Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-29, 19:31   #91
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Premia a chorobowe

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Jest to możliwe.

Wszystko zależy od danej firmy, od danego zakładu.
W jednych jest tak, że nawet jeden dzień chorobowego Cię dyskwalifikuje albo i wzięta opieka na dziecko...
W innych jest inaczej, np. ustalają margines dni na chorobowym (bo przecież każdy zachorować może...) i potem to wyliczają.
Po prostu dowiedz się, jak jest u Ciebie w firmie

4 dni chorobowe i zabierają premie z całego miesiąca, ehh. Dzięki dowiem się choć podobno zabierają całą.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 19:59   #92
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Premia a chorobowe

Cytat:
Napisane przez Tajpan Pokaż wiadomość
4 dni chorobowe i zabierają premie z całego miesiąca, ehh. Dzięki dowiem się choć podobno zabierają całą.
Widzisz, koledze raz zabrali premię, bo wziął opiekę na dziecko, bo było chore... Gdyby wiedział, to wziąłby sobie urlop na żądanie
Niestety tak to już wygląda...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 20:18   #93
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Premia a chorobowe

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Widzisz, koledze raz zabrali premię, bo wziął opiekę na dziecko, bo było chore... Gdyby wiedział, to wziąłby sobie urlop na żądanie
Niestety tak to już wygląda...

Chciałem między świętami a sylwestrem wziąć urlop, żeby troche czasu z dziewczyna spędzić, ale wątpie, że dostane, potem mowię pójdę na chorobowe... ale w sumie może wezmę urlop na żądanie.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 21:05   #94
MrsRight
Raczkowanie
 
Avatar MrsRight
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 163
Dot.: Premia a chorobowe

Mój kolega też tak w pracy miał, że przez l4 mu zabrali premię (ale część), jest to możliwe niestety
MrsRight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:28   #95
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Premia a chorobowe

Cytat:
Napisane przez MrsRight Pokaż wiadomość
Mój kolega też tak w pracy miał, że przez l4 mu zabrali premię (ale część), jest to możliwe niestety
Pracuje na umowie o pracę, mamy premię w grudniu, taką za cały rok, jest to coś podobnego do 13stki (ale nie trzynastka bo to nie państwówka). Nam zabierają cześć premii, proporcjonalnie do długości L4 w ciągu roku.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 08:12   #96
Natasza21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
ZUS ZLA, a kontrola pracownika

Witam serdecznie,

Jestem obecnie na zwolnieniu ( mam ZUS ZLA), zastanawiam się, czy pracodawca może sprawdzić, co ja robię na zwolnieniu chorobowym. Pracuję w rzeźni i leczę się na kręgosłup. Nie posiadam przy sobie żadnych dokumentów medycznych, wszystkie znajdują się u lekarza prowadzącego. Dodam tylko, że trochę dorabiam do tego chorobowego na szyciu ma maszynie.
Natasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 13:10   #97
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: ZUS ZLA, a kontrola pracownika

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-03, 09:19   #98
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 402
L4 - szef nie wierzy w moją chorobę

Od 2 tygodni jestem na L4 z powodu pewnej dolegliwości. Dziś dostałam kolejny tydzień bo nadal źle się czuję. Gdy zanosiłam ostatnie zwolnienie szef zaczął coś gadać, że sobie je skombinowałam, że pewnie chce znaleźc sobie inną pracę i tutaj już nie chcę przychodzić itp. Nie wdawałam się w dyskusje, zaczęłam mówić co mi jest ale nawet nie słuchał więc zostawiłam L4 i wyszłam. Od tego czasu cisza, żadnego kontaktu z firmy, koleżanka mi przekazała tylko, że szef był wściekły o to moje L4 ale że potem nic już o mnie nie mówił ani nie pytał. Gdy teraz dostanie kolejne zwolnienie na pewno wpadnie w szał (tym razem wyślę męża bo jestem chora i ani myślę pokazywać się w biurze i znów go wysłuchiwać). No ale moje pytanie dotyczy tego, czy on będzie mnie miał prawo zwolnić gdy wrócę z L4? Oczywiście nie z powodu tego zwolnienia ale zapewne powód wymyśliłby inny. Druga sprawa jak się bronić w takich sytuacjach gdy szef oskarża o coś co jest nieprawdą, co robić gdy nie respektuje praw pracownika? To moja pierwsza taka sytuacja i nie wiem na ile mogę sobie pozwolić.
skarbek2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 09:32   #99
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: L4 - szef nie wierzy w moją chorobę

