Reklamacja, gwarancja, zwrot - zbiorczy. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-17, 20:17   #61
rozanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 284
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Dziękuje.Jutro zadzownie do rzecznika ,jeśli pracują w soboty.Pani pisała treść:buty odbarwiają się przy chodzeniu (przez wodę,deszcz itp.)Nie po polsku ,no ale to jej twórczość.Też tak uważam 2 razy w życiu miałam mokasynki ze skóry ekologicznej i chociaż spadł deszcz lub zachaczyłam o mokrą trawę było ok.Co do kaloszy Pani powiedziała przez tel. ,,w sumie to tylko kalosze nie przemakają '' no comment.

Pozdrawiam
__________________
Nie idź na kompromis ,jeśli chodzi o Ciebie samego...
Jesteś wszystkim co masz .

J.Joplin



https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419726
MOJA WYMIANKA
rozanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 20:29   #62
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Zawsze nalegaj na samodzielne formułowanie reklamacji. Tobie chodziło o mżawkę, deszcz, rosę - na podstawie wypowiedzi sprzedawczyni można uznać, że skakałaś po kałużach.
Inna sprawa nie wiem co, w tym wypadku, ma odbarwianie do przemakania?! Przecież na przemakanie się nie skarżysz.
Buty są ze zwykłej, gładkiej eko-skóry? Czy z czegoś zamszopodobnego?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 20:41   #63
rozanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 284
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

gładka skóra ,abolutnie nic zamszowego.Masz racje, to moja pierwsza reklamacja ,jeżeli przyjdzie nieszczęsny następny raz będę mądrzejsza.
__________________
Nie idź na kompromis ,jeśli chodzi o Ciebie samego...
Jesteś wszystkim co masz .

J.Joplin



https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419726
MOJA WYMIANKA
rozanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 20:48   #64
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

W takim razie tym bardziej racja po Twojej stronie
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:08   #65
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Jula to zależy od firmy. Jeżeli jest to np sieć sklepów wówczas najczęściej jest tak, iż możesz reklamować rzecz w dowolnym punkcie w Polsce. Np ciuchy mają metkę wewnętrzną z kodem referencyjnym, dzięki któremu można sprawdzić czy dana rzecz faktycznie pochodzi z tej firmy i jaka była jej cena - przynajmniej u mnie w pracy tak jest
Jednak mimo wszystko w większości sklepów jest wymagany paragon.
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:29   #66
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez żaba
Jednak mimo wszystko w większości sklepów jest wymagany paragon.
Tylko to jest łamanie praw konsumenta
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 13:01   #67
ONA:D
Raczkowanie
 
Avatar ONA:D
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 37
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Niedawno kupilam zimowe butki w ambrze, założyłam je wczoraj ponieważ byla brzydka pogoda i padało. Po całym dniu chodzenia w nich strasznie przemokły, a oczywiście nie chodziłam po kałużach, tylko tyle co na deszczu.... Zaniosłam je dzisiaj do reklamacji, pani nie była zbyt przyjemna...powiedziala z góry że napewno producent nie uzna reklamacji, ponieważ u nich nie przyjmuje się reklamacji z powodu przemakania obuwia, że nie przemakają tylko kalosze... i gdybym kupiła buty za 300-400zl z prawdziwej skóry to nie było by takich problemów Powiedziałam że moim zdaniem jest to wada fabryczna, moi znajomi nie mieli takich problemów kupując tam buty... Sprzedawczyni mówila jeszcze żę buty są po to aby chroniły przed zimnem, a nie wilgocią.... wogóle dla mnie jest to absurd, skoro przemakają to raczej jest mi zimno w stopy!
Czy wg. was miała racje? Nie przyjmą mi tej reklamacji?
__________________


Słowa znaczą tyle, ile znaczy osoba która je wypowiada...

