Zakupy na Vinted - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-08-01, 10:56   #3811
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Po wielu udanych zakupach chyba w końcu i u mnie przyszła pora na kłopoty. Odebrałam przed chwilą legginsy na siłownię. Ogólnie wszystko spoko, takie jak chciałam. Co prawda zdobienie nie jest w stanie idealnym, ale też kosztowały 23 zł, to mogę to zaakceptować. Niestety, jak chciałam je przymierzyć to okazało się, że od wewnątrz jest dziura. I to nie dziurka, tylko konkretna dziura na około 4 cm na szwie. W tym miejscu legginsy są szyte w taki sposób, że od zewnątrz szwu nie ma, więc gdybym chciała to sama naprawić no to niestety będzie to widoczne. Samej dziury nie widać przy ćwiczeniach oczywiście, ale wydaje mi się że może się powiększyć przy użytkowaniu. Stan legginsów był opisany jako bardzo dobry, pisałam też z dziewczyną o wymiary to zachwalała te spodnie. Dziura to dla mnie nie jest stan bardzo dobry i szczerze nie wiem, jak można było jej nie zauważyć...

Póki co napisałam do dziewczyny, poprosiła o dokładniejsze zdjęcia uszkodzenia, oczywiście wysłałam.
Nie wiem trochę jak to rozwiązać. Czy w przypadku zwrotu oddadzą mi pieniądze tylko za legginsy czy za przesyłkę i ochronę też? I kto by zapłacił za sam zwrot? Jeśli to wszystko jest na mojej głowie to totalnie mi się to nie opłaca i już wolę je sobie zostawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-01, 11:32   #3812
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Ile czeka się teraz na przelew środków z portfela?
Czekam już 5 dzień roboczy
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-01, 11:35   #3813
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Ile czeka się teraz na przelew środków z portfela?

Czekam już 5 dzień roboczy
Ja czekałam max 2-3 dni

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-01, 13:30   #3814
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Po wielu udanych zakupach chyba w końcu i u mnie przyszła pora na kłopoty. Odebrałam przed chwilą legginsy na siłownię. Ogólnie wszystko spoko, takie jak chciałam. Co prawda zdobienie nie jest w stanie idealnym, ale też kosztowały 23 zł, to mogę to zaakceptować. Niestety, jak chciałam je przymierzyć to okazało się, że od wewnątrz jest dziura. I to nie dziurka, tylko konkretna dziura na około 4 cm na szwie. W tym miejscu legginsy są szyte w taki sposób, że od zewnątrz szwu nie ma, więc gdybym chciała to sama naprawić no to niestety będzie to widoczne. Samej dziury nie widać przy ćwiczeniach oczywiście, ale wydaje mi się że może się powiększyć przy użytkowaniu. Stan legginsów był opisany jako bardzo dobry, pisałam też z dziewczyną o wymiary to zachwalała te spodnie. Dziura to dla mnie nie jest stan bardzo dobry i szczerze nie wiem, jak można było jej nie zauważyć...

Póki co napisałam do dziewczyny, poprosiła o dokładniejsze zdjęcia uszkodzenia, oczywiście wysłałam.
Nie wiem trochę jak to rozwiązać. Czy w przypadku zwrotu oddadzą mi pieniądze tylko za legginsy czy za przesyłkę i ochronę też? I kto by zapłacił za sam zwrot? Jeśli to wszystko jest na mojej głowie to totalnie mi się to nie opłaca i już wolę je sobie zostawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jednak sprawa rozwiązana szybko i sprawnie. Dostałam na konto zwrot 25% od sprzedającej i zamknelysmy sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-01, 15:17   #3815
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Zakupy na Vinted

Mega spoko, że obie doszłyście ze sobą do porozumienia Nieczęsto się to zdarza z mojego doświadczenia... Kilka razy coś nie pasowało mi np. buty kupiłam na zimę z czubkiem walniętym i musiałam się nawalczyć, żeby dostać zwrot.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-01, 15:55   #3816
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Mega spoko, że obie doszłyście ze sobą do porozumienia Nieczęsto się to zdarza z mojego doświadczenia... Kilka razy coś nie pasowało mi np. buty kupiłam na zimę z czubkiem walniętym i musiałam się nawalczyć, żeby dostać zwrot.
Szczerze mówiąc w przypadku rzeczy za 23 zł nie chciało mi się jakoś szczególnie walczyć. Odpuszczać też nie chciałam, bo no kurde jednak dziura jak się patrzy. Dziewczyna zaproponowała rozwiązanie, przystałam na nie. Będę używać tych legginsów, jak uszkodzenie się powiększy to wyrzucę i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-02, 10:33   #3817
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Ile czeka się teraz na przelew środków z portfela?

