JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy! - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-06, 09:14   #901
aniolek880402
Raczkowanie
 
Avatar aniolek880402
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 55
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Bede musiala choc to ciezki temat, nie jest latwo zrozumiec dlaczego sie tak stalo :-( bardzo chcielismy miec to nasze malenstwo a tu na nieszczescie sie nie udalo :'( mam tylko nadzieje ze nie bede musiala miec tego okropnego zabiegu pod uspieniem ehmm szczeze az strach pomyslec nawet o tym.......
Rok temu również straciłam maleństwo. Musiałam się poddać zabiegowi łyżeczkowania - był to mój pierwszy w życiu pobyt w szpitalu. Byłam przerażona, na szczęście zabieg nie był taki straszny, miałam znieczulenie, potem nic mnie nie bolało, nie krwawiłam mocno. Fizycznie szybko doszłam do siebie, ale psychicznie juz gorzej. Nie umie się z tym pogodzić.
Trzymaj się jakoś i jak to mówią, czas leczy rany. Mam nadzieję że masz oparcie w bliskich.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
10.07.2013 II
03.08.2013 8tc[*]
aniolek880402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:34   #902
Daria_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Witam,
jestem tu nowa i chciałam się podzielić z wami moimi przemyśleniami i obawami. Staramy się z mężem o dzidziusia od prawie roku. W tym miesiącu kochaliśmy się oczywiście w dni płodne, kilka dni po tym nagle poczułam wilgoć w bieliźnie, okazało się że byłam mokra od krwi (nie jakiś wielki krwotok tylko plamienie), później sprawa się uspokoiła. Pomyślałam że może to być plamienie implantacyjne, zrobiłam test i niestety negatywny. Więc wyczekiwałam okresu. Moje cykle trwają około 31 dni. Minęło 38, wydawało mi się że dostanę okres bo odczuwałam typowe bóle (delikatne) brzucha i czuję jakbym była tam napuchnięta. Ale to nie jest zwykły okres. Normalnie mam bardzo obfite i agresywne miesiączki, a tu takie jakby plamienie, delikatne na podpasce (prawie w ogóle nie ma) tylko jak się podcieram to jakiś śluz zabrudzony troszkę. Pobolewa mnie podbrzusze ale okresu jako takiego nie ma. I teraz nie wiem czy poprzedni test zrobiłam za wcześnie, czy może coś się ze mną dzieje niedobrego, czy łudząc się może to jednak ciąża? Wiem że nie jesteście wróżkami ale liczę na jakąś odpowiedź.. Może któraś z was miała coś podobnego... Boję się robić kolejny test, kolejne nadzieje i zakończenie płaczem...
Pozdrawiam
Daria_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:46   #903
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

a dokładnie kiedy zrobiłaś ten test? jak kilka dni po stosunku to za wcześnie mogło być. Najlepiej zrób teraz kolejny, albo z krwi i będziesz wiedziała na 100%
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:19   #904
Daria_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

no właśnie 4 czy 5 dni po. wiem że mogło być za wcześnie, ale teraz nie jestem przekonana czy to faktycznie ciąża. Podbrzusze cały czas mnie pobolewa jak na miesiączkę i jak się podcieram to na różowo... ale okresu wg mojego standardu nie mam.
Daria_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:28   #905
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

4-5 dni po to stanowczo za wcześnie, jesteś po terminie więc zrób kolejny test jak będzie prawidlowy to idź do lekarza, żeby dał coś na podtrzymanie. Przez internet nikt Ci nie powie czy jesteś w ciąży.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 20:43   #906
Daria_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Wiem, że nikt mi tego nie powie przez internet, chciałam tylko zapytać czy ktoś miał podobne objawy..
Daria_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 23:45   #907
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Daria_28 Pokaż wiadomość
Wiem, że nikt mi tego nie powie przez internet, chciałam tylko zapytać czy ktoś miał podobne objawy..
Kazdy organizm inaczej reaguje. Zrob test jak najszybciej, bo jesli to ciaza to warto aby byla pod kontrola lekarza przy takich plamieniach.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 19:23   #908
Daria_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Okazało się że nie jestem w ciąży, dostałam bardzo obfity, agresywny, bolesny okres, z wymiotami i innymi "przyjemnościami"... Już nie wierzę że kiedykolwiek zajdę, mam dość.. Dobranoc
Daria_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 23:35   #909
Magiczna83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Anna - jestem tu nowa a raczej zapisałam się bo potrzebuję wsparcia podobego do Twojego...właśnie w tym tygodniu będąc w 5 tygodniu poroniłam moje pierwsze dzieciątko, mi również strasznie z tym ciężko....dodatkowo jestem za granicą bez najbliższych wokół mimo wszystko przyjaciele starają się jak mogą.

Chcę za jakiś czas starać się ponownie, choć nie wiem ile czasu powinno upłynąć,,, aniołek będzie zawsze w moim sercu, szczególnie jako pierwszy....

Aniu życzę Tobie i sobie by kolejne próby zakończyły się szczęśliwym powodzeniem!

