Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-27, 04:47   #1
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210

Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów


Przede wszystkim chciałam się przywitać na forum "paznokciowym".
Przeglądałam wiele wątków ale nie znalazłam jednoznaczynch odpowiedzi na moje problemy.
Jestem posiadaczką wyjącątkowo "delikatnych" paznokci.
Mianowicie :
- cieniutkie i miękkie do tego stopnia, że przy oparciu delikatnym o np. stół wyginają się .
- potrafią pękać na 2/3 długości ( sięgają opuszków paców zaledwie - bez konkretnych powodów , bez uderzenia o cokolwiek itp)
- są pofalowane ( wzdłóż)
- brzeg panokcia potrafi się postrzępić od ... no włąśnie ciężko powiedzieć nawet od czego ( choć nie rozdwajają się )
- są jakby przeźroczyste ( końcówka nie jest biała)
- dwa paznokcie ( palec serdeczny i mały lewej ręki) potrafią pękać wzdłóż na środku bez wyraźniej przyczyny


Jako dziecko obgryzałam paznokcie jednak teraz od ponad 10 lat tego nie robię. Przez jakiś czas wycinałam skórki jednak z tego także zrezygnowałam ( ok 4 mies. temu)

Paznokcie są takie odkąd pamietam
Porzuciłam już marzenia o pięknych pazurkach ale chciałabym mieć je choć 1,2 milimetra poza opuszki paców , a wiem , że jeśli nie uda się ich wzmocnić nie ma na to szans.

Chciałabym poprosić o rady


Przeglądałam dział o odżywkach itp.
- obecnie używam złotej SH ( brak efektów)
- moczę pazurki w olejach ( mesznki oraz wsmarowuję rycynowy i arganowy)
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-12-27 o 04:51
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 08:51   #2
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Od kiedy stosujesz odżywkę? Może jeszcze nie zdążyła zadziałać?

Chyba nie będę za bardzo pomocna, bo jedyne co mi się nasuwa to:
- wizyta u dermatologa
- wprowadzenie do diety suplementów (Skrzypo Vita albo Drovit)

A jeśli stosujesz odżywkę już długo i nie widzisz efektów, to może zacznij stosować coś innego kalibru, np Nail Tek albo Eveline 8w1. To mocno formalinowe odżywki, w każdym bądź razie, mocnej niż SH
Polecany jest też balsam Herba Studio - mi genialnie pomaga na suche skórki, ale wierzę, że część cenny składników przenika też do macierzy
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 09:31   #3
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Ja mogę polecić tą odżywkę Eveline 8w1
Też miałam taki problem jak Ty. Pzurki miałam jak bibułki zniszczone przez jakąś pseudo stylistke- mimo świadczenia usług w salonie kosmetycznym. A w sierpniu udało mi się w dwa tygodnie jakoś doprowadzić je do porządku odżywką. Teraz po świętach przez te porządki itp znów zaczęłam kuracje
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 12:42   #4
bopp
Zadomowienie
 
Avatar bopp
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Też kiedyś miałam podobne problemy, z tego co piszesz może w mniejszym stopniu ale jednak.. Szczerze odżywki z SH kosztują sporo a moim zdaniem nie działają.. przynajmniej na mnie totalnie nic... A wypróbowałam ich kilka.. polecam spróbować z odżywką 8in1 z eveline (są ludzie którzy ją kochają, są tacy którzy nienawidzą - przekonasz się na sobie czy Ci pomoże czy lepiej jej nie używać.. kosztuje ok 11 zł w Rossmanie więc nie majątek).

w/w balsam do paznokci z Herba Studio również mogę szczerze polecić.. jeden z niewielu, po którym było widać pozytywny wpływ na moje pazurki..

