kurtka na wystawie i rezerwacja? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-18, 22:44   #31
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: kurtka na wystawie i rezerwacja?

Nie wiem jakie zasady są w Vero Modzie, ale w innych sieciówkach sprzedawcy nie mogą nic ruszać z manekinów. Są ubierane przez dekoratorów i tylko dekorator może coś zdjąć z manekina. Natomiast możliwe są oczywiście rezerwacje tych ubrań. Nie można ściągać 36 i zakładać 42, manekiny noszą też określone rozmiary. Naprawdę tak ciężko czasem niektórym to zrozumieć i ogarnąć...

tulula1227, może ją naprawdę ktoś wcześniej zarezerwował tlyko ekspedientka nie wiedziła o tym... nie trzeba zaraz oskarżać i robic z siebie niewiadomo czego. Mnie tam zawsze takie babska śmieszyły

Edytowane przez kukimonster
Czas edycji: 2010-02-18 o 22:47
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 23:01   #32
tulula1227
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 869
Dot.: kurtka na wystawie i rezerwacja?

A mnie zawsze śmieszyły babska, które bronią dziwne przekonania, które właściwie są bez sensu
Jeżeli było zarezerwowane to trzeba było mi o tym powiedziec odrazu, a nie po dziwnej naradzie.
Trzeba było założyc na manekina inna rzecz, kurtka 4 rozmiaru też by uszła, bowiem w srodku manekin ją miał- tyle ze z tylu była spięta, zwężona, by była bardziej dopasowana.
Nie można tak było zrobic i z tym manekinem a rozmiar 36 schowac?

To jest vero moda w factory, tam nie wszystko mają to, co w zwykłych sklepach vero mody wiec i dekorację robią sami.

Nie widzę nic śmiesznego w tym, że człowiek walczy o swoje prawa
Mnie zaś zawsze śmieszyły BABSKA, które z innych robią "nie wiadomo co". pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

A tak poza tym.... Gdzie konkretnie jest napisane, że tylko i wyłącznie dekorator ma prawo do zmiany wystawy?
W Zarze, gdzie wystawy są zawsze konkretne i wszędzie takie same, ekspedietki jakoś idą na rękę, jeżeli tylko na manekinie został ostatni egzemplarz towaru same idą i dają przymierzyc-nawet jeśli o to nie prosiłam.
__________________
tulula1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 23:03   #33
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: kurtka na wystawie i rezerwacja?

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
Ja znowu spotkałam się z sytuacją gdzie w Orsay poprosiłam o zdjęcie z manekina bluzki i serdeczna Pani powiedziała: NIE!! Z manekinów niestety nie ściągamy i nie sprzedajemy rzeczy.
Cytat:
Napisane przez kunia1 Pokaż wiadomość
Też miałam taką sytuację, w H&m na wystawie zobaczyłam torbę, które mi się spodobała, a tak się złożyło, że byla to ostatnia jaką mieli z tego modelu. Dowiedzialam się że nie mogę jej kupić, aż do czasu gdy nie zmienią wystroju wystawy.
Ja w h&m kiedyś upatrzyłam sobie skórzaną mini, ale została ostatnia na manekinie i pani powiedziała, że nie może jej zdjąć - rozumiem to, one są tylko pracownicami i nie mogą decydować o wystroju... Chociaż i tak żal mi było tej miniówki .

Wiem, że w niektórych sklepach nie mogą sprzedawać rzeczy z manekina. Tak jest np w Reserved. Koleżanka, która kiedyś robiła dla tego sklepu wystawę powiedziała, że styliści dostają te ciuchy i potem się z nich rozliczają i dlatego nie można ich sprzedać.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 23:05   #34
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: kurtka na wystawie i rezerwacja?

to i ja coś powiem

jeżeli sklep nie ma kartki, że z manekinów nie sprzedaje a dana sztuka towaru wywieszona na manekinie jest w ewidencji sklepu jako towar ( w sensie nabija się tak samo jak kazdy inny egzemplarz - no jest na stanie sklepu ) to sprzedac trzeba

nie chce mi sie szukać ale na 100% jest przepis mówiący, że sprzedawca nie ma prawa odmówić sprzedazy towaru, w innym wypadku jeżeli taki incydent zostanie zgłoszony na sprzedawce zostaną nałożone grzywne i to dość wysokie kwoty są
sprzedawca jest tylko zobligowany do odmawiania sprzedazy alkoholu, papierosów nieletnim - i to niestety tyle

jeżeli towar jest na stanie sklepu czyli sklep taki towar posiada to nie ma on prawa odmówić sprzedaży i tyle...
jak sklep nie chce ciuchów z manekinów sprzedwac to musi je na sklep wprowadzać inaczej niż do normalnego systemu czyli jako towar na sprzedaż czyli np. jak towar reklamowy na przykład

===
to tak oficjalnie
a mimo to jednak powiem, że jeżeli ta sytuacja wyglądała jak wyglądała to ja zarówno do autorki wątku jak i pań w sklepie nie mam pytań - sorry ale awantury w sklepie o kurtkę urządzać ?
jakby mi nie chciały sprzedać to by najzwyczajniej w swecie, grzecznie poinformowała o moich prawach a gdyby i to nie pomogło złożyła pisemna skarge na dany sklep i tyle zamiast urządzać awantury, kopie dostarczyła bym do sklepu

takie numer, wyzywanie sie... to po prostu brak kultury z obu stron niestety
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 23:06   #35
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: kurtka na wystawie i rezerwacja?

tulula1227, ty w ogóle nie czytasz, co się pisze, albo masz problem z rozumieniem jakiś...
Przypuszczam, że w Zarze robią to bezprawnie.

Edytowane przez kukimonster
Czas edycji: 2010-02-18 o 23:12
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 23:25   #36
tulula1227
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 869
Dot.: kurtka na wystawie i rezerwacja?

eyo, a czy ja krzyczałam, wyzywałam? Hm... Ciekawe.

Ja spokojnie poprosiłam o daną usługę, kiedy mi odmówiono równie spokojnie stojąc z boku z dala od innych klientów powiedziałam o swoich prawach, na co zostałam nazwana wredną babą, także kultury można zyczyc tylko jednej ze stron.

kuki, to pisz na temat.

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Prawo było po mojej stronie, niczego nie żałuję, dostałam to, co chciałam.
Może na moim przykładzie ekspiedientki czegoś się nauczą i nie będą dokonywac takich błedów, jakie miały miejsce dzisiaj.
__________________
tulula1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 08:14   #37
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: kurtka na wystawie i rezerwacja?

Kiedyś w Orsay'u widziałam jak kobieta zapytała o sunkienkę na wystawie, pytała kiedy będzie mogła ją kupić i ekspedientka zapisała ją w zeszycie na rezerwację. Myślałam, że rezerwuje ją ze względu na to, że przy okazji zmiany kolekcji (i wystawy) zapłaci za nią mniej...
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.