Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-08, 18:08   #1081
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Pewnie wszystko zależy od miasta, w moim jest tragedia ze żłobkami, no chyba że prywatnie to inna para kaloszy, czas oczekiwania w "miejskich" to 1,5 roku mniej więcej a zapisy od razu po nadaniu PESEL u

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 18:37   #1082
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Taak właśnie czekam, aż dostaniemy pesel, żeby zamówić ten zestaw z Dady i oczywiście złożyć papiery do żłobka

Wiesiołka już wsunęłam jeden listek, na dniach będę musiała kupić nowe opakowanie, bo przy dawkowaniu 3×2 kapsułki to idzie jak woda.

Dobrze wiedzieć z tym kursem laktacji, ja się jakoś specjalnie nie nastawiam na KP, ale może w razie czego jeszcze spróbujemy z takim kursem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Muszę w piątek przy KTG podpytać położną o te liście malin, bo serio tak mi ciśnienie po tym skoczyło, że się wystraszyłam. Nie mierzyłam, bo się boję rezultatu ale to chyba nie powinno aż tak wyglądać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja muszę sprawdzić czy teraz mogę łykać wiesiołka, bo tak to chociaż go wykorzystam, a nie będzie leżał w szafce

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Zaliczyłam dziś wizytę u fizjoterapeutki uro-gin i podobno nie jest ze mną źle po tym porodzie
Zostawiłam bobasa na prawie dwie godziny z mężem. I wiem, że mąż ogarnia, ale ciężko mi było z domu wyjść ze świadomością, ile mnie nie będzie No i jak w poczekalni w przychodni płakały dzieci, to myślałam, że mi piersi eksplodują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko nie dziwię Ci się, ja jeszcze nie zostawiałam naszego dłużej niż na wyjście na szczepienie, ale mąż z bobo byli w samochodzie

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
1. sale_girl mozesz cos napisac o rekrutacji do zlobka?to już tak wczesnie trzeba się zapisywac? Można zapisac się do dwoch i potem zrezygnowac?

2. zastanawiam sie nad zakupem muszli laktacyjnych. uzywala ktoras z was? mi by sie przydaly te wentylacyjne by odseparowac posmarowane lanolina brodawki od stanika. Ale tez te niewentylacyjne sa fajne bo zbieraja mleko,ktore samo wyplywa. I tu sie zastanawiam czym sie one roznia od kolektora?
Jutro TŻ jedzie po wyprawkę Wrocławska i tam chyba będzie info o żłobkach to dam Ci znać, bo pewnie zależy od miasta wiem, że we Wrocławiu są jakieś określone miesiące rekrutacji i logujesz się na odpowiedniej stronie

Ja mam muszle z zestawu laktacyjnego i tam było napisane, żeby tym mlekiem z muszli nie karmić dziecka, bo w sumie w takiej muszli może być gorąco i różnie może to mleko reagować.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 19:01   #1083
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
2. zastanawiam sie nad zakupem muszli laktacyjnych. uzywala ktoras z was? mi by sie przydaly te wentylacyjne by odseparowac posmarowane lanolina brodawki od stanika. Ale tez te niewentylacyjne sa fajne bo zbieraja mleko,ktore samo wyplywa. I tu sie zastanawiam czym sie one roznia od kolektora?
Używałam. Do wietrzenia spoko, tylko trzeba pamiętać, żeby się nie schylać Jak mi młody na samym początku poranił brodawki, to było wybawienie - chociaż jak miałam na maksa twarde piersi przy nawale, to mnie drażniły.