polecam również maść z witaminą A, i zmianę diety

powodzenia!!
bopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 13:33   #5
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Serdecznie dziękuję za odzew
vivinn ameliar bopp odżywkę stosuję około miesiąca , od 2,5 miesiąca piję skrzyp i pokrzywę ( 2x2 saszetki )- zapuszczam włosy , oraz łykam drożdże w tabletkach obecnie Levitan.
Do dermatologa wybiorę się w ostateczności , miękkie i łamiące się paznokcie mam od dziecka. I najpierw chciałabym sama spróbować jakoś ten problem zmniejszyć lub zlikwidować .
Co do skórek to w moim przypadku na nie fantasastycznie działa olejek rycynowy i arganowy choć muszę często je wcierać.. Miałam spory problem zarastających i haczących skórek bo od kilku lat namiętnie i nieumiejętnie je wycinałam (cążki)ale tego od dłuższgo czasu nie robię ( kilka miesięcy) .Z balsamu chętnie skorzystam , może też pomoże.
Czy ten balsam jest dostępny w sieciówkach typu rossmann lub w aptekach np. doz?

Co do odżywki 8in1 Eveline podczytałam KWC i recenzje na blogach , jest kilka ostrzeżeń ale chętnie zaryzykuję bo większość opinii jakie przeczytałam jest pozytywnych. Podjadę dziś do rossmanna .

O maści z witaminą A nie pomyślałam , więc też się zaopatrzę

Wklejam zdjęcia moich bibułek. Pomalowane 1 warstwą tej złotej SH. Nie widać tego jak bardzo są cienkie na fotkach , i nie ma prążków poniewaz wyrównuję je polerką na zdjęciu zaznaczyłam kolorami :
- niebieski - układ prążków ( na wszystkich paznokciach taki sam)
- czerwony i fioletowy - sposób łamania i pękania ( to także dotyczy wszystkich)
- żółty ( tu czasem tworzy się wgłębienie na dużych palcach)
- różowy tu tworzy się poprzeczna bruzda / górka (na dużych palcach)

Ostatnia foto pokazuje złamańca . Ponadto na fot jest maksymalna moja długość pazurków , ale i tak nie utrzyma się dłużej niż 3-4 dni.

PS. BOPP zaglądałam do Twojego wątku, piękne masz pazurki, , kształt i długość . I piękie potrafisz je zdobić . Gratuluję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazury 2712 003.jpg (34,9 KB, 175 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (15,0 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazury 2712 001.jpg (68,5 KB, 159 załadowań)
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-12-27 o 14:56
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 17:49   #6
bopp
Zadomowienie
 
Avatar bopp
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Cytat:
Napisane przez KarlaN Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję za odzew
vivinn ameliar bopp odżywkę stosuję około miesiąca , od 2,5 miesiąca piję skrzyp i pokrzywę ( 2x2 saszetki )- zapuszczam włosy , oraz łykam drożdże w tabletkach obecnie Levitan.
Do dermatologa wybiorę się w ostateczności , miękkie i łamiące się paznokcie mam od dziecka. I najpierw chciałabym sama spróbować jakoś ten problem zmniejszyć lub zlikwidować .
Co do skórek to w moim przypadku na nie fantasastycznie działa olejek rycynowy i arganowy choć muszę często je wcierać.. Miałam spory problem zarastających i haczących skórek bo od kilku lat namiętnie i nieumiejętnie je wycinałam (cążki)ale tego od dłuższgo czasu nie robię ( kilka miesięcy) .Z balsamu chętnie skorzystam , może też pomoże.
Czy ten balsam jest dostępny w sieciówkach typu rossmann lub w aptekach np. doz?

Co do odżywki 8in1 Eveline podczytałam KWC i recenzje na blogach , jest kilka ostrzeżeń ale chętnie zaryzykuję bo większość opinii jakie przeczytałam jest pozytywnych. Podjadę dziś do rossmanna .

O maści z witaminą A nie pomyślałam , więc też się zaopatrzę

Wklejam zdjęcia moich bibułek. Pomalowane 1 warstwą tej złotej SH. Nie widać tego jak bardzo są cienkie na fotkach , i nie ma prążków poniewaz wyrównuję je polerką na zdjęciu zaznaczyłam kolorami :
- niebieski - układ prążków ( na wszystkich paznokciach taki sam)
- czerwony i fioletowy - sposób łamania i pękania ( to także dotyczy wszystkich)
- żółty ( tu czasem tworzy się wgłębienie na dużych palcach)
- różowy tu tworzy się poprzeczna bruzda / górka (na dużych palcach)

Ostatnia foto pokazuje złamańca . Ponadto na fot jest maksymalna moja długość pazurków , ale i tak nie utrzyma się dłużej niż 3-4 dni.

