Mamusie marcowe 2020 - cz. II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-02, 09:17   #391
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie marcowecowe 2020 - cz. II

Ehh... Już po wizycie w szpitalu. KTG i USG wyszły dobre, jednak kompletnie nic nie wskazuje na to żebym za 2 dni miała rodzic, ba nawet za kilka dni. Za tydzień mam kolejną wizytę w szpitalu (jeżeli dotrzymam). Pytałam też o dalsze postępowanie to gin powiedziała że wszystko na spokojnie za tydzień sobie wyjaśnimy.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 10:09   #392
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja już rozpakowana. Miałam planowe cc na wczoraj i tak też się stało. Wszystko poszło sprawnie i w miarę szybko. Córeczka waży 3510 g i mierzy 51 cm. Jest cudowna 🥰 Miałam bardzo dużo wód, póki co pluje jeszcze nimi i nie bardzo chce cyca. Ale się przystawiamy i walczymy
Wczoraj cały dzień leżałam na pooperacyjnej, pod wieczór przeniesiono mnie na zwykłą sale. Ból jest, odnoszę wrażenie że większy niż za moją pierwszą cesarką, ale ze środkami przeciwbólowymi da się to jakoś znieść.
Pozdrawiam wszystkie oczekujące i rozpakowane, to która następna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! Coraz więcej maluszków na świecie
A przypomnij proszę jaki był u Ciebie powód planowanego CC? Tak pytam bo sama mam mieć ale póki co walczę o szpital bo mój dopóki będzie choć 1% szans na finał SN to z CC robi problemy
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 10:23   #393
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamusie marcowecowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Ehh... Już po wizycie w szpitalu. KTG i USG wyszły dobre, jednak kompletnie nic nie wskazuje na to żebym za 2 dni miała rodzic, ba nawet za kilka dni. Za tydzień mam kolejną wizytę w szpitalu (jeżeli dotrzymam). Pytałam też o dalsze postępowanie to gin powiedziała że wszystko na spokojnie za tydzień sobie wyjaśnimy.
To nic nie znaczy i wszystko może się zmienić w kilka chwil.
Ja miałam USG, ktg, nic nie wskazywało na poród, a w nocy odeszły mi wody i wszystko się zaczęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 11:22   #394
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Hejka, ja też już po ktg i też cisza Jestem już zniecierpliwiona, do 5 marca już niewiele czasu zostało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 11:44   #395
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

U mnie tez dzis ma byc polozna I zrobic ktg
Ale ja termin dopiero na koniec marca mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 16:12   #396
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Byla polozna . Ktg wzorowe nic sie nie dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 21:44   #397
NaOmi85
Rozeznanie
 
Avatar NaOmi85
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 621
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Gratulacje! Coraz więcej maluszków na świecie
A przypomnij proszę jaki był u Ciebie powód planowanego CC? Tak pytam bo sama mam mieć ale póki co walczę o szpital bo mój dopóki będzie choć 1% szans na finał SN to z CC robi problemy
Moje planowane cc było z racji, że mój pierwszy poród pomimo walki o naturalny skończył się na stole operacyjnym.
Wtedy dziecko było duże, a ja z tych mniejszych, kości w ogóle mi się nie rozeszły do tego ułożenie malucha było co prawda głową w dół, ale potyliczne tylnie, więc nie miał szans urodzić się siłami natury.
Teraz we wskazaniach, miałam wpisane "stan po cc". Za dużo nerwów mnie kosztował pierwszy poród, a lekarz stwierdził, że wielce prawdopodobne że byłaby powtórka z rozrywki.

My już w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NaOmi85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-02, 22:09   #398
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Moje planowane cc było z racji, że mój pierwszy poród pomimo walki o naturalny skończył się na stole operacyjnym.
Wtedy dziecko było duże, a ja z tych mniejszych, kości w ogóle mi się nie rozeszły do tego ułożenie malucha było co prawda głową w dół, ale potyliczne tylnie, więc nie miał szans urodzić się siłami natury.
Teraz we wskazaniach, miałam wpisane "stan po cc". Za dużo nerwów mnie kosztował pierwszy poród, a lekarz stwierdził, że wielce prawdopodobne że byłaby powtórka z rozrywki.

