Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-08, 18:41   #1
201707261519
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 683

Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych


Zastanawiałyscie się jakie sa konsekwencje i przesłanki do sprzedawania wszelkich pólproduktów kosmetycznych jako półproduktów własnie? Konsekwencje dla użytkownika. Czy takie specyfiki są sprzedawane jako kosmetyki? rejestrowane w KSIoK? Maja niezbedne badania, ocenę bezpieczenstwa?
201707261519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:35   #2
Mruczka1981
Przyczajenie
 
Avatar Mruczka1981
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 12
Dot.: Mazidła straszydła

Chyba nie mają badań, przecież nikt nie bada każdej butelki, do której przelał olej z 500 litrowej beki. A w jakich warunkach odbywa się takie przelewanie? Chętnie się dowiem
Mruczka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 11:48   #3
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Mazidła straszydła

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Zastanawiałyscie się jakie sa konsekwencje i przesłanki do sprzedawania wszelkich pólproduktów kosmetycznych jako półproduktów własnie? Konsekwencje dla użytkownika. Czy takie specyfiki są sprzedawane jako kosmetyki? rejestrowane w KSIoK? Maja niezbedne badania, ocenę bezpieczenstwa?
czyzbym czula kosmetyczke??
nie chce Cie urazic, ale spotkalam sie z takim stanowiskiem u kosmetyczki, ktorej "porady" kosztowaly kilka ladnych tysiecy moja ciotke. czesto osoby, ktore profesjonalnie zajmuja sie kwasami itd. widzac uplyw klientow do domowej roboty specyfikow opowiadaja o roznych skutkach ubocznych
jesli jestes zainteresowana tematem i mozesz skontaktowac sie z firma ( jak kazdy klient) chetnie poczytam o Twoich ustaleniach
pozdrawiam
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 17:10   #4
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Mazidła straszydła

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Zastanawiałyscie się jakie sa konsekwencje i przesłanki do sprzedawania wszelkich pólproduktów kosmetycznych jako półproduktów własnie? Konsekwencje dla użytkownika. Czy takie specyfiki są sprzedawane jako kosmetyki? rejestrowane w KSIoK? Maja niezbedne badania, ocenę bezpieczenstwa?
Przesłanki sa finansowe- nie słyszałam jeszcze o kims kto by prowadził sklep z innych powodów niż jako sposób na zarabianie pieniędzy.

Również jest popyt jest podaż.

Półprodukty sa sprzedawane jako półprodukty dlatego że są półproduktami właśnie. Nie jako kosmetyki ponieważ kosmetykami nie są.

Maja badania- inaczej nie byłyby sprzedawane ( tu mówie o sklepach internetowych wymienianych na forum nie o produktach sprzedawanych np przez allegro)

Co do bezpieczeństwa cóż, odpowiem podobnie do dziewczyn wyżej;
a czy bezpieczne jest kupowanie przeterminowanych kosmetyków, górnopółkowych w drogeriach ( gdzie data jest ukryta w kodzie i nie zawsze jest możliwośc sprawdzenia na miejscu czy kosmetyk jest świezy)

czy bezpieczne jest korzystanie z gruponu na kosmetyczkę

czy w koncu bezpieczne są regularne zabiegi w salonie kosmetycznym ( w niektórych oczywiście)
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 20:32   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Mazidła straszydła

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Zastanawiałyscie się jakie sa konsekwencje i przesłanki do sprzedawania wszelkich pólproduktów kosmetycznych jako półproduktów własnie? Konsekwencje dla użytkownika. Czy takie specyfiki są sprzedawane jako kosmetyki? rejestrowane w KSIoK? Maja niezbedne badania, ocenę bezpieczenstwa?
Tak, zastanawiałam się. Mają one następujące efekty:

