Przemoc w domu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-27, 19:55   #1
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388

Przemoc w domu...


Mam w domu alarmową sytuację i muszę się komuś wygadać, bo mam mętlik w głowie.


Mieszkam z rodzicami, mam 22 lata. Z ojcem zawsze miałam beznadziejną relację i miałam zastrzeżenia co do tego, jak traktuje mamę, ale ostatnio po prostu postanowiłam, że zacisnę zęby i przeczekam, aż skończę studia, znajdę pracę i będę mogła się uniezależnić.


Od kilku dni dzieje się coś bardzo złego. Jak jest w domu, to ciągle wrzeszczy na wszystkich. Chodzi po domu i tylko szuka czegoś, żeby zrobić awanturę i nas jakoś poniżyć. Teraz doszły teksty, że ma wszystkiego dość, jest śmieciem, nikt się z nim nie liczy etc. Zachowuje się, jakby zwariował.



Dziś pierwszy raz widziałam, jak moja matka przez niego płakała.


Jeszcze nie widziałam żadnych aktów przemocy fizycznej, gdzie "celem"byłby człowiek, ale rzucanie, czy walenie różnymi przedmiotami - owszem.


Boję się tego człowieka i boję się, że może coś komuś zrobić. A jakby coś się stało, to nawet nie wiem, jak zareagować i gdzie szukać pomocy.


Wyjeżdża razem z mamą na majówkę i poważnie się o nią martwię.


Eh....
archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 20:51   #2
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Przemoc w domu...

Wszyscy w domu jesteście dorośli, można dzwonić na policję, jeżeli ojciec stosuje przemoc.
Jeżeli dochodzi do tego alkohol, to mamy typowe zachowanie alkoholika.
Co chcesz ,żeby ci doradzić? Jeżeli się twoja mama godzi na to całe życie, tzn. ,że nie chce się nim rozstać. Ty możesz się zawsze wyprowadzić.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 21:05   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Przemoc w domu...

Kilka rzeczy, które mi przyszły do głowy na szybko:
- Spróbuj wybić mamie z głowy wyjazd z nim.
- Jeśli mimo wszystko pojedzie, sprawdzaj często czy nic się nie stało.
- Nagraj ojca gdy zachowuje się agresywnie. Może się przydać jako dowód.
- Poza tym policja i psychiatra. Nie dość, że facet jest agresywny, to jeszcze nagła zmiana zachowania sugeruje pogłębienie zaburzeń psychicznych, ale więc większą nieprzewidywalność.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 20:10   #4
dorazmora
Raczkowanie
 
Avatar dorazmora
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 88
Dot.: Przemoc w domu...

W każdym mieście obowiązkowo jest Punkt Interwencji Kryzysowej lub Ośrodek IK. Przeważnie w OPS. Iść porozmawiać, poradzą co robić. Można wiele zrobić. Proszę, nie czekaj. Niech specjaliści ocenią powagę sytuacji i podejmą odpowiednie kroki. Są w stanie pomóc ofiarom jak i sprawcom przemocy. Może ojcu wystarczy taki wstrząs plus terapia i jakość Waszego życia się zmieni. Nie licz na mamę. Ona chce pomocy ale jednocześnie albo wierzy w zmianę postępowania męża, albo jest uzależniona od niego. Pewnie to i to. Sama nie zacznie działać.
Przemoc psychiczna jest równie groźna jak fizyczna.

Edytowane przez dorazmora
Czas edycji: 2018-04-29 o 20:12
dorazmora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 21:03   #5
danuta_nowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 221
Dot.: Przemoc w domu...

Cytat:
Napisane przez dorazmora Pokaż wiadomość
W każdym mieście obowiązkowo jest Punkt Interwencji Kryzysowej lub Ośrodek IK. Przeważnie w OPS. Iść porozmawiać, poradzą co robić. Można wiele zrobić. Proszę, nie czekaj. Niech specjaliści ocenią powagę sytuacji i podejmą odpowiednie kroki. Są w stanie pomóc ofiarom jak i sprawcom przemocy. Może ojcu wystarczy taki wstrząs plus terapia i jakość Waszego życia się zmieni. Nie licz na mamę. Ona chce pomocy ale jednocześnie albo wierzy w zmianę postępowania męża, albo jest uzależniona od niego. Pewnie to i to. Sama nie zacznie działać.
Przemoc psychiczna jest równie groźna jak fizyczna.


Zgadzam się trzeba uciekać byłam w dwóch związkach gdzie miałam przemoc fizyczną i psychiczną,mam przez facetów psychikę styraną że chyba więcej nie zaufam tym bardziej,że w kolejnym związku jestem gdzie facet robi dokładnie to samo co inni
danuta_nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-29 21:03:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.