Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-22, 11:02   #31
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Dziękuję pięknie za pomoc w stawianiu pierwszych kroków.

Jeśli ktoś może i chce coś dodać to zapraszam.
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 12:05   #32
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Z doświadczeń na mojej skórze wynika, że bardzo dobrze hamuje nadprodukcję sebum kwas migdałowy - jeśli znajdziesz czas na przeczytanie sobie wątków o peelingu migdałowym, co kupujemy w mazidłach, to będziesz mogła się zorientować, co i jak z własnoręcznie robionymi kosmetykami. Nie namawiam Cię od razu do peelingu, ale tonik 5-10% z kwasem migdałowym na pewno pomógłby ograniczyć przetłuszczanie skóry. (też mam z natury tłustą skórę, lat 32, w ciągu ostatnich kilku miesięcy dzięki zmianie sposobu pielęgnacji przetłuszczanie praktycznie przestało być problemem)
Dobrze jest skombinować kurację retinoidami (Retin A) z jakimś kwasem, oczywiscie częstotliwość trzeba dostosować do reakcji skóry. Z gotowych preparatów spróbuj toniku Lysanel albo Effaclar K.
Jeżeli nie będziesz zadowolona z Retinu (bo to jest gęsta, tłustawa maść), to bardzo polecam Zorac - jest w żelu, nie zatyka porów, świetnie oczyszcza skórę, także hamuje przetłuszczenie.
No i makijaż - koniecznie zaopatrz się w skrobię ziemniaczaną lub kukurydzianą, albo uwielbiany przez większosć filtromaniaczek puder jednwabny Hauschka - to Ci znacznie ułatwi osiągnięcie matowego efektu na filtrach
Z nawilżaczy - Toleriane lub Hydraphase Legere La Roche Posay, Xerial SVR, Hydrance Optimale Legere Avene, kremy Weledy, Humektan. Przeciwzmarszczkowce: Active C albo Redermic La Roche Posay, dobre i pod filtry, i dla rozjaśnienia kolorytu cery.
Zero kosmetyków "matujących", alkoholowych - one zamiast matować, jeszcze bardziej rozjuszają gruczoły łojowe. Skóra jest tłusta i odwodniona jednocześnie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 13:42   #33
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Witaj Erato!
Pocieszę cie jestem starsza od ciebie. Wciąż mam kłopoty z chol... skórą na twarzy - Wiecznie ślizga. Nie dawno znalazłam ten portal i załamałam się jak poczytałam co dziewczyny robią żeby wygłądać lepiej. Dowiedziałam się że można zlikwidować te wstrętne dziury na policzkach. Zrobię wszystko żeby pozbyć się tego świństwa i poprawić stan skóry.
Nie jestem naczynkowcem ani uczuleniowcem. Bywało że baaaardzo drastycznie obchodziłam się ze skórą.

w tej chwili z pomocą Nikity już mam wstępny plan działania - Co ty na to?

NOC
1 Retin
2 oliwka Hipp
3 Effaclar ( tylko co - tonik czy krem - czy jescze coś)
4 oliwka
5 Retin

RANO
Filtr Avene ( nie wiem mleczko czy krem 50+)
i normalny makijaż Revlon colorstay
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 13:59   #34
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Effaclar to nazwa całej serii kosmetyków firmy La Roche posay
Ja pisałam dokładnie oEffaclar K czyli o kremie

Gwoli ścisłosci w skład serii wchodzi również tonik (niestety z alkoholem), żel do mycia twarzy i nawilzajacy krem matujący
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 14:20   #35
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Cytat:
Napisane przez GONIA1225 Pokaż wiadomość
Witaj Erato!
Pocieszę cie jestem starsza od ciebie. Wciąż mam kłopoty z chol... skórą na twarzy - Wiecznie ślizga. Nie dawno znalazłam ten portal i załamałam się jak poczytałam co dziewczyny robią żeby wygłądać lepiej. Dowiedziałam się że można zlikwidować te wstrętne dziury na policzkach. Zrobię wszystko żeby pozbyć się tego świństwa i poprawić stan skóry.
Nie jestem naczynkowcem ani uczuleniowcem. Bywało że baaaardzo drastycznie obchodziłam się ze skórą.

w tej chwili z pomocą Nikity już mam wstępny plan działania - Co ty na to?