Takich niewentylacyjnych w sumie nie widziałam, ale zakładam, że tylko obecnością otworów się różnią Jeśli tak, to różnica między nimi a kolektorem będzie znacząca, bo kolektor się przysysa i tworzy podciśnienie (więc wspomaga wypływ), a muszla raczej będzie tylko łapać to, co samo skapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 19:52   #1084
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
1. sale_girl mozesz cos napisac o rekrutacji do zlobka?to już tak wczesnie trzeba się zapisywac? Można zapisac się do dwoch i potem zrezygnowac?
Niestety nie wiem za wiele, poza tym, że konkurencja jest ostra ;P Z tego, co wiem, to chyba wybierasz żłobek pierwszego wyboru, ewentualnie drugiego i trzeciego. Zrezygnować można zawsze, to chyba nie cyrograf Ja się nie łudzę jakoś szczególnie, że uda nam się dostać do publicznego, ale wyszłam z założenia, że spróbowanie nic nas nie kosztuje (chyba). Dużo też zależy od liczby żłobków w danym mieście, u mnie jest ich dość sporo, ale np. w mieście ościennym, naprawdę sporym, na całe miasto jest dosłownie JEDEN i dostanie się tam graniczy z cudem. Oczywiście pierwszeństwo mają samotne bezrobotne matki oraz dzieci niepełnosprawne, które do takiego żłobka raczej i tak nie pójdą. Ale państwo przyjazne rodzinom, nie?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 08:31   #1085
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Hej, melduje że u mnie nic się nie dzieje, wczoraj tylko spanie nie brało bo w dzień sobie drzemki robiłam także sezon domu z papieru wciągnięty TŻ z rana z brzuchem rozmawiał i tak mnie wkurza gadanie że będzie tak jak pierwsza grubo po terminie że hej, no trzęsie mnie na myśli o indukcji, tak bardzo tego nie chcę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem za wiele, poza tym, że konkurencja jest ostra ;P Z tego, co wiem, to chyba wybierasz żłobek pierwszego wyboru, ewentualnie drugiego i trzeciego. Zrezygnować można zawsze, to chyba nie cyrograf Ja się nie łudzę jakoś szczególnie, że uda nam się dostać do publicznego, ale wyszłam z założenia, że spróbowanie nic nas nie kosztuje (chyba). Dużo też zależy od liczby żłobków w danym mieście, u mnie jest ich dość sporo, ale np. w mieście ościennym, naprawdę sporym, na całe miasto jest dosłownie JEDEN i dostanie się tam graniczy z cudem. Oczywiście pierwszeństwo mają samotne bezrobotne matki oraz dzieci niepełnosprawne, które do takiego żłobka raczej i tak nie pójdą. Ale państwo przyjazne rodzinom, nie?
Takie właśnie przyjazne, do przedszkola tam gdzie chciałam czyli w okolicy córka też się nie dostała , do żadnego z trzech bo mieszkamy w centrum miasta i oczywiście pierwszeństwo dotyczy wyżej wymienionych a taka jedynaczka z zalegalizowanej rodziny to z góry skreślona i to że oboje pracujący nic nie zmieniało, koniec końców dowożę i to dosyć daleko chora polityka, dobrze że szkoła łapie się już pod rejonizację, chyba że przez rok coś pozmieniają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Doszło do tego że dziecko jeszcze w brzuszku a ja się rozglądam dla siebie za sukienką na chrzciny 🤣 planujecie? U nas do max miesiąca będzie sprawa załatwiona, tylko czy przed zamknięciem knajp się wyrobimy 🤨 problem tylko jeden, nie wiem jeszcze kogo na rodziców chrzestnych, tych co bym chciała są innej wiary a nie bardzo mi się chce to wszystko utrudniać i myślę myślę kogo by tu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 10:07   #1086
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Hej, melduje że u mnie nic się nie dzieje, wczoraj tylko spanie nie brało bo w dzień sobie drzemki robiłam także sezon domu z papieru wciągnięty TŻ z rana z brzuchem rozmawiał i tak mnie wkurza gadanie że będzie tak jak pierwsza grubo po terminie że hej, no trzęsie mnie na myśli o indukcji, tak bardzo tego nie chcę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Takie właśnie przyjazne, do przedszkola tam gdzie chciałam czyli w okolicy córka też się nie dostała , do żadnego z trzech bo mieszkamy w centrum miasta i oczywiście pierwszeństwo dotyczy wyżej wymienionych a taka jedynaczka z zalegalizowanej rodziny to z góry skreślona i to że oboje pracujący nic nie zmieniało, koniec końców dowożę i to dosyć daleko chora polityka, dobrze że szkoła łapie się już pod rejonizację, chyba że przez rok coś pozmieniają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Doszło do tego że dziecko jeszcze w brzuszku a ja się rozglądam dla siebie za sukienką na chrzciny 🤣 planujecie? U nas do max miesiąca będzie sprawa załatwiona, tylko czy przed zamknięciem knajp się wyrobimy 🤨 problem tylko jeden, nie wiem jeszcze kogo na rodziców chrzestnych, tych co bym chciała są innej wiary a nie bardzo mi się chce to wszystko utrudniać i myślę myślę kogo by tu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie niedawno odkupiłam na grupie fejsbukowej fajną sukienkę i nawet teraz jest na mnie dobra, więc myślę, że na chrzciny się nada niezależnie od mojej sytuacji na wadze

