Fakty i mity na temat trądziku... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-07, 14:18   #31
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o nabiał to nie zauważyłam żadnych zależności. Natomiast słońce, i co przez to idzie wysuszanie skóry jest najgorszym co może być. Włącznie z wyciskaniem
Też nie zauważyłam, ale może dlatego, że takie produkty jak mleko, twaróg, czy masło jem prawdziwe, wiejskie Podejrzewam, że odtłuszczone mleko (a już nie daj Boże UHT) ma większy wpływ na zaostrzenie trądziku.
Miałam momenty, kiedy w ogóle nie spożywałam nabiału i takie, kiedy piłam mleko z kartonu. Moje obserwacje są takie, że po odstawieniu nie było różnicy, natomiast po zmianie na mleko "sklepowe" następowało pogorszenie.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 14:25   #32
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Też nie zauważyłam, ale może dlatego, że takie produkty jak mleko, twaróg, czy masło jem prawdziwe, wiejskie Podejrzewam, że odtłuszczone mleko (a już nie daj Boże UHT) ma większy wpływ na zaostrzenie trądziku.
Miałam momenty, kiedy w ogóle nie spożywałam nabiału i takie, kiedy piłam mleko z kartonu. Moje obserwacje są takie, że po odstawieniu nie było różnicy, natomiast po zmianie na mleko "sklepowe" następowało pogorszenie.
Możliwe, ja także jem nabiał wyższej jakości. Może to też właśnie zależne jest od jakości jedzenia? Wiele warzyw jest pryskane różnymi ochronami, oczywiście po to by szkodniki na nich nie urzędowały. Ale wielu ludzi ma na to uczulenie, a o tym nie wie.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 14:32   #33
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Ja muszę powiedzieć, że mnie słońce służy i podczas letnich upałów często wystawiam twarz na promienie słoneczne. Nigdy wtedy nie mam większych problemów ze skórą Jednak wiem, że to nie każdemu pomaga Jak na Was wpływa słońce?
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 14:33   #34
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Możliwe, ja także jem nabiał wyższej jakości. Może to też właśnie zależne jest od jakości jedzenia? Wiele warzyw jest pryskane różnymi ochronami, oczywiście po to by szkodniki na nich nie urzędowały. Ale wielu ludzi ma na to uczulenie, a o tym nie wie.
Podejrzewam, że tak właśnie jest. Odtłuszczony nabiał jest pozbawiony wielu wartości odżywczych, poza tym na jego jakość na pewno ma wpływ krowie życie Kiedy krowa człapie po pastwisku i podgryza trawę, na pewno daje mleko lepszej jakości niż ta, która je cały rok gotowe pasze, zamknięta w oborze.
Skoro dieta ma wpływ na mleko matki (niektóre kobiety nie mogą zjeść łyżki kapusty, bo dziecko ma wzdęcia!), to zapewne ma też wpływ na mleko innych ssaków.