PS. BOPP zaglądałam do Twojego wątku, piękne masz pazurki, , kształt i długość . I piękie potrafisz je zdobić . Gratuluję


Olejek rycynowy na skórki jest moim zdaniem wspaniały ! bruzdy mogą Ci się robić jako skutek wycinania skórek i naruszenia macierzy, nie polecam jak już musisz wyciąć to delikatnie nożykiem aczkolwiek polecam zaopatrzenie się w dobry preparat do odsuwania skórek i drewniane szpatułki- później delikatne ich odsuwanie.. ale też nic na siłę - stopniowo i do celu

Jeśli chodzi o balsam to u mnie w mieście jest dość Ciężko dostępny, najczęściej spotykany w sklepie zielarskim

Tak jak wspomniałam wcześniej są osoby które chwalą 8in1 pod niebiosa (JA!!!!), s takie którym nie zdziałał nic a są również przeciwnicy.. trzeba przetestować na sobie i się przekonać do której grupy ty się zaliczysz u mnie sprawuje się wyśmienicie

a może na jakiś czas odstawić polerkę? Też dawniej polerowałam bo nie wyobrażałam sobie nie.. pazurki miały prążki wzdłuż.. teraz jak regularnie stosuję eveline to te prążki jakby same się wypełniły i nie są tak widoczne, praktycznie wcale nie są... a polerką dodatkowo sobie osłbiasz pazurki, im cieńsze tym słabsze

kształt masz ładny pazurków więc musimy się nimi zaopiekować

dziękuję, zapraszam do mojego wątku i trzymam kciuki za Twoje pazurki i Ciebie;*!
bopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 19:57   #7
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

bopp

I po zakupach Zaopatrzyłam się w Eveline "8 in 1" oraz w "Paznokcie Twarde i lśniące jak diament" oraz zmywacz bez acetonu ( ...hmmm czemu dopiero teraz ) i rękawiczki na noc. Więc zacznę kurację.
Ponadto kupiłam też maść z wit A . Balsamu nie znalazłam więc zostanę przy olejach dopóki nie znajdę
Narazie pomalowałam jedną wartwą 8 in 1 i zaczynam żyć nadzieją , że będę w gronie szczęśliwców którym ta odżywka pomoże Plus jest taki , że nic mnie nie szczypało itp po pomalowaniu ani w trakcie . Zastanawiam się czy stosować te odżywki na przemian czyli 1 miesiąc jedna , potem druga czy zużyć najpierw jedną potem drugą --- właśnie doczytałam składy, obie mają identyczne więc diament zacznę po zakończeniu 8 in 1.
Mnie rycyna bardzo pomogła na włosy i rzęsy , więc zaczęłam ją stosować też na skórki
Nie wycinam skórek już wogóle. Podpycham jedynie kiedy są miękkie ręcznikiem.
Poleruję paznokcie raz na 2/3 miesiące czasem rzadziej kiedy są już bardzo pofalowane .
Twój wątek będę odwiedzać i jeśli uda mi się zapuścić pierwszy raz od lat pazury to pozwolę sobie na pazurki inspirowane twoimi

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-12-27 o 20:36
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-27, 21:36   #8
bopp
Zadomowienie
 
Avatar bopp
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Cytat:
Napisane przez KarlaN Pokaż wiadomość
bopp

I po zakupach Zaopatrzyłam się w Eveline "8 in 1" oraz w "Paznokcie Twarde i lśniące jak diament" oraz zmywacz bez acetonu ( ...hmmm czemu dopiero teraz ) i rękawiczki na noc. Więc zacznę kurację.
Ponadto kupiłam też maść z wit A . Balsamu nie znalazłam więc zostanę przy olejach dopóki nie znajdę
Narazie pomalowałam jedną wartwą 8 in 1 i zaczynam żyć nadzieją , że będę w gronie szczęśliwców którym ta odżywka pomoże Plus jest taki , że nic mnie nie szczypało itp po pomalowaniu ani w trakcie . Zastanawiam się czy stosować te odżywki na przemian czyli 1 miesiąc jedna , potem druga czy zużyć najpierw jedną potem drugą --- właśnie doczytałam składy, obie mają identyczne więc diament zacznę po zakończeniu 8 in 1.
Mnie rycyna bardzo pomogła na włosy i rzęsy , więc zaczęłam ją stosować też na skórki
Nie wycinam skórek już wogóle. Podpycham jedynie kiedy są miękkie ręcznikiem.
Poleruję paznokcie raz na 2/3 miesiące czasem rzadziej kiedy są już bardzo pofalowane .
Twój wątek będę odwiedzać i jeśli uda mi się zapuścić pierwszy raz od lat pazury to pozwolę sobie na pazurki inspirowane twoimi

