WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-28, 18:28   #31
nusia74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 13
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

Jeżeli chcesz rozwiązać umowę z dniem 31 grudnia to piszesz wypowiedzenie za porozumieniem stron z dniem 31.12 (czyli bez zachowania terminu wypowiedzenia ) jeżeli chcesz zachować 2 tyg termin i dasz to pracodawcy jutro to dwutygodniowy bieg zacznie się od najbliższej soboty a zakończy w niedzielę (po upływie 2 tyg.)
nusia74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 21:11   #32
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

Czyli mogę nie uwzględniać terminu wypowiedzenia określonego w umowie?
Mam trzydniowy, bo jestem na umowie na zastępstwo.
Chciałabym już nie pracować 5 stycznia, czyli w dniu, w którym normalnie wracałabym do pracy po urlopie.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 08:09   #33
MAGiALENA
Zakorzenienie
 
Avatar MAGiALENA
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 339
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę - pomocy proszę:(

cześć!
ja tez nie chcę zakładać nowego wątku.

chcę zezygnować z pracy, tak żeby 31 maja lub 30 czerwca był moim ostantim dniem pracy w tej firmie.
zatrudniona w niej jestem od 01.07.2008 roku na czas niekreślony .wcześniej miałam umowę na czas określony, ale suma zatrudnienia nie przekracza trzech lat. kiedy powinnam złożyć wymówienie?
__________________

aniołek Gabrysia/Gabryś: 21.08.2010
Kacperek: 2o.09.2011
MAGiALENA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 22:05   #34
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Zasiłek dla bezrobotnych???Proszę o pomoc...

WITAM WAS KOCHANE,
mam pytanko. Otóż od początku mają będę bezrobotna
Wcześniej zaraz po zarejestrowaniu otrzymałam staż (4 miesiące) a teraz 4 miesiące pracuję na umowę na 1/2 etatu w biurze podróży.
Czy przysługuje mi jakiś zasiłek?
\Przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale nie umiałam się "połapać" w tych wszystkich ustawowych pismach i artykułach:/
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 22:35   #35
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych???Proszę o pomoc...

Cytat:
Napisane przez katka_19 Pokaż wiadomość
WITAM WAS KOCHANE,
mam pytanko. Otóż od początku mają będę bezrobotna
Wcześniej zaraz po zarejestrowaniu otrzymałam staż (4 miesiące) a teraz 4 miesiące pracuję na umowę na 1/2 etatu w biurze podróży.
Czy przysługuje mi jakiś zasiłek?
\Przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale nie umiałam się "połapać" w tych wszystkich ustawowych pismach i artykułach:/
Zapytaj na buisnesswoman, a najprościej to w Urzędzie Pracy.
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 22:52   #36
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych???Proszę o pomoc...

Cytat:
Napisane przez katka_19 Pokaż wiadomość
WITAM WAS KOCHANE,
mam pytanko. Otóż od początku mają będę bezrobotna
Wcześniej zaraz po zarejestrowaniu otrzymałam staż (4 miesiące) a teraz 4 miesiące pracuję na umowę na 1/2 etatu w biurze podróży.
Czy przysługuje mi jakiś zasiłek?
\Przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale nie umiałam się "połapać" w tych wszystkich ustawowych pismach i artykułach:/
Zasiłek Tobie nie przysługuje.
Trzeba przepracować minimum 365 dni, żeby mieć do tego świadczenia prawo.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 08:18   #37
SiostraKelvinaEma
Raczkowanie
 
Avatar SiostraKelvinaEma
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 51
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych???Proszę o pomoc...

Niestety, zasilek nie przysluguje.. masz tylko 4 mc pracy na koncie.. w wlasciwie 2 mc pelnego etatu.. a jak ktos napisac wyzej trzeba miec przepracowaych 365 dni.. zapytaj sie w UP jak to jest z dodatikiem finansowym.. w przypadku gdybys sama znalazla prace, czy Cie to dotyczy.
SiostraKelvinaEma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 11:08   #38
teofano86
Zadomowienie
 
Avatar teofano86
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: pd - zach
Wiadomości: 1 333
Dot.: Zasiłek dla bezrobotnych???Proszę o pomoc...

dokładnie...musi być przepracowany rok... ale kryzys się zaczyna wycofywać... na giełdach wzrost, złoty się umacnia, produkcja spada wolniutko, konsumpcja nie jest na tak złym poziomie... ludzi ciągle kupują, więc może po wakacjach sytuacja będzie się normować...
teofano86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:06   #39
aanomaliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 15
wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

