4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty czasu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2022-08-14, 11:07   #31
Czesia12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Poka¿ wiadomo¶æ
Ba, wrêcz zimnawy. Nie wiem jakim cudem to trwa³o a¿ 4 lata.
Nie uwa¿am, ¿e zwi±zek by³ zimny. Nie by³a to pe³nowymiarowa relacja jakiej pragnê, ale by³a w nim czu³o¶æ, seks, dotyk, wspólne spêdzanie czasu, poci±g fizyczny. A ¿e nie by³o g³êbokich rozmów o przysz³o¶ci czy tej wielkiej wiêzi emocjonalnej, có¿. Jest to osoba totalnie zablokowana emocjonalnie, która zdaje sobie sprawê z tego, bo jasno mi powiedzia³ wiele razy, ¿e on nie lubi i nie potrafi gadaæ o uczuciach i emocjach, ¿e jak ja zaczynam o tym rozmawiaæ to on czuje blokadê i nic nie jest w stanie wydusiæ. Wiele razy by³a gadka, ¿e on czuje siê jakby mia³ depresjê. Ja próbowa³am siê z nim komunikowaæ g³êbiej, mówiæ o potrzebach, zachêcaæ, ¿eby siê trochê otworzy³, bo przecie¿ nie bêdê go oceniaæ.

W trakcie zwi±zku otworzy³ siê mo¿e z 5 razy tak bardziej, czasem pomóg³ mu alkohol. Zdarzy³o siê, ¿e p³aka³ i mówi³ co go gryzie. Ale to by³y ewenementy. Próbowa³am mu pomóc i proponowa³am psychologa. Najpierw mówi³, ¿e ok szuka³ kogo¶, potem zmieni³ zdanie, ¿e nie pójdzie bo nie wie co mia³by tam gadaæ. Serio stara³am siê dotrzeæ do tej jego skorupy. Jaki¶ tam progres po tych 4 latach zrobi³, ale widocznie to by³o max mo¿liwo¶ci które mi móg³ daæ. I powiem tak - gdyby on chcia³ nad tym pracowaæ, ¿eby chocia¿ trochê bardziej siê otworzyæ, umieæ rozmawiaæ i rozwi±zywaæ problemy w zwi±zku to nie mia³abym ¿adnego problemu z tym, ¿e taki jest. Bo rozumiem, ¿e ludzie s± ró¿ni i ja akceptowa³am, ¿e on nigdy nie bêdzie wylewny. Ale on sobie nic z tego nie robi³, marudzi³, ¿e on nie umie i jednocze¶nie widz±c, ¿e ja chcê, potrzebujê rozmowy o jakim¶ problemie, to on potrafi³ siedzieæ i nic nie mówiæ, gdy ja pyta³am co dalej z tym wszystkim, a potem jak gdyby nic zaczynaæ inny temat typu co dzisiaj bêdziemy je¶æ, zostawiaj±c to wszystko bez komentarza. No to... no comment.
Czesia12345 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 11:12   #32
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

A mo¿e typ jest introwertykiem a ty go chcia³a¶ zmieniaæ na sile?
Znajd¼ sobie kogo¶ wylewnego, po prostu.


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 11:21   #33
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 370
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez karamelli Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e typ jest introwertykiem a ty go chcia³a¶ zmieniaæ na sile?
Znajd¼ sobie kogo¶ wylewnego, po prostu.


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

Ale co ma wspólnego bycie introwertykiem do niemo¿no¶ci mówienia o swoich emocjach partnerowi? Nie mylisz pojêæ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 11:21   #34
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez chwast Poka¿ wiadomo¶æ
Ale co ma wspólnego bycie introwertykiem do niemo¿no¶ci mówienia o swoich emocjach partnerowi? Nie mylisz pojêæ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Duzo


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 12:02   #35
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 370
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez karamelli Poka¿ wiadomo¶æ
Duzo


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

No nie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 12:10   #36
bloom26
Raczkowanie
 
Avatar bloom26
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 443
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez chwast Poka¿ wiadomo¶æ
Ale co ma wspólnego bycie introwertykiem do niemo¿no¶ci mówienia o swoich emocjach partnerowi? Nie mylisz pojêæ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dok³adnie.

Moja sis ma mê¿a introwertyka i wcale nie ma problemu z komunikacj± czy mówieniem o swoich uczuciach/potrzebach/obawach itp. miêdzy nimi.
bloom26 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 12:36   #37
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 370
4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty czasu

Cytat:
Napisane przez bloom26 Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie.

