Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-31, 23:24   #1
808gienia808
Raczkowanie
 
Avatar 808gienia808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Question

Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?


Z góry przepraszam jeśli taki temat już był, przeszukałam forum ale nie znalazłam opisu problemu który pasowałby do mojego.

Otóż na brodzie pojawiła mi sie czerwona plamka (ok. 0,5 cm srednicy) która łuszczy się i nic, dosłownie nic nie jest w stanie jej nawilżyć.
Tak jakby codziennie łuszczyła sie na nowo, skóra sie złuszczy i nasteonego dnia pojawia sie nowy "placek" który znow sie zluszcza.

Próbowałam wszystkiego, od nivei po kremy dla dzieci i inne, humektan, także traktowałam ustrojstwo pilingiem enzymatyczym (choc podejrzewam, ze nie było to zbyt madre, ale naprawde juz nic nie przychodzilo mi do glowy), oliwkami, no praktycznie wszystkim co wpadło mi w rece. Przy okazji wizyty u kosmetyczki nawet profesjonalistka nie była w stanie określić co to może być i czym to traktować.

Pomaga mi jedynie maść cloboderm która leczy m.in atopowe zapalenie skory, dziwna sprawa, czy ktoś miał coś podobnego, wie czym może to być spowodowane? Brzydko to wygląda a o tejże maści nie czytam zbyt pochlebnych opinii, wg ulotki nawet nie mozna jej stosować do twarzy ale jak już pisałam- nic innego nie pomaga!
808gienia808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 09:11   #2
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

moze zamiast do kosmetyczki powinnaś wybrać sie do dermatologa? tak by było najrozsądniej. jeśli to trwa, nie powinnaś tego lekceważyć, traktując jako problem kosmetyczny
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 16:32   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

ja też radzę wizytę u dermatologa.
czy to cię swędzi/piecze? u mnie tak - w postaci takich czerwonych, łuszczących się plam które swędzą i pieką - wygląda atopowe zapalenie skóry. ale to już potwierdzi dermatolog.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 19:13   #4
808gienia808
Raczkowanie
 
Avatar 808gienia808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

Tylko piecze. Macie rację, faktycznie wybieram sie do dermatologa. Nie przypuszczałam tylko, żeby AZS pojawiało sie na tak malym odcinku i tylko w jednym miejscu ale co mi dokładnie jest- to już lekarz wyjaśni.
Dziękuję za odpowiedzi
808gienia808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 21:22   #5
Mori2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

ja tak mam co jakiś czas mi się robi. ide z tym jutro właśnie do dermatologa. jak mi przepisze jakąs maść to dam znać. o ile bedzie bez recepty. mam dwie takie plamki nie sa az tak bardzo czerwone ale łuszczą się i swędzą bardziej niż pieczą.
__________________
i forget you but now you're gone.
Mori2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 10:17   #6
Antalis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

Wątek juz stary, ale może komuś się przyda...Ta plamka może być wynikiem jakiegoś uczulenia, np skazy białkowej. Ja kiedy jem dużo wyrobów mlecznych - mam gwarantowaną taką plamkę, a nawet kilka, na udach, rekach, kiedyś tez mialam na policzku, wystarczy poczekac kilka dni, samo zniknie. Ale każdy przypadek jest inny, więc wizyta u dermatologa nie zaszkodzi
Antalis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 12:19   #7
grochu91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 8
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

Witam Miałam kiedyś podobny problem - dosłownie na środku brody zrobiła mi się też taka czerwona, sucha, ściągnięta i łuszcząca się plamka i niczym nie dało się tego nawilżyć. Udałam się z tym problemem do dermatologa, a on polecił mi bardzo mocno nawilżający (przy okazji trochę natłuszczający) krem Cetaphil DA Ultra dla suchej i wrażliwej skóry. Proponuję więc spróbować tego kremu, nadaje się również dla atopowej skóry i kosztuje ok. 30 zł. No i oczywiście wizytę u dermatologa, najlepiej jak najszybciej, bo z plamki może zrobić się duża plama na całą brodę :/ a to jest bardzo irytujące. Pozdrawiam
grochu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 08:40   #8
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

hej, moj chlopak ma takie cos, tylko to go bardziej swedzi...
gdzies kiedys naczytalam w necie, wiele postow ludzi, ktorzy maja ten sam problem, i nawet dermatolodzy nie wiedza do konca co to moze byc, skarza sie, ze chodzili po lekarzach i nic, probowali masci, to wracalo...
mojemu TŻ pomoglo sloneczko w te wakacje, ale zauwazylismy, ze to znow powraca jego starsza siostra tez takie cos ma, u niej pojawia sie to raz na jakis czas, i jej lekarz powiedzial, ze to jest od wymiany plynow z partnerem, ze sie cos tam gryzie, i to jest takie ala uczulenie moze i w tym ziarenko prawdy, ale nie jestem do konca pewna czy lekarz dobrze zdiagnozowal te sprawuche takze... sprawa niewyjasniona
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 01:32   #9
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

Odświeżam wątek. Ktoś wie skąd biorą się takie plamki?
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 23:14   #10
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 69
Dot.: Czerwona, łuszcząca sie plamka, czy ktoś tak miał?

Cytat:
Napisane przez Antalis Pokaż wiadomość
Wątek juz stary, ale może komuś się przyda...Ta plamka może być wynikiem jakiegoś uczulenia, np skazy białkowej. Ja kiedy jem dużo wyrobów mlecznych - mam gwarantowaną taką plamkę, a nawet kilka, na udach, rekach, kiedyś tez mialam na policzku, wystarczy poczekac kilka dni, samo zniknie. Ale każdy przypadek jest inny, więc wizyta u dermatologa nie zaszkodzi
u mnie łuszczące się czerwone plamy to też była skaza białkowa, wystarczyło całkowicie odstawić nabiał, widzę też że coś się dzieje jak jem zbyt dużo mięsa czy jajek. plamy miałam na twarzy, całych ramionach, pojawiały się też na plecach, pośladkach i nogach. jedna dermatolog wmawiała mi, że to grzybica i przez bardzo długi czas smarowałam to sterydami, które oczywiście pomagały tylko na czas smarowania - wg dermatologa to był znak, że diagnoza była trafna. bzdura, po odstawieniu wszystko wracało do normy. sama odkryłam korelacje z nabiałem i wyczytałam w internecie co mi jest, inna dermatolog potwierdziła moją tezę. ogółem 2 tyg ez nabiału i jajek wystarczyło, by plamy całkowicie zniknęły. minus - zostały jaśniejsze plamy po miejscach tych czerwonych łuszczących się plam i gdy tylko zjem nabiał to zaraz się znowu pokazują.
94f10d48125b1914ad73ad40b36553f3b912108a_5dbe18825c7e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-08 00:14:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.