Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-28, 10:47   #31
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Skórzane buty z allegro, jakiejś polskiej firmy. Dałam 200 zł za zwykłe baleriny i ze 100 na szewca dla nich. Są tak niewygodne, nie dopasowane że szkoda gadać. Nigdy więcej butów online nie kupię.
Jeszcze czekałam na nie prawie miesiąc, bo oczywiście na stanie nie było o czym sprzedawca nie raczył poinformować w aukcji.

Do tego dołóże dwa fotele do komputera, za miesiąc zrobiliśmy remont i jeden mi teraz przeszkadza a szkoda nowy fotel wyrzucić bądź sprzedać za pół ceny.



Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 11:05   #32
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
(...)
Do tego dołóże dwa fotele do komputera, za miesiąc zrobiliśmy remont i jeden mi teraz przeszkadza a szkoda nowy fotel wyrzucić bądź sprzedać za pół ceny.
Mam ten sam problem, ale najwyżej jeden sobie do pracy zabiorę. Albo będzie zapas.

Trzyletnia umowa w mixie - telefon "gratis". Miesięcznie kwota super wysoka nie była, ale 36 miesięcy (miałam jakieś zaćmienie umysłu wtedy, czy co?), a telefon zepsuł się ostatecznie po jakichś 10-12, a ile w między czasie spędził w naprawach to... Nigdy więcej nie skuszę się na pętlę na szyi w postaci tak długiej umowy "bo telefon". Teraz mam fona kupionego w normalnym sklepie, doładowuję jak chcę i kiedy chcę i święty spokój.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 11:41   #33
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem, ale najwyżej jeden sobie do pracy zabiorę. Albo będzie zapas.

Trzyletnia umowa w mixie - telefon "gratis". Miesięcznie kwota super wysoka nie była, ale 36 miesięcy (miałam jakieś zaćmienie umysłu wtedy, czy co?), a telefon zepsuł się ostatecznie po jakichś 10-12, a ile w między czasie spędził w naprawach to... Nigdy więcej nie skuszę się na pętlę na szyi w postaci tak długiej umowy "bo telefon". Teraz mam fona kupionego w normalnym sklepie, doładowuję jak chcę i kiedy chcę i święty spokój.
Ja do pracy raczej nie zabiorę, stoją dwa przy biurku córki, jak koleżanki przychodzą to mogą razem rysować 😀

Co do telefonow, to do mnie właśnie dzwonią z plusa z "mega atrakcyjna" oferta. Już sobie też powiedziałam że się nie dam nabrać na ich gadanie, po 5 czy 6 telefonie od nich nie wytrzymałam i dosadnie powiedziałam że jeżeli jeszcze raz mi zadzwonia to wyrzuce ich kartę do śmieci.



Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 16:35   #34
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Używana zmywarka, pare stow a pochodzila moze miesiąc.

Kurtka motocyklowa, przed zakupem motocykla, minęło 7 lat, rozmiar już nie ten, a moto nadal nie kupiłam, inne wydatki sa, musze wystawic na allegro w koncu...

Botki skórzane lasocki, jestem na 3 parze bo sie rozlatuja, tym razem nie uznali reklamacji.

Pc kupiony jako zestaw na allegro. Nawet instalek nie dostałam, chodzi bardzo słabo, połowa rzeczy nie działa.
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 18:08   #35
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
GLORIA-jesli masz paragon to wystaw te perfumy na allegro lub jest taki watek na Wizaz- perfumy szukaja nowego domu- dogadaj sie moze z kims kto moglby pomoc Ci je sprzedac tam???

Ja kupilam kiedys oczyszczacz parowy Zeptera.. wielki, nieporeczny duzo koncowek. Czysci dobrze ale baardzo nieporeczny. Teraz sie zepsul

No i mam kilka szmatek wlasciwie nie uzywanych do sprzedania- skorzana kurtke dwie skorzane spodnice... leza i czekaja az je sfotografuje i gdzies wystawie.. Jakos sie nie sklada.

