Wypadanie w³osów, ³ysienie- W¡TEK G£ÓWNY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Poka¿ wyniki sondy: Który waszym zdaniem kosmetyk jest najlepszy, da³ najlepsze efekty podczas kuracji?
Nutricap 4 1,35%
Silice 14 4,71%
Inneov gêsto¶æ w³osów 19 6,40%
Wax 52 17,51%
Skrzyp polny 49 16,50%
Rycyna (do wcierania) 14 4,71%
Vitapil 27 9,09%
Merz 25 8,42%
Inne 93 31,31%
G³osuj±cy: 297. Nie mo¿esz g³osowaæ w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2005-11-01, 15:45   #31
201704240951
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 9 415
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Witam
mam podobny problem
stosujê witaminki w postaci tabletek od ponad pó³ miesi±ca i jeszcze do tego olejek rycynowy od ok. kilku miesiêcy. Zauwa¿y³am poprawê wygl±du w³osów i te¿ siê wzmocni³y.Ale wypadaj± mi z cebulkami nie ³ami± siê .Strasznie juz nie mogê tego znie¶æ i patrzeæ jak tracê moje w³oski
pomorzecie mi :plis:
201704240951 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-01, 15:54   #32
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 345
Cool Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Skrzyp polny bra³am - naprawdê pomóg³, mniej wypada³y ni¿ teraz no i znacznie szybciej ros³y. Ale zrobi³am ponad miesi±c przerwy, ¿eby odpocz±æ od tych prochów i znowu lec± wiêc chyba nie by³a to trwa³a zmiana. Wrócê wiêc do niego a poza tym bêdê zjadaæ kilo owoców dziennie, ¿eby organizm dowitaminizowaæ, mo¿e te¿ pomo¿e Oby, bo jak nie...
yedanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-01, 23:34   #33
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 539
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez nika135
Witam
mam podobny problem
stosujê witaminki w postaci tabletek od ponad pó³ miesi±ca i jeszcze do tego olejek rycynowy od ok. kilku miesiêcy. Zauwa¿y³am poprawê wygl±du w³osów i te¿ siê wzmocni³y.Ale wypadaj± mi z cebulkami nie ³ami± siê .Strasznie juz nie mogê tego znie¶æ i patrzeæ jak tracê moje w³oski
pomorzecie mi :plis:
nika ; polecam Ci w±tek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70767 -du¿o przydatnych informacji
whitebeth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-01, 23:42   #34
kimi1000
Zakorzenienie
 
Avatar kimi1000
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 3 164
GG do kimi1000
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez Aga3012
mnie ogromniast duzo w³osów wypada tylko podczas mycia, a ze myjê wlosy co 2 dzieñ to siê duzo tego robi. ostatnio zastanawiam siênad kupnem preparatów z lini radical (do kupna w aptece) zainteresowa³a mnie linia przeciw wypadaniu do w³osów farbowanych. bojê siê,ze mój ppiêkny i intensywny br±zowy odcieñ wyblaknie po stosowaniu ¶rodków typu szampon przeciw wypadaniu w³osów.
mi duzo w³osów wypada³o tez w³asnie podczas mycia, rece to mia³am dos³ownie ca³e oblepione w³osami Od miesi±ca uzywam waxu, ³ykam tez skrzypowite, najpierw humawit, ale duzo mi nie pomóg³, zuzy³am juz jedna opakowanie radicala ampu³ki tj 15 sztuk. Jestem bardzo zadowolona bo w³oski mi sie wzmocni³y, po waxie sa b³yszcz±ce, mam zdrowsze koncówki i zauwazy³am duzo nowych odrostów. Nie wiem czy to radical tak zadzia³a³, ale polecam , poza tym wiele osób na wizaz go sobie chwali. Ma tylko jedn± wade, w³osy sa po nim troche wysuszone, robia sie takie sztywne, ale wybaczam mu to za efekty.
__________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Pamiêtaj dziewczyno, jak ch³opu zale¿y, to ¿eby ska³y sra³y, a mury pêka³y, to znajdzie czas i sposób, ¿eby siê z Tob± skontaktowaæ. wiêc przestañ tu siedzieæ jak ten ostatni osio³ z telefonem w rêce tylko id¼ i zapomnij o nim i przestañ siê ³udziæ .


