Anime i manga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-28, 23:16   #1
Ostry_69
Przyczajenie
 
Avatar Ostry_69
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3

Anime i manga


Hej,

Zastanawiało mnie jakie macie doświadczenia z japońskimi animacjami i komiksami.


Macie jakieś ulubione serie? Jakieś ulubione openingi/endingi? Oglądacie to co jest wypuszczane na bieżąco? Macie jakieś kolekcje mang albo figurek? Znacie jakiś szczególnie fajny filmik z YouTube, który jest warty podzielenia się? Posiadacie konto na MyAnimeList?


Pozdro.
Ostry_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 18:18   #2
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Anime i manga

Cytat:
Napisane przez Ostry_69 Pokaż wiadomość
Hej,

Zastanawiało mnie jakie macie doświadczenia z japońskimi animacjami i komiksami.


Macie jakieś ulubione serie? Jakieś ulubione openingi/endingi? Oglądacie to co jest wypuszczane na bieżąco? Macie jakieś kolekcje mang albo figurek? Znacie jakiś szczególnie fajny filmik z YouTube, który jest warty podzielenia się? Posiadacie konto na MyAnimeList?


Pozdro.
Ja ogladam od dziecinstwa. Lubie josei, ale takze cyberpunk jak Ghost in the shell czy Ergo proxy. Czekam na Shingeki no kyojin. MAL a oczywiscie mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 17:59   #3
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Anime i manga

Oglądam Czasami jedną serię za drugą, potem długo, długo nic, a potem znów masowo. Nie mam ulubionego gatunku, lubię i coś poważnego, i lekkie odmóżdżacze.
Z takich, które "zryły mi banię" : Death Note, Fullmetal Alchemist i Nana. Przypomniało mi się, że już chyba z rok nic nie oglądałam. Tego wychodzi tak dużo, że nie ogarniam. Na liście do obejrzenia ponad 100 pozycji, a wciąż dochodzą nowe.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 20:49   #4
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Anime i manga

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Oglądam Czasami jedną serię za drugą, potem długo, długo nic, a potem znów masowo. Nie mam ulubionego gatunku, lubię i coś poważnego, i lekkie odmóżdżacze.
Z takich, które "zryły mi banię" : Death Note, Fullmetal Alchemist i Nana. Przypomniało mi się, że już chyba z rok nic nie oglądałam. Tego wychodzi tak dużo, że nie ogarniam. Na liście do obejrzenia ponad 100 pozycji, a wciąż dochodzą nowe.
Po Nanie tydzien nie moglam do siebie dojsc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 17:22   #5
Ostry_69
Przyczajenie
 
Avatar Ostry_69
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Anime i manga

To ten tego

Ja oglądam zwykle to co leci na bieżąco, obecnie Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, Kaguya-sama: Love is War, Kakushigoto, Tower of God, Princess Connect! Re: Dive, Arte, Honzuki no Gekokuji, Hachi-nan tte, Sore wa Nai deshou! i też oglądałem sporo serii z poprzednich sezonów. Na swojej liście MALowej mam obejrzanych trochę ponad 200 tytułów. (ale nie wiem ile z nich to pełne anime, a ile to krótkie OVA).

Ogólnie to lubię anime, ale raczej wybieram sobie rzeczy, które wiem, że obejrzę, przedtem czytając opinie ludzi, żeby w połowie nie porzucić.

Ostatnio zacząłem lubić rzeczy typu Endro~!, Yuru Yuri czy Wataten.

Z shonenów oglądałem Bleach i MHA, ale wątpię, że zacznę kolejne tego typu. Za długie i męczące (w domyśle One Piece czy Naruto).

Bardzo lubię isekaie i jedna z większych produkcji (Re:Zero) została przesunięta z powodu koronawirusa, więc trochę kiepsko wyszło. Przynajmniej film Konosuby zdążył wyjść.