Witam. 1 kwietnia zaczęłam pracę w sklepie spożywczym. Obiecywano mi umowę o pracę na pół etatu, jednak 2 tygodnie po moim zatrudnieniu otrzymałam umowę-zlecenie (tak długo musiałam na nią czekać, bo tłumaczono mi się, że podobno "księgowa ciągle robiła jakiś błąd spisując umowę"). Umowa była na czas określony, od 1.04. do 31.08. Tylko że ja chciałabym ją zerwać z dniem 31.07. Przyczyną tego jest to, że z miesiąca na miesiąc mam coraz więcej godzin. Gdy zaczynałam pracę, łącznie z szefową było tam 6 pracowników, obecnie jest 4, a sklep jest otwarty 7 dni w tygodniu przez 16 godzin... I właśnie w związku z planowaniem zerwania przeze mnie umowy, chciałabym Was zapytać, czy ponosi się w takim przypadku jakieś konsekwencje? Mam na myśli odmówienie wypłaty wynagrodzenia itd... Z góry dziękuję za odpowiedź.
aanomaliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:39   #40
goldenphoenix
Raczkowanie
 
Avatar goldenphoenix
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

Umowa-zlecenie to inna umowa niż umowa o pracę, więc nie ma określonych minimalnego okresu wypowiedzenia itp. Wydaje mi się, że powinnaś przede wszystkim zobaczyć, czy w umowie masz napisane gdzieś jakieś warunki wypowiedzenia - jeśli są, to po prostu postąpić tak jak w umowie. Jeśli nie ma, to trochę gorzej - wydaje mi się, że pracodawca może żądać od Ciebie odszkodowania.

Ale sytuacja opisana przez Ciebie jest dość dziwna - umowa-zlecenie nie może być stosowana zamiast umowy o pracę, jeśli praca świadczona przez Ciebie spełnia określone warunki :/
goldenphoenix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:56   #41
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

ciezko powiedziec nie znajac tresci umowy jaka podpisalas.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 12:28   #42
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

Okresu wypowiedzenia szukałabym w umowie, a także uważnie przejrzała jej treść, gdyż przedmiot zlecenia może wskazywać, bądź uzasadniać zwiększenie liczby godzin pracy.

Wszelkie treści nie ujęte w umowie - o ile się nie mylę - regulowane są przepisami Kodeksu Cywilnego.

Art. 746:
§ 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.
§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
§ 3. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-07-17 o 12:42
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 08:46   #43
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

A nie masz napisanego tego w umowie?

Ja pracuję na umowę zlecenie i mam napisane,że w przypadku niedotrzymania terminu pracodawca może wyznaczyć mi karę w wysokości 150 zł.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 16:40   #44
aanomaliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 15
Dot.: wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
A nie masz napisanego tego w umowie?

Ja pracuję na umowę zlecenie i mam napisane,że w przypadku niedotrzymania terminu pracodawca może wyznaczyć mi karę w wysokości 150 zł.

Właśnie nie mam nic w umowie o konsekwencjach jej zerwania...
Ale jest punkt: "W sprawach nieuregulowanych w tej umowie zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego oraz przepisy prawa ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych", a więc artykuł przytoczony przez Backie... A ja już nie daję rady, jak mnie tam wykorzystują :/
aanomaliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 08:45   #45
vicky019
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 461
Dot.: wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

W sumie umowa zlecenie nie może być zastosowana w twoim przypadku, gdyż zgodnie z tym co jest w kodeksie cywilnym mając umowę zlecenie możesz pracować gdzie chcesz nawet w domu, nie możesz mieć określonego miejsca pracy. Umowe taką stosuje się najczęściej dla przedstawicieli handlowych, zewnętrznych firm księgowych, albo dla grafików, którzy na zlecenie projekty robią. Dla sprzedawców stosowana być nie powinna. W umowie powinnaś mieć zapisane coś w stylu : Od umowy można odstąpić jeżeli pracodawca nie spełnia zobowiązań i odwrotnie. "Wypowiedzenie powinno być na piśmie z okresem miesięcznego wypowiedznia. "

Ja tak miałam na umowie.
vicky019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 22:23   #46
aanomaliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 15
Dot.: wypowiedzenie w przypadku umowy - zlecenia