kimi1000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-03, 15:51   #35
201704240951
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 9 415
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Wczoraj zmieni³am szampon mo¿e da co¶
A tabletki bedê darej bra³a i olejek to raczej odstawiê bo mi siê zdaje ¿ê to od niego to przyuwa¿y³am ¿e jak zaczê³am go stosowaæ to mi zacz³y wypadaæ zrobiê przerwê i zobavczê

dziêki WAM
201704240951 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-03, 21:42   #36
limonka_86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

mam do was pytanko...bo mam dokladnie ten sam problem....stosuje juz szampon radical i biore skrzypowite poza tym dermatolog przepisal mi inne jeszcze tabletki witaminowe...poza tym dostalam jakas miksture ktora mam nakladac na wlosy codziennie, tylko problem w tym ze nie wiem czy pozniej mam splukiwac to z wlosow czy nie???...a jakos nie wpadlam na to zeby zapytac dermatologa....pomocy...m oze ktoras miala cos takiego ??
limonka_86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-04, 00:32   #37
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 539
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez limonka_86
mam do was pytanko...bo mam dokladnie ten sam problem....stosuje juz szampon radical i biore skrzypowite poza tym dermatolog przepisal mi inne jeszcze tabletki witaminowe...poza tym dostalam jakas miksture ktora mam nakladac na wlosy codziennie, tylko problem w tym ze nie wiem czy pozniej mam splukiwac to z wlosow czy nie???...a jakos nie wpadlam na to zeby zapytac dermatologa....pomocy...m oze ktoras miala cos takiego ??
Wszelkie p³yny do wcierania w skórê g³owy przewa¿nie pozostawia siê bez sp³ukiwania( je¿eli s± do stosowania codziennego)
whitebeth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 13:15   #38
limonka_86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomo¶ci: 1 066
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

