Usuwanie blizn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-18, 19:59   #1
monika1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18
Unhappy

Usuwanie blizn


Panie doktorze
okolo 5 lat temu miala usuwane trzy wystajace znamiona z klatki piersiowej(pomiedzy piersiami)mialam wowczas okolo18 lat.Bylo to usuwanie laserem, bez zszywania, uzywalam zalecanych masci ale niestety blizny wystajace i bolace ktore powstaly nie byly lepsze, po kolejnej wizycie u tego lekarza zostalam niekoniecznie milo potraktowana i konsultowalam sie z innymi.Wiekszosc mowila ze to bliznowiec i ze mozna usunac ale moze poprostu sie tak bliznie.Kilka miesiecy mialam usuwane kolejne znamie na plecach poprzez ciecie i zszywanie i blizna wyglada o wiele lepiej. Czy jest jakis sposob zeby je zlikwidowac lub pomniejszyc?Dodam ze mieszkam w Usa wiec moze tu jest cos dostepne.
Dziekuje za odpowiedz.
Monika
monika1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 13:03   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: blizna po usuwaniu znamion

Witam Pania.
okolica mostka jest jedna z okolic, gdzie blizny po zabiegach przerastaja. Stad roznica w wygladzie blizn po obu zabiegach.
Nadal jedynym (na swiecie) sposobem korekcji tego typu blizn jest natluszczanie z masazem z bardzo (!) silnym uciskiem 2x dziennie po 15 minut. Moze Pani stosowac zel silikonowy. Po masazu czeka pani 10 minut do wyschniecia preparatu (nie wolno wycierac!) i na powierzchni blizny tworzy sie rodzaj opatrunku silikonowego. Chodzi pani z nim przez caly dzien, mozna stosowac rowniez na noc. Takim preparatem, rowniez w USA, jest Veraderm.
Pierwsze efekty zaczynaja byc widoczne po 3 miesiacach stosowania.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 16:04   #3
monika1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18
Re: blizna po usuwaniu znamion

Rozmiem doktorze ze moge go stosowac nawet na stara blizne?bo jak mowilam ten bliznowiec mam juz od prawie 5 lat.
monika1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-20, 00:29   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: blizna po usuwaniu znamion

Witam Pania,

Wszystkie podane sposoby zachowawcze korekcji blizn mozna rowniez stosowac na blizny stare.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 12:29   #5
Alicja71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Blizny po ospie - jak usunąć?

Witam wszystkich. Mam pytanie do Pana Doktora, ale może i ktoś inny może służyć pomocą. Po przebytej w dzieciństwie ospie wietrznej pozostały mi blizny. Nie były one bardzo głębokie i w gruncie rzeczy mi nie przeszkadzały. Ostatnio jednak sporo schudłam, również na twarzy, co spowodowało, że blizny bardziej sie uwidoczniły. Mam wrażenie jakoby przez ubytek tkanki tłuszczowej blizny sie pogłebiły. Blizny są trzy i mają kształt wklęsłych kóleczek o śr. 4-5 mm. A teraz moje pytanie. Co mozna zrobić, aby takie blizny zredukować lub całkowicie usunąć. Czy w tym przypadku skuteczne byłoby wypełnianie np. Aqamidem..?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Alicja71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 00:08   #6
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizny po ospie - jak usunąć?

W zależności od ich wyglądu mozna wykonać:
- korekcje chirurgiczną
- dermabrazje mechaniczną
- podanie wypełniacza
lub kombinację kilku zabiegów.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 10:29   #7
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Blizny po ospie - jak usunąć?

