Panny Młode 2021 cz. II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-20, 11:10   #631
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

https://www.eska.pl/wiadomosci/wesel...LHCT-EGoS.html

Zaczną od 25 osób... Ciekawe od kiedy i jak ma to wyglądać, bo co? "Ty idziesz na wesele, a ty nie... " Chore.


Kolorowa90 - dokładnie. Na 25 osób to żadne wesele...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez savior_
Czas edycji: 2021-04-20 o 11:12
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 11:14   #632
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Szczerze to limit 25 osób może jeszcze tylko bardziej wkurzyć branże i pary młode, bo bez kitu jeśli będzie taki limit to wesela nie robimy. Jest jeszcze nadzieja, że ten limit na sali będzie obowiązywał, a na zewnątrz będzie większy. Ciul wie. Czekamy na konferencje, bo można gdybać tak naprawde

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Tym bardziej, że im się z dnia na dzień zmienia wizja ratowania świata

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 12:17   #633
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Szczerze to limit 25 osób może jeszcze tylko bardziej wkurzyć branże i pary młode, bo bez kitu jeśli będzie taki limit to wesela nie robimy. Jest jeszcze nadzieja, że ten limit na sali będzie obowiązywał, a na zewnątrz będzie większy. Ciul wie. Czekamy na konferencje, bo można gdybać tak naprawde

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Tym bardziej, że im się z dnia na dzień zmienia wizja ratowania świata

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
25 osób to nawet u nas najbliższa rodzina nie jest - obcięliśmy na maksa listę i jest 50 kilka osób.

To mega źle będzie wyglądało, sala jest na jakieś 100-130 osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 12:34   #634
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
25 osób to nawet u nas najbliższa rodzina nie jest - obcięliśmy na maksa listę i jest 50 kilka osób.

To mega źle będzie wyglądało, sala jest na jakieś 100-130 osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u mnie ok tyłu osób jest na imprezie rodzinnej więc spoko mogę sobie takie "wesele" zrobić w domu

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 12:47   #635
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
Podobno mają zacząć od limitu 25 osób... czyli sama rodzina, no mnie to nie urządza...
U mnie to nawet by nie była sama rodzina. To jakaś połowa rodziny od strony taty (najbliższej!)

No, ale to pewnie tak będzie.. zaczną od 25, później 50, 80 i może do 100. Mam nadzieję. Z każdym miesiącem pewnie będą te limity coraz większe. W zeszłym roku w maju to chyba nie można było w ogóle wesel organizować. Coś mi się tak kojarzy bo moja ,,przybrana'' siostra miała 1 maja wesele i przełożyli na lipiec, a gości mieli 80 osób na liście tylko.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2021-04-20 o 12:49
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 12:54   #636
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
U mnie to nawet by nie była sama rodzina. To jakaś połowa rodziny od strony taty (najbliższej!)

No, ale to pewnie tak będzie.. zaczną od 25, później 50, 80 i może do 100. Mam nadzieję. Z każdym miesiącem pewnie będą te limity coraz większe. W zeszłym roku w maju to chyba nie można było w ogóle wesel organizować. Coś mi się tak kojarzy bo moja ,,przybrana'' siostra miała 1 maja wesele i przełożyli na lipiec, a gości mieli 80 osób na liście tylko.
ale nie ma co porównywać zeszłego roku z obecnym. w zeszłym roku w maju był dopiero początek pandemii w europie, nikt nic o wirusie nie wiedział, nie wiadomo było do końca jak się rozprzestrzenia, ile potrzeba czasu aby się zarazić, nikt nie był pewien jak się zachowywać, jak to leczyć, traktować. nic nie było wiadomo. to zupełnie inna sytuacja niż maj tego roku.
więc niekoniecznie łączyłabym jakkolwiek zeszły rok i obecny pod względem otwierania gospodarki
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 13:30   #637
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale nie ma co porównywać zeszłego roku z obecnym. w zeszłym roku w maju był dopiero początek pandemii w europie, nikt nic o wirusie nie wiedział, nie wiadomo było do końca jak się rozprzestrzenia, ile potrzeba czasu aby się zarazić, nikt nie był pewien jak się zachowywać, jak to leczyć, traktować. nic nie było wiadomo. to zupełnie inna sytuacja niż maj tego roku.