Cytat:
Napisane przez vicky019 Pokaż wiadomość
W sumie umowa zlecenie nie może być zastosowana w twoim przypadku, gdyż zgodnie z tym co jest w kodeksie cywilnym mając umowę zlecenie możesz pracować gdzie chcesz nawet w domu, nie możesz mieć określonego miejsca pracy. Umowe taką stosuje się najczęściej dla przedstawicieli handlowych, zewnętrznych firm księgowych, albo dla grafików, którzy na zlecenie projekty robią. Dla sprzedawców stosowana być nie powinna. W umowie powinnaś mieć zapisane coś w stylu : Od umowy można odstąpić jeżeli pracodawca nie spełnia zobowiązań i odwrotnie. "Wypowiedzenie powinno być na piśmie z okresem miesięcznego wypowiedznia. "

Ja tak miałam na umowie.
A ja nic takiego nie mam - ani słowa o wypowiedzeniu... Coraz bardziej mi się to nie podoba...
aanomaliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 20:25   #47
natalac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 64
Wypowiedzenie umowy zlecenia -pytanie

...
__________________
"Jeśli kogoś kochasz, puść Go wolno... niech idzie, jeśli wróci jest Twoj, jeśli nie to znaczy, że nie był wart Twojej miłosci..."

Edytowane przez natalac
Czas edycji: 2012-01-16 o 19:15
natalac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 21:04   #48
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wypowiedzenie umowy zlecenia -pytanie

Jesli nie chcesz osobiscie, to wyslij poczta listem poleconym.
Nie musisz pisac powodu wypowiedzenia umowy.
Takze napisz, ze prosisz o rozwiazanie umowy zlecenie podpisanej dnia tego i tego tu i tu miedzy tym i tym, i tutaj wpisujesz za porozumieniem stron lub z zachowaniem okresu wypowiedzenia 10 dni czy ile tam sie dogadaliscie. Podpis i tyle. Ja nigdy nie pisze powodu.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 14:15   #49
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Potrzebuje porady-wypowiedzenie umowy o pracę

Witam
Potrzebuje Waszej porady a mianowicie chodzi o to, że nie wiem czy dwutygodniowe wypowiedzenie mam wysłać listem poleconym do firmy w której pracuje(siedziba jest w innym mieście) zaadresowany do Prezesa który widnieje na umowie, czy też po prostu wręczyć je kierownikowi, który jest na miejscu? I czy ewentualnie w wypowiedzeniu mam zaznaczyć, że rozwiązanie umowy jest miedzy firmą reprezentowaną przez owego prezesa czy mogę to pominąć w przypadku gdy wręcze je kierownikowi? Może to głupie o co pytam, ale wcześniej jeszcze nie zdarzyło mi się składać wypowiedzenia więc proszę o wyrozumiałość
Z góry dziękuje za porady
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 14:48   #50
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Potrzebuje porady-wypowiedzenie umowy o pracę

Możesz wypowiedzenie wysłać pocztą, złożyć w kadrach, w sekretariacie, a także kierownikowi jeśli takie są zwyczaje i masz pewność, że zostanie ono przekazane tam gdzie trzeba. W każdym razie pamiętaj, żeby mieć potwierdzenie, że je złożyłaś, koniecznie z datą. Wypowiedzenie nie musi być adresowane do prezesa, najważniejsze, żeby z treści wynikało, że wypowiadasz umowę zawartą w dniu .... pomiędzy Tobą a firmą X (można dodać, że reprezentowaną przez tego prezesa). Zwróć uwagę na przepisy dotyczące długości okresu wypowiedzenia i pamiętaj, że okres wypowiedzenia określony w tygodniach kończy się w sobotę, a w miesiącach - z końcem miesiąca.