NOC
1 Retin
2 oliwka Hipp
3 Effaclar ( tylko co - tonik czy krem - czy jescze coś)
4 oliwka
5 Retin

RANO
Filtr Avene ( nie wiem mleczko czy krem 50+)
i normalny makijaż Revlon colorstay
Wiem ile masz lat, looknęłam do profilu Napisałam o wieku, bo skóra dwudziestolatki a skóra trzydziestki+ to zupełnie inne bajki
Plan jest OK, z tym że tak jak Nikita napisała, chodzi konkretnie o krem Effaclar K, żaden inny. No i szczerze mówiąc, stawiam że Ci się nie spodoba oliwka Hipp To jest po prostu oliwka, ktora się nie wchłania i dla osoby z tłustą cerą to raczej męka. Przynajmniej takie jest moje zdanie. No, ale sama zobaczysz.
Z Avene celuj raczej w emulsję niż mleczko.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 20:31   #36
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
No cześć dziewczyny!
Już jestem - obowiązki

Jak ja się cieszę że jesteście ze mną i opiekujecie się laikiem.

Czytam że macie dożą wiedzę na tematy złuszcazania tłustej cery.Fajnie.

Nikitko
przepraszam za pomyłkę ale jestem dopiero na początku tej przygody i wszystko mi się myli.

Erato
jeśli dobrze pamietam to tam było - emulsja nawilażająco matująca - to masz na myśli?

DZIEWCZYNY

mam Retin A !!!!!!!!!!

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-25 o 13:14 Powód: post pod postem
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 22:28   #37
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No i szczerze mówiąc, stawiam że Ci się nie spodoba oliwka Hipp To jest po prostu oliwka, ktora się nie wchłania i dla osoby z tłustą cerą to raczej męka. Przynajmniej takie jest moje zdanie. No, ale sama zobaczysz.
Fakt, trzeba samemu zobaczyć, bo ja mam tłustą cerę i bardzo lubię tą oliwkę. Kwasy podsuszyły mi lico i lubię czasami takie tłustości. Nie zaszkodzi spróbować. Ja lubię mieszać ją z kremami
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-23, 10:49   #38
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Cytat:
Napisane przez GONIA1225 Pokaż wiadomość
Erato
jeśli dobrze pamietam to tam było - emulsja nawilażająco matująca - to masz na myśli?
mam na myśli emulsję SPF 50+. Ona się chyba rzeczywiście kiedyś nazywała "matująca", no ale umówmy się, że to z matem nie ma nic wspólnego. Ale przynajmniej nie zatyka, w większości...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 21:37   #39
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Dziewczynki.........jeszc e jedno pytanko

- czy zamiast emulsji SPF50+ - mogłoby być - Avene, Ultra High Protection Lotion SPF 50 + (mleczko do ciała z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+), pomyślałam że będzie lżejsza ( no i cena bardziej kusi) Przecież muszę jeszce kupić pozostałe kosmetyki Effaclar K, jakiś żel, tonik...itd.


I prośba - może polecicie mi kogoś zaufanego z allegro


Jeśli chodzi o olifkę Hipp - wczoraj kupiłam i zaraz wieczorem nałożyłam na twarz (pięknie pachnie). Rano - o dziwo - skóra była gładka, miękka i matowa
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 12:13   #40
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Cytat:
Napisane przez GONIA1225 Pokaż wiadomość
Dziewczynki.........jeszc e jedno pytanko

- czy zamiast emulsji SPF50+ - mogłoby być - Avene, Ultra High Protection Lotion SPF 50 + (mleczko do ciała z ultra wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+), pomyślałam że będzie lżejsza ( no i cena bardziej kusi) Przecież muszę jeszce kupić pozostałe kosmetyki Effaclar K, jakiś żel, tonik...itd.