wszystkie wyniki badan zarowno krwi jak i hormonalne mam w porzadku...wiec dlaczego lysieje ... (( ????
limonka_86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-08, 12:29   #39
jolie22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cze¶æ!
Ja równie¿ mam problem z wypadaj±cymi w³osami
Do tego wszystkiego mam ³ojotokowe zapalenie skówy g³owy, które ci±gle leczê.
Prosze powiedzcie mi co kupiæ dok³adnie (lotiony toniki, kapsu³ki itp.) i jak stosowaæ nastêpuj±ce kosmetyki: Neril, seboradin, radical i wax.
Z góry dziêkujê i pozdrawiam
jolie22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-08, 12:45   #40
201804200952
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 2 129
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Zapraszam do w±tków: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70767 http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=wypadaj%B1
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=wypadaj%B1
201804200952 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-08, 18:23   #41
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomo¶ci: 4 042
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez Aga3012
hejka dziewczyny a s³ysza³yscie co¶ o szamponie i ¿elu przeciw wypadaniu w³osów dermena? kole¿anka mówi³a,ze podobno jest dobry,ale ona tego nie uzywa³a
ano slyszalamzeszlej jesieni wlosy wypadaly mi calymi pasemkamistosowalam szampon <bo o zelu wowczas nie wiedzialam> i bylam zadowolona...dla mojej glowy byl delikatny,nie podraznial,w dodatku zmniejszal odrobine przetluszczanie,a po zuzyciu okolo polowy opakowania faktycznie wlosow wypadalo sporo mniej...
osobiscie polecam,ale mysle, ze najlepiej do szamponu dolaczyc takze jakis zestaw witamin, a najlepiej mikroelementow- tak poradzila mi fryzjerka, a ze grzeczna dziewczynka jestem i slucham co starsi radza to od dluzszego czasu lykam regularnie i widze duza poprawe i tej jesieni nie wpadam w panike,ze wylysieje
aniser jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 18:44   #42
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 474
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Ja od jakiego¶ miesi±ca uzywam szamponu Klorane, nie wiem czy to zas³uga jego w³a¶nie czy te¿ normalna zmiana( bo zawsze jesieni± wypadaj± mi w³osy bardziej, ale w tym roku to masakra), ale zauwazy³am, ¿e mam ich mniej w siteczku od prysznica. Do tego ostatnio mi siê bardzo przet³uszcza³y, a po u¿yciu tego szamponu mam w³osy ok, nawet na drugi dzieñ.
ahgatta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-08, 18:47   #43
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 539
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez jolie22
Cze¶æ!
Ja równie¿ mam problem z wypadaj±cymi w³osami
Do tego wszystkiego mam ³ojotokowe zapalenie skówy g³owy, które ci±gle leczê.
Prosze powiedzcie mi co kupiæ dok³adnie (lotiony toniki, kapsu³ki itp.)
My¶lê,¿e przy £ZS wybór kosmetyków powinna¶ skonsultowaæ z lekarzem. Pozatym nie ma takiego specyfiku który zadzia³a³by na ka¿dego: to bardzo indywidualna sprawa, wiêc ciê¿ko Tobie doradziæ który bedzie najlepszy dla Ciebie .
Cytat:
Napisane przez jolie22
jak stosowaæ nastêpuj±ce kosmetyki: Neril, seboradin, radical i wax.
Co do stosowania Nerilu ; szmpon- myjesz w³osy, pozostawiasz kila minut na w³osach pianê, sp³ukujesz, najlepiej u¿ywaæ przy kazdym myciu, kilka razy w tygodniu. Tonik :wciera siê w skórê g³owy, nie sp³ukuje. Wax- nak³adasz na w³osy i skórê g³owy, i tzymasz w cieple kilkana¶cie minut(np nak³adasz czepek i ciep³y rêcznik na to, mo¿na podgrzewaæ suszark±)U¿ywa siê w zale¿no¶ci od potrzeb raz, kilka razy w tygodniu. Wiêcej szczegó³ów w ulotkach b±d¼ na opakowaniach
whitebeth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-11-10, 12:01   #44
jolie22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Dziêki sliczne za linki, ja juz normalnie wlosy zostawiam wszêdzie Stosowa³am juz kiedys neril tylko to by³ tonik, po odzywkê wax pêdzê od razu, tylko nie wiem co z tym radicalem.... Kupic szampon, lotion kapsu³ki czy od¿ywkê?? Nie chce nic z wichy bo mi nie pomog³o....
dzieki za ¶wietny w±tek

Pomózcie!!!
jolie22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-06, 20:25   #45
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomo¶ci: 724
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

od jakiegos roku wypadaja mi wlosy-garsciami!!!! probowalam wszystkiego ,rycyny, oliwy,lykam wytaminy specjalnie na wzmocnienie wlosow, nic nie pomaga, az kupilam sobie Vichy szampon Dercos i specjalne kapsulki, kuracja trwala 6 tygodni zaplacilam mnostwo kasy efekt niesamowity: po kilku razach wcierania w glowe zawartosci tych kapsulek wlosy przestaly mi wypadac, i zaczely rosnac nowe, juz po trzech tygodniach mialam wlosy puszyste, blyszczace ,po szeciu tygodniach kuracji, bylam naprawde w niebo wzieta i myslalam ze problem mam z glowy.Obecnie minely jakies dwa miesiace i : wypadanie wlosow powrocilo!!!!!!!Co mam teraz uzywac? Ja juz nie mam polowy wlosow na glowie, nawet obcielam wlosy na krotko, nic mi nie pomaga.Czy ktos mi pomoze rozwiazac ten pen problem?
sky1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-09, 21:40   #46
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 244
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

wiecie co, mam kompletn± zamotkê obecnie...Naczyta³am siê na biochemii o tych SLS w szamponach (i nie tylko) wiêc sprobujê umyæ w³osy czym¶ neutralnym, bez silnych detergentów, które mog± wysuszaæ skórê g³owy.

Wszystko ok, ale ja MUSZÊ non stop wspomagaæ siê czym¶ przeciwko wypadaniu k³aków i od 2 lat z powodzeniem stosujê Treatment Wax. Z tym, ¿e teraz przyjrza³am siê uwa¿nie, co ona zawiera, a tu Sodium Lauryl Sulphate na trzecim miejscu. No i masz babo placek!