Czekam już 5 dzień roboczy
Ja ostatnio miałam informację, że przelew może się opóźnić, ale dziś już mam środki na koncie, po 3 dniach.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-02, 12:54   #3818
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Update - zrobiłam "rozróbę" na infolinii dpd i dzisiaj odebrałam paczkę z sortowni w moim mieście.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-02, 13:49   #3819
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc w przypadku rzeczy za 23 zł nie chciało mi się jakoś szczególnie walczyć. Odpuszczać też nie chciałam, bo no kurde jednak dziura jak się patrzy. Dziewczyna zaproponowała rozwiązanie, przystałam na nie. Będę używać tych legginsów, jak uszkodzenie się powiększy to wyrzucę i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mimo wszystko fajnie czytać, że ktoś chce i potrafi się dogadać a druga strona przyznać, że wysłała felerną rzecz. Jakoś tak miło to wyszło
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-02, 14:14   #3820
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Mnie się udało ostatnio sprzedać sukienkę zaraz po wystawieniu. Wrzuciłam ot tak, nawet nie zdążyłam jeszcze wymierzyć i od razu poszła. Na szczęście na kupującej leży idealnie. Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-02, 17:49   #3821
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Czy możecie dostać się do wiadomości na komputerze? W apce nie ma problemu, a na kompie kręci kręci i nie otwiera. Przy czym ulubione i powiadomienia bez problemu, tylko wiadomości nie pokazuje.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-04, 22:50   #3822
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czy możecie dostać się do wiadomości na komputerze? W apce nie ma problemu, a na kompie kręci kręci i nie otwiera. Przy czym ulubione i powiadomienia bez problemu, tylko wiadomości nie pokazuje.
Mam tak samo na kompie. Jedyne co pomaga, to zamknięcie przeglądarki i ponowne zalogowanie się - zaraz po tym - wejście w wiadomości. Jeśli zacznę przeglądać oferty, a nie wejdę do wiadomości, to też tylko się kręci i nie otwiera.
Pisałam im o tym bugu, ale jak to Vinted - konwersacja z botem lub idiotą...

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Kontynuacja zakupów - sprzedająca wystawia nową, rzekomo tylko przymierzoną sukienkę. Przychodzi sukienka z agrafką (którą ktoś spinał kopertowy dekolt - spina się do noszenia, a nie przymierzania) i dziurą - najwyraźniej właścicielka miała zbyt duży biust do sukienki i wyszarpała materiał z pasa.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-04, 22:52   #3823
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Mnie się udało ostatnio sprzedać sukienkę zaraz po wystawieniu. Wrzuciłam ot tak, nawet nie zdążyłam jeszcze wymierzyć i od razu poszła. Na szczęście na kupującej leży idealnie. Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.
Ja tak kupuję kolejne egzemplarze tego, co już mam. Fason znam na pamięć, rozmiar też, więc gdy ktoś wystawi np."moją sukienkę" to kupuję od razu.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-05, 07:35   #3824
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czy możecie dostać się do wiadomości na komputerze? W apce nie ma problemu, a na kompie kręci kręci i nie otwiera. Przy czym ulubione i powiadomienia bez problemu, tylko wiadomości nie pokazuje.
Mam to samo na IE, na Chrome chodzi normalnie wszystko.

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Mam tak samo na kompie. Jedyne co pomaga, to zamknięcie przeglądarki i ponowne zalogowanie się - zaraz po tym - wejście w wiadomości. Jeśli zacznę przeglądać oferty, a nie wejdę do wiadomości, to też tylko się kręci i nie otwiera.
Pisałam im o tym bugu, ale jak to Vinted - konwersacja z botem lub idiotą...
Jesu, to i tak tylko chwilowo pomaga, i to pod pewnymi warunkami? Masakra. Drażni mnie to bardzo.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-05, 08:20   #3825
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

U mnie wszystko działa normalnie. Zamówiłam sukienkę w której planuję iść na wesele. Mam nadzieję że będzie w porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-14, 19:28   #3826
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 485
Dot.: Zakupy na Vinted

czy macie problem z płatnością za rzecz? Od pół godziny próbuję zakupić i ciągle mi wyskakuje błąd Access Denied You don't have permission to access....
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-15, 21:03   #3827
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Zakupy na Vinted

