Koordynator intymności w filmie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-26, 10:07   #1
Jooaannaa9
Przyczajenie
 
Avatar Jooaannaa9
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: obok Krakowa
Wiadomości: 8

Koordynator intymności w filmie


Przeczytałam, że od niedawna istnieje taka funkcja jak koordynator intymności w filmie. Rozmawia z aktorami przed sceną jak to będzie, co bedzie widać, jaka choreografia będzie, aby naturalnie zakryć to czego widać być nie powinno.
Film "Boże Ciało" seks Bartosza Bielenia z Elizą Rycembel, scena krótka, w zasadzie Eliza mogłaby być w majtkach, bo widz z tej perspektywy nic nie widzi.
Film "Król" seks Aleksandry Pisuli z Michałem Żurawskim, też z tej perspektywy nie widać całkowitej nagości aktorki, a scena trwa dość długo. Aktor podczas sceny naciąga pościel, nakrycie na aktorkę, bo być może Aleksandra wcale nie jest nago.
Film "Człowiek z magicznym pudełkiem" Olga Bołądź z Piotr Polak, tu ewidentnie Olga jest nago i stykają się narządami, chociaż nie wiadomo, czy Piotr jest nago.
Film "Big Love" Antoni Pawlicki z Aleksandrą Hamkało

Podobno są też jakieś bariery, które zakładają aktorzy, aby penis nie stykał się z vaginąpodczas sceny. Z tego co opowiadał Cezary Pazura, sceny takie są tak długo ustawiane, że trudno jest o podniecenie u aktorów, nawet jeśli miedzy aktorami coś "iskrzy"
Jooaannaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-26, 19:37   #2
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koordynator intymności w filmie

Też słuchałam ostatnio słuchałam/oglądałam wywiad z jakimiś coachkami (?) scen intymnych, Polkami pracującymi na co dzień chyba w Szwajcarii. Myślę, że dobry krok ku temu, żeby aktorzy czuli się bardzo komfortowo w pracy
Wczoraj słuchałam wywiadu z Marią Dębską, o roli do filmu Bo we mnie jest seks. Filmu nie wiedziałam, ale spodziewam się jakichś scen erotycznych. Mówiła właśnie o obecności coacha aktorskiego na planie przed zdjęciami jeszcze, temat seksualności był poruszany. Nie mogę się doczekać projekcji
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-26 20:37:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.