Kiedys zobaczylam, kupilam pod wplywem chwili i teraz zajmuja miejsce w szafie
Dziękuję za chęć pomocy, nie mam już tych perfum, to było dawno temu.
Dałam je za rok po zakupie babci na Dzień Babci.
W domu to nawet nie pokazałam ich bo bałam się, że moja mama może wiedzieć, że to drogie perfumy bo czytałyśmy te same gazety i chyba by mnie ze skóry obdarła, że zamiast kupić coś pożytecznego to drogie perfumy kupiłam. Ukryłam je wśród moich szpargałów i wiele razy drżałam, że zauważy gdy czegoś tam zacznie szukać.
Kilka razy zmieniałam miejsce ich pobytu.
Zawiozłam je w końcu do babci na inną wieś, moja mama z tą babcią nie utrzymywały bliższych kontaktów. Jedynie przy większych uroczystościach rodzinnych spotykały się. Wesele, komunia, pogrzeb.
Babcia miała krowy, świnie, spracowane ręce. W niedziele chodziła do kościoła ubrana w "niedzielne ubrania", niemodne, stare, chustka w kwiaty na głowę. Czyste to było, niepodarte lecz miało swoje lata. Do tego często poszczególne elementy garderoby nie zawsze do siebie pasowały. Idąc do kościoła używała pachnideł skrapiając obficie swe całe ubranie.
Najczęściej używała wody toaletowej takiej najtańszej w jej wiejskim sklepie.
Te ode mnie to chyba nawet jej się podobały bo gdy skończyła się ich zawartość to chciała kupić takie same. Ale to już inna historia.

Edytowane przez Gloria100
Czas edycji: 2017-02-28 o 18:10
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 18:57   #36
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Dziękuję za chęć pomocy, nie mam już tych perfum, to było dawno temu.
Dałam je za rok po zakupie babci na Dzień Babci.
W domu to nawet nie pokazałam ich bo bałam się, że moja mama może wiedzieć, że to drogie perfumy bo czytałyśmy te same gazety i chyba by mnie ze skóry obdarła, że zamiast kupić coś pożytecznego to drogie perfumy kupiłam. Ukryłam je wśród moich szpargałów i wiele razy drżałam, że zauważy gdy czegoś tam zacznie szukać.
Kilka razy zmieniałam miejsce ich pobytu.
Zawiozłam je w końcu do babci na inną wieś, moja mama z tą babcią nie utrzymywały bliższych kontaktów. Jedynie przy większych uroczystościach rodzinnych spotykały się. Wesele, komunia, pogrzeb.
Babcia miała krowy, świnie, spracowane ręce. W niedziele chodziła do kościoła ubrana w "niedzielne ubrania", niemodne, stare, chustka w kwiaty na głowę. Czyste to było, niepodarte lecz miało swoje lata. Do tego często poszczególne elementy garderoby nie zawsze do siebie pasowały. Idąc do kościoła używała pachnideł skrapiając obficie swe całe ubranie.
Najczęściej używała wody toaletowej takiej najtańszej w jej wiejskim sklepie.
Te ode mnie to chyba nawet jej się podobały bo gdy skończyła się ich zawartość to chciała kupić takie same. Ale to już inna historia.
Zaintrygowałaś mnie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 19:52   #37
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Dziękuję za chęć pomocy, nie mam już tych perfum, to było dawno temu.
Dałam je za rok po zakupie babci na Dzień Babci.
W domu to nawet nie pokazałam ich bo bałam się, że moja mama może wiedzieć, że to drogie perfumy bo czytałyśmy te same gazety i chyba by mnie ze skóry obdarła, że zamiast kupić coś pożytecznego to drogie perfumy kupiłam. Ukryłam je wśród moich szpargałów i wiele razy drżałam, że zauważy gdy czegoś tam zacznie szukać.
Kilka razy zmieniałam miejsce ich pobytu.
Zawiozłam je w końcu do babci na inną wieś, moja mama z tą babcią nie utrzymywały bliższych kontaktów. Jedynie przy większych uroczystościach rodzinnych spotykały się. Wesele, komunia, pogrzeb.
Babcia miała krowy, świnie, spracowane ręce. W niedziele chodziła do kościoła ubrana w "niedzielne ubrania", niemodne, stare, chustka w kwiaty na głowę. Czyste to było, niepodarte lecz miało swoje lata. Do tego często poszczególne elementy garderoby nie zawsze do siebie pasowały. Idąc do kościoła używała pachnideł skrapiając obficie swe całe ubranie.
Najczęściej używała wody toaletowej takiej najtańszej w jej wiejskim sklepie.
Te ode mnie to chyba nawet jej się podobały bo gdy skończyła się ich zawartość to chciała kupić takie same. Ale to już inna historia.
cudowna historia. Wyobrażam sobie wiejską babuleńkę (przepraszam za skojarzenie) pachnącą w kościele chanelką . Cudne. Napisz proszę coś więcej.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 20:08   #38
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Przelew ekspresowy. Myślałam że dojdzie w 5 minut, szedł ponad godzinę.
Przelałem 50 zł. Zapłaciłam 40 za przelew