I prośba - może polecicie mi kogoś zaufanego z allegro


Jeśli chodzi o olifkę Hipp - wczoraj kupiłam i zaraz wieczorem nałożyłam na twarz (pięknie pachnie). Rano - o dziwo - skóra była gładka, miękka i matowa
No to dobrze, skoro Ci oliwka podpasowała
To mleczko Avene może być oczywiście, tzn. ochronę daje tak samo dobrą, tyle że nie łudź się, że będzie lżejsze - wręcz przeciwnie, jest bardziej tłuste i lepkie od emulsji. Poza tym może zatykać pory - mnie po nim wysypało w ciągu dwóch dni
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 14:07   #41
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

a ja sie nie zgodzę, na mojej skórze bardziej tłusta okazała się emulsja, którą nie chciała sie wchłaniać i zostawiała tłustą powłoczke na skórze...
Mleczko za to to moj ulubiony filtr.. nie lepi się i u mnie pięknie się wchłania, bez problemu mogę robic na nim makijaż..lub tylko przypudrować się skrobią.
Mleczko wygrywa z emulsją pod kazdym wzgledem..
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-24, 14:20   #42
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
a ja sie nie zgodzę, na mojej skórze bardziej tłusta okazała się emulsja, którą nie chciała sie wchłaniać i zostawiała tłustą powłoczke na skórze...
Mleczko za to to moj ulubiony filtr.. nie lepi się i u mnie pięknie się wchłania, bez problemu mogę robic na nim makijaż..lub tylko przypudrować się skrobią.
Mleczko wygrywa z emulsją pod kazdym wzgledem..

Zasada nr 1: nigdy nie pytaj, który kosmetyk jest lepszy... Na to nie ma odpowiedzi
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 14:37   #43
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

No cześć dziewczyny!
Przyznam , że nabrałam ochoty na to mleczko.

Może dlatego wasze opinie tak bardzo się różnią, że macie różne rodzaje cery (podejżałam).

Moja jest typowa tłusta. Jednak przez dłuuuuugi czas nie używałam żadnych kremów. Tylko żele, toniki i maseczki wysuszające ( typowy błąd dla nieświadomych ).
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 14:49   #44
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Gonia, myślę że Twoja cera nie tyle jest tłusta, co przetłuszcza sie z powodu nieodpowiedniej pielęgnacji (to wysuszanie właśnie). Filtry Avene słyną ze świetnego nawilżania, a być może to właśnie tego trzeba Twojej skórze, żeby się unormowała i przestała tak wściekle zalewać tłuszczem Bardzo często tak jest, jak sie odstawi "wysuszacze", ściągające, oczyszczające, matujące itp. i solidnie tę skórę nawilży i dopieści, to ona przestaje produkować tyle sebum. To bywa reakcja obronna na nadmierne wysuszanie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 16:09   #45
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

tak erato święta prawda. moja skóra zalewa się tłuszcem ale tak właśnie się dzieja, kiedy nie wiesz co robić i próbujesz radzić sobie sama, bez odpowiedniej wiedzy. Co tu dużo gadać dermatolodzy (nie wszyscy oczywieście) nie są w stanie nam pomóc. A szkoda

- zatem uważasz że z tym mleczkiem może się nie udać? szkoda bo jest go więcej

jestem na etapie poszukiwań w netcie apteki, w której mogłabym zrobić zakupy. wyszukałam vena-vita - co sądzisz? potrzebuję effaclar k , filtr avene i planuję olejek z dzikiej róży

Przeprasza że tak marudzę z tymi pytaniami, ale jak coś robić to pożądnie i nie chcę do końca zakatować mojego pycha
- czy Retin A i effaclar k - mogę kłaść pod oczy???? dobrze byłoby pozbyć się zmarszcek
- a filtr też kłaść na oczy???
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 16:30   #46
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

nie znam mleczka SPF 50+ Avene, ale mleczko dla dzieci SPF 40 jest dosyć lekkie.
retinoidy można nakładać pod oczy (nie przestrasz się, jak Ci się na początku zmarszczki pogłębią, to normalne, trzeba wtedy dobrze nawilżać i przejdzie).
filtry pod oczy jak najbardziej.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 17:01   #47
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Witaj Justa79!
A jak cenowo wygląda to SPF 40+? Nie ukrywam że ma to dla mnie znaczenie