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc
8in1 a diamentowa mają ponoć identyczny skład ( ja ni sprawdzałam ;]) ale mi pomogła 8w1, a mojej współlokatorce wogóle... a to diamentowa okazała się dla niej strzałem w dziesiątkę więc może proporcje są inne.. w każdym razie na nią 8w1 nie działała, a diamentowa tak...

będzie mi bardzo miło ! czekam na pierwsze efekty
bopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 22:36   #9
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Skład w opisie 1do 1 ten sam ale faktycznie może proporcje różne. Wkleję oba składy i opisy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pzu2 002.jpg (118,4 KB, 22 załadowań)
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 00:34   #10
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Siedzę dziś z trzecią wartwą odżywki, nie zapeszając pierwszy raz od bardzo długiego czasu w ciągu tych 3 dni nie ma na żadnym paznokciu bocznego pęknięcia . To napewno zasługa ochronnej warsty jaką stanowią 3 piętra odżywki , aczkolwiek zwykłe lakiery dla pęknięć przeszkodą nie były.
Naczytałam się całej masy recenzji tej odżywki na blogach . W tym wielu dziewczyn zrozpaczonych efektami po, jednak co ciekawe wiele osób używało jej zupełnie inaczej niż zaleca producent i zdecydowanie dłużej.
Ja narazie nie odczuwam ani swędzenia , ani pieczenia ani innych nieprzyjemnych objawów. Więc planuję zrobić pełną 4-6 tygodniową kurację, połączoną z olejami itp.
Zastanawia mnie jednak co innego. Dlaczego tak wiele osób stosuje ją jako bazę pod lakier i co gorsza dwie warsty naraz ???
Producent piszę , że kolejna warstwa przenika przez poprzednią, więc nałożony na nią zwykły lakier może także wędrować za promotorem i dostarczać do wnętrza paznokcia związki które nie powinny się tam znaleźć ?
Nie wiem , może się mylę ale na logikę wydaje mi się że tak może być...
Jeśli się jednak mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu.
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-12-30 o 00:35
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 10:35   #11
bopp
Zadomowienie
 
Avatar bopp
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Cytat:
Napisane przez KarlaN Pokaż wiadomość
Siedzę dziś z trzecią wartwą odżywki, nie zapeszając pierwszy raz od bardzo długiego czasu w ciągu tych 3 dni nie ma na żadnym paznokciu bocznego pęknięcia . To napewno zasługa ochronnej warsty jaką stanowią 3 piętra odżywki , aczkolwiek zwykłe lakiery dla pęknięć przeszkodą nie były.
Naczytałam się całej masy recenzji tej odżywki na blogach . W tym wielu dziewczyn zrozpaczonych efektami po, jednak co ciekawe wiele osób używało jej zupełnie inaczej niż zaleca producent i zdecydowanie dłużej.
Ja narazie nie odczuwam ani swędzenia , ani pieczenia ani innych nieprzyjemnych objawów. Więc planuję zrobić pełną 4-6 tygodniową kurację, połączoną z olejami itp.
Zastanawia mnie jednak co innego. Dlaczego tak wiele osób stosuje ją jako bazę pod lakier i co gorsza dwie warsty naraz ???
Producent piszę , że kolejna warstwa przenika przez poprzednią, więc nałożony na nią zwykły lakier może także wędrować za promotorem i dostarczać do wnętrza paznokcia związki które nie powinny się tam znaleźć ?
Nie wiem , może się mylę ale na logikę wydaje mi się że tak może być...
Jeśli się jednak mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu.
tak jak pisałam wcześniej są osoby które kochają tą odżywkę są takie które nienawidzą ;]