Edytowane przez ONA:D
Czas edycji: 2008-10-31 o 13:29
ONA:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-31, 18:39   #68
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez ONA:D Pokaż wiadomość
Niedawno kupilam zimowe butki w ambrze, założyłam je wczoraj ponieważ byla brzydka pogoda i padało. Po całym dniu chodzenia w nich strasznie przemokły, a oczywiście nie chodziłam po kałużach, tylko tyle co na deszczu.... Zaniosłam je dzisiaj do reklamacji, pani nie była zbyt przyjemna...powiedziala z góry że napewno producent nie uzna reklamacji, ponieważ u nich nie przyjmuje się reklamacji z powodu przemakania obuwia, że nie przemakają tylko kalosze... i gdybym kupiła buty za 300-400zl z prawdziwej skóry to nie było by takich problemów Powiedziałam że moim zdaniem jest to wada fabryczna, moi znajomi nie mieli takich problemów kupując tam buty... Sprzedawczyni mówila jeszcze żę buty są po to aby chroniły przed zimnem, a nie wilgocią.... wogóle dla mnie jest to absurd, skoro przemakają to raczej jest mi zimno w stopy!
Czy wg. was miała racje? Nie przyjmą mi tej reklamacji?
nie miałam takiej sytuacji ale wiem ze w ambrze cięzko wyegzekwowac swoja racje.reklamołam w zeszłym roku sandałki dziecka i mimo tego ze był to ewidentny bubel - nie było łatwo.pani kierowniczka z góry powiedziała ze bez sensu nasza reklamacja bo i tak jej nie uwzględnia i wpisała ze żądamy wymiany na inny towar -mino tego ze nalegalismy na zwrot kasy.bylismy u rzecznika praw konsumenta sie poradzic co robic jak odrzuca -i jak pani usłyszala ze to ambra to powiedziała tylko ..."ojj cięzko się z nimi cos załatwia ..."ale o dziwo uwzględnili i z łaska wielka nas o tym poinformowali (nie było mowy ze np zatelefonuja z informacją jak to robią w innych sklepach.musielismy sami się pofatygowac.).długo nie moglismy nic tam wybrac bo zraziłam się do tego sklepu i z chęcią juz nigdy bym do ambry nie weszła .ale w koncu wybrałam dla siebie buty na zime ,przechodziłam w nich cały sezon (przemokły kilka razy ale obuwie z nubuku tak chyba ma...)wyblakły i urwal mi się uchwyt suwaka ...ale nie pójde reklamowac bo nie chce sie ujuz z ambra widziec .generalnie mam prawo reklamowac 2 lata zgodnie z ustawa o niezgodnosci towaru z umowa .
wiem jednak ze więcej tam butów nie kupie
powodzenia
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 18:56   #69
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez ONA:D Pokaż wiadomość
Niedawno kupilam zimowe butki w ambrze, założyłam je wczoraj ponieważ byla brzydka pogoda i padało. Po całym dniu chodzenia w nich strasznie przemokły, a oczywiście nie chodziłam po kałużach, tylko tyle co na deszczu.... Zaniosłam je dzisiaj do reklamacji, pani nie była zbyt przyjemna...powiedziala z góry że napewno producent nie uzna reklamacji, ponieważ u nich nie przyjmuje się reklamacji z powodu przemakania obuwia, że nie przemakają tylko kalosze... i gdybym kupiła buty za 300-400zl z prawdziwej skóry to nie było by takich problemów Powiedziałam że moim zdaniem jest to wada fabryczna, moi znajomi nie mieli takich problemów kupując tam buty... Sprzedawczyni mówila jeszcze żę buty są po to aby chroniły przed zimnem, a nie wilgocią.... wogóle dla mnie jest to absurd, skoro przemakają to raczej jest mi zimno w stopy!
Czy wg. was miała racje? Nie przyjmą mi tej reklamacji?
Ta reklamacja już została przyjęta - może być tylko rozpatrzona negatywnie. Dla mnie jest jasne, że buty na zimę=buty na śnieg, śnieg jest mokry, więc nie mogą przemakać. Jeśli odrzucą reklamację [co było by dość dziwne i faktycznie źle świadczyło o firmie] składaj reklamację powtórnie argumentując, że nie są to buty na zimę i poproś o interwencję rzecznika.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 19:06   #70
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Mam bardzo przykre doswiadczenia w tym temacie. Jakis czas temu kupiłam botki sportowe, firmy którą znam i lubię. Miałam wcześniej dwie pary butów tej firmy i były super wygodne, a co najważniejsze nie do zdarcia.
Za ostatnie zapłaciłam prawie 400zł. Po miesiącu w butach zwyczajnie zrobiły się dziury, tak jakbym pocieła skórę nożyczkami. Wystraczyło zwykłe potkniecie a buty po prostu rozpadaly się w oczach...