A jeśli chodzi o alergie, to naprawdę trzeba uważać. Mój brat omal nie stracił oka, bo kroił pomidora kupionego zimą w supermarkecie, a potem potarł powiekę. Skoro takie reakcje alergiczne występują przy kontakcie skórnym, to ciekawe, co się dzieje z układem pokarmowym.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 14:41   #35
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
Ja muszę powiedzieć, że mnie słońce służy i podczas letnich upałów często wystawiam twarz na promienie słoneczne. Nigdy wtedy nie mam większych problemów ze skórą Jednak wiem, że to nie każdemu pomaga Jak na Was wpływa słońce?
To jest tylko chwilowe. Wraz z przyjściem jesieni problem znika, w lecie zazwyczaj cera wygląda dobrze.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 14:46   #36
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
To jest tylko chwilowe. Wraz z przyjściem jesieni problem znika, w lecie zazwyczaj cera wygląda dobrze.
Trzeba pamiętać o tym, że słońce wysusza skórę, powoduje gorszą jej regenerację, może też spowodować przebarwienia, szczególnie, jeśli leczymy się dermatologicznie albo bierzemy tabletki antykoncepcyjne, czy nawet pijemy herbatkę z dziurawca. Poza tym może utrwalić blizny potrądzikowe. Nie mówiąc już o zmarszczach
Ochrona przeciwsłoneczna naprawdę się opłaca
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 14:53   #37
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Trzeba pamiętać o tym, że słońce wysusza skórę, powoduje gorszą jej regenerację, może też spowodować przebarwienia, szczególnie, jeśli leczymy się dermatologicznie albo bierzemy tabletki antykoncepcyjne, czy nawet pijemy herbatkę z dziurawca. Poza tym może utrwalić blizny potrądzikowe. Nie mówiąc już o zmarszczach
Ochrona przeciwsłoneczna naprawdę się opłaca
Opłaca się ale nie każdy trądzikowiec o niej pamięta. A regeneracja w naszym przypadku jest bardzo ważna!
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 14:55   #38
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Trzeba pamiętać o tym, że słońce wysusza skórę, powoduje gorszą jej regenerację, może też spowodować przebarwienia, szczególnie, jeśli leczymy się dermatologicznie albo bierzemy tabletki antykoncepcyjne, czy nawet pijemy herbatkę z dziurawca. Poza tym może utrwalić blizny potrądzikowe. Nie mówiąc już o zmarszczach
Ochrona przeciwsłoneczna naprawdę się opłaca
To wszystko prawda. A czy wiecie, może jaki wpływ mają promienie słoneczne na leczenie trądziku?

Edytowane przez Ola Moderatorka
Czas edycji: 2013-10-07 o 19:22
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 14:58   #39
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Opłaca się ale nie każdy trądzikowiec o niej pamięta. A regeneracja w naszym przypadku jest bardzo ważna!
Moja skóra się z natury słabo regeneruję i widzę, jaka to przeszkoda - po najmniejszym pryszczu czy rance zostaje ślad. Trochę lepiej jest, odkąd zmieniłam dietę na zdrowszą.

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
To wszystko prawda. A czy wicie, może jaki wpływ mają promienie słoneczne na leczenie trądziku?
Z tego, co czytałam, chwilowa poprawa jest spowodowana wysuszeniem skóry. Ale wiadomo - przesuszona skóra po jakimś czasie zaczyna nadmiernie produkować sebum, dlatego jej stan na pewno się pogorszy.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 15:01   #40
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
To wszystko prawda. A czy wicie, może jaki wpływ mają promienie słoneczne na leczenie trądziku?
Tak jak jyyli wspomniała, ale też dodam że mogą powstać przebarwienia i blizny. Też wiele osób ma właśnie wypryski od słońca, a gdy stosują filtry to mają gładka buzię.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 15:11   #41
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Też nie zauważyłam, ale może dlatego, że takie produkty jak mleko, twaróg, czy masło jem prawdziwe, wiejskie Podejrzewam, że odtłuszczone mleko (a już nie daj Boże UHT) ma większy wpływ na zaostrzenie trądziku.
Miałam momenty, kiedy w ogóle nie spożywałam nabiału i takie, kiedy piłam mleko z kartonu. Moje obserwacje są takie, że po odstawieniu nie było różnicy, natomiast po zmianie na mleko "sklepowe" następowało pogorszenie.
Ja nie zauważyłam zadnej różnicy, a piłam i sklepowe i "naturalne" mleko A co jest złego w UHT?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 15:15   #42
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja nie zauważyłam zadnej różnicy, a piłam i sklepowe i "naturalne" mleko A co jest złego w UHT?
Jest już przetworzonym produktem, a tych powinno się unikać.
Zbrzydziło mnie, kiedy po miesiącu stania otwartego kartonu z mlekiem UHT nie zepsuło się, ani trochę nie zmieniło. Zwykłe mleko nawet po zagotowaniu zsiądzie się w ciągu paru dni. Nie wierzę, żeby takie "wieczne" mleko mogłoby być nieszkodliwe
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 15:21   #43
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Jest już przetworzonym produktem, a tych powinno się unikać.
Zbrzydziło mnie, kiedy po miesiącu stania otwartego kartonu z mlekiem UHT nie zepsuło się, ani trochę nie zmieniło. Zwykłe mleko nawet po zagotowaniu zsiądzie się w ciągu paru dni. Nie wierzę, żeby takie "wieczne" mleko mogłoby być nieszkodliwe
Ok., może coś w tym jest
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:08   #44
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
Ja muszę powiedzieć, że mnie słońce służy i podczas letnich upałów często wystawiam twarz na promienie słoneczne. Nigdy wtedy nie mam większych problemów ze skórą Jednak wiem, że to nie każdemu pomaga Jak na Was wpływa słońce?
To jest takie złudzenie... Jak miną ciepłe dni to trądzik może wrócić jeszcze bardziej nasilony...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:14   #45
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Najczęstsze fakty i mity dotyczące trądziku...
Czy pryszcze można wyciskać? Czy słońce pomaga wyleczyć trądzik? Poznaj najbardziej popularne fakty i mity dotyczące cery trądzikowej!