Pozdrawiam
Magiczna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:19   #910
cassiegray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: ciąża obumarła ; samoistne poronienie !!!!

powinnam moze stworzyc nowy watek ale jestem nowa i nie potrafie........sytuacja wyglada tak :w 5 tyg ciazy zrobilam bete hcg wynosila 2100 u /ml teraz pozniej dostalam plamien bralam duphaston exacyl i cyclonamine lekarz wyslal mnie na ponowna bete teraz powienien byc 7 tydz zrobilam ja a wynik byl taki sam jak wczesniej 2100u/ml lekarz powiedzial zebym odstawila leki i przyszla po skierowanie na zabieg.bardzo boje sie zabiegu bardzo stresuje sie cala ta sytuacja czekam na poronienie ale nic takiego nie nastepuje .czy jest szansa ze beta jeszcze urosnie czy to niemozliwe czy ktoras z Was miala sytuacje ze beta hcg zatrzymala sie a pozniej urosla ? dodam ze nie mam zadnych boli brzucha...bardzo prosze o odpowiedz....psychicznie sie wykanczam przez to wszystko...
cassiegray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:38   #911
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Daria_28 Pokaż wiadomość
Okazało się że nie jestem w ciąży, dostałam bardzo obfity, agresywny, bolesny okres, z wymiotami i innymi "przyjemnościami"... Już nie wierzę że kiedykolwiek zajdę, mam dość.. Dobranoc
A na tescie pokazaly Ci sie dwie kreski, tez po dwoch kreskach dostalam wydawalo mi sie okresu, lalo sie ze mnie, ze cale lozko i posciel byla we krwi, gdyby maz mimo moich prosb nie zadzwonil do szpitala to bym poronila, tam sie mna zajeli wsadzili mnie do oddzielnej sali i byla przy mnie pilegniarka, ktora pilnowala mnie po kilku godzinach przeniesli mnie na sale na patologii i ukazal sie na USG maluszek i bijace juz serduszko.

Cassiegray spokojnie stres Twoj tutaj nie jest wskazany, dla malucha teraz spokojna mama to podstawa. Jednak najgorsze, ze u Ciebie w ogole ona nie rosnie, rozmawialas z lekarzem ?

Edytowane przez Syl993
Czas edycji: 2014-10-22 o 15:41
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 15:57   #912
cassiegray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

lekarz zadzwonil do mnie i powiedzial ze nie ma dobrych wiadomosci ze ciaza zatrzymala sie na 5 tyg i trzeba ja usunac..ja czytalam jak wyglada taki zabieg i jak traktuja ludzi w szpitalach dlatego chce sobie tego oszczedzic i czekac na samoistne poronienie...ale chodzi wlasnie o to ze odstawilam leki a nic nie wskazuje na to ze mialabym poronic ...zanim zrobilam bete to na usg widac bylo ze pojawil sie zarodek mam endometrioze i lekarz stwierdzil ze plamienia ktore dostalam to endometrium(bloda sluzowa) krwawi no i dal te leki a teraz okazuje sie ze ciaza sie zatrzymala.nie wiem juz co o tym myslec czy robic ta bete jeszcze raz czy to nie ma sensu.dziwi mnie ze odrazu podjal decyzje o zabiegu nie zaproponowal zadnych loekow ktore pomogly by mi poronic samoistnie bez zabiegu moze ten lekarz jest niekompetenty i powinnam sie udac do innego?pierwsze plamienie :pojechalam do szpitala tam babka stwierdzila puste jajo i ze poronilam drugie plamienie:klinika tam doktor powiedziala ze to krwiak a ciaza jest zbyt wczesna by mowic o pustym jaju na drugi dzien moj ginekolog na usg widoczny zarodek cialko zoltkowe wszystko wporzadku i leki na drugi dzien beta i diagnoza poronienie zatrzymane przeszlam juz tyle..co drugi dzien dowiaduje sie ze poronilam a pozneij ze wszystko jest dobrze .glownie chcialabym sie dowiedziec czy beta mogla sie zatrzymac a pozniej wzrosnie...bardzo sie boje