-w przeciwieństwie do sklepowych działają w sposób deklarowany, możliwe skutki uboczne są dobrze opisane i można je wziąć pod uwagę
-maja pozytywne konsekwencje dla portfela klienta
-wiem, ze nie płacę za reklamę i inny hokus pokus
-wszystkie składniki są przebadane
-mając dostęp do informacji, dokładny i ilościowy skład produktu, mogę jako dorosła osoba podjąć decyzję o stosowaniu produktu. Można palić, pić alkohol i skakać ze spadochronem, ale kosmetyków mieszanych trzeba zakazać, co?
-a najbardziej sobie cenię to, ze sama decyduję co stosuję i nie muszę słuchać bzdecenia przemądrzałej pani lub pana, którzy mi mówią jakie składniki są dla mnie rzekomo zbyt silne lub za słabe.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
czyzbym czula kosmetyczke??
nie chce Cie urazic, ale spotkalam sie z takim stanowiskiem u kosmetyczki, ktorej "porady" kosztowaly kilka ladnych tysiecy moja ciotke. czesto osoby, ktore profesjonalnie zajmuja sie kwasami itd. widzac uplyw klientow do domowej roboty specyfikow opowiadaja o roznych skutkach ubocznych
jesli jestes zainteresowana tematem i mozesz skontaktowac sie z firma ( jak kazdy klient) chetnie poczytam o Twoich ustaleniach
pozdrawiam
Taa, standard, największe oburzenie u kosmetyczek po kursie - bo mogę sobie kupić specyfik za 30 zeta zamiast serii zabiegów po kilkaset złotych, ajajajaj...
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-11-28 o 17:49
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 15:41   #6
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Mazidła straszydła

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, zastanawiałam się. Mają one następujące efekty:

-w przeciwieństwie do sklepowych działają w sposób deklarowany, możliwe skutki uboczne są dobrze opisane i można je wziąć pod uwagę
-maja pozytywne konsekwencje dla portfela klienta
-wiem, ze nie płacę za reklamę i inny hokus pokus
-wszystkie składniki są przebadane
-mając dostęp do informacji, dokładny i ilościowy skład produktu, mogę jako dorosła osoba podjąć decyzję o stosowaniu produktu. Można palić, pić alkohol i skakać ze spadochronem, ale kosmetyków mieszanych trzeba zakazać, co?
-a najbardziej sobie cenię to, ze sama decyduję co stosuję i nie muszę słuchać bzdecenia przemądrzałej pani lub pana, którzy mi mówią jakie składniki są dla rzekomo zbyt silne lub za słabe.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------


Taa, standard, największe oburzenie u kosmetyczek po kursie - bo mogę sobie kupić specyfik za 30 zeta zamiast serii zabiegów po kilkaset złotych, ajajajaj...

popieram w 100%, a jako ze w niedziele ukrecilam pierwsze mazidla i juz widze o niebo leszpe efekty niz po cudach za kilka stowek po miesiacu moge tylko potwierdzic swoim przykladem
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 07:58   #7
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Mazidła straszydła

A i jeszcze jedno, sklepy sprzedajace półprodukty bardzo pilnują tego zeby napisac przeciwwskazania i ostrzeżenia, równiez podają Techniczną Specyfikacje Produktu.
W przeciwieństwie do drogeryjnych i sklepowych kosmetyków gdzie często brak nawet składu !! na opakowaniu. Wieć nawet nie wiem czym sie smaruję- nie czuję sie z tym bezpieczna.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 10:44   #8
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Mazidła straszydła

