Trądzik a makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-09, 09:37   #1
Ikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10

KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !


Witam, zwracam się tutaj zarówno do Pani Doktor, jak i do Was, drogie Wizażanki.
Czy używanie podkładów, pudrów itd pogłębia lub powoduje powstawanie zaskórników (głównie), pryszczy (rzadko), grudek itd?
Zauważyłam, że kiedy przestałam używać podkładu i pudru, liczba krostek zmiejszyła się znacznie. Zastanawiam się, czy to może mieć jakieś powiązanie ?
Słyszałam o czymś takim jak trądzik kosmetyczny, wydaje mi się, że coś takiego dotyczy właśnie mnie.. Bardzo proszę o pomoc..! Pozdrawiam
Ikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 09:37   #2
Ikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Trądzik a makijaż

Witam, zwracam się tutaj zarówno do Pani Doktor, jak i do Was, drogie Wizażanki.
Czy używanie podkładów, pudrów itd pogłębia lub powoduje powstawanie zaskórników (głównie), pryszczy (rzadko), grudek itd?
Zauważyłam, że kiedy przestałam używać podkładu i pudru, liczba krostek zmiejszyła się znacznie. Zastanawiam się, czy to może mieć jakieś powiązanie ?
Słyszałam o czymś takim jak trądzik kosmetyczny, wydaje mi się, że coś takiego dotyczy właśnie mnie.. Bardzo proszę o pomoc..! Pozdrawiam
Ikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 14:23   #3
tysia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
GG do tysia7
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Witaj!Ja nie jestem specjalstka,ale wiem,ze to jest mozliwe.Jesli uzywasz ciezkich podkladow,kremow itd.to zatykasz pory skory i wten sposob moga powstawac wypryski.Ja sama chociaz mam sucha cere po intensywnych zabiegach kosmetycznych (masazach z olejkami itp.) w szkole dostalam okropnych wypryskow jak wiele moich kolezanek ze studiow.
Mysle,ze powinnas uwazac na kosmetyki,uzywac tych do skory mieszanej lub tlustej.Maja one lekka konsystencje i nie zatykaja porow.
Ale oczwiscie wybierz sie do dermatologa, bo moze problem tkwi w czyms innym.
tysia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 14:23   #4
tysia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 29
GG do tysia7
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Witaj!Ja nie jestem specjalstka,ale wiem,ze to jest mozliwe.Jesli uzywasz ciezkich podkladow,kremow itd.to zatykasz pory skory i wten sposob moga powstawac wypryski.Ja sama chociaz mam sucha cere po intensywnych zabiegach kosmetycznych (masazach z olejkami itp.) w szkole dostalam okropnych wypryskow jak wiele moich kolezanek ze studiow.
Mysle,ze powinnas uwazac na kosmetyki,uzywac tych do skory mieszanej lub tlustej.Maja one lekka konsystencje i nie zatykaja porow.
Ale oczwiscie wybierz sie do dermatologa, bo moze problem tkwi w czyms innym.
tysia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 09:00   #5
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

hey
ja wlasnie z tego powodu nie uzywam czegos takiego jak podklad a o pudrze jakimkolwoiek moge tylko pomarzyc jesli nie chce byc cala w krostkach - mam tak od kilku lat w zasadzie kierowana moda kiedys uzywalam tych kosmetykow jak przestalam krosttki az tak mi nie dokuczaja
poza tym na chwilowe krostki najlpiej dziala odlozenie na dwa dni wszelkich kosmetykow upiekszajacych i przerzucenie sie na intensywne naiwlzanie
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 09:00   #6
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