ja mam podobny problem z bliznami po ospie.
Byłam już na konsultacjach zarówno u chirurga plastycznego, jak i dermatologa. Chirurg zaproponował zastosowanie wypełniacza, natomiast dermatolog stwierdził że najlepsza będzie metoda( niestety nie pamietam jak się nazywa), polegająca na stopniowym odtwarzaniu moich komórek skóry w miejscach gdzie jest blizna. Czy to jest w ogóle możliwe? I która metoda jest lepsza? Czy wypełniacz nie wchłonie się po jakimś czasie?
Dermatolog powiedział mi , że zlikwidiwanie blizny to jest tylko jeden problem. Potem to miejsce , gdzie była blizna ma inny kolor. Czy to prawda? I co na to poradzić.
Przepraszam że aż tak wiele pytan, ale jestem zupełnie zdezorientowana. Każdy lekarz mówi mi co innego. Sama juz nie wiem, czy lepiejoddac się w ręce dermatologa, czy chirurga.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-23, 10:43   #8
monia_88_09
Przyczajenie
 
Avatar monia_88_09
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Exclamation Blizny pooparzeniowe -> metody usuwania

Posiadam blizne pooparzeniowa na udzie, oprzylam sie wrzatkiem kiedy mialam 3 latka. Jest ona duza, (28cmx12cm) lekko przerosła, kolor podobny do otaczajacej skory, w niektorych miejscach jest biala. Juz od dlogiego czasu nic z ta blizna nie robilam, poniewaz mowiono mi ze bede mogla sobie pozwolic na jakiekolwiek zabiegi, kiedy przestane rosnac (okolo 16 lat).
Ostatnio bylam z wizyta u lekarza, ktory mi mi zaproponowal zabiegi mikrodrmabrazji (4-6 zabiegow) a nastepnie peeling medyczny aby wyrownac koloryt. Mam pytanie : czy te zabiegi beda najlepszym rozwiazaniem na usuniecie blizny?? czy sa jakies bardziej skuteczne?? Prosze o pomoc.
monia_88_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 23:26   #9
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizny pooparzeniowe -> metody usuwania

Nie wiem, czy jest to najlepszy zabieg w pani przypadku, poniewaz nie mam mozliwości bezpośredniego zbadania pani.
Metod jest wiele:
- wycięcie blizny
- wszczepienie ekspandera tkankowego, rozciągnięcie skóry zdrowej, wycięcie blizny
- etapowe wycięcie blizny
- dermabrazja
- tatuaż estetyczny

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 10:27   #10
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Blizny po ospie - jak usunąć?

bardzo prosze o odpowiedx pana doktora. Chciałąbym sie jak najszybciej pozbyc blizn po ospie.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 10:56   #11
monia_88_09
Przyczajenie
 
Avatar monia_88_09
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny pooparzeniowe -> metody usuwania

Dziekuje za odpowiedz Jeszcze małe pytanko: Jaki jest koszt poszczegolnych zabiegow??
Przesylam zdj mojej blizny. Z proponowanych mi zabiegow, ktory by Pan dr polecil?? Z gory dziekuje za odpowiedz =)
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oparzenie_01.jpg (61,9 KB, 537 załadowań)
monia_88_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-26, 23:21   #12
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizny po ospie - jak usunąć?

Rodzaj zabiegu zależy od wyglądu blizn. Szczegółowej odpowiedzi moge Pani udzielic tylko podczas konsultacji, kiedy będę miał mozliwośc bezpośredniego zbadania Pani.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 23:30   #13
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizny pooparzeniowe -> metody usuwania

Najprawdopodobniej pozostaje leczenie zachowawcze. Jest to wersja najbezpieczniejsza, nie pogorszy wyglądu blizny, tak jak to może stać sie po korekcji chirurgicznej.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 20:44   #14
merida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7
Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

Witam,
Bardzo prosze o informacje dotyczące zabiegów wspomagających gojenie blizn.
Szczegóły:
Dziecko 1,5 roku. 3 miesiące po przeszczepie skóry na udzie. Oparzenie 3 st. żelazkiem.
Leczenie: Contactubex, teraz Madecassol. Od plastrów Cica Care wystąpiły czerwone zaognione punkty, więc odstawiłam.
Mam Medipatch, ale jeszcze nie zastosowałam. Od kilku tygodni pogorszenie wyglądu blizny, oraz gorsze samopoczucie dziecka. Syn w nocy budzi się z płaczem, piętą drugiej nogi mocno przyciska ranę.
Miejsca bez skóry twardnieją i podnoszą się. W załączniku foto sprzed tygodnia.
Jestem poważnie zaniepokojona tym bardziej, ze u nas nie widze fachowców w tej dziedzinie. Chciałbym się dowiedzieć czy opisane przeze mnie objawy wyglądają na przerost blizny? Co nas czeka? Jak pomóc maleństwu przespać noc? Czy można zastosować jakies zabiegi. Co robic??
Pozdrawiam
Agata