Ja osobiście zawsze pod lakier kolorowy daję 8in1. sądzę, że to co jest napisane odnośnie przenikania się warstw dotyczy w głównym stopniu samej odżywki, stosując 8in1 jako bazę pod czerwony lakier nie zauważyłam żeby przenikał mi on w płytkę, wręcz odwrotnie pazurki się tak nie odbarwiają...

po zakończeniu kuracji aby efekt się dłużej utrzymywał używam 8w1 jako bazę aby przedłużyć efekt po kuracji.. odżywka jako baza i na to kolorowy lakier. Ja robię tak już od pół roku i bynajmniej negatywnego wpływu na moje paznokcie nie zauważyłam.. wręcz odwrotnie ale może kwestia osoby ;]
bopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 12:52   #12
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

dzięki serdeczne napiszę jakie efekty u mnie po kuracji
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 20:55   #13
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Po dziesięciu dniach ...
Jestem bardzo zaskoczona , że cokolwiek jest w stanie w tak krótkim czasie zadziałać na moje pazurki.
Minęło owe 10 dni i żaden paznokieć nie pękł, nie ukruszył się i nie zadarł.
Faktycznie stały się zdecydowanie twardsze choć nadal elastyczny.
To ogromne sukcesy w przypadku moich pazurów. Rosną jak rosły ( tempo) ale to nie ma znaczenia narazie , najważniejsze , że wogóle zaczynają delikatnie wystawać poza opuszek palca. Bardzo dziękuję za polecenie tej odżywki.
Kontynuuję kurację dalej
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 23:13   #14
bopp
Zadomowienie
 
Avatar bopp
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Oby tak dalej pazurki muszą się zregenerować ale ja również widziałam efekty praktycznie od początku gdy pazurki podrosną proszę o fot

a tymczasem ja zaczynam dbać o włosy - nawiązując do Twojego podpisu
bopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:51   #15
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Cytat:
Napisane przez bopp Pokaż wiadomość
Oby tak dalej pazurki muszą się zregenerować ale ja również widziałam efekty praktycznie od początku gdy pazurki podrosną proszę o fot

a tymczasem ja zaczynam dbać o włosy - nawiązując do Twojego podpisu
Fota będzie napewno jak tylko dojdą do jednej długości spiłowane na prosto - spiłować będę musiała jeszcze z 1,5 - 2 mm tak by były wszystkie równe ( więc mniej więcej tyle muszą podrosnoć)

Ja jestem pod wielkim wrażeniem Twojego zdjęcia z frenczem z 914 posta - perfekcyjny. Idealna motywacja do poświęcania czasu swoim pazurkom .

A z kudełkami równie przyjemna zabawa
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2013-01-06 o 11:56
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 12:27   #16
MagdalenkaH2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

cześc dziewuszki, szukałam właśnie jakiś porad odnośnie dbania o pazurki. niestety w pracy ciągle swoje łapki eksponuje i sa one poniekąd moim narzedziem do pracy, więc bardzo musze o nie dbać.
Olejek rycynowy rzeczywiście super i w ogole wszystkie oliwki
macie jakiś dobry i długo trzymający się lakier ? Jakas marka ?
MagdalenkaH2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 17:02   #17
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Cytat:
Napisane przez MagdalenkaH2 Pokaż wiadomość
cześc dziewuszki, szukałam właśnie jakiś porad odnośnie dbania o pazurki. niestety w pracy ciągle swoje łapki eksponuje i sa one poniekąd moim narzedziem do pracy, więc bardzo musze o nie dbać.
Olejek rycynowy rzeczywiście super i w ogole wszystkie oliwki
macie jakiś dobry i długo trzymający się lakier ? Jakas marka ?
Niestety nie pomogę , ponieważ sama zaczęłam niedawno walczyć o swoje kruche , miękkie i łamliwe paznokcie. I jedyny lakier jakiego ostatnio używam to odżywka eveline 8 in 1
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 10:33   #18
MagdalenkaH2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Cytat:
Napisane przez KarlaN Pokaż wiadomość
Niestety nie pomogę , ponieważ sama zaczęłam niedawno walczyć o swoje kruche , miękkie i łamliwe paznokcie. I jedyny lakier jakiego ostatnio używam to odżywka eveline 8 in 1