Chcemy zrobić jakoś na Święta, rodzina i tak się spotyka, więc mam nadzieję przyoszczędzić na knajpie i uniezależnić się od lockdownu. Chrzestnych mamy dawno wybranych. Tylko u nas sprawa jest taka, że ja jestem osobą niewierzącą i najchętniej nie uczestniczyłabym w tej szopce Mąż obiecał, że wszystkie formalności załatwi sam, ale mam nadzieję na jak najmniejszy udział w tym wydarzeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 20:31   #1087
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Pewnie wszystko zależy od miasta, w moim jest tragedia ze żłobkami, no chyba że prywatnie to inna para kaloszy, czas oczekiwania w "miejskich" to 1,5 roku mniej więcej a zapisy od razu po nadaniu PESEL u

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas podobnie, choć to zależy też od oddziału. U mnie w mieście są 4 żłobki miejskie, z czego jeden odpada zupełnie, bo to drugi koniec miasta, a jeden jest koło parku co prawda, koło dawnego przedszkola starszaka, ale z tego co wiem, dzieci i tak mało wychodzą, bo oni chyba z tej bliskości parku nie korzystają, a swojego placu zabaw nie mają k podobno siedzą większość roku w salach... A to mi nie odpowiada. Zostały 2, z czego tak naprawdę jeszcze jako tako odpowiada mi 1 i to przy założeniu, że gdzieś niedaleko niego znajdę pracę. Nie wiem jak to będzie ale jak się Zuzia urodzi to trzeba będzie od razu składać na nią i średniaka i zobaczymy.

Melduję, że nic się nie ruszyło. Wczoraj męczyłam się cały dzień, a przyszedł wieczór, noc i wszystko się uspokoiło.... Koszmar jakiś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Hej, melduje że u mnie nic się nie dzieje, wczoraj tylko spanie nie brało bo w dzień sobie drzemki robiłam także sezon domu z papieru wciągnięty TŻ z rana z brzuchem rozmawiał i tak mnie wkurza gadanie że będzie tak jak pierwsza grubo po terminie że hej, no trzęsie mnie na myśli o indukcji, tak bardzo tego nie chcę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Takie właśnie przyjazne, do przedszkola tam gdzie chciałam czyli w okolicy córka też się nie dostała , do żadnego z trzech bo mieszkamy w centrum miasta i oczywiście pierwszeństwo dotyczy wyżej wymienionych a taka jedynaczka z zalegalizowanej rodziny to z góry skreślona i to że oboje pracujący nic nie zmieniało, koniec końców dowożę i to dosyć daleko chora polityka, dobrze że szkoła łapie się już pod rejonizację, chyba że przez rok coś pozmieniają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Doszło do tego że dziecko jeszcze w brzuszku a ja się rozglądam dla siebie za sukienką na chrzciny 🤣 planujecie? U nas do max miesiąca będzie sprawa załatwiona, tylko czy przed zamknięciem knajp się wyrobimy 🤨 problem tylko jeden, nie wiem jeszcze kogo na rodziców chrzestnych, tych co bym chciała są innej wiary a nie bardzo mi się chce to wszystko utrudniać i myślę myślę kogo by tu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam już sukienkę na chrzciny a nawet dwie. A już widzę, jak się odbędą tak jak chrzciny starszaka, które załatwiamy od 6lat pewnie się nie odbędą, nie ochrzcimy nie mając chrzestnych, a wszyscy się nie nadają wg księży 🤷 więc mam wywalone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-09, 20:43   #1088
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja sobie stwarzam problemy, jeszcze nie karmię nawet a już weryfikuję czy mi cyc wejdzie i jak to w tym wdzianku nakarmić bez zdejmowania całej kiecki 🤣

Zadzwonili dziś że już jest nasza nowa kanapa teraz tylko starą przetransportować do naszej wiejskiej chatki i będzie cacy, jeszcze tylko małe zamówienie z Ikei zrobię i nie będę miała na co wydawać

