Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-06, 17:59   #1
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724

Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?


Mam cere mieszana i chce filtr, ktory bedzie w minialnym stoponiu nablyszczal twarz, ale tez mial wlasciwosci pielegnacyjne. Prosze o polecenie konkretnych produktow (firma: Avene, LPr..., postac"mleczko, krem...). Czy spraye sa bardzo rzadkie? Nie chcialabym, zeby przelewaly mi sie miedzy palcami podczas nakladania na twarz. Z ciekawosci: od jakiego wieku stpsujecie filtry?
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 19:51   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?

To niczym koncert zyczen z naciskiem na minimalne nablyszczanie twarzy dopoki nie przetestujesz to mozna wiele pisac i pisac a dla kazdego dobre cos innego

Przejrzyj watki o filtrach jest tego sporo,tymbardziej ze prawie kazdy filtr ma swoj watek do tego polecam lekture KWC,wyszukiwarke oraz watek "Zwatpienie filtrowe" wydaje mi sie,ze szczegolnie w tym ostatnim dziewczyny szczegolowo opisuja wady i zalety uzywanych przez siebie filtrow.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 21:09   #3
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?

Tak, mam swiadomosc, ze temat byl wielokrotnie walkowany, ale ze wzgledu na mnogosc watkow i postow ciezko mi znalesc takie podsumowanie: to i to dla tlustej cery ok, to zdecydpowanie za ciezkie itp. Ale ok, przejrze tamten watek. Dzieki.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 21:57   #4
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?

Ehh... Ten watek to tylko zniecheca. Czytajac o flitrach mam troche wrazenie, ze to juz jakas obsesja, sekciarstwo wrecz. :P Np. odmierzanie lyzeczka-miarka 2,5 ml kremu. Matko, to chyba nie dla mnie. Obecnie uzywam pierwszego w moim zyciu filtru fotostabilnego (SPF 30, Tinosorb), z ktorego jestem bardzo zadowolona i chyba nie bede eksperymentowac z aptecznymi tlusciochami. Podziwiam Was dziewczyny, za tyle samozaparcia.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 07:37   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Tak, mam swiadomosc, ze temat byl wielokrotnie walkowany, ale ze wzgledu na mnogosc watkow i postow ciezko mi znalesc takie podsumowanie: to i to dla tlustej cery ok, to zdecydpowanie za ciezkie itp. Ale ok, przejrze tamten watek. Dzieki.
Nie ma i nie bedzie takiego "przepisu" gdyz osoby z np. mieszaną czy tradzikową skrą chwalą sobie emulsje Avene, która jest dosyć ciężka jelsi chodzi o konsystencje, a niektórych "suchoskórnych" zaychaja lekki Anthelios DP. Nie mozna generalzowac w kwestii filtrów. CHyab musiz wszystko wyróbowac na sobie.

Ja w tym sezonie zachwycam się nowosći LRP - Lait Veloute, konsystencja mleczka, ale rzadka! Mało sie swieci i szybciutko sie wchłania. Kocham tez emulsje Avene która wg mnie wcale nie jest tłusta.

I daj sobie spokój z tymi 2,5 ml - jesli nie jestes w stanie wmasowac takiej ilosci, to wcieraj mniej. Nic na siłe. Z czasem skóra przyzwyczai się do większej ilosci kosmetyku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:33   #6
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?

No widzisz... A na stronie LPR mleczko ejst wymieniane dla cery suchej. A zele natomist sa dla tlustej, a wiele osob, jak widze po opiniach, uwaza, ze lepia sie, kleja i ogolnie sa beznadziejne dla tlustej cery. No nic, przy wizycie w aptece poprosze o probki.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:41   #7
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
No widzisz... A na stronie LPR mleczko ejst wymieniane dla cery suchej. A zele natomist sa dla tlustej, a wiele osob, jak widze po opiniach, uwaza, ze lepia sie, kleja i ogolnie sa beznadziejne dla tlustej cery. No nic, przy wizycie w aptece poprosze o probki.
Możesz równiesz spróbować Fluide Extreme z LRP Jest lekki,przelewa się czasami przez palce ale nieźle się wchłania,nic nie klei,nie ma mega błysku
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 11:15   #8
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Spray, krem, mleczko, zel UV - co na co i dla kogo?

Stella, a możesz zdradzić jakiego teraz używasz filtra? Ja używam SVR 100, dla tłustych cer chyba będzie odpowiedni, bo wogóle nie natłuszcza, a wręcz trochę wysusza. Mnie nie zapycha, muszę go łączyć z kremem nawilżającym na dłoni, bo inaczej pewnie bym miała problemy z rozsmarowaniem. Przez to traci pewnie trochę na właściwościach ochronnych. Jedyny wielki minus tego kremu to jego kolor. Ma kolor pomarańczowy w tubce, ale na twarzy trochę zmienia się w różowawy. Mnie kolor raczej pasuje, ładnie maskuje na cerze delikatne niedoskonałości i wyrównuje koloryt. Nie zawiera alkoholu, cera się po nim nie świeci. Wcześniej używałam SVR 50 i też byłam zadowolona. Nie zapychał, a wręcz podleczał jakieś niespodzianki, nie świecił się. Ale znowu ten kolor był dla mnie za jasny na okres wiosenno-letni. Na zimę i jesień napewno do niego wrócę, bo zastępuje krem i fluid w jednym, bardzo dobrze kryje niedoskonałości.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.