KarlaN , ale jakiś efekt ?Długo stosujesz ja to najchętniej nałożyłabym hybrydy, ale to jeszcze bardziej je zniszczy
MagdalenkaH2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:08   #19
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Ja stosuję nieco ponad 2 tygodnie. Odżywkę poleciły mi dziewczyny i w moim przypadku jak narazie jest bardzo skuteczna. Paznokcię są utwardzone, nie pękają .
Dla mnie było to naistotniejsze ponieważ miałam paznokcie dosłownie tak miękkie i cienkie jak bibułki. Łamały się we wszystkich możliwych miejscach.
Mnie odżywka wogóle nie odpryskuje . Ma mleczny kolor. Nakładam ją codzień rano na paznokcie w które godzinę wcześniej wcieram olejek.( Oczywiście kiedy olejek już się wchłonie.) Przed samy malowaniem zabezpieczam dodatkowo skórki , bo odżywka w kontakcie z nimi może je przesuszyć. Szybko schnie. Nakładana zgodnie z zaleceniem producenta ( co dzień 1 warstwa przez 4 dni) nie odpryskuje i nie linieje
Mnie bardzo przypadła do gustu ze względu na działanie.
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 13:42   #20
varsovie
Przyczajenie
 
Avatar varsovie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 17
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Dziewczyny, mam identyczny problem z paznokciami jak wy Stosowałam już balsam Herba Studio, oliwę, odżywkę Eveline (lśniące jak diament), łykałam tabletki, piłam herbaty i nadal nic. Moje paznokcie są szczególnie wrażliwe na wodę, wystarczy że umyję ręce a one już się wyginają... Teraz używam kapsułki kreatynowe GAL, może one coś pomogą. Jutro zamierzam dokupić odżywkę Eveline 8in1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-01-15 13.36.16.jpg (143,5 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-01-15 13.36.50.jpg (96,5 KB, 36 załadowań)
varsovie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:19   #21
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Miałam dokładnie tak miękkie paznokcie jak Ty. Tyle, że nie byłam w stanie zapuścić tak długich jak twoje i ta odżywka mi pomogła. Dziś dla odmiany pierwszy raz pomalowałam tą diamentową evelin i ciekawa jestem czy wzmocnione już pazurki utwardzi jeszcze bardziej i czy w moim przypadku będzie tak dobra jak 8 in 1 . Pomocne jest także maczasnie paluszków w oliwie i nacieranie olejkami.
Kapsułek Gal używałam ale przed używaniem odżywki eveline nie pomagało . Teraz wcieram jako dodatek
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:27   #22
nietrudna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 41
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Proponuje odżywkę Eveline 3 w 1 lub 8 w 1
nietrudna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:14   #23
marwel33
Raczkowanie
 
Avatar marwel33
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 347
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Nikt tu nie wspomniał o essence więc czynię swą powinność

recenzje i zdjęcie tutaj : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-paznokci.html

Miałam taki sam problem, dodatkowo mi się rozdwajały. Ja ich nawet nie mogłam opiłować bo się wywijały jak materiał. Nie miałam ani czasu ani chęci siedzieć z pazurkami w oliwce, zawsze dwa trzy dni i się zniechęcałam, bo nic nie dawało.


Kurację stosuję od 3 miesięcy na oko


Na noc maść z wit A ale ta 800 jednostek, bo ta 400 nic nie dawała, albo olejek rycynowy. W końcu pozbyłam sie bocznych skórek :
rano utwardzacz essence i wieczorkiem znów zmywanie. Ja używam i polecam zmywacz z avon ( najlepszy jak dla mnie)

Od jakiś dwóch tygodni noszę utwardzacz zgodnie z zaleceniami producenta. Nie pękają po bokach, mimo iż nie zmieniłam sposobu opiłowywania.