Strasznie mi się już chce z wózkiem pojeździć, zwłaszcza że aktualnie stoi w mieszkaniu i patrzy na mnie a ja się zastanawiam kiedy wreszcie się przyda i ta pogoda boska, jak tam dziewczyny pierwsze spacerki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 20:59   #1089
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
U nas podobnie, choć to zależy też od oddziału. U mnie w mieście są 4 żłobki miejskie, z czego jeden odpada zupełnie, bo to drugi koniec miasta, a jeden jest koło parku co prawda, koło dawnego przedszkola starszaka, ale z tego co wiem, dzieci i tak mało wychodzą, bo oni chyba z tej bliskości parku nie korzystają, a swojego placu zabaw nie mają k podobno siedzą większość roku w salach... A to mi nie odpowiada. Zostały 2, z czego tak naprawdę jeszcze jako tako odpowiada mi 1 i to przy założeniu, że gdzieś niedaleko niego znajdę pracę. Nie wiem jak to będzie ale jak się Zuzia urodzi to trzeba będzie od razu składać na nią i średniaka i zobaczymy.

Melduję, że nic się nie ruszyło. Wczoraj męczyłam się cały dzień, a przyszedł wieczór, noc i wszystko się uspokoiło.... Koszmar jakiś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Ja mam już sukienkę na chrzciny a nawet dwie. A już widzę, jak się odbędą tak jak chrzciny starszaka, które załatwiamy od 6lat pewnie się nie odbędą, nie ochrzcimy nie mając chrzestnych, a wszyscy się nie nadają wg księży 🤷 więc mam wywalone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba za posiadanie rodzeństwa w tej samej placówce też są jakieś dodatkowe punkty przy rekrutacji, więc to zawsze coś

Kurczę, a ja byłam pewna, że Ty jesteś już w szpitalu, bo przez cały dzień taka tu cisza... ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 21:22   #1090
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Przestój porodowy czy co tak pięknie leciało a teraz nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 22:02   #1091
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Chyba za posiadanie rodzeństwa w tej samej placówce też są jakieś dodatkowe punkty przy rekrutacji, więc to zawsze coś

Kurczę, a ja byłam pewna, że Ty jesteś już w szpitalu, bo przez cały dzień taka tu cisza... ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam pewna, że w tym szpitalu wyląduję. Wczoraj aż kompletowałam klocki do Avionauta, sprawdzałam czy wszystko jest dałam do fotelika, bo bałam się, że przyjdzie co do czego i TŻ rozłoży ręce i powie, że on nie wie, jak to ogarnąć

Za rodzeństwo w tej samej placówce są dodatkowe punkty (nie wiem jak na to patrzą, jak na oboje składam w tym samym czasie), za wielodzietność też, ale czy to wystarczy jak w jednym jest 30, a w drugim 60 miejsc na ponad 170tys miasto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-10, 01:02   #1092
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Ja sobie stwarzam problemy, jeszcze nie karmię nawet a już weryfikuję czy mi cyc wejdzie i jak to w tym wdzianku nakarmić bez zdejmowania całej kiecki

Zadzwonili dziś że już jest nasza nowa kanapa teraz tylko starą przetransportować do naszej wiejskiej chatki i będzie cacy, jeszcze tylko małe zamówienie z Ikei zrobię i nie będę miała na co wydawać

Strasznie mi się już chce z wózkiem pojeździć, zwłaszcza że aktualnie stoi w mieszkaniu i patrzy na mnie a ja się zastanawiam kiedy wreszcie się przyda i ta pogoda boska, jak tam dziewczyny pierwsze spacerki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakby cyc nie chciał wyjść to zawsze można odciągnąć laktatorem i miec przy sobie to mleko

Hahaha, na coś trzeba wydawać te pieniądze

U nas super spacery ledwo wsadzimy Kacperka do wózka i już oczy zamyka i śpi sobie cały spacer nic go nie interesuje, czy to karetka jedzie, czy straż, on dalej śpi

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja byłam pewna, że w tym szpitalu wyląduję. Wczoraj aż kompletowałam klocki do Avionauta, sprawdzałam czy wszystko jest dałam do fotelika, bo bałam się, że przyjdzie co do czego i TŻ rozłoży ręce i powie, że on nie wie, jak to ogarnąć