więc niekoniecznie łączyłabym jakkolwiek zeszły rok i obecny pod względem otwierania gospodarki
Jak oni sami mówią, że mamy się spodziewać scenariusza jak w zeszłym roku...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 13:54   #638
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

W zeszłym roku puścili bodajże od 6 czerwca wesela i byl chyba limit 150 osob...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 13:59   #639
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ale nie ma co porównywać zeszłego roku z obecnym. w zeszłym roku w maju był dopiero początek pandemii w europie, nikt nic o wirusie nie wiedział, nie wiadomo było do końca jak się rozprzestrzenia, ile potrzeba czasu aby się zarazić, nikt nie był pewien jak się zachowywać, jak to leczyć, traktować. nic nie było wiadomo. to zupełnie inna sytuacja niż maj tego roku.
więc niekoniecznie łączyłabym jakkolwiek zeszły rok i obecny pod względem otwierania gospodarki
Ja nie porównuję, już wcześniej Wam pisałam, że oni sami porównują i cały czas mówią, żeby się spodziewać podobnych kroków co w zeszłym roku. Już drugi raz mi ktoś tu zarzuca, że to ja porównuję.. owszem - analizuję, bo oni sami tak nas naprowadzają.

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Jak oni sami mówią, że mamy się spodziewać scenariusza jak w zeszłym roku...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
No dokładnie. Ile w tym prawdy nie wie nikt, ale sami tak gadają.

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
W zeszłym roku puścili bodajże od 6 czerwca wesela i byl chyba limit 150 osob...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, od 6 czerwca limit do 150 osób, ale później zeszli z tego. W sierpniu było do 100 jak pamiętam.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2021-04-20 o 14:02
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 14:06   #640
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

W zeszłym roku szły wesela w maju, bo jeszcze pamiętam jak siostra mojej przyjaciółki była zaproszona na wesele 2 tyg przed weselem, które tydzień czy dwa wcześniej było odwołane. I młodzi na szybko od nowa umowy podpisywali z usługodawcami. To było na bank na początku maja właśnie. Jeszcze ostatnio nawet o tym gadaliśmy. Ale chyba i tak to były wesela z limitem

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 14:06   #641
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

W necie jest info, że konferencja ma być jutro i planują otworzyć od 26.04 sklepy meblowe, szkoły, salony fryzjerskie i kosmetyczne...pytanie czy będzie wgl poruszony temat wesel..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 14:09   #642
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
W necie jest info, że konferencja ma być jutro i planują otworzyć od 26.04 sklepy meblowe, szkoły, salony fryzjerskie i kosmetyczne...pytanie czy będzie wgl poruszony temat wesel..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chociaż odrostu nie będę miała

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

I makijaż na ślub też będzie miał mi kto zrobić

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 14:32   #643
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Nawet jeśli ruszą wesela to nie wszędzie. Śląsk ma przerąbane Miałam mieć kontakt wczoraj z salą ale zlewka. Wolałabym, żeby chociaż napisano "Nie wiemy nic. Odezwiemy się w momencie, gdy coś zostanie postanowione przez rząd" niż totalna cisza z ich strony Jutro po konferencji dzwonię do nich i tyle. Chyba, że oni skontaktują się wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 14:38   #644
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
W zeszłym roku szły wesela w maju, bo jeszcze pamiętam jak siostra mojej przyjaciółki była zaproszona na wesele 2 tyg przed weselem, które tydzień czy dwa wcześniej było odwołane. I młodzi na szybko od nowa umowy podpisywali z usługodawcami. To było na bank na początku maja właśnie. Jeszcze ostatnio nawet o tym gadaliśmy. Ale chyba i tak to były wesela z limitem