Moja sis ma mê¿a introwertyka i wcale nie ma problemu z komunikacj± czy mówieniem o swoich uczuciach/potrzebach/obawach itp. miêdzy nimi.

No bo introwertyzm to cos zupe³nie innego choæ fakt - trochê podobnego - jednak introwertycy w zdrowiej, wieloletniej relacji zachowuj± siê absolutnie „normalnie” i jesli kto¶ ma problem z rozmowa i komunikacja - to nie z powodu introwertyzmu, tylko z jakiego¶ innego.


Mylenie takich rzeczy jest szkodliwe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2022-08-14, 12:52   #38
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez chwast Poka¿ wiadomo¶æ
No bo introwertyzm to cos zupe³nie innego choæ fakt - trochê podobnego - jednak introwertycy w zdrowiej, wieloletniej relacji zachowuj± siê absolutnie „normalnie” i jesli kto¶ ma problem z rozmowa i komunikacja - to nie z powodu introwertyzmu, tylko z jakiego¶ innego.


Mylenie takich rzeczy jest szkodliwe.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Myhyyy


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 13:00   #39
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomo¶ci: 1 213
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;89317100]A w³a¶nie nie zgadzam siê z tym stereotypem, ¿e "rozstanie to wina zawsze 2 osób". Naprawdê bywa win± wy³±cznie jednej. W przypadku Autorki jej "win±" jest to, ¿e tkwi³a w zwi±zku z facetem, który ewidentnie siê nie anga¿owa³. Czy to serio powód do przyczepiania siê do niej na forum? Moim zdaniem nie.[/QUOTE]
Raczej jest ma³o prawdopodobne, ¿e jedna strona to by³ okaz cnót i zalet wszelkich, a druga by³a ta z³a i niedobra, co mia³a same wady.

Pomijaj±c jakie¶ patologie jak przemoc, zdrady itp. to tak problem jest po obu stronach.

Tutaj zwi±zek by³ plasterkiem i ze strachu przed samotno¶ci±. Tyle lat chodzenia, a nawet ze sob± nie mieszkali. Na miejscu autorki zamiast zastanawiaæ siê co by³o nie tak z facetem, zastanowi³abym siê porz±dnie co by³o nie tak ze mn±, ¿e tyle lat siedzia³am w takim zwi±zku? Rozwa¿anie teraz nad tym, jakie problemy ma ten facet wygl±da jak chêæ ucieczki przed w³asnymi problemami.


Mo¿e sobie teraz robiæ jakie¶ bieda psychoanalizy by³ego, tylko co to da? Dostêpu do jego uczuæ, potrzeb i innych rzeczy nie ma. Do swoich uczuæ i potrzeb natomiast ma jak najbardziej. W dodatku wp³yw na to, czy sama w sobie co¶ zmieni te¿ ma, w przeciwieñstwie do prób zmieniania innego cz³owieka pod swoje oczekiwania.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2022-08-14 o 13:08
Alekto123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 13:22   #40
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 370
4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty czasu

Cytat:
Napisane przez karamelli Poka¿ wiadomo¶æ
Myhyyy


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

Poziom Twoich odpowiedzi jest cudny, tylko po co rzucaæ w eter stwierdzenia, których nie potrafi siê obroniæ (bo nie maja sensu), niemniej dziêki za dyskusjê


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 13:41   #41
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez chwast Poka¿ wiadomo¶æ
Poziom Twoich odpowiedzi jest cudny, tylko po co rzucaæ w eter stwierdzenia, których nie potrafi siê obroniæ (bo nie maja sensu), niemniej dziêki za dyskusjê


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja po prostu nie przezywam tak bardzo tego co wy tu piszecie. po prostu mam swoje zdanie i doswiadczenia i nie musze sie tutaj rozpisywac. i przede wszystkim udowadniac czegokolwiek osobom, ktorych nie znam

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Poka¿ wiadomo¶æ
Raczej jest ma³o prawdopodobne, ¿e jedna strona to by³ okaz cnót i zalet wszelkich, a druga by³a ta z³a i niedobra, co mia³a same wady.

Pomijaj±c jakie¶ patologie jak przemoc, zdrady itp. to tak problem jest po obu stronach.

Tutaj zwi±zek by³ plasterkiem i ze strachu przed samotno¶ci±. Tyle lat chodzenia, a nawet ze sob± nie mieszkali.
Na miejscu autorki zamiast zastanawiaæ siê co by³o nie tak z facetem, zastanowi³abym siê porz±dnie co by³o nie tak ze mn±, ¿e tyle lat siedzia³am w takim zwi±zku? Rozwa¿anie teraz nad tym, jakie problemy ma ten facet wygl±da jak chêæ ucieczki przed w³asnymi problemami.