Oóż to w dodatku wiadomo nie od dziś, że i tak producenci kosmetyków kupuję te składniki z tych samych źródeł, tylko że jak oni wymieszają, rozcieńczając niemiłosiernie i wsadzą w pudełeczko to trzeba zapłacić ciężkie pieniądze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:48   #9
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez demona1979 Pokaż wiadomość
Zastanawiałyscie się jakie sa konsekwencje i przesłanki do sprzedawania wszelkich pólproduktów kosmetycznych jako półproduktów własnie? Konsekwencje dla użytkownika. Czy takie specyfiki są sprzedawane jako kosmetyki? rejestrowane w KSIoK? Maja niezbedne badania, ocenę bezpieczenstwa?
zastanawiałam się. Doszłam do wniosku że wynika to z samej istoty sprzedawanych produktów- po co np. wymieszać składniki i sprzedawać coś np. olejek myjący już jako olejek, skoro ma krótki termin przydatności, skoro można sprzedać półprodukty spakowane osobno i kazdy klient zmiesza sobie i zacznie używać wtedy gdy będzie potrzebował?!
Zobacz- te "kosmetyki' nie mają konserwantów albo mają ich znikome ilości. Nie opłacałoby się sprzedawanie gotowców biochemicznych, bo miałyby jeszcze krótsze terminy.
Proste i logiczne.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Taa, standard, największe oburzenie u kosmetyczek po kursie - bo mogę sobie kupić specyfik za 30 zeta zamiast serii zabiegów po kilkaset złotych, ajajajaj...
oj tam ja bym od razu nie zakładała spisu kosmetyczek przeciw klientom (prędzej sklaniam się ku opcji, że kosmetyczki nie za bardzo mają pojęcie o naturalnych i samorobionych kosmetykach i po prostu wolą odradzać je, na zasadzie- "czego nie znam to niezdrowe, bo jakby było zdrowe to bym znała").

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno, sklepy sprzedajace półprodukty bardzo pilnują tego zeby napisac przeciwwskazania i ostrzeżenia, równiez podają Techniczną Specyfikacje Produktu.
W przeciwieństwie do drogeryjnych i sklepowych kosmetyków gdzie często brak nawet składu !! na opakowaniu. Wieć nawet nie wiem czym sie smaruję- nie czuję sie z tym bezpieczna.
a nawet jeśli ten skład jest to i tak nie procentowy więc może sobie producent cuda pisać o dzialaniu produktu, a potem okazuje się,że skladnika aktywnego jest tyle....ze trzeba by się danym kosmetykiem polewać przez 10 lat, zeby cokolwiek z niego skorzystać
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 13:05   #10
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

a ja powiem, że aż takich super rezultatów od kosmetyków / składników ze sklepów dostawców surowców NIE MAM. Ba - nieumiejętnie stosowane spowodowały u mnie problemy - wysypy, podrażnienie, uczulenia. Kwas hialuronowy + olej - u mnie wielkie ropne gule. Brrr. Konserwanty mogą powodować uczulenia tak samo jak w kosmetykach drogeryjnych (nie znoszę konserwantu z Naturalisa, a niby taki naturalny - zawsze łzawią mi oczy).
Jeszcze dwa ważne aspekty - nie utrzymujemy wysokiej czystości bakteryjnej w naszym otoczeniu, producenci tak. Robione przez nas kosmetyki nie będą aż tak bezpieczne, szczególnie jeśli ktoś jest podatny, stosuje np drażniące metody wspierania leczenia skóry czy metody przeciwzmarszczkowe (kwasy, peelingi, rolka).
I ostatnia sprawa - producenci kosmetyków umieją zastosować odpowiednie nośniki trudno wnikających składników, my nie. Producenci potrafią wysoce homogenizować składniki (rozbicie równomierne na bardzo małe cząsteczki), my nie. Jakość stosowania jest niższa jeśli my wyrobimy kosmetyk, efektywność działania paradoksalnie też może być gorsza.

Wobec powyższego i w sytuacji, gdy stosujemy odpowiednie dawki surowców (tutaj też nie widzę super rezultatów) pytanie autorki ma sens. Odpowiedzi niestety nie znam, sama się nad tym zastanawiałam, szczególnie jeśli idzie o zestawy sprzedawane - kupując kosmetyk mam prawo go zwrócić jeśli uczuli, mam prawo domagać się odszkodowania. Dlatego firmy się zabezpieczają - zlecają badania na wrażliwość skórną, oczu, wstawiają odpowiednie opisy na ulotkach.

