Sucha i łuszcząca się skóra głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2022-06-24, 01:48   #1
saratg91
Przyczajenie

Sucha i łuszcząca się skóra głowy

Hej,

Od kilku miesięcy walczę z przesuszoną po zimie skórą głowy, która delikatnie się łuszczy (drobne białe płatki w niewielkiej ilości), a przez co mocno wyhamował u mnie wzrost włosów - skóra jest tak sucha że nawet baby hair zaczynają się rozdwajać, a na długości pełno włosków odstaje na boki jak gałęzie choinki. Na dzień dzisiejszy myję łepetynę delikatnym szamponem (dokładnie BioKap - regeneracja i nawilżenie, od czasu do czasu Bionly z CBD), ale zbytniej poprawy to nie przynosi.

Zapewne ktoś z Was miał podobny problem - jeśli komuś udało się wygrać z przesuszoną skórą głowy to co Wam najbardziej pomogło? Jaki produkt sprawdził się u Was najlepiej?

Dodam że jestem posiadaczką wysokoporów, toteż wszystkie szampony z SLS, amoniakiem, alkoholem czy chlorkiem sodu z miejsca odpadają, bo włosy mam po nich tępe jak łyżwy przedszkolaka i rozczesanie ich to istny dramat...

Z góry dziękuję za wszystkie porady
saratg91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 06:40   #2
ovicz
Raczkowanie

Dot.: Sucha i łuszcząca się skóra głowy

Żel aloesowy Aloesove
Wcierałam w skalp po myciu i zostawiałam do kolejnego mycia.
ovicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 22:19   #3
saratg91
Przyczajenie

Dot.: Sucha i łuszcząca się skóra głowy

dziś zaczęłam olejowanie skalpu olejem z czarnuszki - ponoć daje dobre efekty więc zobaczymy co z tego wyniknie najgorsze jest to że przez suchą skórę głowy niektóre pasma mają niesamowicie dużo krótszych włosów (takich 10cm max) z samymi rozdwojonymi końcówkami i wygląda to po prostu strasznie - czaiłam się na jakiś kolejny szampon typu Emolium, ale dam szansę wykazać się olejkom, bo może jest to lepsze rozwiązanie niż ładowanie pieniędzy w kolejny trefny produkt...
saratg91 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości