Nienawidzę siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-28, 21:45   #1
eyesonfiree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Thumbs up

Nienawidzę siebie


Mam skrzyżowaną lateralizacje i dyskalkulię. Matma i ogólnie nauka to męka. Moja pamięć woła o pomstę do nieba, nie potrafię się skupić, łatwo się rozpraszam. Często się mylę w obliczeniach, robię błędy. Dużo błędów. Mam strach przed chodzeniem do tablicy, stres przed liczeniem, okropne lęki związane z popełnieniem błędu. Nienawidzę się mylić. Nic mi nie wychodzi i chyba nawet nie powinno. Ludzie we mnie nie wierzą i skreślają mnie. Czuje, że nie zasługuje na nic. Na dobrą pracę, bo i tak nie potrafiłabym jej dobrze wykonywać. Na dzieci i rodzinę bo nie umiałabym się nimi zająć ani ich pokochać, bo jestem za głupia. Bo nie potrafię kochać i nie zasługuje na miłość. Na chłopaka jakiego bym chciała bo i tak on mnie nie będzie chciał. Bo jestem gruba, brzydka i głupia. Nie ufam sobie, swoim myślom. Nie potrafię nic zrobić dobrze. Nie mogę zdać prawa jazdy. Jestem nieśmiała. Nienawidzę rozmawiać z ludźmi, nie wiem co o mnie myślą. Nikt mnie szczerze nie lubi, u nikogo nie jestem na pierwszym planie. Jestem bezwartościowa, nienawidzę siebie. Brzydzę się sobą. Nienawidzę tego jaka jestem. Chciałabym być kimś innym. Chciałabym być inteligentna, piękna, szczupła, pewna siebie, niezależna. Żeby wszystko mi się udawało. A tymczasem jestem upośledzoną kulką tłuszczu, która nie potrafi nic zrobić, ani myśleć. Chciałabym już nigdy nie wychodzić z domu, z nikim nie rozmawiać, nikomu nie musieć ufać ani z nikogo poznawać. Bo prostu chciałabym już nie być

Edytowane przez eyesonfiree
Czas edycji: 2017-11-28 o 21:48
eyesonfiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 02:15   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Nienawidzę siebie

Jeśli masz dyskalkulię, to Twoi nauczyciele powinni o tym wiedzieć i nie męczyć Cię czymś, czego nie możesz zrobić. To raz. Dwa, że jeśli myślisz źle o sobie, to naturalne, że nic Ci nie wychodzi. To taka samospełniająca się przepowiednia. Jeśli sama nie jesteś w stanie zmienić sposobu myślenia, trzeba sie zwrócić po pomoc do specjalisty. A jeśli Ci przeszkadza Twoja tusza to... po prostu mniej jedz. To akurat najłatwiejsza część.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 04:30   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nienawidzę siebie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jeśli masz dyskalkulię, to Twoi nauczyciele powinni o tym wiedzieć i nie męczyć Cię czymś, czego nie możesz zrobić. To raz. Dwa, że jeśli myślisz źle o sobie, to naturalne, że nic Ci nie wychodzi. To taka samospełniająca się przepowiednia. Jeśli sama nie jesteś w stanie zmienić sposobu myślenia, trzeba sie zwrócić po pomoc do specjalisty. A jeśli Ci przeszkadza Twoja tusza to... po prostu mniej jedz. To akurat najłatwiejsza część.
Co do ostatniego to wielkie PFFFF.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 06:45   #4
viva_hate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Nienawidzę siebie

Jak Cię boli noga to idziesz do ortopedy, jak Cię boli serce to do kardiologa, a jak nie czujesz się dobrze psychicznie to idziesz do psychoterapeuty czy psychiatry. Idź do lekarza rodzinnego, powiedz, że jesteś przemeczona studiami, czy masz mocno obniżony nastrój, i weź skierowanie do psychologa i psychiatry. Psychiatra dobierze Ci odpowiednie leki, a z psychologiem będziesz miała równolegle terapię (ale skierowanie weź na terapię nie na porade). Nie ignoruj tego, bo to ważne. Zdrowie psychiczne rzutuje na każdy obszar Twojego życia, wiec im wcześniej podejmiesz jakieś kroki, żeby poczuć się dobrze, tym lepiej dla Ciebie. Kompulsywne jedzenie (o ile Twoja nadwaga nie jest spowodowana inna choroba czy lekami) może być zaburzeniem lub objawem. Ostatecznie, ludzie zadowoleni ze swojego życia rzadko szukają szczęścia w jedzeniu. Dla własnego dobra, spróbuj to ogarnąć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
viva_hate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 07:53   #5
taylorswiftforever
Raczkowanie
 
Avatar taylorswiftforever
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 61
Dot.: Nienawidzę siebie