Cytat:
Napisane przez skarbek2012 Pokaż wiadomość
Od 2 tygodni jestem na L4 z powodu pewnej dolegliwości. Dziś dostałam kolejny tydzień bo nadal źle się czuję. Gdy zanosiłam ostatnie zwolnienie szef zaczął coś gadać, że sobie je skombinowałam, że pewnie chce znaleźc sobie inną pracę i tutaj już nie chcę przychodzić itp. Nie wdawałam się w dyskusje, zaczęłam mówić co mi jest ale nawet nie słuchał więc zostawiłam L4 i wyszłam. Od tego czasu cisza, żadnego kontaktu z firmy, koleżanka mi przekazała tylko, że szef był wściekły o to moje L4 ale że potem nic już o mnie nie mówił ani nie pytał. Gdy teraz dostanie kolejne zwolnienie na pewno wpadnie w szał (tym razem wyślę męża bo jestem chora i ani myślę pokazywać się w biurze i znów go wysłuchiwać). 1. No ale moje pytanie dotyczy tego, czy on będzie mnie miał prawo zwolnić gdy wrócę z L4? Oczywiście nie z powodu tego zwolnienia ale zapewne powód wymyśliłby inny. 2. Druga sprawa jak się bronić w takich sytuacjach gdy szef oskarża o coś co jest nieprawdą, co robić gdy nie respektuje praw pracownika? To moja pierwsza taka sytuacja i nie wiem na ile mogę sobie pozwolić.
Dodałem numery pytań w Twoim poscie. I tak:
1. Po zwolnieniu nie ma żadnego okresu ochronnego i można zwolnić pracownika od razu po (a w określonych sytuacjach nawet w trakcie zwolnienia). Oczywiście jak słusznie zauważyłaś, nie można zwolnić za fakt pójścia na zwolnienie lekarskie.
2. Obrona jest bardzo trudna. W razie otwartego konfliktu z pracodawcą niedającego się załagodzić polubownie, drogą jest sąd pracy. W przypadku, gdyby Cię zwolnił, musiałabyś przed sądem udowodnić, że przed zwolnieniem byłaś dobrze oceniania, zwolnienie wywołało niezadowolenie pracodawcy, po zwolnieniu nadal dobrze pracowałaś, a mimo to zostałaś zwolniona. Byłoby to bardzo trudne, a i korzyści niewiele.

Podsumowując, pracujesz u całkowitego hanusza biznesu, z którym trudno ustalić jakiekolwiek normalne stosunki.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 10:07   #100
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 402
Dot.: L4 - szef nie wierzy w moją chorobę

Czyli tak jak myślałam. O ile wypowiedzenie w żaden sposób nie odbiłoby się na mojej przyszłej karierze to na pewno bym czasu nie marnowała na walkę. Jeśli jednak w jakikolwiek sposób próbowałby mnie oczernić czy coś wmówić to bym tak tego nie zostawiła. Boję się też, że jeśli mnie nie zwolni to na pewno będzie mnie teraz dużo ostrzej traktował.
skarbek2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 14:17   #101
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: L4 - szef nie wierzy w moją chorobę

To rozglądaj się za inną pracą, lepiej mieć plan B
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 18:38   #102
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

A L4 wyslij poczta za potwierdzeniem odbioru
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 08:29   #103
skarbek2012
Raczkowanie
 
Avatar skarbek2012
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 402
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

L4 dostarczył mąż kadrowej :P Mam 30 dni L4 bo byłam w szpitalu i problem okazał się poważniejszy. Kadrowa przekazała mu L4 i powiedziała że byłam w szpitalu na co szef nie powiedział ani słowa. Także czy będę miała do czego wracać to już bardzo wątpliwe Byle tylko w żaden sposób mnie nie wkopał z wypowiedzeniem.
skarbek2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 20:48   #104
Incomprehensible
Rozeznanie
 
Avatar Incomprehensible
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 959
GG do Incomprehensible
pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

jak można napisać wezwanie do uregulowania kwestii zwolnień lekarskich za czas choroby?

pracodawca nie zgłosił ani jednego mojego zwolnienia do ZUS od listopada, ktoś może pomóc? kompletnie nie wiem jak się za to zabrać :[

czy ktoś miał taką sytuację?
__________________



"W życiu chodzi o ludzi, których spotykasz

....i o rzeczy, które z nimi tworzysz."