Potrzebuję pomocy osób, które sprzedawały coś osobom z Niemiec.
Po pierwsze nie wiedziałam, że na Vinted można kupować/sprzedawać z Niemcami i to było moje pierwsze zaskoczenie (myślałam, że tylko CZ i SK). Napisał do mnie kupujący z Niemiec, żeby mu zarezerwować pewną rzecz. Zarezerwowałam. Po chwili dostałam jakby zrzut ekranu (jego) z informacją po polsku, że aby kupić przedmiot jest mu potrzebny mój numer telefonu. Podałam go, choć już mnie to zastanowiło, że skoro jest Niemcem, to dlaczego dosłał informację po polsku. Po chwili dostałam kolejny zrzut ekaranu, że płatność zakończona sukcesem i link do otrzymania pieniędzy zostanie przesłany SMSem. Rzeczywiście dostałam SMS, nadawcą jest Vinted, treść: nowa sprzedaż na Vinted i podany link. Boję się w niego wchodzić, bo to wszystko wydaje mi się podejrzane. Tym bardziej, że ten kupujący nie ma żadnych rzeczy w szafie i zero komentarzy. Zupełnie świeża osoba. Czy tak wyglądają transakcje z zagranicą, czy to ja mam paranoję?
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-15, 21:05   #3828
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy osób, które sprzedawały coś osobom z Niemiec.
Po pierwsze nie wiedziałam, że na Vinted można kupować/sprzedawać z Niemcami i to było moje pierwsze zaskoczenie (myślałam, że tylko CZ i SK). Napisał do mnie kupujący z Niemiec, żeby mu zarezerwować pewną rzecz. Zarezerwowałam. Po chwili dostałam jakby zrzut ekranu (jego) z informacją po polsku, że aby kupić przedmiot jest mu potrzebny mój numer telefonu. Podałam go, choć już mnie to zastanowiło, że skoro jest Niemcem, to dlaczego dosłał informację po polsku. Po chwili dostałam kolejny zrzut ekaranu, że płatność zakończona sukcesem i link do otrzymania pieniędzy zostanie przesłany SMSem. Rzeczywiście dostałam SMS, nadawcą jest Vinted, treść: nowa sprzedaż na Vinted i podany link. Boję się w niego wchodzić, bo to wszystko wydaje mi się podejrzane. Tym bardziej, że ten kupujący nie ma żadnych rzeczy w szafie i zero komentarzy. Zupełnie świeża osoba. Czy tak wyglądają transakcje z zagranicą, czy to ja mam paranoję?
Nie sprzedawałam, więc nie pomogę, ALE mi się też pali czerwona lampka, żeby Cię nie kusiło wleźć w ten link.

O tu coś jest: https://techno-senior.com/2021/09/28...zusci-wymysla/
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-15, 21:07   #3829
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy osób, które sprzedawały coś osobom z Niemiec.

Po pierwsze nie wiedziałam, że na Vinted można kupować/sprzedawać z Niemcami i to było moje pierwsze zaskoczenie (myślałam, że tylko CZ i SK). Napisał do mnie kupujący z Niemiec, żeby mu zarezerwować pewną rzecz. Zarezerwowałam. Po chwili dostałam jakby zrzut ekranu (jego) z informacją po polsku, że aby kupić przedmiot jest mu potrzebny mój numer telefonu. Podałam go, choć już mnie to zastanowiło, że skoro jest Niemcem, to dlaczego dosłał informację po polsku. Po chwili dostałam kolejny zrzut ekaranu, że płatność zakończona sukcesem i link do otrzymania pieniędzy zostanie przesłany SMSem. Rzeczywiście dostałam SMS, nadawcą jest Vinted, treść: nowa sprzedaż na Vinted i podany link. Boję się w niego wchodzić, bo to wszystko wydaje mi się podejrzane. Tym bardziej, że ten kupujący nie ma żadnych rzeczy w szafie i zero komentarzy. Zupełnie świeża osoba. Czy tak wyglądają transakcje z zagranicą, czy to ja mam paranoję?
Próba wyłudzenia danych. Typowa na olx i vinted. Link przekieruje Cię do spreparowanej odpowiednio strony banku, która poda hakerom Twój login, hasło i PESEL, żeby mogli się zalogować i wyczyścić konto.

Jedyna słuszna rada jest taka, żeby z potencjalnymi kupującymi kontaktować się tylko za pośrednictwem vinted/olx. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że padniesz ofiarą wyłudzenia.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-15, 21:28   #3830
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Zakupy na Vinted

Dziękuję dziewczyny, tak coś mi to wyglądało dziwnie.
Chciałam teraz wejść na tę rozmowę, żeby anulować rezerwację, a ona zniknęła w momencie, gdy usunęłam SMS z linkiem.
Zdenerwowałam się.
Czyli transakcje z prawdziwymi Vintedziankami zza granicy wyglądają dokładnie tak jak te z polskimi?
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-15, 22:12   #3831
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Czyli transakcje z prawdziwymi Vintedziankami zza granicy wyglądają dokładnie tak jak te z polskimi?