Udało mi się też wydłużyć płytką paznokcia. Tu na wizażu gdzieś poczytałam, żeby nie grzebać pod paznokciem w celach wydobywczych tylko myć delikatnie szczoteczką do zębów i już nie wstydzę się swoich pazurków. Ja trzymam długość do opuszka (ok 3-4 mm) bo dłuższe mi zwyczajnie przeszkadzają. Z tą białością to różnie bywa, czasem sa bialutkie a czasem przeźroczyste, a czasami pół na pół. Nie wiem od czego to zależy

I co istotne paznokcie są twarde ale elastyczne. dzisiaj otwierałam szafkę i jakoś mi się ręka dziwnie wykręciła, szarpnęłam i myśle... już po paznokciu.... bolało jak cholera.... odprysnął tylko lakier

Rewelacja.


edit: zapomniałam napisać o bardzo istotnej sprawie. Rękawiczki. Do zmywania prania mycia szyb mebli podług, do wszelkich tego typu prac ZAWSZE rękawiczki
__________________


Edytowane przez marwel33
Czas edycji: 2013-01-15 o 21:22
marwel33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 14:03   #24
Beautifull Lies
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Ja mam dokładnie ten sam problem od zawsze, a mam 20 lat.
Ale kilka miesięcy temu odkryłam rozwiązanie które z ka żdym miesiącem poprawia twardość moich paznokci.
Mianowicie zaczęłam nagminnie smarować dłonie kremami do rąk, kilka razy dziennie, przestały mi się robić zadziorki przy paznokciach, a panokcie są coraz mocniejsze i ładniejsze, płytka się wydłuża. Teraz tylko muszę się odzwyczaić od gmerania pod płytką i za kilka kolejnych miesięcy spodziewam się niesamowitych efektów. Najwyraźniej mam bardzo suchą skórę o czym nie wiedziałam i smarowanie kremami dłoni przynosi u mnie niesamowite efekty których nie osiągnęłam nigdy wcześniej (nieraz udało mi się nie męczyć paznokci i zapuścić jako tako długie, ale i tak były jak papier)
a teraz mam coraz mocniejsze co jest niesamowite!
Może kuracja trwa długo i jeszcze długo bedzie trwać aż moje paznokcie będą normalne, ale jest to efekt dla którego warto czekać tyle czasu. To jest naprawde jedyny sposób który zaczął usztywniać i odżywiać moje panokcie
__________________
Zapuszczam włoski


04.02.12 - 43 cm
04.01.13 - 61,5

waga
04.01.12 - 68,5 kg
04.01.13 63,9 kg
(173 cm)
Olejowanie od 09.01 ( uwielbiam)
Daktarin od czasu do czasu
Beautifull Lies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 14:28   #25
Mariposa58
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa58
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 55
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Ostatnio kupiłam odżywkę Eveline "Paznokcie twarde i lśniące jak diament" i bardzo dobrze sobie radzi z utrzymaniem długich, zdrowych paznokci. Jednak zanim zaczęłam ją stosować przez około 4/5 dni stosowałam regularnie Regenerum, co zapobiegło w końcu łamaniu się słabszych paznokci i rozdwajaniu się ich, do tego produkt bardzo przyśpieszył wzrost paznokcia. W załączniku przesyłam zdjęcie po kuracji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Paznokcie Ev&Reg.jpg (59,0 KB, 44 załadowań)
Mariposa58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 20:13   #26
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Paznokcie jak bibułki - z gamą problemów

Jak obiecałam tak i wstawiam foty po kuracji. Paznokcie faktycznie stały się twarde . Jeden na kciuku pękł ale zreanimowałam na klej i chusteczkę i trzyma się całkiem ok.
Miałam mały problem, po zmyciu któregoś razu także zaobserwowałam początki onycholizy na 3 paznockiach. I na nie zacząłam stosować złotą SH i problem się nie pogłębiał, a mam nadzięję że zniknie. Teraz stosuję 8in1 na trzy paznokcie ( środkowe lewej dłoni) i jest ok
Kolor "białych"końcówek jest tylko brzydko szary i wygląda jakby paznocie były brudne i teraz na tę dolegliwość szukam patentu .

ostatnie foto porównanie - początek i dziś
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (18,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a2.jpg (13,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a3.jpg (13,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aa1.jpg (29,0 KB, 41 załadowań)
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2013-02-09 o 20:19
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.