Incomprehensible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 08:30   #105
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

Skąd masz informację, że nie zgłasza ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 08:57   #106
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

Myślę, że na infolinii ZUS Ci powinni podpowiedzieć, co zrobić, ewentualnie w jakiejś poradni prawnej, są chyba takie online, czy fora prawnicze.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 05:27   #107
Incomprehensible
Rozeznanie
 
Avatar Incomprehensible
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 959
GG do Incomprehensible
Dot.: pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

od Zusu , przysłali pismo że nie wpłynęło do nich żadne zwolnienie, prośby w pracy nie pomagają.
__________________



"W życiu chodzi o ludzi, których spotykasz

....i o rzeczy, które z nimi tworzysz."


Incomprehensible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 07:09   #108
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

Cytat:
Napisane przez Incomprehensible Pokaż wiadomość
od Zusu , przysłali pismo że nie wpłynęło do nich żadne zwolnienie, prośby w pracy nie pomagają.
Napisz pismo do ZUS (poleconym z poświadczeniem odbioru).
Napisz od kiedy jesteś na zwolnieniu - jaki lekarz wystawiał, przychodnia itp. Napisz, że zostały dostarczone do pracodawcy w regulaminowym czasie i prosisz o kontrolę.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 12:40   #109
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

A ja mam zabawną historię sprzed kilku minut. Jestem chora (chyba angina), poszłam do przychodni i informacja, że lekarz mnie może przyjąć jutro rano, jakieś numerki trzeba pobrać etc. Teraz nikt mi nie pomoże, chyba że sobie lekarza wychodzę. Nie wiem, co miała przez to na myśli; to chyba jakieś określenie branżowe. I co? Idę prywatnie. Niech szlag trafi w końcu ten system
(Określicie, że to żałosne, okej. Od lat chodzę prywatnie. Jeden(!) raz chciałam w końcu pójść na nfz i okazało się, że w przychodni nie ma ani jednego lekarza, ani jednej pielęgniarki, by mi wypisała antybiotyk).
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-15, 08:51   #110
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

Cytat:
Napisane przez Incomprehensible Pokaż wiadomość
jak można napisać wezwanie do uregulowania kwestii zwolnień lekarskich za czas choroby?

pracodawca nie zgłosił ani jednego mojego zwolnienia do ZUS od listopada, ktoś może pomóc? kompletnie nie wiem jak się za to zabrać :[

czy ktoś miał taką sytuację?
Przecież elektroniczne zwolnienie automatycznie idzie do ZUS, a ten dopiero udostępnia pracodawcy. Może to lekarz źle wystawił zwolnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 09:57   #111
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:13
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 10:07   #112
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: pracodawca nie zgłasza zwolnień do zus :|

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nawet jeśli wystawił papierowe to obowiązkiem lekarza jest wprowadzenie zwolnienia w ciągu 3 dni do systemu
http://www.zus.pl/ezla.
W listopadzie nie było obowiązkowych eZLA, więc tu bym ścigała pracodawcę jęlsi zwolnienie było papierowe, ale po 1.12 (z wypowiedzi wynika, że tych zwolnień było kilka, także w grudniu/styczniu) próbowałabym wyjaśnić sprawę z lekarzem
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 09:37   #113
KSeweryn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
A ja mam zabawną historię sprzed kilku minut. Jestem chora (chyba angina), poszłam do przychodni i informacja, że lekarz mnie może przyjąć jutro rano, jakieś numerki trzeba pobrać etc. Teraz nikt mi nie pomoże, chyba że sobie lekarza wychodzę. Nie wiem, co miała przez to na myśli; to chyba jakieś określenie branżowe. I co? Idę prywatnie. Niech szlag trafi w końcu ten system
Takie jaja to nie tylko u ciebie u nas w przychodni też często tak jest, ja na szczęście mam legitymację honorowego dawcy krwi i mam w nosie czy lekarz ma komplet czy nie ma mnie przyjąć i już.
KSeweryn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 11:12   #114
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