Ja doszłam do tego, że należy mieć umiar i równowagę. Szukać dobrych kosmetyków i dobrych surowców. Unikam pewnych składników w kosmetykach - silikony bo źle działają na moją skórę. Lubię domieszać składniki na ręce do gotowego produktu lub do toniku - wywaru z herbaty. Nadal jednak nie mam gwarancji, że te dodatkowe składniki działają.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 14:17   #11
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Uczulonym można być na składniki w gotowych kremach. Co do sterylności to nic nie jest takie po odpakowaniu.

Co do wnikalności to zależy o czym mówisz... małocząsteczkowe preparaty można kupić w sklepach ze składnikami. W końcu producenci kosmetyków zwykle raczej kupują składniki od innych firm. Co do homogeniczności to raczej nie stosuję żadnych kosmetyków, które mają takie być i nie potrzebuję. Ogólnie uważam, że co ma przeniknąć przez skórę, to przenika a co nie ma niech lepiej nie przenika. Od tego są suplementy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 15:10   #12
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

ok, np wit. C (kwas askorbinowy) NIE przenika (choć chcemy), bo nie ma powinowactwa do tłuszczy. teoretycznie możemy stosować "wspomagacze" - kw. hialuronowy, alkohol, glikole, gliceryna, ale nie wiem na ile to pomaga, czy były przeprowadzone badania mierzące faktyczny poziom wit C w skórze. Osobiście nie przepadam za serami z glikolami / gliceryną - widzę że serum działa, skóra jest rozpromieniona, niespodzianki złagodzone ale jednocześnie pojawiają się nowe. Dodaję kwas askorbinowy do kremu, rozpuszcza się pięknie i na razie tak stosuję, podoba mi się, będę obserwować efekty.
Niestety, ilość bakterii jaką można sobie zafundować w mieszaniu kosmetyków własnych (z domieszką wody) jest zatrważająca. Nie możemy tutaj porównywać sterylności w naszym domu a w fabryce, otwarcie gotowego produktu i dopuszczenie powietrza, bakterii itd. nie jest argumentem, to nadal nie to samo. Ja nie piszę, żeby obronić osobę, która rozpoczęła wątek, nie podoba mi się tylko, że niektóre rzeczy są przemilczane, argumentuje się, że to na pewno kosmetyczka itd. Życie takie proste nie jest, a prawda zwykle leży gdzieś pośrodku.
A, na pewno trzeba zwracać uwagę na kwasowość produktów własnoręcznie robionych (oprócz stężeń), szczególnie gł. na bazie wody. Wydaje się, że wysoka kwasowość, łatwość przenikania bardzo drażni skórę i więcej z tego kłopotu niż pożytku - wysypy, podrażnienie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:45   #13
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Dziwnym nie jest, ale też są różne kosmetyki z półproduktów.
Ja nie mieszam nic po swojemu, tylko kupuję z BU gotowe zestawy, mieszam wg instrukcji, działają jak ta lala, zero podrażnień. Na innych stronach z kolei podają dokładne przepisy, więc myślę, że jak ktoś się ich trzyma to nie ryzykuje. Zresztą, jak już mówiłam dorosła osoba ma prawo do podejmowania ryzyka.

Nie za bardzo wiem na jakim etapie miałyby być brudniejsze - mieszania? Odrobiny bakterii się zresztą nie brzydzę, są wszędzie, o ile to nie jest coś chorobotwórczego to nie ma się co bać. Jak ktoś ładuje palucha w pudełko z kremem to wg mnie jest mniej higieniczne. Albo dotykanie twarzy nieumytymi rękoma, jeszcze poza domem - o, to jest dopiero źródło zarazków.


Myślę, że tez nie każdemu wszystko pasuje, ja np. reaguję na kwasy AHA i BHA świetnie a retinol (różnych firm) mi nie służy. W kupnych kosmetykach stężenie kwasów jest za niskie jak dla mnie a preparaty z wyższym są idiotycznie drogie.