Cytat:
Napisane przez eyesonfiree Pokaż wiadomość
Mam skrzyżowaną lateralizacje i dyskalkulię. Matma i ogólnie nauka to męka. Moja pamięć woła o pomstę do nieba, nie potrafię się skupić, łatwo się rozpraszam. Często się mylę w obliczeniach, robię błędy. Dużo błędów. Mam strach przed chodzeniem do tablicy, stres przed liczeniem, okropne lęki związane z popełnieniem błędu. Nienawidzę się mylić. Nic mi nie wychodzi i chyba nawet nie powinno. Ludzie we mnie nie wierzą i skreślają mnie. Czuje, że nie zasługuje na nic. Na dobrą pracę, bo i tak nie potrafiłabym jej dobrze wykonywać. Na dzieci i rodzinę bo nie umiałabym się nimi zająć ani ich pokochać, bo jestem za głupia. Bo nie potrafię kochać i nie zasługuje na miłość. Na chłopaka jakiego bym chciała bo i tak on mnie nie będzie chciał. Bo jestem gruba, brzydka i głupia. Nie ufam sobie, swoim myślom. Nie potrafię nic zrobić dobrze. Nie mogę zdać prawa jazdy. Jestem nieśmiała. Nienawidzę rozmawiać z ludźmi, nie wiem co o mnie myślą. Nikt mnie szczerze nie lubi, u nikogo nie jestem na pierwszym planie. Jestem bezwartościowa, nienawidzę siebie. Brzydzę się sobą. Nienawidzę tego jaka jestem. Chciałabym być kimś innym. Chciałabym być inteligentna, piękna, szczupła, pewna siebie, niezależna. Żeby wszystko mi się udawało. A tymczasem jestem upośledzoną kulką tłuszczu, która nie potrafi nic zrobić, ani myśleć. Chciałabym już nigdy nie wychodzić z domu, z nikim nie rozmawiać, nikomu nie musieć ufać ani z nikogo poznawać. Bo prostu chciałabym już nie być
Nie mam pojęcia o lateralizacji i dyskalkulii, ale nie jest przypadkiem tak, że przez stres i poczucie, że jesteś gorsza robisz znacznie więcej błędów? Na pewne ograniczenia nic nie poradzisz, jak każdy, ale pewnie może być trochę lepiej.
Nikt nie jest za głupi by kochać ani być kochanym.
Rujnujesz sobie samoocenę sama, czy ktoś Ci w tym pomaga?
Tak czy inaczej umiejętność rozmowy z ludźmi czy śmiałość nie jest równoznaczna z wiedzą co kto myśli.
Każdy chciałby być inteligentny, piękny, szczupły, pewny siebie i niezależny, niewielu ludzi jest. Nie ma takich, którym wszystko by się udawało. Każdy przeżywa milion porażek w życiu i poddaje się sto tysięcy razy. Albo próbujesz znowu, albo odpuszczasz i starasz się dążyć do czegoś innego.
Jeśli odetniesz się od świata i pogrążysz w myśleniu o tym, jak bardzo siebie nie znosisz, będzie tylko gorzej. Wcale nie musi być tak źle, nawet jeśli teraz w to nie wierzysz.
Ludzie czasem zawodzą i nie zasługują na pokładane w nich zaufanie, bo nie wszyscy są go godni. Nic z tym nie zrobisz w skali świata, ale możesz zmienić sposób w jaki to odbierasz.
Leczysz depresję?

PS. Nie korzystaj z porad żywieniowych ludzi, którzy czują potrzebę ulżenia sobie na kimś.
taylorswiftforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 16:26   #6
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Nienawidzę siebie

Kochana, w liceum miałam podobnie jak ty. Mam dyskalkulię i ADHD. Czułam się przez to wybrakowana, gorsza, i dochodził do tego potworny stres codziennie, bo wiedziałam, że w czymś się pomylę. Doszedł zespół lękowy, początki depresji. Znam to uczucie, że jestem do niczego, bezwartościowa. Trochę czasu minęło i teraz wiem, że mam swoją wartość i zasługuję na to, żeby być szczęśliwa. Matmy dalej nie umiem.

Nie wierzę, że jesteś głupia. Po prostu nie wierzę. Piszesz spójnie, ciekawie. Wiem, że ciężko jest wybrnąć z tego błędnego koła nienawiści do siebie, bo jesteś sfrustrowana i wyładowujesz to na sobie. Staraj się hamować te negatywne myśli, spróbuj medytacji - to pomoże ci obserwować napływ myśli i zdystansować się od nich. Nawet kilka minut dziennie pomoże ci oddalić się od tych toksycznych myśli. Pomyśl sobie, gdybyś miała w swoim otoczeniu osobę, która ciągle wmawia ci, że jesteś głupia, brzydka i gruba - chciałabyś przebywać z kimś takim? Zakładam, że nie. Twój mózg zachowuje się jak twój wróg, podkłada ci nogę. Na szczęście można przerwać ten natłok negatywności. Porozmawiaj z lekarzem, z terapeutą - oni będą mogli ci pomóc w konkretny sposób.