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 09:18   #39
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Baleriny z firmy Rockport. Koleżanka nie mogła się nachwalić butów z tej firmy, że takie superwygodne, że cały dzień można śmigać, specjalna wkłądka amortyzująca itp.. Kupiłam, drogie były, w sklepie trochę cisnęły, ale myślę sobie: skóra, rozbije się, w końcu ta firma słynie z wygody... Obtarły mnie masakrycznie, nic się nie rozbiły, cisną nadal i nie nadają się do chodzenia. Kasa wywalona w błoto, a miały to być najczęściej noszone przeze mnie buty, takie awaryjne 'do wszystkiego'.
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 12:34   #40
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Spontanicznie kupiony zestaw 5 garnkow za 300 euro. Po sprawdzeniu w internecie zobaczylam, ze ten sam kosztowal online w promocji polowe ceny. Przeplacone to raz, ale jak sie po czasie okazalo, za ta kwote moglam miec zupelnie inny, lepszy wariant od konkurencyjnej firmy i to mnie zabolalo.

Dodatkowe ubezpieczenia wyszukiwane dla nas przez TZ, z ktorych nigdy nie korzystamy. Podliczylam ostatnio ile to kosztuje i od przyszlego roku dopilnuje, zebysmy skasowali przynajmniej to od odpowiedzialnosci cywilnej.

Cytat:
Napisane przez carmageddon Pokaż wiadomość
taaa, mieszkanie na parterze, jedyny plus to że przy przeprowadzce nie trzeba gratów targać po schodach....
Mieszkanie na parterze z ogrodem zwlaszcza w centrum miasta to swietna sprawa. Szukajac nieruchomosci bralam pod uwage tylko takie oferty. Moge sadzic rosliny, swobodnie grillowac, mam z okien ladny widok na zielen.
Druga atrakcyjna opcja to penthause, ale za kazdy metr kwadratowy tarasu trzeba zaplacic 50% ceny normalnego, wiec takie rozwiazanie podbja znacznie koszty inwestycji.

W zalaczniku przyklad fajnego ogrodu z Winterhude (Hamburg).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ogrod.jpg (86,2 KB, 304 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-03-01 o 19:11
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 12:42   #41
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Dodatkowe ubezpieczenia wyszukiwane dla nas przez TZ, z ktorych nigdy nie korzystamy. Podliczylam ostatnio ile to kosztuje i od przyszlego roku dopilnuje, zebysmy skasowali przynajmniej to od odpowiedzialnosci cywilnej.
Tutaj trzeba uważać, czasem takie ubezpieczenie jest niezbędne. Na przykład, większość znanych mi narciarzy nie wykupuje ubezpieczenia OC. Tymczasem wystarczy chwila nieuwagi, wjeżdżamy w kogoś i ten ktoś jeśli tylko ma olej w głowie, może nas puścić kompletnie z torbami (koszty leczenia, rehabilitacji, utracone zarobki, zniszczone ubranie/sprzęt). OC (oczywiście odpowiednie) przed tym chroni.

Oczywiście nie twierdzę, że Wy jesteście narciarzami czy ogólnie, że robicie coś, przy czym możecie komuś zrobić krzywdę / uszkodzić jego mienie. Po prostu podaję przykład, że to jest wbrew pozorom jedno z potrzebniejszych ubezpieczeń.

Ja OC mam, choćby na wypadek zahaczenia komuś ręką o laptop i zrzucenia na podłogę
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-01, 13:22   #42
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

samotny_t zgadzam sie z toba.