Co do kompetencji kosmetyczek różnie bywa, kiedyś sobie chciałam zrobić złuszczanie pleców i pani mi powiedziała, że na zimę to nie, że mam wiosną przyjść. Wyraziłam zaskoczenie, bo myślałam, że lepiej zimą kiedy słońca mniej a ona że to nie jest takie ważne, ale za to zimą nosi się ciężkie ubrania i to drażni skórę a latem lżejsze więc to lepsza pora na złuszczanie... Już nie wspominając o dermatologach, którzy zapisują fotouczulające maści i ani się nie zająkną o filtrach. Cóż tu mówić, nie ufam już nikomu i ryzyko wolę brać na siebie.


Poza tym wydaje mi się, że co do kosmetyków mieszanych to niczego się nie przemilcza, może można odnieść takie wrażenie ze względu na entuzjazm, z jakim odnosi się do nich wiele forumowiczek. Ale na tych stronach jest naprawdę dużo napisane - o ryzyku podrażnień, o sterylności itp. Jeśli ktoś decyduje się te ostrzeżenia ignorować to jego problem.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 08:34   #14
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

DIDA

1. TY nie masz super rezultatów, JA dla odmiany mam, Efekty były szybkie i niesamowite, czyli jak zwykle każdemu pasuje inna pielęgnacja.

2. Wysyp podraznienia i uczulenia moga zdazyc sie po kazym kosmetyku, a kosmetyki naturalne włąśnie dlatego ze są naturalne uczulają cześciej dlatego warto robic próbe uczuleniową na rece przed nałożeniem na twarz.
Tyczy sie zarówno mieszanek jak i sklepowych kosmetyków.

3. Higiena- odsyłam do tematu przyczepionego na górze, postepowanie wg wskazówek Lorri spowoduje że będziesz miec produkt naprwdę czystyt.
A co do sklepowych to nawet nie wiemy jak często bywają dotykane, otwierane i "próbowane " w sklepie a po za tym wystarczy włożyć paluch do słoika z kremem i jest on juz zanieczyszczony.

4. Zwracanie uzywanego kosmetyku który uczuli https://static.wizaz.pl/forum/images...s/rolleyes.gif
takie rzeczy to tylko w Stanach, nie wierzę że w jakiejkolwiek drogerii w Polsce przyjma uzyty kosmetyk tylko dlatego ze ciebie uczulił.
Odszkodowanie za uczulenie- też nie bardzo.

5. nie masz gwarancji ze półprodukty działają?! a jaka masz gwarancję zę sklepowe kosmetyki działają?

6. Nikt ciebie nie zmusza do niczego, jak chcesz możesz stosować kosmetyki gotowe, z półproduktów lub oba ich rodzaje.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 08:58   #15
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

tak przegladam wizaz i widze, ze na kilku watkach tworzy sie posty probujace zepsuc opinie polproduktom, w szczegolnosci mazidlom

nawet tytul tego watku pierwotny i pierwszy post "mazidla straszydla" to doskonale widoczny czarny pr troche zenada, ale dobra, moze w nowym roku w poznaniu powstac maja nowe polprodukty i juz dzisiaj walczy sie o klienta w ten zenujacy sposob, a moze zwolniony pracownik ma zal
wierze w pr , sama sie nim zajmuje i wiem, ze takie sztuczki maja swoje cele, niemniej sa zagrywkami z niskiej polki
poczatkowo sadzilam, ze moze kosmetyczka sie bawi w straszenie klientow, ale czytajac watki i poszczegolne wypowiedzi mam wrazenie, ze personalnie sa to negatywy na ten wybrany sklep
a pewnosc zyskalam wlasnie po tekscie o zwrocie kosztow jak kosmetyk uczuli, jak sie chce ktos bawic w przekonywanie innych musi miec pewnosc - nie spotkalam sie w pl z zadnym zwrotem, to nie usa, i tak ladnie nie dziala wiec widac, ze info sprawdzone w necie i przepisane

swoja droga dziewczyny, ktore maja argumenty musza byc okropnym utrudnieniem zamierzonych dzialan i za to
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 10:48   #16
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Nie myslałam o tym, co piszesz julianna, ale chyba masz racje.
Na poczatku myślałam ze to kolejna osoba która albo nie wierzy z pólprodukty, albo stusuje je źle, albo miała pecha i jest alergikiem ale

Pewna osoba która ma podobny nik na innym forum , osoba w wieku 33 lat, niemiła, i często bezczelna, założyła swój sklep z półproduktami, raczkujacy taki w którym sa trzy produkty na krzyż.