Lubię też muzykę inspirowaną Touhou i ostatnio covery utworów samfree i piosenki z Macross F i Delta (np. https://www.youtube.com/watch?v=huXVlUf2Smc )
Ostry_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 17:35   #6
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Anime i manga

Cytat:
Napisane przez Ostry_69 Pokaż wiadomość
To ten tego

Ja oglądam zwykle to co leci na bieżąco, obecnie Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, Kaguya-sama: Love is War, Kakushigoto, Tower of God, Princess Connect! Re: Dive, Arte, Honzuki no Gekokuji, Hachi-nan tte, Sore wa Nai deshou! i też oglądałem sporo serii z poprzednich sezonów. Na swojej liście MALowej mam obejrzanych trochę ponad 200 tytułów. (ale nie wiem ile z nich to pełne anime, a ile to krótkie OVA).

Ogólnie to lubię anime, ale raczej wybieram sobie rzeczy, które wiem, że obejrzę, przedtem czytając opinie ludzi, żeby w połowie nie porzucić.

Ostatnio zacząłem lubić rzeczy typu Endro~!, Yuru Yuri czy Wataten.

Z shonenów oglądałem Bleach i MHA, ale wątpię, że zacznę kolejne tego typu. Za długie i męczące (w domyśle One Piece czy Naruto).

Bardzo lubię isekaie i jedna z większych produkcji (Re:Zero) została przesunięta z powodu koronawirusa, więc trochę kiepsko wyszło. Przynajmniej film Konosuby zdążył wyjść.

Lubię też muzykę inspirowaną Touhou i ostatnio covery utworów samfree i piosenki z Macross F i Delta (np. https://www.youtube.com/watch?v=huXVlUf2Smc )
A Berserka ogladales?

Ja wlasnie lubie tasiemce jak Naruto czy Bleach bo dziwnie to zabrzmi ale mozna sie zzyc z bohaterami..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-01, 17:49   #7
Ostry_69
Przyczajenie
 
Avatar Ostry_69
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Anime i manga

Berserka tylko czytałem. CGI w anime jest tragiczne. (Ale Houseki no Kuni było bardzo ładne jak coś, też wychodził/wyjdzie na Netflix Beastars od tego samego studia. Co ciekawe, studio od Berserk nie jest całkowicie tragiczne, oglądałem jedno takie anime od nich, które teraz mi umyka, ale było zrobione OK.)

Ostatnio wyszedł nowy rozdział Berserka, ale jak zwykle krótki i jak wiadomo są tylko raz na ruski rok. Autor zajął się inną mangą, coś o jakiejś dziewczynce/chłopcu, który jest dzieckiem bogów, ale jeszcze za mało tego było, żeby móc powiedzieć o co dokładnie tam chodzi. Z tego co wiem to też nie jest tam głównym autorem, ale stylem graficznym wygląda tak jak te nowe rozdziały Berserka.


I jeśli chodzi o tasiemce to może i tak, ale miałbym o wiele większe poczucie marnowania czasu niż teraz. Łudzę się, że lepiej jest obejrzeć "szeroką" gamę anime, a nie tylko jedno 1000-odcinkowe. Też jak oglądam z tygodnia na tydzień to postacie tak szybko nie znikają.

Edytowane przez Ostry_69
Czas edycji: 2020-05-01 o 17:50 Powód: usunięcie powtórzonej wiadomości
Ostry_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-03, 17:03   #8
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Anime i manga

Dopiero czytam Berserka. Jestem gdzieś na 311 rozdziale . Anime oglądałam, ale wcześniej wspomniane CGI i odgłosy tłuczonych garów mnie zbytnio nie zachwyciły . Może kiedyś doczekamy się wiernej adaptacji z jajami i pokażą nawet te najbrutalniejsze rozdziały (Lost Children Arc, hmm...).

