ćwiczenia w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-09, 09:59   #1
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42

ćwiczenia w ciąży


Witajcie!
Zakładam ten wątek, żeby dowiedzieć się i zachęcić inne przyszłe mamy do ćwiczeń w czasie ciąży.
Jestem drugi raz w ciąży i przyznam szczerze że za pierwszym razem odpuściłam jakikolwiek wysiłek fizyczny. Efekt był taki że pod koniec ciązy ważyłam 73 kg przy wadze wyjściowej 54 kg.
Tym razem postanowiłam działać.
Znajoma przez całą ciąże chodziła na basen i przytyła tylko 10 kg. Ładnie wyglądała, tylko brzuszek jej sie powiększał. Moze to też kwestia uwarunkowań gegnetycznych, ale jesli nie spróbuje to nigdy się nie dowiem jak to jest z tymi ćwiczeniami.
Wczoraj zadzwoniłam na basen i wiem juz ze od 4 miesiąca moge zacząć uczęszczać na zajęcia.
Do tego czasu ( kończe 9 tydzien) chętnie poćwiczyłabym w domu więc moze podpowiecie jakieś odpowiednie ćwiczenia.
Staram się też nie jeść wszystkiego co się rusza, choć zachcianki już sie pojawiają, np pączki, świże chrupiące z dużą iloścą lukru.....

Czekam na wasze opinie i podpowiedzi!
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 18:05   #2
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ćwiczenia w ciąży

ej ja tez, ja tez sie interesuje tym tematem

Mysle za na basen nie ma co czekac do czwartego m-ca. Czy tez sa jakies przeciwwskazania co do pierwszego trymestru??? Ja jestem w 7 tygodniu
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 20:32   #3
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Ejva, ciesze sie że znalazła się choć jedna wizażanka zainteresowana tym tematem
Niestety w pierwszym trymestrze wysiłek raczej nie wskazany. Pani na basenie tez powiedziała zeby poczekać.
Czy to Twoja pierwsza ciążą??
Przed ciążą ćwiczyłać choć troche, a może więcej niz troche i mam do czynienia z np z zawodową siatkarką?
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:05   #4
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Ja też uwielbiam aktywność fizyczną. Jestem w 14 tyg. i mam zamiar wybrać sie wkrótce na basen. Przed ciążą dużo ćwiczyłam, regularnie ok. dwa lata. Aerobig, bieganie, basen czasem tenis. Kilka m-cy przed ciążą zaczełam stałą pracę i brakowało czasu na ćwiczenia więc nie robię nic prawie pół roku
Też chciałabym wykonywać jakieś ćwiczenia w domku. Siostra ma książkę na temat ciąży i macierzyństwa i są tam fajne przykłady ćwiczeń. Muszę tylko ją pożyczyć
Generalnie moja praca też nie jest rozleniwijąca - 8 godzin na nogach... Ale wiadomo, że co ćwiczenia to ćwiczenia
Piszcie jak tam wasza aktywność Może razem coś wymyślimy
Pozdrowionka!!
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:32   #5
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Cytat:
Napisane przez hoany1
Niestety w pierwszym trymestrze wysiłek raczej nie wskazany. Pani na basenie tez powiedziała zeby poczekać.
Muszę przyznać że się bardzo zdziwiłam. Przecież wiadomo że na tym basenie nie będziesz robić rekodu Polski. Zwykłe pływanie na pewno nie zaszkodzi. Swoją drogą kiedyś był taki sposób wśród sportsmenek "naturalnego dopingu" że przed ważnymi zawodami zaciążały bo we wczesnej ciąży osiąga się ponoć lepsze wyniki i robi życiowe rekordy. Co robiły po zawodach łatwo się niestety domyślić
Ja chodziłam przez pierwszych 5 mies. na zwykły aerobik i moja lekarka nie widziała w tym nic dziwnego. Oczywiście byłam w dobrej formie fizycznej i wcześniej ćwiczyłam.
Są też specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży i joga też dla ciążówek. Popytaj może coś takiego znajdziesz gdzieś niedaleko. To wszystko oczywiście pod warunkiem że Twoja ciąża nie jest zagrożona, ale nie przypuszczam, bo wtedy raczej nie myślałabyś w ogóle o ćwiczeniach...
Jeśli chodzi o ćwiczenia wzmacniające najbardziej przydały by się te wzmacniające kręgosłup. Polecam też gorąco spacery w żywym tempie.
Pozdrawiam serdecznie. Trzymajcie się cieplutko i wytrwajcie w postanowieniach, a na pewno pod koniec ciąży będzie wam łatwiej dźwigać brzuszki
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 22:28   #6
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Ja całą ciążę pływałam - od początku do końca, codziennie robiłam godzinny spacer dość szybkim krokiem i od 3 trymestru ćwiczyłam na szkole rodzenia - specjalne ćwiczenia prowadzone przez rehabilitantkę - bardzo fajne, różne rozciągające, odciążające kręgosłup.... często z "użyciem" partnera. Aha, i codziennie 2 razy po 10-15 minut robiłam sobie ćwiczenia oddechowe - przeponowe. One też gimnastykują mięśnie brzucha no i dotleniają maluszka i mamę.
Przytyłam ..... 25 kg
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 07:04   #7
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: ćwiczenia w ciąży

