg. nie jest to zła waga jednak chcialabym przytyc ok 3kg. taki poziom wagi utrzymuje sie juz od ladnych kilku lat i nie moge przytyc, za to bardzo latwo trace na wadze nie uprawiam sportu ani zadnej innej aktywnosci fizycznej. jem czesto ale male porcje, nie stronie od fast-food'ow i słodyczy. jakie produkty powinnam spozywac zeby przytyc? chodzi mi o konktretne przekaski, dania itp. (liczenie kalorii mi nie wychodzi:/)
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 11:36   #42
Camillina
Raczkowanie
 
Avatar Camillina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 135
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Dzień dobry
Mam 25 lat i trochę po ciążowych kilogramów do zgubienia. Karmię piersią i z powodu alergii i kolek u dziecka moja dieta jest bardzo okrojona. Nie piję mleka i nie jem jego przetworów, z owoców gotowane jabłka z warzyw buraki, ziemniaki czasem marchewka. Do tego drób, wieprzowina.
Mimo to waga spada baaardzo wolno.
Czy mogę liczyć na wskazówki jak powinnam się odżywiać by schudnąć nie szkodząc dziecku? jaki tygodniowy ubytek wagi mamy karmiącej jest najbezpieczniejszy? i czy są jakieś sposoby na przyspieszenie metabolizmu kiedy muszę uważać na produkty bogate w błonnik?
Pozdrawiam.
Camillina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 12:55   #43
paula_333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam serdecznie, mam 17 lat i od dzisiaj jestem na diecie 1000kcal...
mam zamiar tylko przez tydzien przestrzegac tej diety nastepnie wrocic do normalnego jedzenia... (nadal regularnie, jednak troche wiecej)
Obawiam sie efektu jojo.
Jak zakonczyc diece 1000 kcal?
Czy jezeli w kazdym nastepnym tygodniu bede jadla o 200 kcal wiecej i tak do 2000 kcal to nie nastapi efekt jojo?
paula_333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:40   #44
dianad
Raczkowanie
 
Avatar dianad
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 48
GG do dianad
Question Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
Od długiego czasu walczę z anemią. Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
Jakie posiłki zawierają duże dawki żelaza?
Czy mogłaby Pani zaproponować przykładowe menu?
Jakie produkty łączyć żeby wchłanianie żelaza było możliwie największe?
Serdecznie pozdrawiam
dianad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 16:26   #45
Fredekdydek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam
Mam 34 lata, jestem na początku ciąży (drugiej, córka ma 7 lat), a moja przeszłość to dziewęć lat bulimii. Skończyłam z nią w 2007 roku, dalej jestem w terapii. Problem polega na tym, że... od kiedy jestem w ciąży, czyli dwa miesiące, cały czas jestem glodna. Nie chcę się zapychać byle czym, diety, jakie znalazłam w sieci nie są do końca dla mnie, bo nie jem np. marchewki, mleka, jogurty tak ale w minimalnych ilościach (brak tolerancji laktozy), nie jem też drobiu. W takim przypadku odpada większość "gotowców" dietetycznych. Nie chcę się odchudzać, nie chcę też przytyć bardziej niż trzeba. Zależy mi n zdrowiu moim i dziecka. Czy powinnam się udać do dietetyka, czy jest jakiś klucz, którym mogę się kierować, żeby samodzielnie opracować sobie dietę?
Poza tym jako bulimiczce nie wolno mi, dla własnego dobra, nadmiernie koncentrować się na jedzeniu, czyli nie może to być codzienne liczenie kalorii i planowanie posiłków. Co robić?
Co zjeść, gdy głód budzi mnie o 2, 3 nad ranem i nie daje spać, powodując mdłości? Czy mnie wolno wymiotować? Teoretycznie jest mi to zabronione, no ale czasami nie daję rady. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Fredekdydek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 17:22   #46
PaniMucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam, mam 17 lat, 177cm wzrostu i ważę 71 kg. Chciałabym zrzucić parę kg, przynajmniej 6 kg do czerwca. Staram się nie jeść słodyczy, nie jeść po 18-19 , unikam podjadania i piję średnio 1l wody dziennie. Staram się ćwiczyć po szkole przynajmniej 20-30 min, choć nie zawsze właśnie mam czas. Najczęściej kręce kilogramowym hula hopem, robie brzuszki, przysiady, wykopy i czasami też skaczę na skakance. Czy taka forma ćwiczeń pomoże? Czy lepiej coś jeszcze dodać? Jeśli tak, to co na przykład?
Drugą sprawą są posiłki. Co najlepiej jeść na śniadanie? Ja najczęściej jadam mleko z muesli lub chleb ziarnisty z serem żółtym i warzywami. Tyle, że na drugie śniadanie w szkole najczęściej też mam bułkę z ziarnami z szynka z serem i warzywami. Może więc zamiast tego zjeść tylko jabłko?
Następną sprawą są obiady. Jem to, co przygotuje mama. Najczęściej są to ziemniaki z jakimś mięsem, kotletem i jakaś surówka lub zupy najczęściej makaronowe czy z ziemniakami.. A podobno nie powinno się jeść ich za dużo.. Mimo wszystko staram się jeść mniejsze porcje. Czy lepiej w ogóle z nich zrezygnować? A jeśli chodzi o kolacje to co najlepiej zjeść? Jogurt, jakiś owoc, czy może kanapkę? Bardzo zależy mi na tym, aby już nie przybierać na wadze..
PaniMucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:28   #47
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
jaki jest sposob na wyjscie z diety 1000 kcal,tak aby jesc wiecej i nie tyc? Jest to w ogole mozliwe? Slyszalam o diecie montignaca i chcialabym na nia przejsc - to dobry pomysl?
z gory dziekuje za odpowiedz
szazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 13:49   #48
Klaudia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam

Mam 17 lat, 164 cm wzrostu i ważę 57 kg. Czy jeżeli raz w tygodniu będę pić tylko wodę to czy do maja będę w stanie zrzucić 5 kg?

proszę o w miarę szybką odpowiedź
Klaudia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 14:25   #49
desklink1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam! mam 16 lat, 162cm wzrostu i ważę 65kg. chciałabym zejść do 54kg do wakacji. czytam różne artykuły na temat zdrowego żywienia, ale nie moge ich do siebie przystosować, ogólnie mało jem, ale czasami mam napady po których czuję się okropnie. jeżdzę na rowerku jakieś 40 min i później z pół godz ćwiczeń. od listopada trochę schudłam, ale nie tyle co bym chciała, bo na wadze zleciało tylko 3kg. potrzebuję, żeby ktoś mi doradził jak się mam odżywiać, proszę o odpowiedź
desklink1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 21:28   #50
ka_rolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

być może już trochę za późno ale spróbuję

w tym roku skonczę 18lat mam 163cm wzrostu i ważę 65kg.trochę za dużo.

staram się schudnąć od dawna ale brak silnej woli(zawsze coś wypadnie). :|

figura typu jabłko (czyt. duży brzuch i biust)

co pani sądzi o diecie wg grupy krwi? czytałam opinie o niej i są dość sprzyjające, w sumie wydaje mi się to nawet logiczne...

jaką dietę pani poleca? w moim przypadku muszę mieć twardo wyznaczone granice, przykłady posiłków żebym się tego wszystkiego trzymała.

mogłaby pani podać jakiś przykładowy jadłospis?
poprzez geny jest narażona na wysoki poziom cholesterolu (ostatnio robiłam sobie badania w wakacje i jeszcze mieściłam się w granicach normy), a moja mama ma nadczynność tarczycy


pozdrawiam
ka_rolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 17:01   #51
agata8905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam mam bardzo wielką prośbe. chcaiłabym aby pani w jaki sposób mogę zrzucic zbędne kilogramy. bardzo jest to ważne dla mni ponieważ mam 158 cm wzrosty i waga 64 kg
agata8905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 07:55   #52
ek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
moim problemem jest apetyt na słodycze i cokolwiek co jest słodkie jestem mamą karmiącą 12 miesięczne dziecko, mój syn jest na diecie bezmlecznej (również i ja nie jem żadnego nabiału od kilku miesięcy), jakie produkty powinnam w swojej diecie zastosować aby ten apetyt pohamować?
Będe wdzięczna za odpowiedź.
ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 16:13   #53
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam, czy istnieje jakas konkretna dieta dla mam karmiacych piersia?
Wiem, ze trzeba wykluczyc z jadlospisu takie produkty jak smazone mieso, slodycze, owoce cytrusowe, roznego rodzaju swinstwa typu chipsy.
Czytalam, ze mozna jesc owoce sezonowe tzn. ze moge jesc letnia pora truskawki, czeresnie, sliwki i inne owoce z wlasnego ogrodka?
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 17:52   #54
Michalinka89
Rozeznanie
 
Avatar Michalinka89
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: fotelik przed komputerem ;)
Wiadomości: 868
GG do Michalinka89
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Czy to prawda, że glukoza jest dużo mniej kaloryczna od białego cukru i można go zastąpić?
__________________

It always seems impossible until it is done.