Ciekawe czy robi celowo innym czarny PR.?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 10:58   #17
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie myslałam o tym, co piszesz julianna, ale chyba masz racje.
Na poczatku myślałam ze to kolejna osoba która albo nie wierzy z pólprodukty, albo stusuje je źle, albo miała pecha i jest alergikiem ale

Pewna osoba która ma podobny nik na innym forum , osoba w wieku 33 lat, niemiła, i często bezczelna, założyła swój sklep z półproduktami, raczkujacy taki w którym sa trzy produkty na krzyż.

Ciekawe czy robi celowo innym czarny PR.?
w takim razie zdecydowanie to czarny pr, proponuje zglosic te motedy modom jesli nie ustana, chociaz wiadomo, ze ciezki jest do udowodnienia
a ktos kto musi szkalowac inne sklepy by zaczynac nie tylko nie powinien prowadzic dzialalnosci ze wzgledow takich jak brak uczciwosci , ale tez dlatego, ze wie jak kiepski jest w tym co robi i jak zle produkty oferuje

ja uwielbiam konkurencje bo jestem swietna w tym co robie proponuje taka polityke nie bedzie trzeba sie ponizac szkalowaniem lepszych od siebie z wiekszym doswiadczeniem
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 16:52   #18
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Wąpierz - zgadzam się ze wszystkim co mówisz, ale pragnę też zauważyć, że niestety nadal mieszając nie utrzymamy takiej samej sterylności, również odwołuję się do wątku Lorri. Jak mówiłam - są półprodukty fajne, ale nie jest ich wiele moim zdaniem, wow przeżywałam parę lat temu, potem z perspektywy czasu okazywało się, że aż tak wiele większość tych surowców niewiele wnosi. AHA kwasy - tak zgadzam się, że w sklepach są albo niedziałające, albo źle opracowane. Ja wspominam dobrze tylko Neostratę i ją zamierzam teraz kupić.

Nie wiem o czym dziewczyny Julianna, Dacn w ogóle mówicie, mam nadzieję, że nie odnosicie się do mnie bo.. ja Wy możecie mieć swoje zdanie, tak i ja mogę mieć. Wyraziłam je. Wy wyraziłyście Wasze argumenty o półproduktach i je szanuję. Forum jest wymianą opinii, nie należy kogoś zakrzykiwać..
Tak, spotkałam się z wymianą kosmetyku w Polsce - moja koleżanka przy mnie oddała używany tusz do rzęs - tłumaczyła, że ją uczulił, że ma problemy. Pani nie kazała jej nic udowadniać, zgodziła się na wymianę na inny. Sklep sieciówka Schlecker. Podejrzewam, że w wielu sklepach zgodzono by się choć na wymianę, Polacy tylko nie są nauczeni reklamować.
Życzę wszystkim miłego dnia i mam nadzieję, że autorka (kimkolwiek jest) włączy się w dyskusję, bo to zawsze ciekawie posłuchać różnych opinii

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

a tak a propos - autorka wątku podnosi problem sklepów, które sprzedają zestawy do mieszania, ja również o tym mówiłam, zastanawiając się jak sklepy mogą te zestawy sprzedawać w świetle prawa polskiego. Pewnie mogą, bo mieszasz sama. Wobec tego określenie, że wypowiedzi moje (?) atakują mazidła, które zestawów NIE sprzedają wydaje mi się nie na miejscu. Resztę słów pominę milczeniem bo są bezpodstawne i krzywdzące.
Jeszcze raz życzę miłego dnia.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:46   #19
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
Wąpierz - zgadzam się ze wszystkim co mówisz, ale pragnę też zauważyć, że niestety nadal mieszając nie utrzymamy takiej samej sterylności, również odwołuję się do wątku Lorri. Jak mówiłam - są półprodukty fajne, ale nie jest ich wiele moim zdaniem, wow przeżywałam parę lat temu, potem z perspektywy czasu okazywało się, że aż tak wiele większość tych surowców niewiele wnosi. AHA kwasy - tak zgadzam się, że w sklepach są albo niedziałające, albo źle opracowane. Ja wspominam dobrze tylko Neostratę i ją zamierzam teraz kupić.