Reklamacji nie uwzględniono, niestety...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 19:33   #71
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

nie przyjęto czy rzeczoznawca wydał negatywną opinię? jakie było uzasadnienie?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-31, 19:52   #72
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
nie przyjęto czy rzeczoznawca wydał negatywną opinię? jakie było uzasadnienie?
tzn butki wzieli oczywiście, trzymali chyba z miesiąc i wrócily z wnioskiem że niszczą się bo się w nich chodzi...

O luudzie
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:00   #73
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Dwa miesiace temu ( 11.listopada ) kupilam zimowe kozaki w sklepie w moim miescie. Nie jest to zaden markowy sklep ale wlasciciel posiada w mojej miejscowosci kilka sklepow. Wczoraj gdy wrocilam do domu okazalo sie ze w jednym z butow pekla na pol podeszwa. Czy moge skladac reklamacje? Wciagu tej zimy kupilam u tego wlasciciela 3 pary butow wiec chyba powinno mu zalezec na takiej klientce...Chodzilam w tych butach na zmiane ( i jeszcze w innych) wiec nie stalo sie tak z powodu codziennego chodzenia. Dodam ze mam paragon.
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:17   #74
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja na ten sezon jesień - zima zakupiłam w sieciowym sklepie odzieżowym kurtkę,którą zdążyłam założyć na siebie dwa razy . Za trzecim zamek się rozsypał w rękach. Paragonik,kurteczka i do sklepu z reklamacją Panie były bardzo miłe i po jakimś czasie dostałam telefon,że mam się stawić po pieniądze,bo wady nie da się naprawić
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:05   #75
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

A czy ktoś reklamował buty w ALDO? Moją reklamację odrzucili, rzeczoznawca wypisywał w opinii bzdury. Dziś napisałam odwołanie i oddałam buty z powrotem.
Ciekawa jestem, co tym razem... Martwię się, że znów wypiszą bzdury, więc chciałabym się jakoś "zabezpieczyć" i wiedzieć, jak odeprzeć ich "mądrości".
Kupiłam buty zimowe za 299 zł (skóra naturalna), chodziłam w nich niecałe 2 miesiące- zrobiła mi się dziura na czubie... Oczywiście napisali,że to moja wina- rzekomo używałam butów w sposób odmienny- no cóż, w butach chodziłam, bo chyba do tego służą
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:11   #76
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

sugar_kitty

klasyczny numer

sprawdź na formularzu reklamacyjnym czy jest określony sposób powiadomienia Ciebie o decyzji rzeczoznawcy

jakie dane podawałaś [adres? telefon? mail?]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny



Edytowane przez arrachnee
Czas edycji: 2009-01-25 o 21:13 Powód: dopisek
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:14   #77
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Dlatego napisałam odwołanie.
Decyzję o nieuznanej reklamacji wysłali mi listem poleconym za potwierdzeniem odbioru do domu. Na formularzu reklamacyjnym podawałam swój adres i nr telefonu, ale nikt nie dzwonił, tylko wysłali pocztą.
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:27   #78
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

hmm - liczyłam na najłatwiejszą drogę - jeżeli nie dostaniesz kolejnej informacji o decyzji w terminie 14 dni kalendarzowych [liczonych od następnego dnia po złożeniu reklamacji] reklamacja musi być uznana [niezależnie od decyzji rzeczoznawcy]

możesz podać dokładną opinię rzeczoznawcy?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 21:39   #79
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
hmm - liczyłam na najłatwiejszą drogę - jeżeli nie dostaniesz kolejnej informacji o decyzji w terminie 14 dni kalendarzowych [liczonych od następnego dnia po złożeniu reklamacji] reklamacja musi być uznana [niezależnie od decyzji rzeczoznawcy]

możesz podać dokładną opinię rzeczoznawcy?
Podam na PW dobrze?
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 21:40   #80
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

dobrze
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:03   #81
EsTeLL25
Zakorzenienie
 