Porady redakcyjne znajdziecie pod tym linkiem:

http://Wizaz.pl/Pielegnacja/ABC-piel...ity-o-tradziku
Kiedyś wierzyłam, że słońce leczy trądzik, ze cera jest po nim ładniejsza, ale teraz wiem , ze to bujda na resorach. Po słońcu mam jeszcze wiecej pryszczy. To samo z ich wyciskaniem, po wyciśnięciu rozsiewają się i jest ich więcej. Niestety nie mogę się oprzeć jak widzę ich białe czubki zeby nie wycisnąć ;/
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:15   #46
pat89n
Raczkowanie
 
Avatar pat89n
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
To wszystko prawda. A czy wicie, może jaki wpływ mają promienie słoneczne na leczenie trądziku?
Zdecydowanie słońce nie leczy trądziku!
Postawiłabym raczej pytanie: jaki wpływ mają promienie słoneczne na POGORSZENIE trądziku. Ale to już było przedyskutowane w innym wątku.
pat89n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:17   #47
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Też nie zauważyłam, ale może dlatego, że takie produkty jak mleko, twaróg, czy masło jem prawdziwe, wiejskie Podejrzewam, że odtłuszczone mleko (a już nie daj Boże UHT) ma większy wpływ na zaostrzenie trądziku.
Miałam momenty, kiedy w ogóle nie spożywałam nabiału i takie, kiedy piłam mleko z kartonu. Moje obserwacje są takie, że po odstawieniu nie było różnicy, natomiast po zmianie na mleko "sklepowe" następowało pogorszenie.
Ja gdy piłam mleko wiejskie "prosto od krowy" nie miałam zadnych zmian trądzikowych, natomiast po przestawieniu się na to sklepowe z kartonu pryszcze zaczeły sypac się jak z rękawa.
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:18   #48
Heneul
Przyczajenie
 
Avatar Heneul
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Najgorsze, z czym się nie mogę uporać to, że bezwiednie zdrapuję wszelkie krostki. To jest straszne i okropne, wiem, ale odruchowe, przez co rzadko kiedy udaje mi się powstrzymać. Byłam 2 razy u kosmetyczki na oczyszczaniu - po tym cera naprawdę staje się ładniejsza, a samej w domu... szkoda gadać.
Heneul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:23   #49
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez kabel80 Pokaż wiadomość
Ja gdy piłam mleko wiejskie "prosto od krowy" nie miałam zadnych zmian trądzikowych, natomiast po przestawieniu się na to sklepowe z kartonu pryszcze zaczeły sypac się jak z rękawa.
No czyli to racja . Warto jest hodować samemu małe warzywka. Chociażby na balkonie. Albo dac więcej na jakims rynku gdzie sprzedają prosto z krzaka, i samemu mrozić.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Heneul Pokaż wiadomość
Najgorsze, z czym się nie mogę uporać to, że bezwiednie zdrapuję wszelkie krostki. To jest straszne i okropne, wiem, ale odruchowe, przez co rzadko kiedy udaje mi się powstrzymać. Byłam 2 razy u kosmetyczki na oczyszczaniu - po tym cera naprawdę staje się ładniejsza, a samej w domu... szkoda gadać.
Cały czas zastanawiam się nad pójściem do kosmetyczki. Ale boję się że to albo nie pomoże, albo zadziała źle. Oczywiście mam na myśli profesjonalny salon.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 16:26   #50
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