Kiedys mieszkalismy w gorach i TZ mial jakies dodatkowe ubezpieczenie od sportow ekstremalnych, zeby mogl sie swobodnie polamac na snowbordzie albo rowerze gorskim. Teraz juz nie warto by placil za nie calorocznie, bo tu gdzie sie przeprowadzilismy jest plasko i praktycznie bezsniegowo.



Przypomnialo mi sie jak kilka lat temu na plaze przy jeziorze kolega wchodzac na pomost stanal na okularach przeciwslonecznych jakiegos chlopaka. Pech chcial, ze byly to ray bany, co uszczuplilo jego portfel o stowke.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-03-01 o 13:33
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 13:44   #43
carmageddon
Pełzanie
 
Avatar carmageddon
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Midgard
Wiadomości: 531
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Przelew ekspresowy. Myślałam że dojdzie w 5 minut, szedł ponad godzinę.
Przelałem 50 zł. Zapłaciłam 40 za przelew


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Przeczytałam ekspres przelewowy
__________________
dumał nie dumał carem nie budiesz
carmageddon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 13:55   #44
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez carmageddon Pokaż wiadomość
Przeczytałam ekspres przelewowy
Ja też

Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 14:05   #45
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;71428521]Ja też

Zapisz
[/QUOTE]

A myslalam, ze to tylko ja.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 15:29   #46
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez carmageddon Pokaż wiadomość
Przeczytałam ekspres przelewowy
Wolałabym ekspres

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 16:25   #47
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Sandały crocsy. Przepiękne. Moja lekarka zachwycała się nimi, że mięciutkie i wygodne. Niestety, niemal od razu się rozeszły tak, że można było zrobić z nich klapki, a dodatkowo obcierały. Minęły ze 3-4 lata, a nadal mi przykro, bo bardzo mi się podobały i naprawdę były mięciutkie.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 16:40   #48
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Z nieudanych zakupów to obiektyw, który kosztował drugie tyle co lustrzanka - mamy go już rok i nie był użyty ani razu

Edytowane przez GrumpyCat
Czas edycji: 2017-03-01 o 17:03
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 16:49   #49
carmageddon
Pełzanie
 
Avatar carmageddon
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Midgard
Wiadomości: 531
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

A ja przelew, ale żeby ktoś mi zrobił
__________________
dumał nie dumał carem nie budiesz
carmageddon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-01, 17:16   #50
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

A ja jeszcze do Gloria100 - wiesz- w sumie to mnie troche pocieszylas ze Chanel 5 Ci smierdzialy. Myslalam ze ja tylko taka jestem niewyedukowana zapachowo
Śmierdzą na bank - teraz juz wiem
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 18:03   #51
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Płaszcz firmy Desigual - podobał mi się strasznie, czarny z wytłoczonymi różami, kosztował dla mnie majątek, ale no nie ma zmiłuj, zwariowałam na jego punkcie. Zapomniałam o dwóch rzeczach:
-że jestem o wiele za niska na taki płaszcz, jego dół był rozkloszowany i sięgał mi do połowy łydki. Wyglądałam okropnie.
-że jednak te płaszcze zaprojektowane są na hiszpańską a nie polską zimę, zamarzałam w nim.

Do tej pory wisi w szafie
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 18:08   #52
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

O przypomniało mi się: cały sprzęt do ćwiczeń (piłeczki, guma, dmuchana piłka, hantle, tylko karimata się przydaje na wyjazdy )
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 19:45   #53
martynka9007
Rozeznanie
 
Avatar martynka9007
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 755
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Buty Nike wiosenne kupione zimą. Rozmiar 40 był trochę ciasny więc poprosiłam o 41. Przymierzam, chyba ok. Kupiłam. Za 3 miesiące przyszedł czas na spacer w nowych butach...obtarły mnie do krwi. Dlaczego? Miła Pani nie miała rozmiaru 41 więc dała mi 42 o czym mnie zapomniała poinformować. Sklep został zlilwidowany miesiąc wcześniej. A buty...leżą 3 rok w szafie.
__________________
Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce...To można
martynka9007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 21:03   #54
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Łyżwy. Takie ładne ("amerykańskie"), ze śnieżynką. Jakoś pomiędzy 100 a 150 zł. Byłam dwa razy. Pocieszam się myślą, że mogę się taką łyżwą bronić np. przed włamywaczem. Tylko wypadałoby zaostrzyć. Kiedyś wystawię na Allegro.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 01:28   #55
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;71401506]cudowna historia. Wyobrażam sobie wiejską babuleńkę (przepraszam za skojarzenie) pachnącą w kościele chanelką . Cudne. Napisz proszę coś więcej.[/QUOTE]