To faktycznie zastanawiające. Przeciesz jeśli ktoś ćwiczy przed ciążą , i zajdzie w ciążę, to zanim pojawi się brzuszek to ćwiczeń nie przerywa. oczywiście jesli wszystko jest wporządku. Może pani z basenu z którą rozmawiałam sugerowała się czymś innym podpowiadając rozpoczęcie zajeć w czwartym miesiącu.
Doridee może podasz tytuł książki, którą posiada Twoja siostra. Ja też postaram się coś poszperac. W tej książce którą ja posiadam są jedynie ćwiczenia oddechowe też ważne bo dotleniające dzidziusia.
Niestety miszkam w małej mieścińce choć znanenej na całym świecie - Oświęcim- i niestety nie ma u nas duzo mozliwości, właściwie nie ma żadnych. Zajęcia na baesnie znalazłam w Tychach.
Dzisiaj ide na wizytę kontrolną to może coś ginekolg podpowie.
Ciesze się że jest nas więcej.
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-10, 07:37   #8
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Cytat:
Napisane przez hoany1
To faktycznie zastanawiające. Przeciesz jeśli ktoś ćwiczy przed ciążą , i zajdzie w ciążę, to zanim pojawi się brzuszek to ćwiczeń nie przerywa. oczywiście jesli wszystko jest wporządku. Może pani z basenu z którą rozmawiałam sugerowała się czymś innym podpowiadając rozpoczęcie zajeć w czwartym miesiącu.
Doridee może podasz tytuł książki, którą posiada Twoja siostra. Ja też postaram się coś poszperac. W tej książce którą ja posiadam są jedynie ćwiczenia oddechowe też ważne bo dotleniające dzidziusia.
Niestety miszkam w małej mieścińce choć znanenej na całym świecie - Oświęcim- i niestety nie ma u nas duzo mozliwości, właściwie nie ma żadnych. Zajęcia na baesnie znalazłam w Tychach.
Dzisiaj ide na wizytę kontrolną to może coś ginekolg podpowie.
Ciesze się że jest nas więcej.
Podejrzewam, że może chodzić o ryzyko zakażenia na basenie np. grzybicą albo czymś innym, co może spowodować stan zapalny dróg rodnych lub ukladu moczowego, co jest groźne szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. W czystych basenach raczej nie powinno być z tym problemu.
Polecam basen - tam człowiek wreszcie czuje się lżejszy
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 08:40   #9
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: ćwiczenia w ciąży

