Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-21, 20:42   #2191
Alicja_789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Czy któraś z Was uczyła się wieczorowo w Elblągu i może podpowiedzieć mi kilka rzeczy ?
Zastanawiam się jak dużo zajęć jest w tygodniu i jak rozwiązane są praktyki ? Są to studia dla osób pracujących i ciężko mi sobie wyobrazić robienie praktyk w weekendy...
Alicja_789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 13:12   #2192
Angelika1888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Heej, czy jest tu może, ktoś kto powie mi coś o pielęgniarstwie na URz? Chcialabym się dowiedzieć czy bardzo trudno się dostać, ponieważ matura z biologii nie poszła mi zbyt dobrze a bardzo chciałabym się dostać na ten kierunek. Wiecie może mniej więcej jakie są progi? Albo opowiedzcie jak było u was- jak napisałyście maturę i czy bez problemu się dostałyście. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie - wiecie może czy jak się robi badania lekarskie na ten kierunek to badają dno oka?
Angelika1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 00:12   #2193
alternative069
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Angelika1888 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie - wiecie może czy jak się robi badania lekarskie na ten kierunek to badają dno oka?
Nigdy nie słyszałam żeby wykonywano takie badanie. Najczęściej to tylko badają wzrok i ciśnienie, czasami ekg
alternative069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 10:56   #2194
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Ktoś się wybiera w tym roku na pielęgniarstwo?
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 19:42   #2195
mariarain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Planuję w tym roku iść na pielęgniarstwo na ŚUMie. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoją opinią (słyszałam kilka negatywnych), albo pokrótce opisać jak to wygląda na tej uczelni byłabym bardzo wdzięczna

mail: sally.kwiecien@gmail.com
mariarain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 08:39   #2196
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mariarain Pokaż wiadomość
Planuję w tym roku iść na pielęgniarstwo na ŚUMie. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoją opinią (słyszałam kilka negatywnych), albo pokrótce opisać jak to wygląda na tej uczelni byłabym bardzo wdzięczna

mail: sally.kwiecien@gmail.com

Jak nastawienie przed październikiem?
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:44   #2197
mariarain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
Jak nastawienie przed październikiem?
Na razie czekam na I listy rankingowe, a potem zobaczymy. Ciekawe w jakiej wgl zajęcia będą formie (zdalnie?). Wszystko się okaże, pozostaje tylko czekać. Ale nie czuję jakiegoś stresu, raczej podchodzę do sytuacji ze spokojem
mariarain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-21, 08:14   #2198
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mariarain Pokaż wiadomość
Na razie czekam na I listy rankingowe, a potem zobaczymy. Ciekawe w jakiej wgl zajęcia będą formie (zdalnie?). Wszystko się okaże, pozostaje tylko czekać. Ale nie czuję jakiegoś stresu, raczej podchodzę do sytuacji ze spokojem
Trzymam kciuki!
U mnie nie ma jeszcze żadnego rozporządzenia, więc też ciągle czekam na decyzję. Ciekawe co wymyślą
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-22, 09:07   #2199
mariarain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki!
U mnie nie ma jeszcze żadnego rozporządzenia, więc też ciągle czekam na decyzję. Ciekawe co wymyślą
Życzę powodzenia!
mariarain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 11:05   #2200
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mariarain Pokaż wiadomość
Życzę powodzenia!