[QUOTE=Antymionka;43165239]No czyli to racja . Warto jest hodować samemu małe warzywka. Chociażby na balkonie. Albo dac więcej na jakims rynku gdzie sprzedają prosto z krzaka, i samemu mrozić.


to prawda, lepiej troche dołożyć, ale kupić zdrowszy produkt i z pewnego zrodla, ta cala chemia w naszym jedzeniu uwazam, tez ma wpływ na nasza cere i to czy mamy wypryski

__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:27   #51
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez kabel80 Pokaż wiadomość
to prawda, lepiej troche dołożyć, ale kupić zdrowszy produkt i z pewnego zrodla, ta cala chemia w naszym jedzeniu uwazam, tez ma wpływ na nasza cere i to czy mamy wypryski
Moja babcia na działce hoduje wiele warzyw, i dzięki niej mam świeże sezonowe warzywa, także na mrożonki. Na pewno w przyszłości gdy już nie będzie w stanie prowadzić tego ogródka, ja ją zastąpię, jest to ogrom witamin, no i sama radośc z takeigo ogrodu
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:31   #52
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

[QUOTE=kabel80;43165318]
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
No czyli to racja . Warto jest hodować samemu małe warzywka. Chociażby na balkonie. Albo dac więcej na jakims rynku gdzie sprzedają prosto z krzaka, i samemu mrozić.


to prawda, lepiej troche dołożyć, ale kupić zdrowszy produkt i z pewnego zrodla, ta cala chemia w naszym jedzeniu uwazam, tez ma wpływ na nasza cere i to czy mamy wypryski

Wszyscy mówią, że ekologiczne produkty są drogie, a w moim regionie rolnicy sprzedają je o wiele taniej niż te sklepowe, czasem nawet dowożą na miejsce
Trzeba się rozejrzeć, np. na tablicy jest kategoria, w której mogą ogłaszać się drobni hodowcy, tam można pewnie znaleźć jakieś tańsze alternatywy
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:32   #53
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cały czas zastanawiam się nad pójściem do kosmetyczki. Ale boję się że to albo nie pomoże, albo zadziała źle. Oczywiście mam na myśli profesjonalny salon.[/QUOTE]
Ja tez miałam obawy co do kosmetyczki i prawda jest taka, ze jesli zle trafisz to zamiast pomoc może pogorszyc dlatego warto isc do poleconej, a najlepiej takiej ktora jest tez kosmetologiem. Poniewaz pół biedy pieniądzed wyrzucone w błoto na kiepska kosmetyczkę, ale już powazne schorzenia czy powikłania po niby niewinnym zabiegu kosmetycznym to dopiero problem. Kolezanka była na mikrodermabrazji u kosmetyczki, do ktorej poszla z marszu i niestety jakiegos zakazenia dostala i rok czasu dermatolog ja leczyl antybiotykami i masciami, wygladala koszmarnie. Ja na szczescie az tak przykrych doswiadczen nie mialam. Trafialam na rozne kosmetyczki, nie mowie, ze nie, raz przesuszona skora, raz nos zdarty i czerwony jakby odmarzniety po zbyt mocnym dociskaniu przy mikro...Teraz jestem wierna jednej Pani kosmetyczce i jestem zadowolona, z zadnych gruponow czy gruperow juz tez nie korzystam bo sie nacielam pare razy. Cóz, tak to jest chcemy przyoszczedzic a potem wychodzi w sumie sie na tym gorzej
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:33   #54
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Moja babcia na działce hoduje wiele warzyw, i dzięki niej mam świeże sezonowe warzywa, także na mrożonki. Na pewno w przyszłości gdy już nie będzie w stanie prowadzić tego ogródka, ja ją zastąpię, jest to ogrom witamin, no i sama radośc z takeigo ogrodu
Jaka odpowiedzialność od Ciebie bije ja nie wiem, czy zebrałabym się na takie deklaracje moja mam ma swój ogródek z podstawowymi warzywami są pyszne, bo bez żadnych nawozów ale wiem ile w to wkłada pracy i ile ją to kosztuje, nie wiem czy w przyszłości znalazłabym na to czas...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:44   #55
kabel80
Raczkowanie
 