A te filtry to na powieki też??????
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 21:07   #48
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

płaciłam za to mleczko chyba coś ok. 53 zł za 100 ml (cena zapewne różni się w zależności od miasta, apteki). a filtry teoretycznie na powieki też powinno się nakładać, ale nie wiem, ile malujących się osób tego przestrzega... tylko nie przesadź, żeby Ci filtry oczu nie podrażniły.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 21:52   #49
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Justa79 ? - te wszystkie filtry - to ochrona przed UVA i UVB (jak zrozumiałam) i chronią naszą skórę głównie przed przebarwieniami. A ja nie mam żadnych brązowych placów ani kropek. Chociaż wcześniej (dawno temu) uzywałam Retin A co prawda tylko miejscowo na te wstrętne gule pod skórą. Czy te przebarwienia to każdy ma?
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 10:45   #50
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

to, że teraz nie masz, to nie znaczy, że pod wpływem nieodpowiedniej pielęgnacji (np. stosowania kwasów lub retinoidów bez ochrony przeciwsłonecznej) nie pojawią się u Ciebie za kilka lat. poza tym, nie wszystkie przebarwienia są widoczne gołym okiem. można wykonać analizę stanu skóry pod tym kątem, np. w instytutach dermatologii estetycznej, zdaje się, że firma Vichy też przeprowadza tego typu badania.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 17:20   #51
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

Nooooo nareszcie się dostałam. nie mogłam wejść na forum w ogóle!!!!

no dobra to o filtrach trochę wiem, a resztę doczytam - a swoją drogą szkoda że nie ma tutaj (na wizaż) jakiegoś konkretnego podziału pod względem typu cery.
Jesli dobrze kapuję to Avene filtry można łaczyć z każdym pudrem. Jak jestem w błaędzie to popraw
pewnie wybiorę jakieś mleczko bo chciałabym używać Revlon color stay - podładu - trochę mnie kosztował

wstępny plan jet taki
na noc (przemiennie) retin , nawilżacz , effaclar, nawilżacz, retin itd

a rano......???
nie wyobrażam sobie że nie umyję twarzy - przecież musi być coś do mycia, może jakiś żel ???? (wszędzie czytam tylko o wodzie termalnej do spryskiwania)
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 18:46   #52
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

ja rano myję twarz, niektórzy nie czują takiej potrzeby (czego nie rozumiem ja się budzę dopiero po umyciu twarzy ). woda termalna tylko odświeża, oczyści skórę płyn micelarny, a możesz też po prostu wybrać jakiś żel, najlepiej bez SLS:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
a tu masz wątek o preparatach do zmywania filtrów:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120550
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 21:05   #53
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Re: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

a co sądzisz o Care&Control Soraya?

A kto wyjasni???? głąbowi

- jaka jest różnica pomiędzy:

mam wysyp - pewnie coś mnie zapchało
a
mam wysyp - pewnie się oczyszczam

odświezam
poniważ naprawdę chciałabym się dowiedzieć na czym polega różnica

może ktoś podpowie

czy naprawde nikt nie chce wymienić się doświadczeniami?????

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-31 o 12:14 Powód: post pod postem
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 19:13   #54
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

Juz dziewczyny nie wiem co robic Moja cera jest straaasznie tłusta i straaasznie czerwona.Mam miliony zaskółrników przez ten łojotok.Traktuje ja delikatnie-rano mycie przegotowana woda,wieczorem tez + żel bez sls.Na noc cieniuteeńka warstwa bervoxylu a w dni kiedy jest bardziej podrazniona Humektan(nawilzajacy) tylko.I nadal nic.Czasami nie wiem czy to wsyztsko ma sens jak po wysiłku fizycznym czy w cieplejszym pomiszczeniu strasznie jestem czerwona i to głownie w tych meijscach w których mam tradzik,łojotok i które smaruje czymkolwiek.Zastanawiam sie czy to wina brevoxylu czy moze wina tego ze w ogole co noc ja czyms smaruje?Moze powinna odpoczac?Z tym ze kazdy traki "odpoczynek" konczy sie wysypem wagrów.Nie mwiem juz co robic bo czasem ten rumien i goraca cała-tłusta cera doprowadza mnie do sząłu i mam ja ochote zostawic w spokoju.A moze p;oprostu poleccie mi cos co bedzie działało na zaskórniki ale nie zniszczt mi cery tak jak brevoxyl i benzacne?CZytałam forum ale nic nei znalałzam poza kwasami i nadtlenkiem benzoilu. Dodam ze effaclar k na dłuzsza mete jest za słaby bo bardziej sie p;o nim tłuszcze i wychodza nowe wagry.
Diacneal stroswałam i wtedy to w ogole bytłam burak jak nigdy...
Dodam ze zadne filtry nie wchodza w gre bo sytuacja jest dramatyczna-wiem co powiecie-ze mozna odpowiedni dobrac itp..Ale postawcie sie w mojej sytuacji:jakbyscie miały cere na która kazdy kosmetyk szkodzi i kazdy zatyka to chyab jednak tez odpusciłybyscie filtry.
Nie wiem co robic.Nie znam leków na tradzik poza wymienionymi i poza lekami z antybiotykiem.Na prawde juz nic nie wiem bo nie widziałam ani ejdnej osoby ktróra miałaby takie miliony zaskórników,tak tłusta cere a jednoczsnie tak czerwona.i to całą twarz,nie tylko policzki.((
pozdrawiam.
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 19:22   #55
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