Mo¿e sobie teraz robiæ jakie¶ bieda psychoanalizy by³ego, tylko co to da? Dostêpu do jego uczuæ, potrzeb i innych rzeczy nie ma. Do swoich uczuæ i potrzeb natomiast ma jak najbardziej. W dodatku wp³yw na to, czy sama w sobie co¶ zmieni te¿ ma, w przeciwieñstwie do prób zmieniania innego cz³owieka pod swoje oczekiwania.
no wlasnie, a potem sie ktos dziwi ze byl brak zaangazowania.
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-14, 14:03   #42
Czesia12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e sobie teraz robiæ jakie¶ bieda psychoanalizy by³ego, tylko co to da? Dostêpu do jego uczuæ, potrzeb i innych rzeczy nie ma. Do swoich uczuæ i potrzeb natomiast ma jak najbardziej. W dodatku wp³yw na to, czy sama w sobie co¶ zmieni te¿ ma, w przeciwieñstwie do prób zmieniania innego cz³owieka pod swoje oczekiwania.
Racja, robienie analizy jego zachowania nie ma ju¿ najmniejszego sensu skoro to ju¿ koniec. We mnie jest problem, poczyta³am trochê i wysz³o, ¿e mam chyba lêkowy styl przywi±zania. Ju¿ znalaz³am literaturê i chcê nad tym pracowaæ

Btw napisa³e¶, ¿e 'Pomijaj±c jakie¶ patologie jak przemoc, zdrady itp. to tak problem jest po obu stronach.' - dla mnie jest to krzywdz±ce stwierdzenie i my¶lê, ¿e dla wielu innych osób, które stara³y siê w imiê dobra zwi±zku, który nie wypali³ równie¿. Abstrahuj±c od mojego przypadku, to to samo powiedzia³by¶ osobie, która zerwa³a bo partner/partnerka po jakim¶ czasie stwierdziliby, ¿e uczucie siê wypali³o/jednak nie chc± dzieci/nie chc± ¶lubu/ razem mieszkaæ/ przesta³o im zale¿eæ? Powiedzia³by¶ takiej osobie "noo, mog³a¶ siê bardziej postaraæ" albo "to twoja wina, ¿e partner siê odkocha³"? Czy te przypadki podchodz± ju¿ pod te "patologie itd", które opisa³e¶ wy¿ej?
Czesia12345 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 14:51   #43
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomo¶ci: 1 213
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Ale co jest krzywdz±cego w tym stwierdzanie, ¿e wina jest po obu stronach? To jaki¶ problem przyj±æ na klatê, ¿e nie jest siê chodz±cym idea³em, pope³nia siê b³êdy i ¿e mo¿e nad sob± te¿ trzeba siê zastanowiæ?

Natomiast co napisa³abym osobie, od której kto¶ odszed³ zale¿a³oby od konkretnej sytuacji tej osoby.

Na razie w tym w±tku widzê kogo¶, kto wszed³ w zwi±zek ze strachu przed samotno¶ci± i traktuj±c to jako plaster na poprzedni± relacjê, tkwi³ nie wiadomo po co latami, a teraz próbuje obsmarowaæ by³ego i doszukuje siê w nim wad i win, plus postawa to na pewno tylko on jest winny, ja by³am taka super, ¿e ju¿ bardziej siê nie da³o.
Alekto123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-14, 14:54   #44
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: 4 lata zwi±zku z niedojrza³ym typem - ogromne rozczarowanie i poczucie straty c

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale co jest krzywdz±cego w tym stwierdzanie, ¿e wina jest po obu stronach? To jaki¶ problem przyj±æ na klatê, ¿e nie jest siê chodz±cym idea³em, pope³nia siê b³êdy i ¿e mo¿e nad sob± te¿ trzeba siê zastanowiæ?

Natomiast co napisa³abym osobie, od której kto¶ odszed³ zale¿a³oby od konkretnej sytuacji tej osoby.

Na razie w tym w±tku widzê kogo¶, kto wszed³ w zwi±zek ze strachu przed samotno¶ci± i traktuj±c to jako plaster na poprzedni± relacjê, tkwi³ nie wiadomo po co latami, a teraz próbuje obsmarowaæ by³ego i doszukuje siê w nim wad i win, plus postawa to na pewno tylko on jest winny, ja by³am taka super, ¿e ju¿ bardziej siê nie da³o.
otoz to. zero winy. a facet byl zly bo sie nie angazowal fujka
karamelli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-08-14 15:54:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.