czesc dziewczyny a to cwiczonka domowe dla ciezarowek

http://www.babyboom.pl/dzieci_0_2/ci...t_w_ciazy.html

http://www.ahj.pl/ciaza.php

polecam
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 08:52   #10
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: ćwiczenia w ciąży

witajcie ja przed ciążą byłam bardzo aktywna fizycznie w domu mam rowerek treningowy i małą siłownie w czasie ciąży cwiczyłam przez pierwsze 2 miesiące na rowerku stacionarnym i doozo chodziłam i tanczyłam <na dyskotekach>lekarz powiedział ze ruch jest bardzo wazny i moge chodzic nawet na aerobic byle bym nie podnosiła cięzarów poozniej zeszłam tylko na długie spacery i ćwiczenia rozciagajace do 34tc
od 34tc nie cwicze chodze mniej bo porostu strasznie bolą mnie nogi biodra człowiek puchniue i poprostu sie nie da lekarz sam zabronił cwiczen w III trymestrze <oprocz pływania i cwiczen oddechowych> wierzcie mi ze nawet juz by mi sie niechciało
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 11:50   #11
hoany1
Raczkowanie
 
Avatar hoany1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 42
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Dzięki wielkie FOX.
Konkretna podpowieć. Dzisiaj spróbuje jogi, żeby zrelaksować się i odprężyć.
Ma-li-na, gratulacje za wytwrwałość. To prawda, że im brzuszek większy tym ciężej sie poruszać, siadać, że nie wspomne o wstawaniu z łóżka, albo przewracaniu się z boku na bok.
Mysle jednak że można brać z Ciebie przykład- nic o tym nie piszesz- ale mam nadzieje że aktywność fizyczna pomogła Ci w zachowaniu dobrej kondycji i samopoczucia, az do 34 tyg. Napewno zaowocuje to przy porodzie.
Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiąznie!
Pozdrawiam
hoany1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-10, 12:22   #12
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Witam Matki-Polki
Nie wiem, z jakiego jestes miasta, poniewaz nie wypełniłaś profilu, ale np. w Warszawie jest ciekawa oferta ruchowa dla ciężarówek.
1. Rzeczywiście, ćwiczenia w wodzie sa znakomite - sama chodzę na takie zajęcia, dwa razy w tygodniu po 30 min. Choć uczestniczę w zwykłym aqua-aerobiku (nie wykonuję tylko ćwiczeń stricte na brzuch) czuję się dobrze, jak małe ćwierć hipopotama nie jestem "połamana", nie mam problemów z kręgosłupem.
2. Są też zajęcia gimnastyczne - na sali - w Warszawie jest to program "Aktywne 9 miesięcy" www.aktywne9miesiecy.pl prowadzone m.in. na Warszawiance.
3. W pierwszym trymestrze rzeczywiście trzeba uważać, zwłaszcza na basenie, a później - nie wykonywać intensywnych ćwiczeń, jeśli przed ciążą tego nie robiłyśmy. Mój lekarz miał dwa przypadki pęknięcia pęcherza płodowego u ciężarnych w trakcie aerobicu, właśnie takich "napalonych na ćwiczenia", które przed ciążą nie jeździły nawet na rowerze, w tym jeden zakończył się tragicznie.
Polecam też watki z forum opozycyjnej Gazety Michnika:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...057716&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...399670&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...911222&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...605250&v=2&s=0

Zrobiłam sobie suwaczek, ale i tak nie umiem go wkleić w podpisie
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 13:20   #13
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: ćwiczenia w ciąży

nie ma sprawy dziewczyny sie rozgaduja zamiast jakies konkrety podawac z cwiczeniami ciezko trudno znalezc na wizazu konkretne przyklady cwiczen zeby sobie pocwiczyc w domu ja osobiscie na basen sie nie nadaje bo balabym sie grzybicy i przeziebienia tym bardziej ze mam problemy z nerkami.Jestem posiadaczka wielkiej pilki -body ball czy fit ball i interesuja mnie cwiczenia na tej pilce dla kobiec w ciazy moze ktoras w was posiada takie ? albo link do jakies stronki? ale nie gdzie mozna cwiczyc tylko z konkretnymi cwiczeniami
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 18:42   #14
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Hej podaję kilka stronek z ćwiczeniami (choć dla mnie są okropnie nudne)
http://www.dziecko-info.com/jestes_w...mnastyka.shtml