Nie wiem o czym dziewczyny Julianna, Dacn w ogóle mówicie, mam nadzieję, że nie odnosicie się do mnie bo.. ja Wy możecie mieć swoje zdanie, tak i ja mogę mieć. Wyraziłam je. Wy wyraziłyście Wasze argumenty o półproduktach i je szanuję. Forum jest wymianą opinii, nie należy kogoś zakrzykiwać..
Tak, spotkałam się z wymianą kosmetyku w Polsce - moja koleżanka przy mnie oddała używany tusz do rzęs - tłumaczyła, że ją uczulił, że ma problemy. Pani nie kazała jej nic udowadniać, zgodziła się na wymianę na inny. Sklep sieciówka Schlecker. Podejrzewam, że w wielu sklepach zgodzono by się choć na wymianę, Polacy tylko nie są nauczeni reklamować.
Życzę wszystkim miłego dnia i mam nadzieję, że autorka (kimkolwiek jest) włączy się w dyskusję, bo to zawsze ciekawie posłuchać różnych opinii

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

a tak a propos - autorka wątku podnosi problem sklepów, które sprzedają zestawy do mieszania, ja również o tym mówiłam, zastanawiając się jak sklepy mogą te zestawy sprzedawać w świetle prawa polskiego. Pewnie mogą, bo mieszasz sama. Wobec tego określenie, że wypowiedzi moje (?) atakują mazidła, które zestawów NIE sprzedają wydaje mi się nie na miejscu. Resztę słów pominę milczeniem bo są bezpodstawne i krzywdzące.
Jeszcze raz życzę miłego dnia.
powiem tak - uderz w stol, a nozyce sie odezwa
o ile sie nie myle nie napisalam personalnie do Ciebie, wiec rzucanie sie nie jest konieczne, bo chyba sama powyzej cos wspominalas , ze forum to miejsce wymiany opinii czy mnie moja pamiec zawodzi
moim zdaniem caly watek jak i kilka innych wypowiedzi na wizazu stanowia forme czarnego pr, nie bawie sie w udowadnianie Ci tego, ze jestes swiadomym tego typu autorem ( chociaz mozna to zrobic bez wiekszego wysilku sprawdzajac ip itd ), moze masz takie zdanie, moze szkodzisz... nie obchodzi mnie to bo sama wyarazilam swoje zdanie i prosze nieszczere zyczenia milego dnia odpuscmy sobie bo po tonie wypowiedzi az boli ich czytanie
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 17:32   #20
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Bezpieczeństwo stosowania półproduktów kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
Tak, spotkałam się z wymianą kosmetyku w Polsce - moja koleżanka przy mnie oddała używany tusz do rzęs - tłumaczyła, że ją uczulił, że ma problemy. Pani nie kazała jej nic udowadniać, zgodziła się na wymianę na inny. Sklep sieciówka Schlecker. Podejrzewam, że w wielu sklepach zgodzono by się choć na wymianę, Polacy tylko nie są nauczeni reklamować.
a.
Schlecker to inna bajka, rzadzi sie innymi prawami tak jak Rossmann. Idz do polskiej drogerii, tam tak mili nie beda ;o( a przynajmniej kiedys nie byli. jako ze niemieckie drogerie pokazuja jak nalezy traktowac klienta to licze na to ze i wkoncu w poslkich sklepach tez zaczna trzymac sie przypisow i beda przyjmowac towar nie spelniajacy warunkow spowrotem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.