jeśli masz wysyp po kwasach, to z reguły na samym początku ich stosowania. w pozostałych przypadkach będzie to raczej zapychanie. no i warto przejrzeć skład po kątem składników potencjalnie komedogennych.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 19:39   #56
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

a byłaś już u dermatologa? jeśli nie, to ja by, na Twoim miejscu poszła.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 19:58   #57
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

ja bym Brevoxylu nie dawala co noc; kiedys też go używalam i zakodowalam jako żrącą paskudę
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 21:14   #58
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

Justa u derma byłam(jednego z najlepszych w miescie) ostatnio kiedy było troche lepiej odesłała mnei z kwitkiem i pwoiedziała ze ona juz nic z tym nei zrobi bo jest dobrze,zebym stosowała to co mam.I w tym tkwi problem.Bo nei mam jakiegos wielkeigo tradziku,ale łojotok jest zawsze,wagry sa zawsze i podrazniona cera od czegokolwiek tez jest zawsze.I nawet nie wiadomo co na taki problem poradzic.Boje sie na mysl o lecie.Bede chodizc cała czerwona i swiecaca.Nie wyobrazam sobie zycia wsrod ludzi chocby bez korektora,do szkoły daje odrobinke podkłądu na policzki i jakos wygladam ale i tak nei ejstem zadowolona.Co do brevoxylu to kiedys,ładnych pare lat temu jak miałam cere baardzo podrazniona,nałozyłąm go raz i myslałam ze mi oczy wyjda z orbit tak mnei twarz szczypała.Po jakichs 3 latach nałozyłam i nic.Stposowałam go przez ładnych kilka meisiecy i vcere była fajna,az tu stopniowo,bardzo powoli pzrestawało działac a w zamian cera stała sie strasznie kaprysna i podrazniona.Z jednej strony nie moge zrezygnmowac bo nie mam nic lepszego a nei moge sobie pozwolic na wysyp wagrów,z drugiej nie chce katowac buźki.Nie znacie czegos bardziej łagodnego?Albo czegos fajnei działajacego an wagry ale zeby nie podrazniało? dzieki za odp
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 12:11   #59
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

Ewuśka na twoim miejscu jednak poszukałabym dobrego dermatologa. Przy takich problemach naczynkowych (tak wywnioskowałam z tego co piszesz) działaniami na własną rękę możesz sobie naprawdę zaszkodzić, i wtedy skóra nie będzie tylko czerwona ale np. mogą pojawić się popękane naczynka. Poczytaj wątek o cerze naczynkowej i znajdz dobrego(może jakieś namiary w internecie, na forach) dermatologa. Ivvonka podawała kiedyś stronkę poświęconą temu problemowi.
http://www.czerwienienie.6r.pl/. Może tam coś znajdziesz.

Edytowane przez arba
Czas edycji: 2007-01-29 o 12:15 Powód: uzupełnienie adresu
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 21:10   #60
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

Podpisze sie pod innymi - radze wizyte u dobrego i kompetentnego dermatologa.

Tak, polecam forum www.czerwienienie.6r.pl , znajdziesz tam opinie osob borykacyjch sie z problemem naczyniowym. Twoj problem polega nie tylko na lojotoku i tradziku, lecz na tym, iz to wszystko dzieje sie na cerze naczynkowej. Musisz zadbac o to by twarz byla blada (gdyz moze dojsc do popekania naczyn i stalego rumienia, a bardzo trudno to potem zlikwidowac).

Odsylam tez do posta, gdzie radzilam innej Wizazance jak pielegnowac taka cere. http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=552

Nie zalamuj sie, stres moze tylko nasilac objawy. Dobra pielegnacja i w razie koniecznosci leczenie od wewnatrz, moze przyniesc zaskakujace efekty - ja jestem zywym przykladem
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.