My już w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 09:24   #399
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Hej

I jak cisza?

Dzisiaj zaczynam 38 tydzień, mogę rodzić od dwóch dni wieczorami tak mi niedobrze, słabo, brzuch pobolewa, może jakaś oznaka zbliżającego się porodu
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 09:30   #400
coffeandmilk
Przyczajenie
 
Avatar coffeandmilk
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Silesian world
Wiadomości: 14
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

U mnie się zaczął 37 tydzień. Synek kopie i dokazuje. 12 Marca mam wizyte u gin, wtedy ma mi odstawić luteine i powoli mnie rozpakować :P
Jeszcze mam fazę na 'wicie gniazdka' chodze po domu i sprawdzam co można by jeszcze poogarniać zanim urodzę. Oczywiscie to takie male prace domowe, bo ogolnie to nie mogę się przemęczać i 90% dnia leżę...
__________________
Patrz w przyszłość, a nie w przeszłość
coffeandmilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 09:40   #401
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

A ja sie czuje coraz fatalniej i mam wizje ze bede tak cierpiec az sie przeterminuje,wezma mnie do szpitala tydzien beda wywolywac w koncu urodze ale popekam w zdluz i w szerz a po porodzie z tego wszystkiego dostane depresji. To taka moja skromna wizja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 10:02   #402
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez NaOmi85 Pokaż wiadomość
Moje planowane cc było z racji, że mój pierwszy poród pomimo walki o naturalny skończył się na stole operacyjnym.
Wtedy dziecko było duże, a ja z tych mniejszych, kości w ogóle mi się nie rozeszły do tego ułożenie malucha było co prawda głową w dół, ale potyliczne tylnie, więc nie miał szans urodzić się siłami natury.
Teraz we wskazaniach, miałam wpisane "stan po cc". Za dużo nerwów mnie kosztował pierwszy poród, a lekarz stwierdził, że wielce prawdopodobne że byłaby powtórka z rozrywki.

My już w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehh, no to podobnie jak u mnie. Też mam na skierowaniu "stan po I CC" (powodem była bezskurczowość pierwotna - nie działa na mnie oksytocyna, nie mam naturalnej akcji porodowej jak i nie reaguję na podaną w kroplówce, czekano na akcję aż doszło do zamartwicy - co też jest podane jak powód na skierowaniu), plus spodziewana makrosomia płodu (przewidywana waga ok 4kg co podnosi ryzyko pęknięcia blizny przy próbie SN). Tymczasem w moim szpitalu wyśmiali te wskazania jako "mało istotne" i mam próbować SN bo "jest 10% szans, że się uda". Nie ukrywam, że jestem przerażona i robię co mogę by było to CC, od dziś jestem donoszona i zamiast czekać spokojnie na poród to stresuję się bo nie wiem ani gdzie ani jak będę rodzić...
Super, że u Ciebie nie robili problemów (od stycznia zmieniły się przepisy i uznanie jako wskazanie stanu po I CC zależy od dobrej woli lekarzy).
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 10:59   #403
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Ehh, no to podobnie jak u mnie. Też mam na skierowaniu "stan po I CC" (powodem była bezskurczowość pierwotna - nie działa na mnie oksytocyna, nie mam naturalnej akcji porodowej jak i nie reaguję na podaną w kroplówce, czekano na akcję aż doszło do zamartwicy - co też jest podane jak powód na skierowaniu), plus spodziewana makrosomia płodu (przewidywana waga ok 4kg co podnosi ryzyko pęknięcia blizny przy próbie SN). Tymczasem w moim szpitalu wyśmiali te wskazania jako "mało istotne" i mam próbować SN bo "jest 10% szans, że się uda". Nie ukrywam, że jestem przerażona i robię co mogę by było to CC, od dziś jestem donoszona i zamiast czekać spokojnie na poród to stresuję się bo nie wiem ani gdzie ani jak będę rodzić...
Super, że u Ciebie nie robili problemów (od stycznia zmieniły się przepisy i uznanie jako wskazanie stanu po I CC zależy od dobrej woli lekarzy).
A nie myślałaś, żeby szukać w innym szpitalu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 11:26   #404
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
A nie myślałaś, żeby szukać w innym szpitalu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, ale wszystkie okoliczne wyznają podobną filozofię. A nad dalszymi właśnie myślę gdzie by uderzać, najgorsze, że czasu coraz mniej
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 14:16   #405
monika21121984
Rozeznanie
 