hey
ja wlasnie z tego powodu nie uzywam czegos takiego jak podklad a o pudrze jakimkolwoiek moge tylko pomarzyc jesli nie chce byc cala w krostkach - mam tak od kilku lat w zasadzie kierowana moda kiedys uzywalam tych kosmetykow jak przestalam krosttki az tak mi nie dokuczaja
poza tym na chwilowe krostki najlpiej dziala odlozenie na dwa dni wszelkich kosmetykow upiekszajacych i przerzucenie sie na intensywne naiwlzanie
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 10:21   #7
Ikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Dziękuję Wam bardzo
W zasadzie nie stosowałam takiej typowej "tapety", była to cieniutka warstwa podkładu i lekki puder, ale wydaje mi się, że na moją młodą twarz to i tak znacznie za dużo..
Ikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-10, 10:21   #8
Ikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Dziękuję Wam bardzo
W zasadzie nie stosowałam takiej typowej "tapety", była to cieniutka warstwa podkładu i lekki puder, ale wydaje mi się, że na moją młodą twarz to i tak znacznie za dużo..
Ikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 11:02   #9
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Witam. W moim przypadku było tak samo. Podkład (niby lekki i antybakteryjny) + puder = krosty, to również nie stanowiło żadnej tapety ale było na twarzy i zatykało ;/ Odkąd przestałam używać fluidu i pudru stan mojej cery sie poprawił, oczywiście nie od razu ale tak po 3 tygodniach. Na początku wydawało mi się, że jest nawet gorzej, ale to było chwilowe No i cieszę się teraz ładną cerą, oczywiście zdarzają sie syfki ale to najczesciej przed miesiączką i przy jakimś stresie Pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 11:02   #10
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Witam. W moim przypadku było tak samo. Podkład (niby lekki i antybakteryjny) + puder = krosty, to również nie stanowiło żadnej tapety ale było na twarzy i zatykało ;/ Odkąd przestałam używać fluidu i pudru stan mojej cery sie poprawił, oczywiście nie od razu ale tak po 3 tygodniach. Na początku wydawało mi się, że jest nawet gorzej, ale to było chwilowe No i cieszę się teraz ładną cerą, oczywiście zdarzają sie syfki ale to najczesciej przed miesiączką i przy jakimś stresie Pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 11:14   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Oczywiście że kosmetyki kolorowe mogą wpływać. Ale jakie konkretnie to już kwestia indywidualna. Ja najbardziej ostrożna jestem z trwałymi zastygającymi podkładami i pudrami prasowanymi. No i niestety, unikam tutaj niskopółkowych fluidów, bardzo szybko psuje mi się cera.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-10, 11:14   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Oczywiście że kosmetyki kolorowe mogą wpływać. Ale jakie konkretnie to już kwestia indywidualna. Ja najbardziej ostrożna jestem z trwałymi zastygającymi podkładami i pudrami prasowanymi. No i niestety, unikam tutaj niskopółkowych fluidów, bardzo szybko psuje mi się cera.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 12:47   #13
Ikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Otóż to, nawet podkłady pseudoantybakteryjne były.. naprawdę pseudo . Poza tym to fantastycznie się składa, bo właśnie używałam pudru prasowanego ;/. Chyba nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo katowałam swoją twarz. Niestety, jesli chodzi o moją cerę przed i podczas okresu.. bardzo przykra sprawa .
Pozdrawiam i dziękuję!
Ikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 12:47   #14
Ikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Otóż to, nawet podkłady pseudoantybakteryjne były.. naprawdę pseudo . Poza tym to fantastycznie się składa, bo właśnie używałam pudru prasowanego ;/. Chyba nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo katowałam swoją twarz. Niestety, jesli chodzi o moją cerę przed i podczas okresu.. bardzo przykra sprawa .
Pozdrawiam i dziękuję!
Ikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 13:27   #15
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Hej! A jak myslicie - czy uzywanie jedynie pudru i czasami korektora moze przyczynic sie do powstawania zaskórników i zmian tradzikowych? Mam mieszana tradzikowa cere. Dodam, ze uzywam pudru transparentnego matujacego Vipery. Pozdrawiam
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 13:27   #16
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: KOSMETYKI A POWSTAWANIE TRĄDZIKU !

Hej! A jak myslicie - czy uzywanie jedynie pudru i czasami korektora moze przyczynic sie do powstawania zaskórników i zmian tradzikowych? Mam mieszana tradzikowa cere. Dodam, ze uzywam pudru transparentnego matujacego Vipery. Pozdrawiam
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 18:18   #17
Ziuniabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 14
GG do Ziuniabela
Post trądzik a podkład

Ello. Nie wiem czy to możliwe, ale może któraś z was zauważyła coś podobnego, otóż latem niby nie powinno się używać podkładu, ale gdy przestaję go stosować, wraca ten przebrzydły trądzik... Może to zbieg okoliczności, że akurat gdy chodzę z buźką bez pudru, to wracają mi problemy Aha używam podkładu loreala true match i mam 20 lat
Ziuniabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 18:48   #18
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: trądzik a podkład

Sama kiedyś też coś takiego u siebie stwierdziłam, jakiś rok temu chyba, ale teraz, z perspektywy czasu to już sama nie wiem czy mi się nie wydawałop tylko... Może ktoś kto zna się na rzeczy się wypowie
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 19:46   #19
Ziuniabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 14
GG do Ziuniabela
Dot.: trądzik a podkład

No właśnie nie jestem pewna, czy to nie wrażenie przypadkiem. Zwykle jak powygrzewam buźkę na słońcu albo jestem świeżo po zabiegu u kosmetyczki, to cera bez podkładu zachowuje się bez zarzutu, ale jak tylko go parę dni poużywam, to potem mam wrażenie, że nasilają mi się objawy jak na dzień, dwa przerwę stosowanie.
Ziuniabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-06, 20:34   #20
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Dot.: trądzik a podkład

podklad ochrania nasza cere przed szkodliwym dzialaniem wiatru, promieni slonecznych itd. kiedy przestajemy go uzywac i wystawiamy buzie do cudownie grzejacego sloneczka, wszelkie male chrostki, grudki, zaskorniki sa pokrywane kolejna warstewka skory, gdzie wraz z bakteriami i zanieczyszczeniami powoduja zatkanie mieszkow wlosowych, a tym samym powstawanie ogromnych, paskudnych, ropiejacych pryszczy. To jest wlasnie powod. Ot co. Dziekuje za uwage.
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 21:20   #21
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: trądzik a podkład