Za rodzeństwo w tej samej placówce są dodatkowe punkty (nie wiem jak na to patrzą, jak na oboje składam w tym samym czasie), za wielodzietność też, ale czy to wystarczy jak w jednym jest 30, a w drugim 60 miejsc na ponad 170tys miasto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziecię nastraszyło matkę i uspokoiło się chyba testuje Twoją sprawną organizację

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 06:23   #1093
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Eh, nic mi nie mówcie, u mnie taki zastój porodowy że w poniedziałek jedziemy do szpitala na wywołanie, jak się młody sam przez weekend nie ogarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 06:49   #1094
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88894548]Jakby cyc nie chciał wyjść to zawsze można odciągnąć laktatorem i miec przy sobie to mleko

Hahaha, na coś trzeba wydawać te pieniądze

U nas super spacery ledwo wsadzimy Kacperka do wózka i już oczy zamyka i śpi sobie cały spacer nic go nie interesuje, czy to karetka jedzie, czy straż, on dalej śpi



Dziecię nastraszyło matkę i uspokoiło się chyba testuje Twoją sprawną organizację

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Niech ona lepiej nic nie testuje tylko wychodzi, a nie straszy

Nie zawsze sprawdzi się laktator. Ja praktycznie nigdy nie ściągnęłam całej porcji, choć nie było problemu z laktacją. Nawet w elektrycznego Lansinoha zainwestowałam i nic. U mnie albo cyc bezpośrednio, albo mm, co nie jest wcale tragedią jeśli nie jest się aż tak nastawionym, że kp musi wyjść luz psychiczny. Ale znam dziewczynę, która od ponad roku jest kpi i sobie chwali super sprawa, aż zazdroszczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:49 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Eh, nic mi nie mówcie, u mnie taki zastój porodowy że w poniedziałek jedziemy do szpitala na wywołanie, jak się młody sam przez weekend nie ogarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nóż widelec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 07:16   #1095
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Melduję się,że jestem po porodzie. Skończyło się cc, bo tętno spadało. Syn jest na obserwacji, bo nie oddychał po urodzeniu. Dostał 6 punktow. Trzymajcie za nas kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 07:29   #1096
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Melduję się,że jestem po porodzie. Skończyło się cc, bo tętno spadało. Syn jest na obserwacji, bo nie oddychał po urodzeniu. Dostał 6 punktow. Trzymajcie za nas kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje i kciuki ogromne ️ wszystko będzie dobrze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 07:37   #1097
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Eh, nic mi nie mówcie, u mnie taki zastój porodowy że w poniedziałek jedziemy do szpitala na wywołanie, jak się młody sam przez weekend nie ogarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki żeby w weekend ruszyło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Melduję się,że jestem po porodzie. Skończyło się cc, bo tętno spadało. Syn jest na obserwacji, bo nie oddychał po urodzeniu. Dostał 6 punktow. Trzymajcie za nas kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogromne kciuki trzymam żeby wszystko było dobrze gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88894548]Jakby cyc nie chciał wyjść to zawsze można odciągnąć laktatorem i miec przy sobie to mleko

Hahaha, na coś trzeba wydawać te pieniądze

U nas super spacery ledwo wsadzimy Kacperka do wózka i już oczy zamyka i śpi sobie cały spacer nic go nie interesuje, czy to karetka jedzie, czy straż, on dalej śpi



Dziecię nastraszyło matkę i uspokoiło się chyba testuje Twoją sprawną organizację

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]On nie nie za długa to impreza na takie akcje 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 08:25   #1098
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Eh, nic mi nie mówcie, u mnie taki zastój porodowy że w poniedziałek jedziemy do szpitala na wywołanie, jak się młody sam przez weekend nie ogarnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Niech ona lepiej nic nie testuje tylko wychodzi, a nie straszy

Nie zawsze sprawdzi się laktator. Ja praktycznie nigdy nie ściągnęłam całej porcji, choć nie było problemu z laktacją. Nawet w elektrycznego Lansinoha zainwestowałam i nic. U mnie albo cyc bezpośrednio, albo mm, co nie jest wcale tragedią jeśli nie jest się aż tak nastawionym, że kp musi wyjść luz psychiczny. Ale znam dziewczynę, która od ponad roku jest kpi i sobie chwali super sprawa, aż zazdroszczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:49 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

A nóż widelec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może w końcu dziewczyna weźmie się do roboty i ruszy się z brzucha

Wiadomo, różne są przypadki, nie każdemu będzie odpowiadało to samo

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Melduję się,że jestem po porodzie. Skończyło się cc, bo tętno spadało. Syn jest na obserwacji, bo nie oddychał po urodzeniu. Dostał 6 punktow. Trzymajcie za nas kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnóstwo kciuków dużo siły dla Was!