Avatar kabel80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 104
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Jaka odpowiedzialność od Ciebie bije ja nie wiem, czy zebrałabym się na takie deklaracje moja mam ma swój ogródek z podstawowymi warzywami są pyszne, bo bez żadnych nawozów ale wiem ile w to wkłada pracy i ile ją to kosztuje, nie wiem czy w przyszłości znalazłabym na to czas...
Cóż ja mam podobnie moja mama ma ogródek... duzo pracy i poswiecenia wkłada, a ja chyba sie nie nadaje do prac ogrodniczych, nie mam reki do roslin
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kabel80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:46   #56
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Chciałabym poznać Wasze zdanie
skórę należy oczyszczać tzn wyciskać pryszcze ,czy nie?
Moja kosmetyczka wyciska mi ,więc gdzie jest prawda?
ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:48   #57
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez kabel80 Pokaż wiadomość
Cóż ja mam podobnie moja mama ma ogródek... duzo pracy i poswiecenia wkłada, a ja chyba sie nie nadaje do prac ogrodniczych, nie mam reki do roslin
No właśnie... A w ogródku same witaminy zdrowe, dojrzałe na słońcu, samo zdrowie
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:51   #58
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Chciałabym poznać Wasze zdanie
skórę należy oczyszczać tzn wyciskać pryszcze ,czy nie?
Moja kosmetyczka wyciska mi ,więc gdzie jest prawda?
Ja uważam, że kategorycznie nie powinno się wyciskać żadnych zmian, ale wiem, że są osoby, które to robią i które to sobie chwalą.
Jeśli już ktoś wyciska, na pewno trzeba dokładnie umyć ręce, odkazić je i oczywiście odkazić miejsce wyciskania.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 16:57   #59
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Chciałabym poznać Wasze zdanie
skórę należy oczyszczać tzn wyciskać pryszcze ,czy nie?
Moja kosmetyczka wyciska mi ,więc gdzie jest prawda?
Ja jestem przeciwna wyciskaniu z jednej prostej przyczyny - często powstają blizny. Jak pozbędziesz się już trądziku zostanie kolejny problem do leczenia - blizny.

Co do wyciskania to może wydawać się korzystne - usuwamy zmianę, ranka szybciej się goi, ale wydaje mi się to pozorną korzyścią...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 17:03   #60
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Fakty i mity na temat trądziku...

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Ja bardzo długo wierzyłam np. że słońce leczy trądzik, ba nawet dermatolog kiedyś zalecił mi chodzenie raz w miesiącu na solarium, żeby skórę osuszyć...

Każdy kto posiedział na słońcu w lecie więcej niż trzeba... I zobaczył wysyp niedoskonałości na jesień... Z pewnością powie, że słońce niestety trądziku nie leczy...
Tak, wiem coś o takich radach, może nie od dermatologa bezpośrednio, ale od rodzinnego lekarza - wiem, że nie musi on się specjalizować w chorobach skóry i wiedzieć o nich dużo, ale bez przesady... Jednak normalne słońce i tak lepsze niż solarium moim zdaniem, mniej zaszkodzi, ale wiadomo, o opalaniu to już w ogóle nie ma mowy.

Za to co do wyciskania to lepiej nie wyciskać, chociaż mówią, że dojrzałe pryszcze czasem można wycisnąć. Najgorsze jest to, że mi najbardziej wągry przeszkadzają i często zostawiam te ropne zmiany, a z niewyciskaniem wągrów już sobie nie radzę (wiele w nich tak łatwo wychodzi i niby nie ma śladu, oprócz czerwonej skóry)...

A u kosmetyczki to zawsze coś innego niż w domu, kosmetyczka ma rękawiczki, odkaża ciągle te miejsca, widzi skórę dokładniej, bo patrzy przez to przybliżające lusterko (więc wie, gdzie uderzyć) poza tym wykonuje zabieg po odpowiednio długim rozmiękczeniu skóry pod parówką (ja raz leżałam pod tym pół godziny, a drugi raz godzinę). Ale i tak nie polecam tych zabiegów.

Ja też mam warzywa od babci, marzę o własnym ogrodzie, ale ja mieszkam w bloku, niestety, a na własny domek to sobie pewnie do starości poczekam...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.