Avatar EsTeLL25
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 9 340
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja awsze gdy kupowalam buty...po jakims czasie zawsze cos sie z nimi stalo;/;/ na ten sezon zimowy kupilam sobie kozaki w sklepie..pochodzilam w nich moze 2 ( niecale) miesiace i obcas sie starl..mysle sobie moze to normalne od chodzenia.. ale za jakis czas wzielam buty bo chcialam je wypastowac i zobaczylam ze z tylu buta od obcasa jest wilka dziura tak ze caly moj palec przez nia przeszedl.strasznie sie wkurzylam i zanioslam do reklamacji... ale facet tez nie byl zachwycony zaczal mi wpierac ze to moja wina i ze niewie co bedzie z ta reklamacja ale buty wzial... na szczescie( po wielu wizytach w tym sklepie) oddano mi w koncu pieniadze... a jeszcze facet mi chcial wcisnac inne buty ale mu podziekowalam i juz wiecej tam kupowac nie zamierzam...
__________________
Razem od 20.10.2010
Zaręczeni 06.12.2015


EsTeLL25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:41   #82
Kaluch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cntr.Śl.
Wiadomości: 550
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Mój Tż kupował buty w nike wydał 450zł ;O popekały mu przy zgięciach jak chodził i oczywiscie nie uwzglednili reklamacji ;| wypisywali bzdury, że kupil za małe hah mimoze byly idealne i ze to jego wina;| kompletny idiotyzm-tym bardziej, że pracownicy tego sklepu powiedzieli ze musza muto uwzglednic bo tak po prostu sie dzieje czasem ;| i sami byli w szoku kiedy odwołanie pisał. Poradzili mu zeby sie odwołał do sadu konsumenta, ale narazie zwleka;p w sumie 450 zł piechota nie chodzi;/ masakra z tymi sklepami;/
__________________
Live Life given now.!
Tomorrow can wait .

-z czystym sumieniem stwierdzam, że jestem szczęśliwa.


sty-love.blogspot.com




Kaluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:04   #83
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Kala odwoływać się natychmiast Zażądać rzeczoznawcy z PIPSu i pilnować terminu 14 dni kalendarzowych [jeśli termin minie i TŻ nie zostanie powiadomiony o decyzji - reklamacja musi zostać uznana niezależnie od decyzji rzeczoznawcy]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 15:25   #84
takaosobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dżejlogard
Wiadomości: 76
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

kiedyś w diversie zakupiłam buty za 250 złoty.. bo 2 tygodniach , wytarły się w środku i popękały na zgięciach . Sprzedawczyni zapytała czy żądam zwrotu kosztów czy nowego obuwia . Po około 3 tygodniach zwrócili mi pieniążki .

natomiast innym razem w sklepie xyz nie chcieli przyjąć mi reklamacji , tudzież zapłaciłam za buty 180 złoty , więc nie przypuszczałam ,że po 2 tygodniach nie będą nadawały się do użytku . Wybrałam się do miejscowego rzecznika praw konsuenta , z zapytaniem co w takiej sytuacji mam zrobić. Napisał piękne pismo i zwrócili mi pieniążki co do złotówki : )
__________________
M A T U R A 2 0 1 0 ! !




takaosobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 09:19   #85
Kaluch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cntr.Śl.
Wiadomości: 550
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Arrachnne wiesz teraz nie wiem czy cos z tym zrobil. w każdym razie rzeczoznawca był, buty są w wawie podobne rozpatruja;| z takimi ludzmi nigdy sie nie dojdzie do porozumienia polubownie- niestety.
__________________
Live Life given now.!
Tomorrow can wait .

-z czystym sumieniem stwierdzam, że jestem szczęśliwa.


sty-love.blogspot.com




Kaluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 11:47   #86
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Rzeczoznawca pisze na korzyść tego, kto mu płaci- czyli na korzyść sklepu, niestety. Wymyśla sto argumentów, które nijak mają się do reklamowanej wady, no ale w końcu "coś" musi napisać i czepia się czego może...
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:48   #87
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Dziewczyny zanim pójdziecie cokolwiek zareklamować dokładnie poznajcie swoje prawa- jest pełno stron internetowych na których jest opracowanie dotyczące praw konsumenta i reklamacji.

Sprzedawcy wykorzystują Waszą niewiedzę, ale też same się prosicie nie znając podstawowych praw.

Na rozpatrzenie reklamacji sprzedawca ma 2 tygodnie więc włosy jeżą mi się na głowie gdy czytam, że ktoś reklamował buty na początku zimy a dostał je na koniec sezonu!
Ja gdy reklamowałam prostownicę to babka nawet chciała mnie oszukać z datą. Przyszłam jakieś 1,5h przed 21:00 (o tej godz. zamykają sklep) i babka powiedziała, że to praktycznie koniec dnia więc napisze datę jutrzejszą Ja oczywiście nie zgodziłam się.