Edytowane przez merida
Czas edycji: 2006-03-12 o 14:04
merida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:43   #15
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

ja bym radzila odstwic contratubex na poczatek i narazie pozostaje czekac na odp.Doktora
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 21:48   #16
merida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

Odstawiłam Contractubex, dzisiaj już niczym nie posmarowałam. Linomagiem tylko, by natłuścić.
Coś przeciwbólowego, znieczulającego potrzebujemy. Może coś z Lignokainą? Dr proszę o pomoc. Te bóle występują raczej tylko w nocy. Właśnie się przebudził po godzinie spania...
merida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 22:20   #17
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

Widoczne na zdjęciu objawy to przerastanie blizny. Jest to typowe w tym wieku. Mozna stosować masci typu Cepan (zdecydowanie mniej uczula niz Contractubex) - działanie ma identyczne. Należy go stosować 2x dziennie, po 10-15 minut, masaż z uciskiem blizny. Mozna równiez zastosować Flucinar w maści - działa przeciwświądowo oraz zmiekcza blizny - stosować 1x dziennie przy okazji masażu, cienką warstwę.
Masaże z uciskiem należy stosować regularnie, pierwsze wyniki będą widoczne po ok. 3 miesiącach. Mozna również pomysleć o stroju uciskowym - Trcomed w Łodzi http://www.tricomed.com/codopress.html - koneczny jest w tym przypadku kontakt bezpośredni ze względu na wykonywanie ubranek na wymiar.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 12:57   #18
merida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

Bardzo dziękuję za informację.
Byłabym wdzięczna za informację co oznacza "typowe w tym wieku". Czy to znaczy, że tego należało się spodziewać? Co nas jeszcze czeka? Jak to się będzie rozwijało? Kiedy ustąpi ból?
Chirurg u którego byliśmy nie zalecał masowania. Powiedział, że to powoduje "rośnięcie blizny"...
Czy tę maść o której Pan pisze można smarować przemiennie z Cepanem np.?
O ubranku myśleliśmy też, ale dr powiedziała, ze "niech producent sam sobie to nosi"...
Zarejestrowałam synka do chirurga plastyka i dermatologa, może oni coś pomogą.
Czy potrafi Pan z tego powyższego zdjęcia ocenić czy potrzebne będzie ubranko, czy tylko opaska? A, i jako to jest mniej więcej koszt? Czy daleko tej firmie do tej z Hiszpanii, która też robi takie ubranka?
Dziekuje bardzo za odp.
Agata
merida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 21:32   #19
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

W tym wieku = przed zakończeniem okresu dojrzewania. W tym czasie blizny maja tendencję do przerastania. Można to przewidzieć.
Podane maści mozna stosować naprzemiennie.
Ubranko dla dziecka jest praktyczne, ponieważ nie przemieszcza się, w przeciwieństwie do opaski.
Polskie produkty w niczym nie ustępują zagranicznym.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 20:27   #20
merida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

Dziekuję bardzo za odpowiedź. A zna Dr moze koszt takiego ubranka?
pozdrawiam serdecznie
Agata
merida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 20:56   #21
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Jak leczyć bliznę po przeszczepie skóry?