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
nie szły w maju, na pewno. na 100 %. wesela puścili na samym początku czerwca. i daję za to prawą rękę
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:19   #645
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie szły w maju, na pewno. na 100 %. wesela puścili na samym początku czerwca. i daję za to prawą rękę
Ja też, otworzyli z początkiem czerwca - pamiętam że to było z dwa tygodnie przed moją datą ślubu i byłam wściekła, bo już wszystko przełożyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:21   #646
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie szły w maju, na pewno. na 100 %. wesela puścili na samym początku czerwca. i daję za to prawą rękę
Też tak pamiętam. Bo mówię - byłam zaproszona na wesele 1 maja i przekładali bo był całkowity zakaz
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:31   #647
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
W zeszłym roku szły wesela w maju, bo jeszcze pamiętam jak siostra mojej przyjaciółki była zaproszona na wesele 2 tyg przed weselem, które tydzień czy dwa wcześniej było odwołane. I młodzi na szybko od nowa umowy podpisywali z usługodawcami. To było na bank na początku maja właśnie. Jeszcze ostatnio nawet o tym gadaliśmy. Ale chyba i tak to były wesela z limitem

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Lady isss, od czerwca były. W maju na pewno nie.
Poczekajcie do jutra, maks do czwartku. Na razie nie ma co gdybać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Nawet jeśli ruszą wesela to nie wszędzie. Śląsk ma przerąbane Miałam mieć kontakt wczoraj z salą ale zlewka. Wolałabym, żeby chociaż napisano "Nie wiemy nic. Odezwiemy się w momencie, gdy coś zostanie postanowione przez rząd" niż totalna cisza z ich strony Jutro po konferencji dzwonię do nich i tyle. Chyba, że oni skontaktują się wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi sala od dwóch tygodni menu wysyła. Generalnie, mam wrażenie że usługodawcy trochę olewają. Jedynie kamerzysta odezwał się do mnie pierwszy. Niby nie ich interes. Ale milo jak się wie, że im też zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:37   #648
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie szły w maju, na pewno. na 100 %. wesela puścili na samym początku czerwca. i daję za to prawą rękę
Gadalysmy i tym 2 dni temu i była rozmowa o maju. W zeszłym roku tego nie śledziłam, bo nie musiałam. W zeszłym roku też nie była branża zamknięta pół roku co też jest sporym problemem w tym momencie dla całej branży.



Wiecie co... Wczoraj to nawet się cieszyłam, że może się uda, że cokolwiek zaczynają mówić i być może jest szansa. Dziś po tych cudownych wróżbach, że na bank nie w maju nawet mi się o tym ślubie myśleć nie chce. Ja rozumiem, że co niektórym w to graj, bo ich temat narazie nie dotyczy, ale majowe PM siedzą w stresie i liczą na najmniejszą nadzieję, że przygotowania nie pójdą na marne, a jest też nas trochę. Każda z nas liczy już dni czy tygodnie do najpiękniejszego dnia, który zaplanowaliśmy. I zapewniam, że te, które mają śluby później też będą siedziały jak na bombie licząc, że nic się nie wydarzy i nagle nie zabronią wesel z dnia na dzień, albo tydzień przed weselem nie ogranicza liczby gości. Może trochę zrozumienia zamiast wróżenia. Ja już nawet jak będę wiedziała to nie napiszę i zostawię dla siebie. U mnie generalnie wesele będzie mogło się odbyć to będzie, jeśli nie to sobie poradzimy choć nie ukrywam, że nadal liczę, że się uda. Do normalności mieliśmy wracać w styczniu jak będą szczepionki. Za chwilę prawie pół roku od tego stycznia mija więc czas najwyższy żeby wszystko ruszyło tym bardziej że jesteśmy już na "końcówce" jeśli chodzi o szczepienia. Tym się też różni ten rok od poprzedniego...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 15:48   #649
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Lady isss, od czerwca były. W maju na pewno nie.
Poczekajcie do jutra, maks do czwartku. Na razie nie ma co gdybać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Mi sala od dwóch tygodni menu wysyła. Generalnie, mam wrażenie że usługodawcy trochę olewają. Jedynie kamerzysta odezwał się do mnie pierwszy. Niby nie ich interes. Ale milo jak się wie, że im też zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój fotograf/kamerzysta milczy. A o zespole to już nie mówię, ale ich rozumiem. Menadżerki sali jednak nie rozumiem. Umówiła się na kontakt i zignorowała. Nie jest słowna. A to w tym nerwowym czasie nie pomaga.
Jutro się wszystko okaże. Miejmy nadzieję...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 15:55   #650
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość


Wiecie co... Wczoraj to nawet się cieszyłam, że może się uda, że cokolwiek zaczynają mówić i być może jest szansa. Dziś po tych cudownych wróżbach, że na bank nie w maju nawet mi się o tym ślubie myśleć nie chce. Ja rozumiem, że co niektórym w to graj, bo ich temat narazie nie dotyczy, ale majowe PM siedzą w stresie i liczą na najmniejszą nadzieję, że przygotowania nie pójdą na marne, a jest też nas trochę. Każda z nas liczy już dni czy tygodnie do najpiękniejszego dnia, który zaplanowaliśmy. I zapewniam, że te, które mają śluby później też będą siedziały jak na bombie licząc, że nic się nie wydarzy i nagle nie zabronią wesel z dnia na dzień, albo tydzień przed weselem nie ogranicza liczby gości. Może trochę zrozumienia zamiast wróżenia. Ja już nawet jak będę wiedziała to nie napiszę i zostawię dla siebie. U mnie generalnie wesele będzie mogło się odbyć to będzie, jeśli nie to sobie poradzimy choć nie ukrywam, że nadal liczę, że się uda. Do normalności mieliśmy wracać w styczniu jak będą szczepionki. Za chwilę prawie pół roku od tego stycznia mija więc czas najwyższy żeby wszystko ruszyło tym bardziej że jesteśmy już na "końcówce" jeśli chodzi o szczepienia. Tym się też różni ten rok od poprzedniego...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Dziękuję, że to napisałaś.
Ja już też mam dość tego wróżenia i zbijania każdej pozytywnej myśli.
Będzie co będzie, żadna z nas nie wie, jakie będą decyzje.
Nie trzeba co chwilę pisać, że nic z tego nie będzie.

Powodzenia wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:04   #651
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Gadalysmy i tym 2 dni temu i była rozmowa o maju. W zeszłym roku tego nie śledziłam, bo nie musiałam. W zeszłym roku też nie była branża zamknięta pół roku co też jest sporym problemem w tym momencie dla całej branży.



Wiecie co... Wczoraj to nawet się cieszyłam, że może się uda, że cokolwiek zaczynają mówić i być może jest szansa. Dziś po tych cudownych wróżbach, że na bank nie w maju nawet mi się o tym ślubie myśleć nie chce. Ja rozumiem, że co niektórym w to graj, bo ich temat narazie nie dotyczy, ale majowe PM siedzą w stresie i liczą na najmniejszą nadzieję, że przygotowania nie pójdą na marne, a jest też nas trochę. Każda z nas liczy już dni czy tygodnie do najpiękniejszego dnia, który zaplanowaliśmy. I zapewniam, że te, które mają śluby później też będą siedziały jak na bombie licząc, że nic się nie wydarzy i nagle nie zabronią wesel z dnia na dzień, albo tydzień przed weselem nie ogranicza liczby gości. Może trochę zrozumienia zamiast wróżenia. Ja już nawet jak będę wiedziała to nie napiszę i zostawię dla siebie. U mnie generalnie wesele będzie mogło się odbyć to będzie, jeśli nie to sobie poradzimy choć nie ukrywam, że nadal liczę, że się uda. Do normalności mieliśmy wracać w styczniu jak będą szczepionki. Za chwilę prawie pół roku od tego stycznia mija więc czas najwyższy żeby wszystko ruszyło tym bardziej że jesteśmy już na "końcówce" jeśli chodzi o szczepienia. Tym się też różni ten rok od poprzedniego...