Teraz jestem w kropce bo chcia³am zrezygnowaæ z tych niepotrzebnych chemikaliów na g³owie, a to trochê bez sensu u¿ywaæ ³agodnego szamponu i jednocze¶nie ³adowaæ od¿ywkê z SLS ( i to tak fajowo podgrzewaæ trzeba przez pó³ godziny, aby wnik³o )
Poza tym, wnerwia ju¿ mnie to BHP-owskie pude³ko Waxu i chcia³am ogólnie zmieniæ na jak±¶ inna g³êboko penetruj±c± od¿ywkê (czytaj te¿: skuteczn±).

I teraz pytanie za 100 punktów: CZY ISTNIEJE JAKA¦ GOTOWA MIKSTURA NA WYPADANIE K£AKÓW BEZ SLS..??
tylko nie wspominajcie mi o rzepie - nie do¶æ, ¿e cuchnie jak ma³o co, to w dodatku u mnie wywo³uje skutek odwrotny i jeszcze wysusza w³osy na trociny
__________________
Rodzina:
"Nie wyra¿amy zgody na sekcjê zw³ok XY"

Klinicysta: (podanie do Zak³.Patomorfologii)
"Sekcja zw³ok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji mo¿na pomin±æ g³owê.."
-------------
crumb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-17, 18:32   #47
karpatka
Raczkowanie
 
Avatar karpatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez sky1980
od jakiegos roku wypadaja mi wlosy-garsciami!!!! probowalam wszystkiego ,rycyny, oliwy,lykam wytaminy specjalnie na wzmocnienie wlosow, nic nie pomaga, az kupilam sobie Vichy szampon Dercos i specjalne kapsulki, kuracja trwala 6 tygodni zaplacilam mnostwo kasy efekt niesamowity: po kilku razach wcierania w glowe zawartosci tych kapsulek wlosy przestaly mi wypadac, i zaczely rosnac nowe, juz po trzech tygodniach mialam wlosy puszyste, blyszczace ,po szeciu tygodniach kuracji, bylam naprawde w niebo wzieta i myslalam ze problem mam z glowy.Obecnie minely jakies dwa miesiace i : wypadanie wlosow powrocilo!!!!!!!Co mam teraz uzywac? Ja juz nie mam polowy wlosow na glowie, nawet obcielam wlosy na krotko, nic mi nie pomaga.Czy ktos mi pomoze rozwiazac ten pen problem?

Z tañszych metod to doradzam kupienie i stosowanie WAXu oraz dodatkowo od wewn. zio³owe tabletki SILICA. Efekt moze nie natychmiastowy,trzeba poczekac na nie, ale dziala. Ja stosuje od 3 mies. i widze ogromna poprawe!!!
))
karpatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-18, 14:51   #48
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 8 613
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

przyczyna wypadania wslosow jest rozna i nie musi oznaczac nic zlego..wlos wystepuje w 3 fazach faza w ktorej wlos rosnie to faza angenu wlos jest nowy silny a faza telogenu to faza kiedy wlos mozna ujac jest "martwy" czeka aby na wypadniecie to nic zlego moze byc tak ze wiekszosc twoich wlosow jest w fazie telogenu tylko dlugi orkes nawet do paru mc.. sobie tam siedza martwe i teraz sypia sie.. ale to oznacza ze zaraz po nich wyrosna nowe silne wlosy a angenie
moge powiedziec ze maseczki na wlosy czy jakies mazie masci nie dadza rezultatego jakiego oczekujesz poniewaz zeby pomoc wlosow w zhamowaniu ich wypadania trzeba to zrobic od wewnatrz poprzec witaminy albo zelazo ktore dostarcza uklad krowionosny do "cebulek" wlosa.. cebulka w nawiasie bo to potoczna nazwa.. zadna masc czy szampon nie dotrze tam a jesli dotrze to w znikomych ilosciach.. ja proponuje co sama potrwierdze na wlasnychw lsoach to 3 mc kuracja witaminowa 4 tabletki dziennie drominu.. badz 2-3 tabletyki dziennie skrzypu polnego przez okolo 3 mc efekt widac po 1,5 mc..
ale efekt jest mi po 3 mc przestaly zupelnie wypadac jak odstawisz witaminy po 3 mc i w przerwie okolo mc nie stosowania znow zaczna wypadac to albo ponowic kutracje albo zglosic sie do dermatologa.. i na prawde wszystkie masci niby na wypadanie wylosow to sciema i chwyt markietingowy
Ray jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-18, 20:03   #49
karpatka
Raczkowanie
 