Avatar monika21121984
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 915
GG do monika21121984
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Bylam na wizycie . Dzis 36+1 ,maly wazy 3400!!!
Lekarz mowi ze do daty cc moze dowalic jeszcze okolo kilograma
Dostalam skierowanie do szpitala na cc na 30.03. Tez mam napisama stan po 1cc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MAMA STASIA
27.05.2011
monika21121984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 15:31   #406
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez monika21121984 Pokaż wiadomość
Bylam na wizycie . Dzis 36+1 ,maly wazy 3400!!!
Lekarz mowi ze do daty cc moze dowalic jeszcze okolo kilograma
Dostalam skierowanie do szpitala na cc na 30.03. Tez mam napisama stan po 1cc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo ale waga!
Kciuki aby nie robili Ci problemów z CC
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 19:35   #407
Nati996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 276
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ale wszystkie okoliczne wyznają podobną filozofię. A nad dalszymi właśnie myślę gdzie by uderzać, najgorsze, że czasu coraz mniej
Kurcze nie rozumiem kwestionowania takich zaleceń przez personel, nie spodziewałam się, że tak może to wyglądać.. :/ w każdym razie powodzenia w szukaniu normalnego ośrodka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nati996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 19:52   #408
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Ciekawe co słychać u shinypearl, pewnie tuli maleństwo

Zostały mi 2 dni do terminu porodu... Jestem okrutnie zniecierpliwiona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 21:34   #409
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Nati996 Pokaż wiadomość
Kurcze nie rozumiem kwestionowania takich zaleceń przez personel, nie spodziewałam się, że tak może to wyglądać.. :/ w każdym razie powodzenia w szukaniu normalnego ośrodka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety, od stycznia to lekarze mają ostateczne słowo i dużo zależy chyba od ich humoru, ten kraj się położniczo uwstecznia...

Na szczęście się udało załatwić wszystko z ordynatorem i mam już wyznaczony termin CC Na 10 marca, szybko myślałam, że będzie bliżej tego 24 To już za tydzień
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-03, 21:45   #410
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
No niestety, od stycznia to lekarze mają ostateczne słowo i dużo zależy chyba od ich humoru, ten kraj się położniczo uwstecznia...

Na szczęście się udało załatwić wszystko z ordynatorem i mam już wyznaczony termin CC Na 10 marca, szybko myślałam, że będzie bliżej tego 24 To już za tydzień
Super! 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 03:09   #411
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
No niestety, od stycznia to lekarze mają ostateczne słowo i dużo zależy chyba od ich humoru, ten kraj się położniczo uwstecznia...



Na szczęście się udało załatwić wszystko z ordynatorem i mam już wyznaczony termin CC Na 10 marca, szybko myślałam, że będzie bliżej tego 24 To już za tydzień
Już wkrótce będziesz tulić maluszka
Te kilka dni zleci mega szybko
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 08:33   #412
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
No niestety, od stycznia to lekarze mają ostateczne słowo i dużo zależy chyba od ich humoru, ten kraj się położniczo uwstecznia...