I najważniejsze - nie panikuj i nie stresuj się Przepisy prawa pracy są takie, że pracownikowi wolno wielu rzeczy nie wiedzieć i nie znać się na nich
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:51   #51
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: Potrzebuje porady-wypowiedzenie umowy o pracę

Dziękuje bardzo za pomoc Generalnie chodzi o to, że w momencie gdy zaczęłam pracować nie było żadnego kierownika a więc oczywiste, że firma kontaktowała się ze mną listownie. Teraz jest kierownik i wydaje mi się, że mogłabym dać wypowiedzenie jemu. Tym bardziej, że widziałam jakiś czas temu u moim miejscu pracy wypowiedzenie innej osoby więc domyślam się, że złożyła je ona kierownikowi. Muszę mieć datę i podpis osoby przyjmującej wypowiedzenie a wiec potrzebuje dwóch takich samych kopii prawda? Czy jeżeli wyślę listem do firmy to liczy się data wysłania? odpowiedź
Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Możesz wypowiedzenie wysłać pocztą, złożyć w kadrach, w sekretariacie, a także kierownikowi jeśli takie są zwyczaje i masz pewność, że zostanie ono przekazane tam gdzie trzeba. W każdym razie pamiętaj, żeby mieć potwierdzenie, że je złożyłaś, koniecznie z datą. Wypowiedzenie nie musi być adresowane do prezesa, najważniejsze, żeby z treści wynikało, że wypowiadasz umowę zawartą w dniu .... pomiędzy Tobą a firmą X (można dodać, że reprezentowaną przez tego prezesa). Zwróć uwagę na przepisy dotyczące długości okresu wypowiedzenia i pamiętaj, że okres wypowiedzenia określony w tygodniach kończy się w sobotę, a w miesiącach - z końcem miesiąca.

I najważniejsze - nie panikuj i nie stresuj się Przepisy prawa pracy są takie, że pracownikowi wolno wielu rzeczy nie wiedzieć i nie znać się na nich
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 13:18   #52
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Potrzebuje porady-wypowiedzenie umowy o pracę

ja bym złożyła do kierownika- w końcu od czegoś on jest drugi egzemplarz poprosiłabym o podpisanie z datą.
poza tym mozesz go przecież zapytać czy on sam przesle to wypowiedzenie czy masz to zrobic sama.
a z prezesem nie mozesz porozmawiac telefonicznie? powiedziec o swoim zamiarzei dodac ze oficjalne pismo przeslesz poczta?
__________________
Nie warto żałować naszych wyborów,
bo w momencie kiedy je podejmujemy wydają się najlepszymi decyzjami,
a przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć ich konsekwencji
.
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 16:35   #53
Perfume
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 143
Dot.: Potrzebuje porady-wypowiedzenie umowy o pracę

No właśnie taki mam zamiar, wręczyć pismo kierownikowi i raczej on sie wszystkim zajmuje. Niestety nie mam możliwości porozmawiania z prezesem a koniec końców właśnie od czego jest kierownik Dziękuje za rady
__________________

Perfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 11:59   #54
marysia500
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 31
wypowiedzenie podczas umowy na okres próbny

Witam, pisałam w odpowiednim już wątku ale nie uzyskałam żadnej odpowiedzi dlatego zakładam nowy.
Liczę, że mi pomożecie.

Pracuję w supermarkecie od października b.r. Mam umowę na okres próbny na 2 miesiące. Ale chce pracować tylko do końca tego miesiąca, bo nie wytrzymuje już tam.
Dlaczego do końca miesiąca? Bo wynagrodzenie jest wypłacane ostatniego dnia każdego miesiąca i szkoda by mi było teraz rezygnować i tyle dni pracować za darmo. Więc muszę jakoś jeszcze wytrzymać troche.
Tylko nie wiem kiedy złożyć wypowiedzenie? Po wypłacie czy tydzień przed końcem miesiąca?
Bo z tego co wiem obowiązuje mnie tygodniowy okres wypowiedzenia.

Doradźcie mi, w którym dniu najlepiej będzie mi złożyć wypowiedzenie.
marysia500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 12:15   #55
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: wypowiedzenie podczas umowy na okres próbny

Wyciąg z kodeksu pracy:

Art. 34. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi:
1) 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni,
2) 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
3) 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.

Z tego wniosek, że w Twoim przypadku okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.

Art. 30 § 21. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.

Mam nadzieję, że to wystarczy I jeszcze jedna rzecz: nawet jeśli nie przepracujesz pełnego miesiąca, to wynagrodzenie za czas przepracowany i tak Ci się należy tyle, że odpowiednio mniejsze.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 14:08   #56
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: wypowiedzenie podczas umowy na okres próbny

Moze sie z nimi dogadaj i za porozumieniem stron zloz. Ja tak zrobilam i z dnia na dzien przestałam pracować.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 08:50   #57
marysia500
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 31
Dot.: wypowiedzenie podczas umowy na okres próbny

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Wyciąg z kodeksu pracy:

Art. 34. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi:
1) 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni,
2) 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
3) 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.