Dalsza część tej historii to taka, że kiedyś przyjechałam do babci i babcia powiedziała, że sprzedawczyni w ich wiejskim sklepie i jej córka to są niespełna rozumu a babcię potraktowały jakby jej brakło jednej klepki. Bo babcia gdy te perfumy jej się skończyły to poszła do sklepu przy okazji zakupów soli czy zapałek i poprosiła o takie same. A gdy jej odpowiedziały, że u nich takich nie ma to babcia poprosiła aby przywiozły z hurtowni i to nawet 2-3 sztuki.
Na co one ze śmiechem, że chyba babcia musiałaby krowę sprzedać aby za nie zapłacić. A babcia, że to nieprawda bo perfumy dostała od wnuczki, która nie pracuje i na pewno dużo nie kosztowały. Zaśmiały jej się w nos i babcia poszła do domu.
Skończyła tę opowieść stwierdzeniem, że na pewno one mają nie po kolei w głowie skoro sądzą, że maleńka flaszeczka wody kolońskiej a nawet 2 czy 3 sztuki kosztują tyle co krowa. "Kto by dał za wodę kolońską tyle co za krowę? Chyba jakiś bez jednej klepki". Przytaknęłam babci, że nikt i szybko zmieniłam temat. I aby na zawsze się pozbyć tego tematu niepostrzeżenie zabrałam babci tę pustą butelkę stojącą na toaletce i postawiłam tam swój dezodorant "Rexona". I powiedziałam babci aby używała bo ładnie pachnie. A następnym razem przywiozłam jej tanią polską wodę. A pusta butelka powędrowała do śmietnika przy przystanku autobusowym gdy już u siebie wysiadłam.

Kilka lat później powąchałam je jeszcze raz w jakiejś perfumerii. Bo tak mi przyszło na myśl, że może coś się zmieniło w moim węchu, może tamte to były jakieś podróbki. I to samo. Ten zapach mi się nadal nie podoba. Ani na mnie ani na kimś.

Edytowane przez Gloria100
Czas edycji: 2017-03-02 o 03:41
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 09:12   #56
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Dalsza część tej historii to taka, że kiedyś przyjechałam do babci i babcia powiedziała, że sprzedawczyni w ich wiejskim sklepie i jej córka to są niespełna rozumu a babcię potraktowały jakby jej brakło jednej klepki. Bo babcia gdy te perfumy jej się skończyły to poszła do sklepu przy okazji zakupów soli czy zapałek i poprosiła o takie same. A gdy jej odpowiedziały, że u nich takich nie ma to babcia poprosiła aby przywiozły z hurtowni i to nawet 2-3 sztuki.
Na co one ze śmiechem, że chyba babcia musiałaby krowę sprzedać aby za nie zapłacić. A babcia, że to nieprawda bo perfumy dostała od wnuczki, która nie pracuje i na pewno dużo nie kosztowały. Zaśmiały jej się w nos i babcia poszła do domu.
Skończyła tę opowieść stwierdzeniem, że na pewno one mają nie po kolei w głowie skoro sądzą, że maleńka flaszeczka wody kolońskiej a nawet 2 czy 3 sztuki kosztują tyle co krowa. "Kto by dał za wodę kolońską tyle co za krowę? Chyba jakiś bez jednej klepki". Przytaknęłam babci, że nikt i szybko zmieniłam temat. I aby na zawsze się pozbyć tego tematu niepostrzeżenie zabrałam babci tę pustą butelkę stojącą na toaletce i postawiłam tam swój dezodorant "Rexona". I powiedziałam babci aby używała bo ładnie pachnie. A następnym razem przywiozłam jej tanią polską wodę. A pusta butelka powędrowała do śmietnika przy przystanku autobusowym gdy już u siebie wysiadłam.