Na szczęście się udało załatwić wszystko z ordynatorem i mam już wyznaczony termin CC Na 10 marca, szybko myślałam, że będzie bliżej tego 24 To już za tydzień
Ale fajnie jeszcze chwilka tylko

Dzisiaj mam termin porodu, ciekawe czy coś się zacznie czy jednak jeszcze będę musiała czekać Pewnie to drugie. Ja ostatnio co wychodzę z domu to tylko mam nadzieję że mi gdzieś wody nie odejdą w nocy spać nie mogłam, młody się wiercil, bóle brzucha, przed 6 się przebudziłam i już zasnąć nie mogłam :/ coś czuję że już standardem będą nieprzespane noce teraz po terminie
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 08:34   #413
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Już wkrótce będziesz tulić maluszka
Te kilka dni zleci mega szybko
Noo, nie mogłam uwierzyć że tak szybko ale w sumie fajna data Jak tak patrzę też na tą panikę w szpitalach z koronawirusem i grypą, to nawet chyba im szybciej tym lepiej. Oby tylko do wtorku nie zakazali odwiedzin, chciałabym żeby chociaż pierwszego dnia tatuś swoje dziecko zobaczył
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 08:37   #414
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

U nas w szpitalu cisza, żadnej korona-paniki nie ma. Nawet kartek nie powiesili żadnych, żeby uważać czy coś...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 08:48   #415
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
U nas w szpitalu cisza, żadnej korona-paniki nie ma. Nawet kartek nie powiesili żadnych, żeby uważać czy coś...
To nie znaczy, że nie dostali już jakichś wytycznych. Wujek pracuje w szpitalu i podobno wszystkie szpitale dostały już odgórnie wytyczne dotyczące zakazu odwiedzin itp, nic nie wprowadzono ale są robione przygotowania, wewnętrzne szkolenia pracowników, zostaje tylko kwestia czy i kiedy ministerstwo je wprowadzi. Oby wcale
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 09:17   #416
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
To nie znaczy, że nie dostali już jakichś wytycznych. Wujek pracuje w szpitalu i podobno wszystkie szpitale dostały już odgórnie wytyczne dotyczące zakazu odwiedzin itp, nic nie wprowadzono ale są robione przygotowania, wewnętrzne szkolenia pracowników, zostaje tylko kwestia czy i kiedy ministerstwo je wprowadzi. Oby wcale
Mam nadzieję, że nie będą wprowadzone zakazy chyba bym zwariowała tam bez męża
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 09:32   #417
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie będą wprowadzone zakazy chyba bym zwariowała tam bez męża
Mi to w sumie dużo nie zmieni bo i tak w szpitalu jest zakaz wstępu na oddział nawet dla tatusiów (trzeba się kulać do sali odwiedzin a po CC szczególnie niezbyt się ma siłę). Ale chciałabym żeby pierwszego dnia chociaż mógł być z nami na sali poporodowej te 2h nim mnie zamkną na oddziale. Wiem smutne to no ale trudno, jakoś przeżyję te 3 dni. A tatuś za to ma zadanie w tym czasie doprowadzić dom na błysk
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 09:38   #418
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