http://www.noworodek.pl/modules.php?...article&si d=28

http://www.babyboom.pl/moda_i_uroda/...w_ci azy.html

Przed ciążą (za równo pierwszą jak i obecną) prowadziłam bardzo aktywne sportowo życie, intensywnie ćwiczyłam 3 razy w tygodniu, chodziłam na basen dwa razy w tygodniu. Obecnie ( w 21 tygodniu) chodzę dwa razy w tygodniu na basen (zmniejszyłam intensywność pływania, odpoczywam w momencie gdy jestem zmęczona) Obecnie przepływam z przerwami około 1km. Chodzę codziennie pieszo do pracy ( autko sobie odpoczywa) około 4 km w jedną stronę. No i i staram się 3 razy w tygodniu ćwiczyć ćwiczenia z podanych stronek, ale przyznaje że to ostatnie koszmarnie mnie nudzi. Uważam że jeżeli tylko przebieg ciąży na to pozwala należy się ruszać, co pomoże szybciej wrócić do dobrej formy po ciąży. Przypominam jeszcze dbającym mamusią o konieczności wyjątkowego dbania o skórę na brzuchu i udach. Ja za każdym razem zaczęłam bardzo intensywnie dbać o skórę w tych newralgicznych miejscach już na początki ciąży. W efekcie na razie nie wiem co to rozstępy.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 19:40   #15
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: ćwiczenia w ciąży

ehh szczerze wam powiem ze cwiczyłam po to zebym zbyt doozo nie przytyła,chciałam tez miec jędrną skoore na udach ,posladkach uzywałam tez oliwke Bambino cały czas i co? za 2 tyg mam termin porodu przytyłam juz 20kg i roztepy takze co ma byc to i tak bedzie nawet jesli bedziemy robic wszystko zeby było inaczej .
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 19:42   #16
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Waw jaki odzew

Dzieki dziewczynom ktore wkeily strony z cwiczeniami .

Przyznam sie ze ja ogolnie mam bardzo kiepskie samopoczucie i bardzo szybko sie mecze, mialam nawet kilka dni bardzo silnych boli podbrzusza - wiec moze faktycznie z basenem to bym przesadzila . Nie bylam co prawda siatkarka - ale staralam sie dbac troszke o linie - cwiczac troche na silowni, troche w domu przy kasetach i teraz tez bym chciala kontynuowac . Tylko to samopoczucie... jak psu z gardla wyjeta

PS. hoany1 - -ja mieszkalam w tychach I tez wiem ze fajny basen jest w bieruniu i w ledzinach. Nawet wolalam na ten ledzinski dojezdzac bo tam w cenie masz super jaccuzzi i sauny
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 07:54   #17
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Cytat:
Napisane przez Ejva
Waw jaki odzew

Dzieki dziewczynom ktore wkeily strony z cwiczeniami .

Przyznam sie ze ja ogolnie mam bardzo kiepskie samopoczucie i bardzo szybko sie mecze, mialam nawet kilka dni bardzo silnych boli podbrzusza - wiec moze faktycznie z basenem to bym przesadzila . Nie bylam co prawda siatkarka - ale staralam sie dbac troszke o linie - cwiczac troche na silowni, troche w domu przy kasetach i teraz tez bym chciala kontynuowac . Tylko to samopoczucie... jak psu z gardla wyjeta

PS. hoany1 - -ja mieszkalam w tychach I tez wiem ze fajny basen jest w bieruniu i w ledzinach. Nawet wolalam na ten ledzinski dojezdzac bo tam w cenie masz super jaccuzzi i sauny
czesc kochana widze ze mieszkasz niedaleko mnie
chciałam ci polecic pływalnie w Czerwionce woda która tam jest nie zawiera chloru i czesto kolezanki które były w ciązy jeżdziły własnie tam Polecam jeszcze raz
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 09:30   #18
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: ćwiczenia w ciąży