Edytowane przez cassiegray
Czas edycji: 2014-10-22 o 16:04
cassiegray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 16:22   #913
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cassiegray Pokaż wiadomość
lekarz zadzwonil do mnie i powiedzial ze nie ma dobrych wiadomosci ze ciaza zatrzymala sie na 5 tyg i trzeba ja usunac..ja czytalam jak wyglada taki zabieg i jak traktuja ludzi w szpitalach dlatego chce sobie tego oszczedzic i czekac na samoistne poronienie...ale chodzi wlasnie o to ze odstawilam leki a nic nie wskazuje na to ze mialabym poronic ...zanim zrobilam bete to na usg widac bylo ze pojawil sie zarodek mam endometrioze i lekarz stwierdzil ze plamienia ktore dostalam to endometrium(bloda sluzowa) krwawi no i dal te leki a teraz okazuje sie ze ciaza sie zatrzymala.nie wiem juz co o tym myslec czy robic ta bete jeszcze raz czy to nie ma sensu.dziwi mnie ze odrazu podjal decyzje o zabiegu nie zaproponowal zadnych loekow ktore pomogly by mi poronic samoistnie bez zabiegu moze ten lekarz jest niekompetenty i powinnam sie udac do innego?pierwsze plamienie :pojechalam do szpitala tam babka stwierdzila puste jajo i ze poronilam drugie plamienie:klinika tam doktor powiedziala ze to krwiak a ciaza jest zbyt wczesna by mowic o pustym jaju na drugi dzien moj ginekolog na usg widoczny zarodek cialko zoltkowe wszystko wporzadku i leki na drugi dzien beta i diagnoza poronienie zatrzymane przeszlam juz tyle..co drugi dzien dowiaduje sie ze poronilam a pozneij ze wszystko jest dobrze .glownie chcialabym sie dowiedziec czy beta mogla sie zatrzymac a pozniej wzrosnie...bardzo sie boje
Ja bym zmienila lekarza, bo co za lekarz w kolko zmienia zdanie i traktuje sie jak krolika doswiadczalnego chyba. W szczegolnosci, ze lekarze jak widza problem z ciaza i myslala, ze ciaza sie zatrzymala to staraja sie to potwierdzic a nie od razu mowia swoje przypuszczenia. Jesli mu nie ufasz to go zmien. Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu dawali tabletki poronne do domu.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 16:45   #914
cassiegray
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Jutro umowie sie do innego lekarza i zobacze co powie ..boje sie ze znowu co innego albo ze zrobi mi nadzieje a pozniej znow okaze sie zle juz 3 raz tego nie zniose.Wolalabym tabletki na zabieg napewno sie nie zgodze..nigdzie nie znalazlam storny na temat zatrzymania sie beta hcg dlatego nie mam pojecia czy jest wogole jakas szansa.
cassiegray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 14:49   #915
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Czy czopki są bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Można stosować w ciąży. Gliceryna nie wchłania się do krwiobiegu.
Są takie czopki qva/qu. Nie są glicerynowe i nie wchłaniają się do krwiobiegu. Zatem kobiety w ciąży mogą je stosować spokojnie.
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 18:57   #916
ciekawskie_babsko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Cool potwierdzenie ciąży u lekarza

Witam wszystkie Panie
To nasz pierwszy cykl starań a ja jestem w pierwszym cyklu po odstawieniu plastrów Evra (oczywiście od kilku miesięcy jem już kwas foliowy . Miesiączka była 12.05. Trzy dni temu test pokazał 2 kreseczki, dziś byłam zrobić b-hcg. Jutro będą wyniki do odebrania i od razu wizyta u ginekologa. Kiedy lekarz jest w stanie potwierdzić ciążę i zakłada kartę ciąży?
ciekawskie_babsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 19:19   #917
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: potwierdzenie ciąży u lekarza

Ok. 6-7 tygodnia na usg, kartę ciąży różnie. Raczej nie przed widoczną na usg ciążą.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 10:57   #918
hubusiowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 84
Dot.: potwierdzenie ciąży u lekarza

U mnie pęcherzyk ciążowy był widoczny w badaniu USG w 5 tygodniu i już wtedy lekarz założył mi kartę ciąży.
hubusiowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 15:44   #919
Angela232323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Witam mam pytanie ostatnia miesiaczke mialam 9.08-13.08.2019 wczoraj robilam test ciążowy w sumie to nawet 4 w odstepie 3 dni . Czy jeżeli w Środę pójdę do ginekologa bedzie on w stanie potwierdzic ciążę za pomocą usg ?
Angela232323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 17:05   #920
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Angela232323 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie ostatnia miesiaczke mialam 9.08-13.08.2019 wczoraj robilam test ciążowy w sumie to nawet 4 w odstepie 3 dni . Czy jeżeli w Środę pójdę do ginekologa bedzie on w stanie potwierdzic ciążę za pomocą usg ?
Testy wyszły pozytywne? Nie wiem, ile trwają Twoje cykle. Może być za szybko. Zaleca się wykonanie usg między 6 a 8 tygodniem ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-04, 07:53   #921
_biedroneczka_K
Zakorzenienie
 
Avatar _biedroneczka_K
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7 056
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Angela232323 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie ostatnia miesiaczke mialam 9.08-13.08.2019 wczoraj robilam test ciążowy w sumie to nawet 4 w odstepie 3 dni . Czy jeżeli w Środę pójdę do ginekologa bedzie on w stanie potwierdzic ciążę za pomocą usg ?
ja byłam w 6tc i lekarz nie potrafił potwierdzić ciąży.
Robiłam testy beta z krwi, a później po 2 tygodniach wizyta i ciąża potwierdzona.
_biedroneczka_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-09, 10:27   #922
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy!

U mnie potwierdzono w 6 tygodniu, na pierwszej wizycie po zrobieniu testu. Wcześniej nie ma sensu, z reguły lekarz powie by przyjść w późniejszym terminie.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-09 11:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.