W szpitalu w którym będę rodzic właśnie pojawiła się informacja, że odwiedziny są ograniczone do jednej osoby do pacjenta ze względu na większą zachorowalność na grypę i choroby grypopodobne. A jak byłam na ktg w pon to położne między sobą rozmawiały, że nie ma żadnych wytycznych co do zachowania się w związku z koronawirusem i jakby się pojawiła ciężarna z podejrzeniem to nie wiadomo nawet gdzie ja położyć. Na zakaznym gdzie może się zarazić czymś gorszym czy na patologi ciąży gdzie może inne ciężarne zarazić. Możliwe że jak potwierdzili dzisiaj pierwszy przypadek zakażenia w Polsce to wprowadza jakieś wytyczne.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 10:42   #419
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
To nie znaczy, że nie dostali już jakichś wytycznych. Wujek pracuje w szpitalu i podobno wszystkie szpitale dostały już odgórnie wytyczne dotyczące zakazu odwiedzin itp, nic nie wprowadzono ale są robione przygotowania, wewnętrzne szkolenia pracowników, zostaje tylko kwestia czy i kiedy ministerstwo je wprowadzi. Oby wcale
Może faktycznie costam już niektóre szpitale mają (My jako "publiczna" instytucja dostaliśmy pismo z ministerstwa ale takie bardzo ogolne). W moim też słyszałam od położnych, że nic jeszcze nie ma, ale to było w zeszła środę a jednak sytuacja się zmienia dość szybko.
Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Mi to w sumie dużo nie zmieni bo i tak w szpitalu jest zakaz wstępu na oddział nawet dla tatusiów (trzeba się kulać do sali odwiedzin a po CC szczególnie niezbyt się ma siłę). Ale chciałabym żeby pierwszego dnia chociaż mógł być z nami na sali poporodowej te 2h nim mnie zamkną na oddziale. Wiem smutne to no ale trudno, jakoś przeżyję te 3 dni. A tatuś za to ma zadanie w tym czasie doprowadzić dom na błysk
Szkoda, że takie dziwne wytyczne mają. Mi nas przy mamie cały czas (oczywiście w godzinach odwiedzin) może być jedna osoba a jak chciało się z kimś więcej zobaczyć to przed oddziałem zaraz był rząd kanap dla gości.
Ja to jeszcze jakoś sobie radzilam, bo dość szybko stanęłam na nogi, ale moja współlokatorka bez pomocy męża to by wiele nie zrobiła... strasznie ja bolało i się dość długo w ogóle zbierała, żeby się z łóżka podnieść. Mąż przy niej non stop siedział, podawał dziecko do karmienia, przewijal, pomagał leki zazyc. A na noc oddała dzidzie na oddzial noworodkowy, bo by nie miała jak sobie poradzić. W ogóle większość mam oddało na pierwszą noc dzieci na noworodki. Ponoć tylko ja i jakas jedna dziewczyna sobie zostawilysmy dzieci przy sobie. A i tak położne zaglądaly do mnie co godzinkę czy wszystko ok.

Zapomniałam Wam powiedzieć, że jeśli nie mialyscie jeszcze maila z rossmana na pieluszki to czekajcie cierpliwie. Nam przyszedł w środę w zeszłym tygodniu dopiero, gdzie już zdążyłam zmienić status z ciąży na dziecko. W ogóle te pampersy są troszkę inne od tych, które normalnie są w paczce 1, choć oba rodzaje są na mojego skrzata za duże na szczęście dady 1 są mam wrażenie troszkę mniejsze i młody nie przesikuje ich bokiem.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 11:16   #420
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamusie marcowe 2020 - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Mi nas przy mamie cały czas (oczywiście w godzinach odwiedzin) może być jedna osoba a jak chciało się z kimś więcej zobaczyć to przed oddziałem zaraz był rząd kanap dla gości.
Ja to jeszcze jakoś sobie radzilam, bo dość szybko stanęłam na nogi, ale moja współlokatorka bez pomocy męża to by wiele nie zrobiła... strasznie ja bolało i się dość długo w ogóle zbierała, żeby się z łóżka podnieść. Mąż przy niej non stop siedział, podawał dziecko do karmienia, przewijal, pomagał leki zazyc. A na noc oddała dzidzie na oddzial noworodkowy, bo by nie miała jak sobie poradzić. W ogóle większość mam oddało na pierwszą noc dzieci na noworodki. Ponoć tylko ja i jakas jedna dziewczyna sobie zostawilysmy dzieci przy sobie. A i tak położne zaglądaly do mnie co godzinkę czy wszystko ok.
U nas nie ma czegoś takiego jak dać na noc na noworodki, każda musi się sama zajmować swoim dzieckiem, bez pomocy partnera, taki PRL style nadal. Ale niby położne dużo pomagają w nocy choć wiadomo, to nigdy nie to samo co mąż pod ręką. Jak rodziłam 4 lata temu w innym szpitalu było to samo (teraz jest inaczej ale mam tam za daleko) więc już powiedzmy jestem na to gotowa, zacinąć zęby i przeżyć.
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-12 23:56:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.