tak
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-15, 22:44   #3832
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy osób, które sprzedawały coś osobom z Niemiec.
Po pierwsze nie wiedziałam, że na Vinted można kupować/sprzedawać z Niemcami i to było moje pierwsze zaskoczenie (myślałam, że tylko CZ i SK).
Dziewczyny już Cię słusznie ostrzegły, ja tylko napiszę, że mi się wydaje, że z Niemcami nie możemy handlować na naszym vinted . Oprócz Czech i Słowacji u nas jeszcze Litwa jest.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-16, 07:53   #3833
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Zakupy na Vinted

Bardzo Wam dziękuję.
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-25, 15:24   #3834
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Zakupy na Vinted

Dziewczyny, ile jest czasu na nadanie wysyłki po wygenerowaniu etykiety? I ogólnie od momentu, jak ktoś kupi przedmiot?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-25, 16:26   #3835
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile jest czasu na nadanie wysyłki po wygenerowaniu etykiety? I ogólnie od momentu, jak ktoś kupi przedmiot?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
5 dni roboczych.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-25, 23:51   #3836
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Zakupy na Vinted

Po "obrażeniu się" na stare Vinted po tym, gdy pewna panna próbowała wyłudzić ode mnie zwrot kosztów za niby poplamioną koszulkę, 4 dni temu założyłam konto na nowej platformie.

Dość szybko sprzedałam markowe buty, wysłałam je tego samego dnia i od 3 dni cisza, buty dotarły na sortownię w innym mieście niż moje i tak to sobie wisi od 3 dni.

Czy Vinted w razie nie odnalezienia paczki, zwróci mi kwotę, za którą sprzedałam obuwie? Czy to jakaś część sumy, którą chciałam za nie otrzymać?

Oczywiście wolałabym, żeby się odnalazły, bo to moja pierwsza transakcja, ale pytam prewencyjnie. I czy mam w ogóle działać już teraz, pisać reklamację, czy czekać zapowiedziany w informacji na stronie miesiąc?

Z góry dziękuję za radę.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-26, 05:57   #3837
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
Po "obrażeniu się" na stare Vinted po tym, gdy pewna panna próbowała wyłudzić ode mnie zwrot kosztów za niby poplamioną koszulkę, 4 dni temu założyłam konto na nowej platformie.

Dość szybko sprzedałam markowe buty, wysłałam je tego samego dnia i od 3 dni cisza, buty dotarły na sortownię w innym mieście niż moje i tak to sobie wisi od 3 dni.

Czy Vinted w razie nie odnalezienia paczki, zwróci mi kwotę, za którą sprzedałam obuwie? Czy to jakaś część sumy, którą chciałam za nie otrzymać?

Oczywiście wolałabym, żeby się odnalazły, bo to moja pierwsza transakcja, ale pytam prewencyjnie. I czy mam w ogóle działać już teraz, pisać reklamację, czy czekać zapowiedziany w informacji na stronie miesiąc?

Z góry dziękuję za radę.

A brałaś Orlen Paczkę? One są wyjątkowo powolne...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-26, 06:32   #3838
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Może opakowanie jest uszkodzone. Zadzwoń do operatora i zapytaj, dlaczego paczka wisi im na sortowni.
Jeśli wysyłałaś DPD i paczka ma kod doręczenia warszawski to niestety tak może być.
Od tygodnia mam problem w firmie z paczkami z sortowni WRS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-26, 09:42   #3839
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Zakupy na Vinted

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. To był Inpost i po telefonie wykonanym rano, paczka się znalazła. Nie jestem przyzwyczajona do tak powolnych dostaw, mąż wysyła paczki zawsze inną firmą kurierską i nigdy nie było problemu z dojściem na drugi dzień. Dostarczanie paczki w sumie 5 dni to dla mnie kosmos .
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-08-27, 14:10   #3840
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Dostałam dzisiaj komentarz od Litwinki, za sprzedany kosmetyk, nowy, fabrycznie zapakowany, w doskonałej cenie (patrząc po cenach u innych) - neutralny, 3 gwiazdki na 5. Wysyłka miała miejsce na drugi dzień po zakupie, napisałam po wysyłce o niej (bo info weszło z opóźnieniem). Treść komentarza, po kliknięciu "Przetłumacz": "Kończy Ci się śmietana!"



EDIT pani odpisała - bo oczywiście zapytałam - że na produkcie nie było daty ważności (chodzi o krem). Sęk w tym, że ta data była (słabo widoczna, wybita na opakowaniu, ale jest), termin przydatności jeszcze 2 lata, z tego co pamiętam.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2022-08-27 o 14:47
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.