Zaraz idę przebrać młodego, potem może rozbudzi się i go nakarmię, bo niedługo ma wpaść położna

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 10:03   #1099
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Melduję się,że jestem po porodzie. Skończyło się cc, bo tętno spadało. Syn jest na obserwacji, bo nie oddychał po urodzeniu. Dostał 6 punktow. Trzymajcie za nas kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje i mocne kciuki!!!! 🥳
A pogoda na spacerki wprost wyśniona, korzystamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-10, 12:20   #1100
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Leon 15 minut temu skończył trzy tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 12:35   #1101
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Gratulacje i mocne kciuki!!!!
A pogoda na spacerki wprost wyśniona, korzystamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też dzisiaj ruszymy na spacer, aż szkoda siedzieć w domu jak takie słońce jest

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Leon 15 minut temu skończył trzy tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko 3 tygodnie, jak ten czas szybko leci

Kupiłam dzisiaj zestaw 2 ebooków od Fizjomommy (z Instagrama) z różnymi fizjo zabawami (są też porady pielęgnacyjne, jak nosić, jak podnosić dziecko) dla maluchów, do dzisiaj trwa promocja -15% także jakby któraś była zainteresowana

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-09-10 o 12:37
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 13:10   #1102
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

No pogoda idealna na spacery 🤩 my właśnie wróciliśmy. Chwila odpoczynku i kawa i lecę po starszego do przedszkola.

Trzymam kciuki za wszystkie które są blisko terminu żeby ruszyło 🤩



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 13:32   #1103
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Leon 15 minut temu skończył trzy tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze chwila i nie będzie noworodkiem 🥺 przy dzieciach naprawdę przeraża mnie upływ czasu. Patrzę na mojego starszego synka i się (połogowo ;D) wzruszam, bo dopiero to on był takim okruszkiem, nosił te ubranka, tak pachniał...chcialabym trochę zatrzymać czas. Ale ja sentymentalna jestem okropnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 13:35   #1104
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Jeszcze chwila i nie będzie noworodkiem 🥺 przy dzieciach naprawdę przeraża mnie upływ czasu. Patrzę na mojego starszego synka i się (połogowo ;D) wzruszam, bo dopiero to on był takim okruszkiem, nosił te ubranka, tak pachniał...chcialabym trochę zatrzymać czas. Ale ja sentymentalna jestem okropnie
Jeszcze tylko tydzień
Waży już jakoś ponad trzy kilo. Nie wiem ile dokładnie, bo w tym tygodniu nie było u nas położnej. Ale w sumie to chętnie zatrzymałabym czas na tym dwuipółkilowym okruszku

Ale na trzy tygodnie nadal mieści się w rozmiar 50, więc mam ochotę kopnąć wszystkich, którzy mi mówili "nawet 56 nie kupuj, tylko pożycz parę sztuk, bo dzieci w dwa tygodnie z tego wyrastają"
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 13:37   #1105
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko tydzień

Waży już jakoś ponad trzy kilo. Nie wiem ile dokładnie, bo w tym tygodniu nie było u nas położnej. Ale w sumie to chętnie zatrzymałabym czas na tym dwuipółkilowym okruszku



Ale na trzy tygodnie nadal mieści się w rozmiar 50, więc mam ochotę kopnąć wszystkich, którzy mi mówili "nawet 56 nie kupuj, tylko pożycz parę sztuk, bo dzieci w dwa tygodnie z tego wyrastają"
Kacper waży 3520, bo dzisiaj była u nas położna ale mam to samo z ubraniami, mało kupiłam 56, bo właśnie raz dwa wyrośnie, a że mu się ulewa, to ubranka idą raz dwa do prania

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 13:38   #1106
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja dzisiaj zmieściłam się w spodnie sprzed ciąży 🥳 trochę ciasno ale zapięłam się i chodziłam dumna u nas dwa tygodnie i dwa dni 🤩

To prawda, czas tak szybko leci. Ja takie same mam przemyślenia runawaytrain. Niedawno mój starszak był taki malutki i jeszcze jak wkładam jego ubranka małej to autentycznie ryczeć mi się chce i nie raz już łza mi poleciała 🤫

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 13:49   #1107
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88895167]Kacper waży 3520, bo dzisiaj była u nas położna ale mam to samo z ubraniami, mało kupiłam 56, bo właśnie raz dwa wyrośnie, a że mu się ulewa, to ubranka idą raz dwa do prania [/QUOTE]

Mnie uratowała dziewczyna z grupy na FB, pożyczyła mi całą torbę tych najmniejszych rzeczy.

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zmieściłam się w spodnie sprzed ciąży 🥳 trochę ciasno ale zapięłam się i chodziłam dumna u nas dwa tygodnie i dwa dni 🤩

To prawda, czas tak szybko leci. Ja takie same mam przemyślenia runawaytrain. Niedawno mój starszak był taki malutki i jeszcze jak wkładam jego ubranka małej to autentycznie ryczeć mi się chce i nie raz już łza mi poleciała 🤫
Ja tak mam na myśl o tym, że nie mieliśmy w ogóle na początku kontaktu skóra do skóry (a 8 punktów to nadal stan dobry, więc trudno mi uwierzyć, że nie mogliśmy dostać nawet chwili - zresztą kolejne wyniki to już 9 i 10) i jak kolejne dni wyglądały. Wiem, że to trochę irracjonalne, że może lepiej "dmuchać na zimne", ale czuję trochę, jakby ktoś nam coś zabrał.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 14:32   #1108
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Justynka gratuluje dzidziusia! Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.

U mnie niestety słabo z ta infekcja, kaszle, smarkam ledwie żyje. Poszłam dzisiaj do poz i dostałam antybiotyk. Niby taki co można w ciazy. Doktorka powiedziała że z taka infekcja trudno będzie mnie znieczulic i lepiej wziąć. Z ginem nie konsultowalam.

Brała któraś z Was antybiotyk w ciazy? Boję się, że zaszkodzi dzudziusiowi😔
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 15:17   #1109
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Leon 15 minut temu skończył trzy tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już?! Ale ten czas leci🤯

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Ja to się cieszę, że te dzieciaki tak szybko rosną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Justynka gratuluje dzidziusia! Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.

U mnie niestety słabo z ta infekcja, kaszle, smarkam ledwie żyje. Poszłam dzisiaj do poz i dostałam antybiotyk. Niby taki co można w ciazy. Doktorka powiedziała że z taka infekcja trudno będzie mnie znieczulic i lepiej wziąć. Z ginem nie konsultowalam.

Brała któraś z Was antybiotyk w ciazy? Boję się, że zaszkodzi dzudziusiowi
Nie raz brałam antybiotyk w ciąży. W tej tylko na bakterie w moczu, ale w poprzednich to na jakieś zapalenie, to na coś. Jak mus to mus, dobierają taki który można w ciąży. Pytanie czy to rzeczywiście mus, bo na wirusówki antybiotyk nie zadziała, a nikt tego czego nie sprawdza. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie teraz rodzić będąc chorą. Jeśli masz wątpliwości to skonsultuj z prowadzącym. Zdrówka oby Ci szybko przeszło, z antybiotykiem czy bez!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

A mnie znów zaczynają męczyć straszaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 16:06   #1110
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

No właśnie nic nie badali czy to bakteryjne czy wirusowe. Crp też nie miałam robione. Ja bardzo rzadko biorę leki. Ostatni antybiotyk to nie pamiętam kiedy, na pewno dobre kilka lat temu🙁boję się że tylko wyjałowię organizm. Ale z tym kaszle to boję się że będzie problem w szpitalu. Jak bylam chora miesiąc temu to zrobili crp było niskie i nie dali antybiotyku. A teraz chyba przez to że właściwie poród może się zacząć w każdej chwili dała lekarka.

Myślałam co by do ginki zadzwonić ale nie wiem, czy jest sens jej głowę zawracać.

Myślę że to wirusowka. Mała przyniosła z przedszkola, dwa dni miała trochę kataru posiedziala w domu ale szybko jej przeszło. A mnie rozłożyło na łopatki. 😔biorę ten duomox i modle się, żeby jeszcze kilka dni dzidzia się wstrzymała, a najlepiej do 21 bo wtedy mamy umówione przyjęcie do szpitala...
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-07 13:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.