Psycho-Pass jest niezłe. Z czystym sercem mogę polecić dla fanów kategorii kryminał i sensacja w dystopicznej przyszłości.
https://www.youtube.com/watch?v=WWBDuVCuiUQ&t=15s
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 17:53   #9
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Anime i manga

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Dopiero czytam Berserka. Jestem gdzieś na 311 rozdziale . Anime oglądałam, ale wcześniej wspomniane CGI i odgłosy tłuczonych garów mnie zbytnio nie zachwyciły . Może kiedyś doczekamy się wiernej adaptacji z jajami i pokażą nawet te najbrutalniejsze rozdziały (Lost Children Arc, hmm...).

Psycho-Pass jest niezłe. Z czystym sercem mogę polecić dla fanów kategorii kryminał i sensacja w dystopicznej przyszłości.
https://www.youtube.com/watch?v=WWBDuVCuiUQ&t=15s
Ogladalam psycho pass i tez polecam.
Z kryminalow to fajny jest monster, tylko ciezki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 20:23   #10
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Anime i manga

Polcam serię Fate, a mianowicie Fate/Zero i Fate/stay night: Unlimited Blade Works.

Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 20:35   #11
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Anime i manga

Cytat:
Napisane przez Ostry_69 Pokaż wiadomość
Hej,

Zastanawiało mnie jakie macie doświadczenia z japońskimi animacjami i komiksami.


Macie jakieś ulubione serie? Jakieś ulubione openingi/endingi? Oglądacie to co jest wypuszczane na bieżąco? Macie jakieś kolekcje mang albo figurek? Znacie jakiś szczególnie fajny filmik z YouTube, który jest warty podzielenia się? Posiadacie konto na MyAnimeList?


Pozdro.
Hej,

Hellsing manga i anime, zwłaszcza anime Hellsing Ultimate, chociaż ta gorsza adaptacja ma fajniejszą muzyczkę w openingu. Wszystkich tomów mangi niestety nie zebrałam.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-08, 12:49   #12
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Anime i manga

Cytat:
Właśnie obejrzałam Made in Abyss. Dawno mnie coś tak emocjonalnie nie zniszczyło. Uważajcie na odcinki 10 i 13
Nie dajcie się zwieść pewnej cukierkowości. Fabuła, świat przedstawiony, bohaterowie... to wszystko trzeba zobaczyć.
Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=DiUKh_MjsI0
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 22:05   #13
ink1313
Raczkowanie
 
Avatar ink1313
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 386
Dot.: Anime i manga


Polecam Given. Niezwykle piękne muzyczne anime, które jest zarówno zabawne jak i zasmucające. Naprawdę dajcie mu szansę.
Opening:

https://www.youtube.com/watch?v=O38EXLKLPqE
ink1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-03, 14:16   #14
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 207
Dot.: Anime i manga

Komiksów nie czytam, seriali nie oglądam od dawna, choć z sentymentem wspominam emitowane kiedyś w Polonii 1 i Polsacie bajki jak "Yattaman", "W Królestwie Kalendarza", "Fantastyczny świat Paula", "Bia - czarodziejskie wyzwanie", "Sally czarodziejka", "Magiczne igraszki", "Czarodziejskie zwierciadełko", "Księga dżungli", "Czarodziejka z księżyca", "Syrenka Mako" i "Candy Candy". Aczkolwiek z perspektywy czasu nie wydają się tak dobre jak kiedyś, zwłaszcza dwa pierwsze.

Uwielbiam za to pełnometrażowe produkcje studia Ghibli, a także filmy Mamoru Hosody i Makoto Shinkai'a.
"Spirited Away", "Nausicaä z Doliny Wiatru", "Laputa - podniebny zamek", "Podniebna poczta Kiki", "Księżniczka Mononoke" czy ostatnie "Chłopiec i czapla", do tego "O dziewczynie skaczącej przez czas", "Mirai", "Belle", "Suzume" - piękne filmy.
"Grobowiec świetlików" to oczywiście też świetny film, choć jak dla mnie wystarczy jedno obejrzenie. Zbyt smutny i dołujący, by oglądać go więcej razy (podobnie jak np. "A.I. Sztuczna inteligencja", będący chyba najbardziej dołującym filmem świata).
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-03 15:16:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.