Julcik pierwszy raz słyszę coś takiego, już mi się wydawało że to tylko moje złudzenie, ale może faktycznie coś w tym jest ciekawe, ciekawe... Ponoć te wszystkie podkłady i tak zatykają pory i utrudniają dostęp powietrza do skóry, a jednak mogą "zapobiegać" powstawaniu :niespodzianek" ciekawe...
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 12:04   #22
Ziuniabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 14
GG do Ziuniabela
Dot.: trądzik a podkład

Tylko że z drugiej strony wieczne "podkładowanie" buźki jest na dłuższą metę odrobinę przerażające. Chętnie bym sie przestawiła na jakieś kremiki itp. ale przez puder jestem zupełnie nieopalona i na sto procent czułabym się nieswojo bez pełnego makijażu. A brak czasu nie pozwala na doprowadzenie się do stanu "używalności" bez make up-u
Ziuniabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 12:34   #23
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Dot.: trądzik a podkład

opalac buzie (jak zreszta na pewno wiecie) jest baaardzo niezdrowo, wiec jesli nie uzywacie podkladow, posmarujcie twarz kremem z duzym faktorem, a najlepiej jakims dobrym blokerem - gwarantuje, ze buzia nie bedzie miala takiej sklonnosci do wypryskow, jak calkowicie pozbawiona jakiejkolwiek bariery ochronnej. Pozdrawiam
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 16:04   #24
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: trądzik a podkład

Ja latem nie rezygnuję z podkładu,bo uważam ,że on też chroni skórę przed promieniowaniem .Nie nakładam podkładu tylko przed wyjściem na plażę.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 17:33   #25
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: trądzik a podkład

A mi się wydaje, że po podkładzie wychodzą mi różne świństwa co prawda i tak mam problemy z trądzikiem i moja twarz nigdy nie jest nieskazitelna, ale jak trochę poużywam podkładu, mam jeszcze gorzej...Na razie zrezygnowałam z zakrywania buzi, ale w październiku będę musiała do tego wrócić niestety. Bo jak tu się pokazać na uczelni?

Aha - dużo w sumie zależy od podkładu. Ja miałam ostatnio rimmela i to po nim wyskakiwały mi niespodzianki, ale trudno się dziwić, skoro znalazłam w nim aż 12 szkodliwych składników!! Obecnie poszukuję jakiegoś mniej napakowanego chemią cuda, ale jakoś nie znalazłam jeszcze...
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 17:42   #26
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Dot.: trądzik a podkład

Fabienne masz racje - duzo zalezy takze od podkladu. Nie sztuka jest zatkac sobie pory podkladem. Wazne jest, aby byl jakosciowo dobry i pozwalal skorze swobodnie oddychac nie tworzac efektu maski. Podobno podklady La Roche Posay sa dosc dobre, w koncu jest to firma dermatologiczna. Pozdrawiam
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 17:58   #27
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: trądzik a podkład

No właśnie tak się zastanawiałam nad firmami aptecznymi, m.in. właśnie La Roche, tylko to są dość drogie rzeczy i bez próbek nie ma co się porywać (a nigdzie na razie nie mogę dostać tych próbek). Muszę chyba wybrać się na miasto i poszukac w "porządnych" aptekach
A ty używałaś może podkład La Roche do cery suchej i bardzo suchej?
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 18:20   #28
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Dot.: trądzik a podkład

Nie, ja niestety nie uzywam jeszcze tego podkladu. Czekam az skonczy sie moj Maybelline. Narazie kupilam zel oczyszczajacy i krem Effaclar z La Roche, poza tym mam kilka probek Effaclar A.I i wody micelarnej. Dosc dobrze sie sprawuja, cera jest zdecydowanie gladsza i nie mam problemu z wypryskami (odpukac w niemalowane )
Ale po najblizszej wyplacie zainwestuje w ten podklad, tyle, ze do cery mieszanej. Tez musze poszukac najpierw probek. Akurat dosc dobra apteke mam niedaleko domu, wiec Tobie zycze udanych poszukiwan
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 13:50   #29
smerfeta3
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta3
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Przytulny pokoik
Wiadomości: 4 442
puder a trądzik...

Mam do wszystkich jedną wielką prośbę chciałabym abyście mi doradziły jakiś dobry puder,podkład lub fluid do cery trądzikowej z dość nasilonymi zmianami ropnymi i grudkami.
smerfeta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 14:00   #30
~Słoneczko18~
Raczkowanie
 
Avatar ~Słoneczko18~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 193
Dot.: puder a trądzik...

Najlepszy bylby taki ktory nie zatyka porów,matuje,antybakteryj ny i dobrze kryjacy wszelkie wypryski,krostki...
~Słoneczko18~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.