Avatar karpatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 31
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez Ray
przyczyna wypadania wslosow jest rozna i nie musi oznaczac nic zlego..wlos wystepuje w 3 fazach faza w ktorej wlos rosnie to faza angenu wlos jest nowy silny a faza telogenu to faza kiedy wlos mozna ujac jest "martwy" czeka aby na wypadniecie to nic zlego moze byc tak ze wiekszosc twoich wlosow jest w fazie telogenu tylko dlugi orkes nawet do paru mc.. sobie tam siedza martwe i teraz sypia sie.. ale to oznacza ze zaraz po nich wyrosna nowe silne wlosy a angenie
moge powiedziec ze maseczki na wlosy czy jakies mazie masci nie dadza rezultatego jakiego oczekujesz poniewaz zeby pomoc wlosow w zhamowaniu ich wypadania trzeba to zrobic od wewnatrz poprzec witaminy albo zelazo ktore dostarcza uklad krowionosny do "cebulek" wlosa.. cebulka w nawiasie bo to potoczna nazwa.. zadna masc czy szampon nie dotrze tam a jesli dotrze to w znikomych ilosciach.. ja proponuje co sama potrwierdze na wlasnychw lsoach to 3 mc kuracja witaminowa 4 tabletki dziennie drominu.. badz 2-3 tabletyki dziennie skrzypu polnego przez okolo 3 mc efekt widac po 1,5 mc..
ale efekt jest mi po 3 mc przestaly zupelnie wypadac jak odstawisz witaminy po 3 mc i w przerwie okolo mc nie stosowania znow zaczna wypadac to albo ponowic kutracje albo zglosic sie do dermatologa.. i na prawde wszystkie masci niby na wypadanie wylosow to sciema i chwyt markietingowy
Oczywiscie masz racje.Ja nie mialam na mysli normalnego wypadania w³osów np martwych.Moje w³oski zacze³y wypadac w sporo wiekszych ilosciach.A teraz po kuracji sie wzmocnily po prostu.I to by³o moim zamierzeniem.
Pzodrawiam
__________________
karpatka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 09:38   #50
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 8 613
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

no to dobrze warto pamietac o pielegnacji wloso zeby nie niszczyc ich i wysuszac i witaminki lykac i beda piekne
Ray jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-19, 15:55   #51
Z³o¶nica81
Zadomowienie
 
Avatar Z³o¶nica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 1 716
GG do Z³o¶nica81
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Wiem, ¿e to uci±¿liwa i nieprzyjemna kuracja, ale naprawdê polecam ok³ady z rycyny.
Z³o¶nica81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-19, 16:44   #52
aktorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 129
Question Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

jak nale¿y robiæ te ok³ady z rycyny?
aktorecka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-19, 16:50   #53
Z³o¶nica81
Zadomowienie
 
Avatar Z³o¶nica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 1 716
GG do Z³o¶nica81
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez aktorecka
jak nale¿y robiæ te ok³ady z rycyny?
Podgrzaæ rycynê (mo¿na na przyk³ad wlaæ trochê na talerzyk, a talerzyk postawiæ na naczyniu z wrz±tkiem - rycyna powinna byæ dosyæ ciep³a). Potem wmasowaæ j± w skórê g³owy dok³adnie, zawin±æ i tak chodziæ (ja chodzi³am 5-8h), mo¿na te¿ spaæ, choæ ja siê bardzo ba³am tego, ¿e poplamiê poduszkê. Potem zmyæ dosyæ ciep³± wod± (ja musia³am zmywaæ 2 razy). Takie ok³ady stosowa³am 1-2 razy w tygodniu, poprawa jest widoczna po 1-1,5 miesi±ca.
Z³o¶nica81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-19, 16:53   #54
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomo¶ci: 244
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