Chciałabym na odległość przekonać cię, że jesteś wyjątkowa, zasługująca na miłość. Od innych i od siebie. Chcesz być kimś innym? Jesteś jedyna na świecie. Drugiej takiej nie ma i nie będzie. Nikt nie ma do zaoferowania światu tego, co ty. Zawsze będzie ktoś ładniejszy, szczuplejszy, mądrzejszy od ciebie, ale to nie znaczy, że są szczęśliwi.

Spróbuj codziennie zrobić dla siebie coś miłego, nawet drobiazg. Trzymaj się. Będzie lepiej.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 19:40   #7
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Nienawidzę siebie

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Kochana, w liceum miałam podobnie jak ty. Mam dyskalkulię i ADHD. Czułam się przez to wybrakowana, gorsza, i dochodził do tego potworny stres codziennie, bo wiedziałam, że w czymś się pomylę. Doszedł zespół lękowy, początki depresji. Znam to uczucie, że jestem do niczego, bezwartościowa. Trochę czasu minęło i teraz wiem, że mam swoją wartość i zasługuję na to, żeby być szczęśliwa. Matmy dalej nie umiem.

Nie wierzę, że jesteś głupia. Po prostu nie wierzę. Piszesz spójnie, ciekawie. Wiem, że ciężko jest wybrnąć z tego błędnego koła nienawiści do siebie, bo jesteś sfrustrowana i wyładowujesz to na sobie. Staraj się hamować te negatywne myśli, spróbuj medytacji - to pomoże ci obserwować napływ myśli i zdystansować się od nich. Nawet kilka minut dziennie pomoże ci oddalić się od tych toksycznych myśli. Pomyśl sobie, gdybyś miała w swoim otoczeniu osobę, która ciągle wmawia ci, że jesteś głupia, brzydka i gruba - chciałabyś przebywać z kimś takim? Zakładam, że nie. Twój mózg zachowuje się jak twój wróg, podkłada ci nogę. Na szczęście można przerwać ten natłok negatywności. Porozmawiaj z lekarzem, z terapeutą - oni będą mogli ci pomóc w konkretny sposób.

Chciałabym na odległość przekonać cię, że jesteś wyjątkowa, zasługująca na miłość. Od innych i od siebie. Chcesz być kimś innym? Jesteś jedyna na świecie. Drugiej takiej nie ma i nie będzie. Nikt nie ma do zaoferowania światu tego, co ty. Zawsze będzie ktoś ładniejszy, szczuplejszy, mądrzejszy od ciebie, ale to nie znaczy, że są szczęśliwi.

Spróbuj codziennie zrobić dla siebie coś miłego, nawet drobiazg. Trzymaj się. Będzie lepiej.
Dokładnie. Podpisuję się nogami i rękami. Sama mam czasem czarne myśli, zapętlam się w negatywnym myśleniu o sobie i wiesz co? Jeszcze niczego dobrego mi to nie przyniosło. Zastanów się dobrze - w czym jesteś dobra? co dobrego jest w Tobie? co w sobie lubisz? Na pewno jest coś takiego! Tylko pomyśl szczerze, głęboko, nie neguj się od razu.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-29, 20:10   #8
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Nienawidzę siebie

Wszystko co napisałaś to nieprawda, robisz sobie krzywdę wmawiając sobie negatywne uczucia. Jeśli masz stany depresyjne poczytaj o niacynie dobry psychoterapeuta jak najbardziej też. Zacznij myśleć o dobrych, pozytywnych rzeczach, mów sobie że jest i będzie dobrze. Zmień swoje myślenie
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-17, 19:03   #9
eyesonfiree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nienawidzę siebie

Jej, nie spodziewałam się takiego odzewu, bardzo dziękuję za zrozumienie i słowa wsparcia. Bywam już tym zmęczona i dziękuję za wysłuchanie mnie.
eyesonfiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 09:57   #10
jagodazielona
Raczkowanie
 
Avatar jagodazielona
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 39
Dot.: Nienawidzę siebie

a ne myślałaś o indywidualnym toku nauczania?
__________________
"Zapewne tego, co chcę teraz powiedzieć nie zrozumiesz, jednak pewnego dnia zdasz sobie z tego sprawę, że sposobem na przyjaźń, jak uważam, jest znalezienie ludzi, którzy są lepsi niż ty sam."

jagodazielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 19:47   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nienawidzę siebie

Autorko,
spróbuj iść do psychologa lub nawet psychiatry. To żaden wstyd ani żaden dyshonor w obecnych czasach. To, jak siebie postrzegamy dzieje się w naszych głowach i czasem mamy mocno zaburzony obraz samej/samego siebie. Medytacje, o których pisze Ruda, owszem mogą pomóc Ci się wyciszyć, jednak jeśli sama czujesz, że negatywne myśli się nasilają, nie czekaj z szukaniem pomocy profesjonalisty.

Robisz na mnie wrażenie osoby bardzo wrażliwej i mądrej, biorąc pod uwage styl i spojność wypowiedzi, które piszesz. A z tą matmą przy tablicy to Cię rozumiem. Sama nienawidziłam matmy a przy tablicy czułam, jak calutka wiedza gdzieś mi z głowy uciekła
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 20:47:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.