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
w zeszłym roku na pewno nie szły w maju - ale powtarzam swoje stanowisko - moim zdaniem nie ma co porównywać maja zeszłego roku z obecnym rokiem. to są zupełnie inne etapy pandemii i to że w zeszłym roku otworzyli w czerwcu nic nie znaczy.


ale generalnie to zgadzam się z resztą postu - te posty "na studzenie emocji" to trochę niewiele tutaj wnoszą oprócz dodatkowego stresu. trochę pozytywnych myśli przyniósł temat wesel na świeżym powietrzu i szkoda że zostało to zepsute
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:05   #652
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny, w drugiej kancelarii też 150 zł za zapowiedzi. Ja już nie wiem czy śmiać się czy płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:12   #653
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w drugiej kancelarii też 150 zł za zapowiedzi. Ja już nie wiem czy śmiać się czy płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dużo.
my daliśmy tu gdzie mieszkamy 50 zł. ksiądz wydając kartkę nawet się nie zająknął o jakiś pieniądzach i myślę, że dałby to za darmo w ogóle.
u mnie w parafi rodzinnej jeszcze nie odbieraliśmy i też planowałam dać tyle
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:41   #654
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny, a ja uważam, że nie ma co gdybac. Raz się pojawia info o 30 osobach, raz o imprezach na świeżym powietrzu, raz o 25... Wszystkie te informacje są niepotwierdzone. I zwróćcie uwagę że wypowiedzi ministrów, epidemiologów są w takim tonie, że "będą myśleć o... jak zakażenia/liczba zajętych łóżek będzie spadac". Zawsze komuś coś nie będzie pasowało i nie ma się też co dziwić że na wątku o tym napisze. Ale dla mnie to od początku do końca jest gdybanie. I nie ma sensu tego robić, bo żadna z nas ani żadna sala, która nam robi wesela, nie ma wcześniej żadnych tajnych informacji, co obluzuja i za ile.
A konferencja będzie jutro/w czwartek. Meliska czy coś innego na nerwy, serial czy cokolwiek i czekać. Tez "mam" wesele za chwile. Wolę się nie nastawiać zbyt optymistycznie, choć w głębi serca mam ogromną nadzieję i chciałabym, żeby wesele zostały puszczone bez ograniczeń choćby i jutro.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:50   #655
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

ok... żeby zmienić trochę temat na przyjemniejszy.
podziękowania dla rodziców. co planujecie? klasycznie na weselu? wcześniej?

ja zupełnie nie mam pomysłu na prezent. zastanawialiśmy się nad weekendowym wyjazdem gdzieś, ale już widzę, że nie zgramy ani jednego weekendu z rodzicami i teściami. więc to jest ewentualna opcja b. nie ukrywam że liczę, że mnie wasze pomysły zainspirują
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:59   #656
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Są rzeczy, których nie przeskoczymy. Nauczeni doświadczeniem przez rok wiemy już tyle, że jak pojawiają się jakieś info to coś się dzieje w temacie. Każda zdaje sobie sprawę, że może nie pyknac i nic nie wymyślimy. Nawet nielegalne w moim przypadku nie wchodzi w grę ze względu na kary. Jak byłam pierwsza żeby się buntować i mieć te obostrzenia gdzieś, tak teraz niestety ale nie będę ryzykować, bo nie ma to sensu. Wiecie kiedy ja odpuszczę i nie będę miała nadzieji? Jak wprost powiedzą, że np wesel nie będzie do 7 maja. Tak samo dziewczyny kwietniowe czekały do ostatniej chwili i dopiero w momencie kiedy już powiedzieli konkretnie, że ich data "zamknięta" odpuszczaly. Nie ważne czy któraś ma jeszcze w kwietniu, na początku maja, w środku czy na końcu. Nawet czerwcowe już na ten moment się denerwują jak ten dzień będzie wyglądał, bo czasu coraz mniej. Nadzieję daje to, że szczepienia poszły dość sprawnie i może to zmobilizuje nasz rząd do podjecia decyzji i odmrażaniu. Oby. I oby kolejna fala, która już zapowiedzieli nie miała takiej mocy żeby wszystko znowu stanęło. Wesele weselem, ale chciałabym wreszcie pójść do kina, wejsc do kawiarni przy okazji spaceru, ściągnąć wreszcie ta maseczkę z twarzy... Ogólnie żyć normalnie. jutro zobaczymy. Liczę na to, że wreszcie odetchniemy wszystkie z ulga. Jutro albo pojutrze ma do nas dzwonić znowu babka z sali i może ona coś będzie wiedziała też, albo da jakiś pomysł.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ok... żeby zmienić trochę temat na przyjemniejszy.