Z tego wniosek, że w Twoim przypadku okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie.

Art. 30 § 21. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.

Mam nadzieję, że to wystarczy I jeszcze jedna rzecz: nawet jeśli nie przepracujesz pełnego miesiąca, to wynagrodzenie za czas przepracowany i tak Ci się należy tyle, że odpowiednio mniejsze.

dziekuje za odpowiedzi

Patrzyłam na umowę i tam w ostatnim punkcie pisze, że okres wypowiedzenia wynosi tydzień. Myślę, że dwa tygodnie byłoby jakbym na 3 miesiące była zatrudniona.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Moze sie z nimi dogadaj i za porozumieniem stron zloz. Ja tak zrobilam i z dnia na dzien przestałam pracować.

tak by było najlepiej. Tylko czy się zgodzą... Ale mam stresa
marysia500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 22:45   #58
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146
2 tygodniowe wypowiedzenie

Witam . Orientuje sie ktoras z Was moze jakie prawa ma pracownik ? Zostalam zwolniona z 2 tygodniowym wypowiedzeniem i okres mojej pracy konczy sie 26 lutego . Teraz mam pytanie , bede miala platne tylko za te dni w ktorych bylam w pracy ? czy za kazdy dzien z wypowiedzenia ? Umowe mialam na czas okreslony .Na rok , przepracowalam 8 miesiecy , przysluguja mi 2 dni wolne platne ? jak to wyglada i czy moge spodziewac sie jakis dodatkowych pieniedzy ?

Dodam jeszcze ze miesiac wczesniej pracowdawca kazal mi wykorzystac caly urlop platny .
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:33   #59
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: 2 tygodniowe wypowiedzenie

Zasadniczo pracownikowi płaci się za czas, który przepracował, chyba, że nie masz obowiązku świadczenia pracy. 2 dni wolne na poszukiwanie pracy dostaniesz tylko na pisemny wniosek.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 16:45   #60
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
wypowiedzenie umowy o pracę - konsekwencje?

Witam,

30 marca zawarłam umowę-zlecenie z agencją pracy tymczasowej na 3 miesiące tj. do 30 czerwca, jest to praca na stanowisku kasjera w znanej sieci hipermarketów. Otóż okazało się to totalnym wyzyskiem - przestrzegam wszystkie osoby przed tego typu pracą, nawet jeśli ktoś ma/miał doświadczenie w pracy na kasie no ale do rzeczy... praktycznie 1h dziennie pracuje dla nich za darmo - zanim siądę na kasę muszę przeliczyć pieniądze w kasetce, a po odejściu od kasy rozliczyć się ze wszystkich pieniędzy zarówno tych w kasetce jak i tych które przeszły przez karty bankowe i bony, roznieść po sklepie towar, który klienci zostawili z różnych powodów i posprzątać stanowisko pracy - a to wszystko zajmuje właśnie godzinę mniej więcej za która mi nie płacą bo w raporcie godzin mam wpisane godziny pracy jako te, które spędziłam tylko i wyłącznie przy kasie. Poza tym pracownicy sklepu, którzy mogliby nam pomóc są tak wredni i tak nas obrażają na każdym kroku, że aż szkoda gadać. Idę do pracy i trzęsę się ze strachu bo nie wiadomo czy ktoś mnie nie obrzuci błotem przy innych pracownikach, na jaką kasę trafię... Pracy z klientem się nie obawiam tylko tych władczych pracowników. Chciałbym wypowiedzieć tą umowę, nie ma w niej mowy o jakimkolwiek okresie wypowiedzenia, tylko, że w razie takiego wypadku należy poinformować Zleceniodawcę o rezygnacji z pracy do 25 dnia miesiąca. Ale czytałam z wielu źródeł, że zleceniodawca będzie mógł roszczyć sobie prawo do żądania ode mnie zwrotu poniesionych kosztów - a za podbicie badań w medycynie pracy właśnie agencja miała ponieść koszty. Dodam, że Pani w agencji nie wspomniała, że zajęcia które opisałam wyżej nie zaliczają się do godzin pracy. Czy mogłoby się to stać powodem dla którego wypowiadam umowę?

Czy ktoś kiedyś miał do czynienia z tego typu sytuacją? Czy faktycznie są jakieś poważne konsekwencje wypowiedzenia umowy-zlecenie?
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 15:34:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.