HEj. Ja jestem w 19 tc. Chodzilam na basen ale przestraszylam sie, gdyz przed ciaza czesto od basenu mialam zapalenia i stany grzybiczne Dlatego postanowilam odpuscic basen. Gin mi mowil, ze mozna spokojnie chodzic po 12 tc.
Teraz chodze na silownie gdzie mam specjalnie ulozony program dla ciezarnych i ten program jest zmieniany z kazdym tygodniem ciazy. Aktualnie deptam na rowerku i na biezni oraz crossie. Poza tym rozciagam nogi i kregoslup wzmacniam. To trening trwajacy ok 1,5 godziny dziennie> Bacznie musze obserwowac puls by nie przekroczyc ustalonego max. Czuje sie rewelacyjnie. Cialo jest inne i mam mniej dolegliwosci ciazowych. Polecam takie cwiczenia, ale tylko jesli robi sie to pood okiem fachowca,.
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 14:04   #19
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Jestem w 23 tyg. ciazy i od poczatku cwicze. Przed ciaza rowniez regularnie cwiczylam. Teraz tempo zwolnilam, wykluczylam niektore cwiczenia (chodze na silownie) ale czuje ze przyda mi sie opinia fachowca, na nastepny raz umowie sie z instruktorem aby przygotowal mi nowy zestaw. Uczeszczam rowniez na basen, jak do tej pory jedynie plywam. Od 7 miesiaca chce sprobowac gimnastyki dla ciezarnych, yogi.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 07:39   #20
Mysz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 193
Dot.: ćwiczenia w ciąży

mimi764 poradz sie instruktora, poniewaz w kazdym tygodniu ciazy nalezy przestrzegac max plusu. To jest najwazniejsze jesli cwiczych cardio. Poza tym na pewno trzeba wykluczyc cwiczenia na miesnie brzucha a wzmacniac kregoslup. Dziwie sie, ze az do 23 tc cwiczylas praktycznie tak jak przed ciaza. A na cario cwiczylas z takim pulsem jak przed ciaza???
Mysz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 22:08   #21
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: ćwiczenia w ciąży

wiesz nie, ja wyraznie zwolnilam tempo. Wczesniej biegalam srednio 5 km.w 20 min. teraz przez 20 min. spacer. Wykluczylam cwiczenia z obciazeniem (poza minimalnym na rece i nogi), jestem powolniejsza, odpoczynki robie czesto, tempo cwiczen male. Wiecej sie rozciagam. Na brzuch nie cwicze odkad dowiedzialam sie o ciazy.
Z pewnoscia spotkanie z instruktorem sie przyda.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 11:54   #22
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ćwiczenia w ciąży

ja jak bede w ciąży zapiszę się na joge dla ciężarnych, te ćwiczenia poprawiają nie tylko kondycje fizyczną ale i psychiczną z tym że jak sie nie ćwiczyło przed ciążą to zaleca sie chodzic dopiero po 3-4 miesiącu.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 12:44   #23
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Ja robie Joge i niektore zmodyfikowane cwiczenia Pilates...
ale tak w kratke... no, nawet kratka to zbyt czesto. Przedtem robilam codziennie, a teraz nie pamietam kiedy ostatnio robilam... jestem strasznie niezdopingowana, ale chce ladnie wygladac po ciazy !!!
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 17:45   #24
kasia_mw
Zadomowienie
 
Avatar kasia_mw
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 758
GG do kasia_mw Send a message via Skype™ to kasia_mw
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Witam
Ja skończyłam właśnie 18 tc i może też zacznę wykonywać jakieś ćwiczenia. Może nie dla urody (chociaż też), ale żeby poród był łatwiejszy a mięśnie silniejsze. Teraz troszkę mi się nie chce, ale myślę, że już od lutego będę miała więcej czasu to wtedy zacznę. Dorzucam link, który znalazłam przez przypadek.