Michalinka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 18:03   #55
ptf1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 61
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam
mam 20 lat, 167 cm wzrostu i ważę 61-62 kg, chciałabym się jakoś pozbyć wystającego brzuszka i sporych ud... jaką dietę i ćwiczenia powinnam wykonywać?
dodam, że nie jadam czerwonego mięsa, białe bardzo rzadko, unikam fast foodu, a moją jedyną słabością są wszelkiego rodzaju słodycze... co mogę jeść żeby zaspokoić ochotę na "słodkości" ?
z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez ptf1989
Czas edycji: 2010-03-03 o 17:03
ptf1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-02, 22:10   #56
ola280
Raczkowanie
 
Avatar ola280
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 172
GG do ola280
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

przepraszam jeśli widziałyście ten "wątek" już wcześniej. wklejam to wszędzie bo nikt nie chce mi odpowiedzieć

zień dobry.
Na początku może napisze coś o mnie.
Mam 16 lat, trenuje lekoatletykę średnio 5 razy w tygodniu, mam 170 cm wzrostu i ważę 50 kg. Wszystkim może się wydawać że ważę za mało.. ale mnie to odpowiada. Nie chcę ani schudnąć ani nabrać większej wagi. Moim problemem jest brzuch. Rano wstaje jest piękny i płaski a już po 1 posilku to ogromny balon. Przeszkadza mi też to że lubię jeść i chciałabym to jakoś zmienić. Dlatego tu moje pytanie. Co powinnam jeść by czuć się dobrze, lekko i komfortowo? jest dużo takich wątków ale one nie podpowiadaja raczej co jeść o danej porze. dlatego prosze o pomoc. proszę o listę produktów które powinnam jeść rano, na obiad i kolacje. chciałabym jeść troche mniej bo czuje sie bardzo niekomfortowo i ociężale. poza tym chciałabym dodać że kocham słodycze.. wydaje mi sie wręcz że jestem od nich uzależniona. Bardzo prosze o porade. juz nie wiem co mam robić. ;(
__________________
Nie przejmuj się tym co ludzie powiedzą. Rób to co Ci się tylko podoba, jeśli potem w lustrze będziesz mogła spojrzeć sobie w twarz.





znalazłam idealny sposób na podkreślenie moich loczków! nareszcie! Jesli dalej borykasz sie z niesfornymi włosami pisz. chętnie pomogę
ola280 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 00:59   #57
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam.

Ja pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie soi i produktów przetworzonych z soi. Czytuję od pewnego czasu, że soja może być szkodliwa, jako że zawiera fitoestrogeny. Z drugiej jednak strony ponoć jest to dobre, bo może mieć nawet wpływ na zmniejszenie ryzyka raka piersi, łatwiejszy przebieg menopauzy i posiada różne korzystne właściwości.
Zdaję sobie sprawę, że najważniejszy jest umiar, ale trafiam na sprzeczne informacje i nie wiem w końcu czy soja i produkty sojowe są bardziej szkodliwe, czy bardziej zdrowe. Dodam jeszcze tylko, że jem dużo tofu, często piję mleko sojowe i podjadam produkty ze sfermentowanej soi (sos sojowy, miso itp.).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-03-03 o 01:02
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 08:14   #58
srebro1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
oczyszczanie organizmu przed przystapieniem do diety

Pani Ewo chciałabym się dowiedzieć czy moje przeczucia i wiedza na temat rozpoczęcia diety są prawidłowe. Czytałam, że przed dietą warto oczyścić organizm ze zbędnych toksyn, w moim przypadku byłby to preparat w płynie firmy Ortis. Myślę, że taka kuracja przygotuje organizm do wydajniejszej pracy i lepszej przemiany materii. Pytanie czy mogę ją rozpocząć wraz z dietą, czy warto jednaj poczekać te trzy tygodnie i sie oczyścić? Planuje na początek dietę 1200 kcl, z ostrym ograniczeniem węglowodanów i tłuszczu, dodam ,że bardzo dobrze ją toleruję. Jedynym problemem jest dla mnie mało zdrowego ruchu. Choć może wraz z wiosną wszyscy dostaniemy zastrzyku energii, czego serdecznie Wam życzę Pozdrawiam
srebro1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 11:10   #59
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam
Pani Ewo co Pani sądzi o diecie zgodnej z grupą krwi?
Stosuję ją od ponad miesiąca. Mam grupę krwi A więc zupełnie nie jem mięsa ale sporo produktów sojowych. Póki co nic nie schudłam ale też nie mam nadwagi. Spotkałam się jednak z opinią że całkowite wykluczenie mięsa z diety kobiety miesiączkującej może skończyć się anemią. Mam 36 lat.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Witam
Pani Ewo co Pani sądzi o diecie zgodnej z grupą krwi?
Stosuję ją od ponad miesiąca. Mam grupę krwi A więc zupełnie nie jem mięsa ale sporo produktów sojowych. Póki co nic nie schudłam ale też nie mam nadwagi. Spotkałam się jednak z opinią że całkowite wykluczenie mięsa z diety kobiety miesiączkującej może skończyć się anemią. Mam 36 lat.
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 17:16   #60
miley95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 7
GG do miley95
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

mam 15 lat ok 174cm i 56kg. Czy to odpowiednia waga? Na brzyszku powstaje mi bardzo irytująca oponka, na plecach tłuszczyk też się troszkę wylewa. Jak mogę tego się pozbyć? Czy przy takiej wadze można zacząć lekką dietę (zaczełam narazie ograniczać słodycze) Mam duży apetyt czuję ze jem coraz więcej. Jak mozna "oszukac" żolądek?
miley95 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.