przepis na ok³ad z rycyny - wylej trochê na g³owê i no¶ jak d³ugo pragniesz

Jeden raz zrobi³am taki eksperyment i wiêcej nie powtórzê. Przez tydzieñ nie mog³am domyæ w³osów, chodzi³am z olejem na g³owie - makabra Ju¿ wolê Wax milion razy - po pierwszym u¿yciu widaæ, ¿e mniej w³osów wypada, czego nie mogê powiedzieæ o tej rycynie. Mo¿e nawet po niej wiêcej wydar³am ze ³ba jak szorowa³am tê rycynê; nie wiem to jaki¶ prehistoryczny sposób ale je¶li komu¶ pomaga to gratulacje
__________________
Rodzina:
"Nie wyra¿amy zgody na sekcjê zw³ok XY"

Klinicysta: (podanie do Zak³.Patomorfologii)
"Sekcja zw³ok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji mo¿na pomin±æ g³owê.."
-------------
crumb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-19, 22:51   #55
Z³o¶nica81
Zadomowienie
 
Avatar Z³o¶nica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 1 716
GG do Z³o¶nica81
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez crumb
przepis na ok³ad z rycyny - wylej trochê na g³owê i no¶ jak d³ugo pragniesz

Jeden raz zrobi³am taki eksperyment i wiêcej nie powtórzê. Przez tydzieñ nie mog³am domyæ w³osów, chodzi³am z olejem na g³owie - makabra Ju¿ wolê Wax milion razy - po pierwszym u¿yciu widaæ, ¿e mniej w³osów wypada, czego nie mogê powiedzieæ o tej rycynie. Mo¿e nawet po niej wiêcej wydar³am ze ³ba jak szorowa³am tê rycynê; nie wiem to jaki¶ prehistoryczny sposób ale je¶li komu¶ pomaga to gratulacje
Dziêki

Musia³a¶ zrobiæ jaki¶ b³±d przy zmywaniu - woda powinna byæ bardzo ciep³a, nie mo¿na ¿a³owaæ szamponu, trzeba umyæ 2 - a czasem mo¿e i 3 razy.
Wax wed³ug mnie nie pomaga

Rycynê stosowa³am parê lat temu - i to przy stanie alarmowym, gdy wypada³o mi ok 800 (!) w³osów dziennie - po 3-miesiêcznej kuracji wypada³y mo¿e z 2 - a mam d³ugie i pl±cz±ce siê w³osy. Minusem jest to, ¿e przyciemnia.
Z³o¶nica81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-20, 11:40   #56
Molca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomo¶ci: 179
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

ja dodaje do kazdego mycia wlosow olejek rycynowy, tak kilka kropel mieszam z szamponem i myje wlosy.
polecam tez odzywke wax
Molca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-20, 12:23   #57
Z³o¶nica81
Zadomowienie
 
Avatar Z³o¶nica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 1 716
GG do Z³o¶nica81
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez Molca
ja dodaje do kazdego mycia wlosow olejek rycynowy, tak kilka kropel mieszam z szamponem i myje wlosy.
polecam tez odzywke wax
Czy po takim zastosowaniu rycyny w³osy nie s± t³ustawe tu¿ po myciu?
Z³o¶nica81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-20, 21:01   #58
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomo¶ci: 4 583
GG do aga21087
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Ja polecam tabletki z skrzypu polnego na wypadanie w³osów bardzo pomaga
aga21087 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-23, 10:13   #59
Molca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomo¶ci: 179
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

Cytat:
Napisane przez Z³o¶nica81
Czy po takim zastosowaniu rycyny w³osy nie s± t³ustawe tu¿ po myciu?
nie sa tluste, bo trzeba dodac tylko kilka kropel olejku! nie za duzo!
moja kuzynka regularnie stosuje nafte kosmetyczna, jest bardzo zadowolona. wlosy ma ladne i geste. ale ja nie stosowalam wiec nie moge sie wypowiedziec na temat dzialania.
Molca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-19, 22:24   #60
jagoda10g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: wypadaj±ce w³osy... :(

naprawde uwazajcie na radical-szampon powoduje lupiez
jagoda10g jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 2 (0 u¿ytkowników i 2 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-07-20 21:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.