podziękowania dla rodziców. co planujecie? klasycznie na weselu? wcześniej?



ja zupełnie nie mam pomysłu na prezent. zastanawialiśmy się nad weekendowym wyjazdem gdzieś, ale już widzę, że nie zgramy ani jednego weekendu z rodzicami i teściami. więc to jest ewentualna opcja b. nie ukrywam że liczę, że mnie wasze pomysły zainspirują
Ja zamówiłam na podziękowania dla rodziców drzewka z Podaruj Drzewko. Damy w trakcie wesela normalnie albo na obiedzie. Mamy też zamówiona dla nich fotoksiazke, ale to już po weselu jako pamiatka

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 16:59   #657
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Jeśli ja należę do parafii X, a mój tż do parafii Y, a ślub bierzemy w parafii Z, to zapowiedzi mają być w dwóch kościołach? w moim X i w tż'ta Y, dobrze rozumiem? i jeszcze niech mi ktoś powie, że mój tż będzie musiał jechać po jakiś kwitek ponad 150 km..


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ok... żeby zmienić trochę temat na przyjemniejszy.
podziękowania dla rodziców. co planujecie? klasycznie na weselu? wcześniej?

ja zupełnie nie mam pomysłu na prezent. zastanawialiśmy się nad weekendowym wyjazdem gdzieś, ale już widzę, że nie zgramy ani jednego weekendu z rodzicami i teściami. więc to jest ewentualna opcja b. nie ukrywam że liczę, że mnie wasze pomysły zainspirują
U nas będą fotoksiążki i bukiety kwiatów. Dajemy podczas wesela.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2021-04-20 o 17:02
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 17:11   #658
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Jeśli ja należę do parafii X, a mój tż do parafii Y, a ślub bierzemy w parafii Z, to zapowiedzi mają być w dwóch kościołach? w moim X i w tż'ta Y, dobrze rozumiem? i jeszcze niech mi ktoś powie, że mój tż będzie musiał jechać po jakiś kwitek ponad 150 km..




U nas będą fotoksiążki i bukiety kwiatów. Dajemy podczas wesela.
parafia do której należysz to ta w której mieszkasz od co najmniej 3 miesięcy. więc chyba trochę nie rozumiem... czemu Twój tż miałby jechać ponad 150 km po kwitek? po tym tekście wnioskuję, że on tam nie mieszka więc to nie jest jego parafia, więc nie musi tam zapowiedzi składać. jego parafia jest tam gdzie obecnie mieszka.

(piszę to odnośnie zapowiedzi, po zaświadczenie o chrzcie to się niestety trzeba pofatygować tam gdzie się było chrzczonym)

w każdym razie potrzebujecie złożyć zapowiedzi w tej parafii, w której obecnie mieszkacie (jeśli mieszkacie osobno - no to wtedy i z Twojej parafii i z jego)




fotoksiążka ze zdjęciami takimi ogólnymi, rodziny?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 17:11   #659
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja pozytywnie się zaskoczyłam, bo ani za zapowiedzi nie płaciłam (ani ja, ani mój tż). A jak dzisiaj spytałam o koszt ślubu, to usłyszałam, że co łaska, ale dają 300-400. Jak dla mnie spoko. Zwłaszcza, że udekorują kościół i za to jakoś wielce dodatkowo się nie płaci. Więc szok. I do tego odeszli od kartek na spowiedź, więc też jakoś tak milej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 17:11   #660
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam na podziękowania dla rodziców drzewka z Podaruj Drzewko. Damy w trakcie wesela normalnie albo na obiedzie. Mamy też zamówiona dla nich fotoksiazke, ale to już po weselu jako pamiatka

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
ostatnio mąż mi wysyłał te drzewa z podaruj drzewko. fajny pomysł, ale mamy pewne obawy co do czerwca... to już trochę za późno na sadzenie drzew, a szkoda żeby się nie przyjęły. ale sam pomysł mi się spodobał gdybyśmy zostali przy maju jako pierwszym terminie to byłby temat do rozważenia na pewno
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.