Cytat:
Napisane przez KSeweryn Pokaż wiadomość
Takie jaja to nie tylko u ciebie u nas w przychodni też często tak jest, ja na szczęście mam legitymację honorowego dawcy krwi i mam w nosie czy lekarz ma komplet czy nie ma mnie przyjąć i już.
Haha, aż mi się przypomniał frag. kabaretu Tey Z tyłu sklepu:
A krew oddał?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 19:40   #115
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
A ja mam zabawną historię sprzed kilku minut. Jestem chora (chyba angina), poszłam do przychodni i informacja, że lekarz mnie może przyjąć jutro rano, jakieś numerki trzeba pobrać etc. Teraz nikt mi nie pomoże, chyba że sobie lekarza wychodzę. Nie wiem, co miała przez to na myśli; to chyba jakieś określenie branżowe. I co? Idę prywatnie. Niech szlag trafi w końcu ten system
(Określicie, że to żałosne, okej. Od lat chodzę prywatnie. Jeden(!) raz chciałam w końcu pójść na nfz i okazało się, że w przychodni nie ma ani jednego lekarza, ani jednej pielęgniarki, by mi wypisała antybiotyk).
Lekarz ma obowiązek przyjęcia jesli ktoś potrzebuje pilnie pomocy i to nie pani rejestratorka decyduje. Ja jak korzystałam z NFZ zawsze się powoływałam na to i musieli przyjmować.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 20:08   #116
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Lekarz ma obowiązek przyjęcia jesli ktoś potrzebuje pilnie pomocy i to nie pani rejestratorka decyduje. Ja jak korzystałam z NFZ zawsze się powoływałam na to i musieli przyjmować.
Wow, serio? Kurcze, dobrze wiedzieć. Spytałam tę kobietę: Proszę pani, potrzebuję pomocy. Czy jest tu ktokolwiek, kto mógłby mi pomóc? I ona spokojnym głosem odpowiedziała mi: Nie. Głosem tak normalnym, jakbym spytała ją o pogodę. Mnie to się w głowie nie mieściło, że ona sama nie widziała kompletnie żadnego absurdu w tym, co mi odpowiedziała! Całe szczęście mam w rodzinie lekarza to od razu za telefon: Ciocia ratuj
Od lat nie byłam u lekarza na nfz, dlatego myślałam, że jak powiedzą: Nie pomożemy to jest to normalna praktyka.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 19:41   #117
sally_3112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Kontrola zwolnien lekarskich, ZUS, L-4, chorobowe itd.

Witajcie!
Proszę o poradę, może ktoś się spotkał z podobną sytuacją...
Jestem na zwolnieniu lekarskim, jednak lekarz wypisał mi adres zameldowania a mieszkam zupełnie w innym miejscu. Czy należy zgłosić to w zusie czy jednak mieć nadzieję, że nie skontrolują? To zwolnienie będzie się pokrywało, w połowie będzie opłacane przez pracodawcę a w końcówce przez zus
sally_3112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 10:27   #118
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Chorobowe

Zgłoś w zusie, że przebywasz pod innym adresem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 17:55   #119
Anulka0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Kontrola na L4

Czy osoba, ktora kontroluje na zwolneniu pracownika,może dociekać gdzie wyszedł z domu, paragonów ze sklepu, zaswiadczenia od lekarza gdzie sie było, lekow ktore sie bierze?
Anulka0207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 18:42   #120
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Kontrola na L4

Po której jesteś stronie?
Na pewno nie żądać leków bo to sprawa całkowicie prywatna, tak jak kod choroby. Nie wolno pracodawcy tego wiedzieć bo mógłby to wykorzystać...
Ale tak, jak miał pracownik leżeć (kod na L4) to domniemuje się że powinien być w domu. I ew. wyjście z domu powinien wtedy umieć uzasadnić (leki, kontrola w przychodni, jedzenie itp) Z 2. strony kod 'może chodzić' też nie oznacza, że można chodzić po galeriach czy pracować w innym miejscu
Jak cię ktoś złapał na kombinowaniu to podaj bliższe szczegóły...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-10 18:52:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.