http://www.neurocentrum.pl/bibliotek..._dziecka/4.php

Jeśli zmienicie w linku 4 na 1, 2 aż do 7 to może znajdziecie coś jeszcze ciekawego dla siebie.
__________________
kasia_mw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 15:02   #25
czerwcowa_panna_mloda
Rozeznanie
 
Avatar czerwcowa_panna_mloda
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 832
GG do czerwcowa_panna_mloda
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Witam wszystkie szczesliwe przyszle mamusie.

Załączam kilka propozycji cwiczen w ciąży. http://www.maluchy.pl/gimnastyka/

Ja przez wiele lat ćwiczyłam "ogólnie rozwojowo" w domu, a od 2 regularnie łaziłam na siłownie. Na czas ciazy zrobiłam od cwiczen siłowych i areobowych przerwe (z wielkim żalem), ale od lutego bede chodzic 2-3 razy w tygodniu na basen (to bedzie juz 14 tc).
Od m-ca wykonuje cwiczenia specjalnie sporzadzone dla ciezarówek. Jedynie przez pierwsze 2 m-ce musialam sobie odpuscic, bo mnie bardzo meczyły nudnosci.
Nie wyobrazam sobie lenistwa przez cale 9 m-cy!
Psychicznie i fizycznie kobieta w tym szczególnym okresie musi czuc sie wyjatkowo!
__________________
WYMIANA

czerwcowa_panna_mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 09:42   #26
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: ćwiczenia w ciąży

odswierzam watek
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 10:42   #27
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Ray jak dobrze, że odkopałaś ten wąteczek
Bardzo spodobały mi się cwiczenia , do których link podała czerwcowa_panna_młoda Już zapisałam sobie tę stronkę w ulubionych i na pewno skorzystam
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 21:03   #28
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: ćwiczenia w ciąży

jej ja cwiczylam przed ciaza...prowadzilam bardzo aktywny tryb zycia...ale jak zaszlam w ciaze przestalam..przestraszyla m sie, bo niby cos bylo nie tak z ciaza...zarodek byl za slabo zagniezdzony,..teraz wszystko jest dobrze ale nadal nie cwicze...chociaz jestem caly czas na nogach i duzo chodze...to jakos nie mam ochoty na cwiczenia

mam pytanie, bo jednak chce sie wziac za siebie...teraz jestem w 3, 5 m-cu i przytylam na razie 3, 5 kg...takze nie jest az tak tragicznie...
ale czy moge cwiczyc agrafka-motylkiem na uda???
na jednej ze stron widzialam , ze nawet brzuszki babki robia w ciazy....takze sama nie wiem co mozna a czego nie ...ale z basenu skorzystam..
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 08:36   #29
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: ćwiczenia w ciąży

A co powiecie na jogging??
Ja wczesniej biegałam i jeździłam na rolkach...
A czy w ciąży można?
Rozumiem, że jazda na rolkach jest niebezpieczna... ale krótki jogging??
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 15:58   #30
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: ćwiczenia w ciąży

Cytat:
Napisane przez tarasia Pokaż wiadomość
A co powiecie na jogging??
Ja wczesniej biegałam i jeździłam na rolkach...
A czy w ciąży można?
Rozumiem, że jazda na rolkach jest niebezpieczna... ale krótki jogging??

w sumie ja tez cwiczylam duzo przed ciaza...duzo biegalam , jezdzilam na rowerze po 40km a teraz odstawilam wszystko..urzadzam sobie tylko spacery-czasami 2-4 godzinne...ale mnie to nie meczy..
a tak to cwiczyc bede tylko na szkole rodzenia pod okiem specjalisty....
jesli jednak bardzo chcesz-raczej nie powinno przeszkadzac..najlepie zapytaj lekarza
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-24 08:33:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.