Niestety nie znam obecnych cen. Proszę skontaktować się z firmą Tricomed w Łodzi, kontakt podałem wyżej.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 23:16   #22
myszowata
Raczkowanie
 
Avatar myszowata
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 42
GG do myszowata
Unhappy Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Witam
2 miesiące temu miałam wycięty wyrostek i teraz mam "śliczną" szrame na brzuchu Stosuje maść cepan ale póki co nie zachwycają mnie efekty których chyba praktycznie nie ma. Słyszałam o laserowym usuwaniu blizn, czy któraś z Was usuwała w ten sposób blizny, jakie są efekty, czy boli ile kosztuje?
Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robic
myszowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 18:25   #23
Elizja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 5
Blizna po przeszczepie skóry

Witam!
Mam pytanie do dr. Skupina. Miałam wykonany przeszczep skóry po wycięciu znamienia (wielkość ok. 1,5 cm) usytuowanego na nosie. Przeszczep się nie wgoił z powodu krwiaka, i po uzyskaniu ziarniny wykonano drugi przeszczep, ktory wgoił się bez powikłań. Od tego drugiego przeszczepu minął prawie miesiąc. Wiem, że to bardzo krótko, niemniej przeszczepiona skóra jest uwypuklona i bardziej różowa od reszty skóry na nosie. Chciałam w związku z tym zapytać, czy ta wypukłość zniknie z czasem? A jeśli tak, to ile czasu musi minąć? Kolor można wyrównać makijażem, niemniej martwi mnie bardzo ta nierówność. Dlatego bardzo bym prosiła o odpowiedź i z góry za nią dziękuję.
Pozdrawiam ciepło.
Elizja
Elizja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 23:59   #24
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizna po przeszczepie skóry

Jeżeli przed położeniem przeszczepu została usunieta powierzchowna warstwa ziarniny to ta okolica ulegnie wyrównaniu. jezeli nie to czasem samoistnie dochodzi do wyrównania powierzchni. Najwcześniej efekt zabiegu może Pani ocenić po 6 miesiącach od jego wykonania.

Pozdrawiam Panią
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:31   #25
Elizja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 5
Dot.: Blizna po przeszczepie skóry

Panie Doktorze, dziękuję za poprzednią odpowiedź. Mam w tej sprawie jeszcze jedno pytanie. Powierzchowna warstwa ziarniny nie została usunięta - czy w związku z tym można jakoś "pomóc" tej przeszczepionej skórze w wyrównaniu się? Jakieś rozmasywanie lub maść? (póki co używam tylko Linomagu do natłuszczania). Będę naprawdę wdzięczna za odpowiedź, gdyż sprawa bardzo mnie martwi.
Pozdrawiam serdecznie.
Elizja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 23:27   #26
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizna po przeszczepie skóry

Obecnie pozostaje tylko masowanie z uciskiem. W przypadku twardnienia okolicy przeszczepu można zastosować przez pewien czas 1x dziennie maść Flucinar.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 15:56   #27
karolinka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

hej ja 20 lat temu sie popażylam i rok temu mialam laserowanie blizn troche róznicy jest ale jeszcze mnie czekaja 5 zabiegów co roku na efekty trzeba czekac pare lat jak masz tak swieża blizne użyj plastrów silikonowych silon bardzo dobre podobno rewelacja na swieże blizny polecam pozdrawiam wyrostek to malutka blizna moje sa bardzo rozlegle ale trzeba życ))))))
karolinka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 17:43   #28
mjaw
Przyczajenie
 
Avatar mjaw
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 14
Krem na blizny

Witam
Mam pytanie czy ktoś mógłby doradzić jakie są dobre kremy na blizny po zabiegach chirurgicznych? Mam niewielkie blizny po niedawno usuniętych na twarzy pieprzykach.
mjaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 01:39   #29
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Krem na blizny

ja urzywam kremu cepan jest on wycuagiem z cebuli ...pomaga ) ale zalecam na mniejesze blizny kilkakrotne zabiegi mikrobrazji
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 20:22   #30
mjaw
Przyczajenie
 
Avatar mjaw
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 14
Dot.: Krem na blizny

Dzięki pavlo84 słyszałam, że cepan jest dobry. Po około jakim czasie można wykonać na bliznach zabieg mikrobrazji?
mjaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 14:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.