Kilka lat później powąchałam je jeszcze raz w jakiejś perfumerii. Bo tak mi przyszło na myśl, że może coś się zmieniło w moim węchu, może tamte to były jakieś podróbki. I to samo. Ten zapach mi się nadal nie podoba. Ani na mnie ani na kimś.
Ciekawi mnie czy w dorosłym życiu przyznałaś się komuś np babci albo mamie
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:31   #57
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;71452776]Ciekawi mnie czy w dorosłym życiu przyznałaś się komuś np babci albo mamie [/QUOTE]

Nigdy nikomu z rodziny do tego nie przyznałam się i nie przyznam.
Babci już nie ma na tym świecie. Mamie wolę nie mówić aby nie było jej przykro, że miała taką bezmyślną córkę na dodatek egoistkę, która wydała taki ogrom kasy na kosmetyk podczas gdy w domu się nie przelewało, żyło się od wypłaty do wypłaty, były ważniejsze wydatki jak choćby nowa lodówka czy pralka, których nie byli w stanie rodzice kupić za gotówkę tylko brali na raty.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:42   #58
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Nigdy nikomu z rodziny do tego nie przyznałam się i nie przyznam.
Babci już nie ma na tym świecie. Mamie wolę nie mówić aby nie było jej przykro, że miała taką bezmyślną córkę na dodatek egoistkę, która wydała taki ogrom kasy na kosmetyk podczas gdy w domu się nie przelewało, żyło się od wypłaty do wypłaty, były ważniejsze wydatki jak choćby nowa lodówka czy pralka, których nie byli w stanie rodzice kupić za gotówkę tylko brali na raty.
Nie kumam, to były Twoje pieniądze i mogłaś wydać na co chcesz, nie rozumiem czemu nazywasz się egoistka, skoro nią nie jesteś.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 12:02   #59
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Nie kumam, to były Twoje pieniądze i mogłaś wydać na co chcesz, nie rozumiem czemu nazywasz się egoistka, skoro nią nie jesteś.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Czułam się egoistką. Bo mogłam sobie za te pieniądze kupić coś innego, bardziej pożytecznego, buty, ubrania. A o to prosiłam rodziców. Oni nie odmawiali prawie nigdy tylko musiałam na daną rzecz poczekać aż nazbierają. Mama chodziła w kilkuletnich przeciekających butach zimowych, wielokrotnie klejonych a mnie kupiła sukienkę na studniówkę taką jaka chciałam, droższą. Bo na obie rzeczy nie starczyło z domowego budżetu. Za te perfumy można było mieć i buty i sukienkę i jeszcze na jakieś tańsze a ładne by starczyło.Gdyby jeszcze te perfumy pachniały tak jak sobie wyobrażałam to moje wyrzuty sumienia byłyby mniejsze.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 16:58   #60
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Wtopiłam(em) pieniądze i płaczę - nieudane zakupy / inwestycje

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Czułam się egoistką. Bo mogłam sobie za te pieniądze kupić coś innego, bardziej pożytecznego, buty, ubrania. A o to prosiłam rodziców. Oni nie odmawiali prawie nigdy tylko musiałam na daną rzecz poczekać aż nazbierają. Mama chodziła w kilkuletnich przeciekających butach zimowych, wielokrotnie klejonych a mnie kupiła sukienkę na studniówkę taką jaka chciałam, droższą. Bo na obie rzeczy nie starczyło z domowego budżetu. Za te perfumy można było mieć i buty i sukienkę i jeszcze na jakieś tańsze a ładne by starczyło.Gdyby jeszcze te perfumy pachniały tak jak sobie wyobrażałam to moje wyrzuty sumienia byłyby mniejsze.
Myślę że wiele osób wtapia średnio rozsądnie kasę w młodym wieku, to jest element dojrzewania. Oczywiście niektórzy z tego nie wyratają W "Rilli ze Złotego Brzegu" był opis, jak Rilla kupuje podczas wojny megadrogi kapelusz i też ma potem wyrzuty sumienia. Tak mi się przypomniało.

U mnie:
- martensy
- 70% kosmetyków kolorowych
- 85% dermokosmetyków, jeśli nie 95%. wyjatek to krem do twarzy z SVR.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-09 21:54:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.