skurcze podbrzusza tydzien po stosunku pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 17:56   #1
mania00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21

skurcze podbrzusza tydzien po stosunku pomóżcie


witam,moja sytuacja wyglada tak: staramy sie o dzidzusia od niedawna , jakies 9 dni temu doszło do" przytulania" z finałem od jakis kilku dni czuje bezbolesne ciągnące skurcze w podbrzuszu i mam uczucie pełnego brzucha , ostatnio mialam nieregularne miesiączki 25 29 i ostatnio w 21 dniu pierwszy dzień ostatniej miesiączki czyli 26.08,2014 dostalam okres od 7.09.2014 czuje wlanie to co napisalam, śluz mam obecnie ani konsystencji jaja kurzego ani mocno gesty coś pośrodku i nie ma go jakos m ocno duzo, troszke mnie bolą sutki jak nacisne lekko i nic poza tym czy któraś z was tak miala we wczesnej ciąży? na test troche za szybko wiec narazie popytam
mania00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 22:47   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: skurcze podbrzusza tydzien po stosunku pomóżcie

Na podstawie sluzu, czy naciskania sutkow wczesnej ciazy nie wykryjesz... musisz poczekac na test .
Komorka jajowa moze zagniezdzac sie 2 tygodnie. Nawet jesli doszlo do zaplodnienia, to twoj organizm nie wie jeszcze, ze "jest" w ciazy i nie wysyla zadnych sygnalow.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 06:03   #3
mania00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: skurcze podbrzusza tydzien po stosunku pomóżcie

to skąd te dziwne uczucie ciągnącego bólu kurcze nigdy takiego czegoś nie miałam czasami tak ciągnie że szok ale to nie ból bardziej takie dokuczliwa dolegliwość dwa dni temu ból pośladków jakby zakwasy ale minęło a wczoraj to samo tylko łydki
mania00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 09:20   #4
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: skurcze podbrzusza tydzien po stosunku pomóżcie

Cóż bym mogła Ci napisać - powodów jest sporo. Po pierwsze, ciągnący ból, często o charakterze skurczowym towarzyszy kobietom, cierpiącym na zespół PMS. Wywołany podwyższoną prolaktyną przyczynia się do bolesności brzucha, sutków, piersi, uczucia pełności na kilka-kilkanaście dni przed pojawieniem się miesiączki.

Sprawa dwa - Czy nie wykonywałaś w ostatnim czasie cięższej niż dotychczas pracy fizycznej? Co prawda ból podbrzusza lubi promieniować na plecy, uda , krocze i pośladki, ale że aż łydki? W grę wchodzi nawet zwykłe mycie okien, dłuższy spacer niż zazwyczaj, aerobik, ćwiczenia rozciągające itd. Przy siedzącym trybie życia nasz organizm reaguje nawet na najdrobniejsze zmiany.

Sprawa trzy- Istnieje możliwość, że zaszłaś w ciążę. Uczucie ciągnięcia w dole brzucha, skurczowe pobolewania, promieniujące na wyżej wymienione okolice, towarzyszą podczas poczęcia. Nie wiem od czego jest to zależne, jednak podczas swoich osobistych schiz, naczytałam się sporo w tym temacie i wiele kobiet skarżących się na takie bóle potwierdzało później pozytywnym testem ciążę. Jednak sądzę, że jest jeszcze za wcześnie na domniemane objawy bardzo wczesnej ciąży. Poza tym Twój śluz może sugerować zbliżającą się @ - na opisaną konsystencję wpływają zapewne estrogeny i progesteron, co jest efektem zmian hormonalnych, zachodzących w Twoim organizmie. Proponuję poczekać spokojnie na test, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Na chwilę obecną, jak koleżanka wyżej napisała, stwierdzenie ciąży jest na tym etapie raczej wątpliwe.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 20:11   #5
mania00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: skurcze podbrzusza tydzien po stosunku pomóżcie

moze macie racje chyba przesadzam, ale dziś znów coś zauważyłam, widoczne żyły na piersiach, zawsze troche je miałam bo mam cienką skóre ale na jednej piersi jest naprawde długa i mocno widoczna od połowy piersi do sutka nie wiem już co myśleć
mam nieregularne cykle nie moge obliczyć przez to kiedy mam płodne a kiedy nie, do pierwszego zbliżenie doszło 30.08.2014 (pięć dni po okresie)a drugiego 04.09.2014r czy jeśli nawet do zapłodnienia doszło w drugim terminie to nie ma możliwości żadnych objawów?

Edytowane przez mania00
Czas edycji: 2014-09-15 o 20:15
mania00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 09:01   #6
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: skurcze podbrzusza tydzien po stosunku pomóżcie

Raczej wątpię.

Edytowane przez Lysanelle
Czas edycji: 2014-09-16 o 09:02
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-16 10:01:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.