Najlepiej gdy pierwsza reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie zaraz iść do Rzecznika Praw Konsumenta- jest w każdym większym mieście.

No i najważniejsze- czytajcie uważnie co pisze Arrachnee
(Arrachnee jesteśmy z tego samego miasta )
__________________

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2009-01-28 o 12:49 Powód: dopisek
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:46   #88
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Pamiętajcie, że posiadając dowód zakupu sprzedawca MUSI przyjąć reklamację. (oczywiście jeśli nie minął termin na złożenie reklamacji). Ma na jej rozpatrzenie jak poprzedniczka zaznaczyła 2 tyg., po tym czasie można żądać towaru. Na dokumencie reklamacyjnym zawsze piszemy swoje żądanie typu: naprawa, wymiana na nowy, bądź zwrot pieniędzy. Z tym zwrotem pieniędzy to różnie bywa, bo trzeba wykazać, że np. obuwie mimo naprawy znów nadaje się do reklamacji, a następna również nie przyniesie rezultatów itd. Rzadko kiedy chcą oddawać pieniądze. Jeśli reklamacja nie zostanie uznana, najpierw proponuję się odwołać, gdy to nie przyniesie rezultatu pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta - bardzo pożyteczna postać Ja 2 razy musiałam korzystać z jego pomocy - buty i odtwarzacz mp3. Udało się!! Nie dajcie się zastraszyć tekstami typu "w takim razie możemy iść do sądu" - idzcie! Prawdopodobnie macie rację, więc sprzedawca wymieni towar i o ile się nie mylę należeć się będzie jeszcze jakieś odszkodowanie. Oczywiście przegrany ponosi również koszty sprawy. Nie dajmy się! Umiejętnie wykoszystujmy przysługujące nam prawa!
Osobiście bardzo cenię w tym kontekście Deichmann - reklamowałam u nich aż 3 pary butów i nigdy nie miałam najmniejszych problemów. Pani spytała czy wybiorę sobie inne obuwie czy wolę zwrot pieniążków.
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:52   #89
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ahaaa zapomniałam przytoczyć - rodzice kupili odkurzacz, który psuł się regularnie co 3mc, także przez rok użytkowania jakieś 8 tyg. spędzał na reklamacjach. Kiedy zepsuł się po raz kolejny mama zażądała wymiany na nowy. Oczywiście odrzucili żądanie uważając, że i tak idą nam na rękę, bo termin gwarancji minął. Pani w sklepie spytała mojej mamy "Do czego Pani używała tego odkurzacza?" Na to moja mama" do parzenia kawy" . Ekspedientka dziwnie się na nią spojrzała i wypełniła te swoje papierki. Oczywiście tym razem się udało i mamy nowy, bezawaryjny odkurzacz Także nie warto się poddawać!
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 13:57   #90
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Dziewczyny zanim pójdziecie cokolwiek zareklamować dokładnie poznajcie swoje prawa- jest pełno stron internetowych na których jest opracowanie dotyczące praw konsumenta i reklamacji.

Sprzedawcy wykorzystują Waszą niewiedzę, ale też same się prosicie nie znając podstawowych praw.

Na rozpatrzenie reklamacji sprzedawca ma 2 tygodnie więc włosy jeżą mi się na głowie gdy czytam, że ktoś reklamował buty na początku zimy a dostał je na koniec sezonu!
Ja gdy reklamowałam prostownicę to babka nawet chciała mnie oszukać z datą. Przyszłam jakieś 1,5h przed 21:00 (o tej godz. zamykają sklep) i babka powiedziała, że to praktycznie koniec dnia więc napisze datę jutrzejszą Ja oczywiście nie zgodziłam się.

Najlepiej gdy pierwsza reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie zaraz iść do Rzecznika Praw Konsumenta- jest w każdym większym mieście.

No i najważniejsze- czytajcie uważnie co pisze Arrachnee
(Arrachnee jesteśmy z tego samego miasta )
Sprzedawca ma obowiązek ustosunkować się do naszej reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych, liczonych od dnia następnego po dniu, w którym ją złożyliśmy.-może o to chodziło sprzedawcy gdzie reklamowałaś prostownicę??
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 14:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.