I wzajemnie
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 22:51   #2201
Fioreribelle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 2
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny. Chcę w przyszłym roku iść na pielęgniarstwo zaocznie ,jednak od wielu lat mieszkam w Islandii,tutaj od początku pracuje w szpitalu,jakoś przyzwyczaiłam się do tego miejsca i powiem szczerze,że przeraża mnie powrót do Polski na te kilka lat,zwłaszcza,że pochodze z zadupia,dlatego też zaczęłam rozważac zostanie na studia w Islandii,ale dalej się wacham bo tak naprawdę mało wiem o studiach w Polsce,dlatego gdybyśmie mogły mnie trochę oświecić co do nauki to byłabym wdzęczna. Czy są jakieś specjalizacje,które można zacząc robić odrazu po licencjcie? Wszędzie czytam,że aby móc robić specjalnizację trzeba pracować w zawodzie przynajmniej rok i ten czas się wydłuża w zależności od specjalizacji. I czy ogólem istnieją jakieś dodatkowe szkolenia,kursy,które można robić w czasie nauki i się doszkalać na extra ? Plan był taki,aby zjechać do Polski tylko na 3 lata licencjatu,zrobić jak najwięcej się da i na mgr.wrócić na wyspę,bo miałam nadzieję,że będę mogła zdobyć więcej umiejętności podczas licencjatu w Polsce niż na Islandii,ponieważ tutaj lic. trwa 4 lata i wybór specjalizacji po nim jest bardzo ograniczony.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Fioreribelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-16, 23:02   #2202
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Fioreribelle Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Chcę w przyszłym roku iść na pielęgniarstwo zaocznie ,jednak od wielu lat mieszkam w Islandii,tutaj od początku pracuje w szpitalu,jakoś przyzwyczaiłam się do tego miejsca i powiem szczerze,że przeraża mnie powrót do Polski na te kilka lat,zwłaszcza,że pochodze z zadupia,dlatego też zaczęłam rozważac zostanie na studia w Islandii,ale dalej się wacham bo tak naprawdę mało wiem o studiach w Polsce,dlatego gdybyśmie mogły mnie trochę oświecić co do nauki to byłabym wdzęczna. Czy są jakieś specjalizacje,które można zacząc robić odrazu po licencjcie? Wszędzie czytam,że aby móc robić specjalnizację trzeba pracować w zawodzie przynajmniej rok i ten czas się wydłuża w zależności od specjalizacji. I czy ogólem istnieją jakieś dodatkowe szkolenia,kursy,które można robić w czasie nauki i się doszkalać na extra ? Plan był taki,aby zjechać do Polski tylko na 3 lata licencjatu,zrobić jak najwięcej się da i na mgr.wrócić na wyspę,bo miałam nadzieję,że będę mogła zdobyć więcej umiejętności podczas licencjatu w Polsce niż na Islandii,ponieważ tutaj lic. trwa 4 lata i wybór specjalizacji po nim jest bardzo ograniczony.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
Specjalizacje możesz zrobić po 2 latach pracy w zawodzie. Jak już pójdziesz do pracy to możesz też robić różne kursy (np kurs EKG). W trakcie studiów to chyba nie ma takiej możliwości, musisz je najpierw skończyć.
Generalnie jak ja zaczynałam ten kierunek (a jestem na 3 roku) to nie było można robić licencjatu z pielęgniarstwa zaocznie, teraz nie orientuje się jak jest z tym...więc w tej kwestii nie pomogę.
Ja na twoim miejscu zostałabym w Islandii i tam się dokształca, bez sensu jest zjeżdżać do Polski na 3 lata jak nie wiążesz z tym krajem żadnych planów i potem powrót na Islandię. To moje zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 23:34   #2203
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Już można robić pielegniarstwo zaocznie, ale nie na kazdej uczelni. Musisz sobie po kolei posprawdzać. Na państwowych uniwerkach/akademiach medycznych są progi maturalne z kierunkowych przedmiotów, ale na prywatnych w ogóle nie trzeba mieć matury z biologii czy chemii. Ważne by płacić. Na pewno jest gwarancja pracy po zaledwie licencjacie, wiec opłaca się zainwestowac w studia. Moze komuś stawka na początku nie pasować, ale wiadome ze praca w zawodzie będzie, podczas , gdy po skonczeniu takiej ekonomii nie ma szans na pracę "za biurkiem" nawet za najniższą krajową
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 06:58   #2204
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Już można robić pielegniarstwo zaocznie, ale nie na kazdej uczelni. Musisz sobie po kolei posprawdzać. Na państwowych uniwerkach/akademiach medycznych są progi maturalne z kierunkowych przedmiotów, ale na prywatnych w ogóle nie trzeba mieć matury z biologii czy chemii. Ważne by płacić. Na pewno jest gwarancja pracy po zaledwie licencjacie, wiec opłaca się zainwestowac w studia. Moze komuś stawka na początku nie pasować, ale wiadome ze praca w zawodzie będzie, podczas , gdy po skonczeniu takiej ekonomii nie ma szans na pracę "za biurkiem" nawet za najniższą krajową
Robiłam licencjat w latach 2006-2009. Już wtedy można było studiować pielęgniarstwo zaocznie. Tylko nie wiem, czy nie było ono dłuższe o pół roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-09, 12:07   #2205
Martucha47move
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 10
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Ja rok temu zastanawiałam się którą uczelnię z pielęgniarstwem wybrać. Moja starsza kuzynka poleciła mi WUMED. Opłaty nie są wygórowane, wykładowcy bardzo uprzejmi i cieszę sie bardzo z wyboru tego kierunku oraz tej uczelni. )
Martucha47move jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 22:58   #2206
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Jest ktoś kto w tym roku zaczyna? Jakie nastawienie przed październikiem ?
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.