Wieczny bałagan w domu część 4 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-17, 17:37   #361
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
niekoniecznie:-D mam ciemne meble w kuchni a kurzu u mnie jest od groma (jakbyscie zobaczyły okna ktore myłam 1,5 tyg temu to niektorzy maja czystsze po zimie:-(( ) ale na meble mam patent i spokojnie daje rade na pare dni- zmywam na mokro wodą z dodatkiem klasycznego ludwika-przecieram i zostawiam. nie wiem co ten ludwik ma w sobie ale działa.

---------- Dopisano o 01:15 ---------- Poprzedni post napisano o 01:12 ----------



Ooo taka suszarka to moje marzenieniestety jest jedna dosc wazna przeszkoda- nie mam gdzie jej postawic

podobno jak sie wyciaga jeszcze ciepłe rzeczy i od razu poskłada to nie trzeba prasowac

A na pralkę nie dasz rady?



Taa, nie trzeba pracować, chyba że się wszystkie walnie na kupę jak ja, wtedy ma się górę czystych rzeczy do prasowania
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 18:20   #362
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Ja bardzo, ale to bardzo żałuję, że nie wcisnę suszarki do ubrań, miejsce mam tylko na pralkę ładowaną od góry.
O dziwo, mam w domu porządek. Chyba dlatego, że mało teraz przebywam, dziecko też ciągle nieobecne i nie ma kto bałaganić. Natomiast lodówka błaga o umycie i okna też, ostatnio coś tu burzyli i nakurzylo się, aż miło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 18:29   #363
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Haha chyba już nic specjalnego wychodzę z założenia że jeśli istnieje coś, co może ułatwić mi życie i ograniczyć czas potrzebny na ogarnięcie to trzeba to kupić ;P za to miałam np pożyczoną myjkę do okien i jakoś kompletnie do mnie nie przemówiła. Czaiłam się na odkurzacz bezprzewodowy, ale ostatecznie kupiliśmy robota. Myślałam o parownicy do ubrań, ale ciągle nie jestem przekonana.

Właśnie - może ktoś ma parownicę do ubrań i powie czy to rzeczywiście coś rozprasowuje i sobie radzi? I czy nie jest za bardzo upierdliwe uzupełnianie wody?

Aaaaaa no i mój hit to mop ze spryskiwaczem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mop ze spryskiwaczem to też mój hit. :d
Co do parownicy to pożyczyłam od rodziców i na początku nie byłam przekonana. Ale tak potestowalam przez miesiąc i potem jak oddałam, to dopiero doceniłam jej działanie. Zdałam sobie sprawę że w końcu chodziłam w koszulach, które dotąd leżały w szafie bo nie chcialo mi się ich prasować. ;p wyciągnięcie parownicy to chwila moment.
No ale, nie nadaje się do grubych męskich koszul czy ogólnie ciężkiego materiału. Ale do innych rzeczy super. 20 sekund i mam wyprostowany tiszert.
Żelazka w stu procentach nie zastapi, ale na codzien daje radę.

Nie muszę chyba mówić że jak rodzicom oddałam, to swoją parownice kupiłam.




Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 18:43   #364
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;85506556]Mop ze spryskiwaczem to też mój hit. :d
Co do parownicy to pożyczyłam od rodziców i na początku nie byłam przekonana. Ale tak potestowalam przez miesiąc i potem jak oddałam, to dopiero doceniłam jej działanie. Zdałam sobie sprawę że w końcu chodziłam w koszulach, które dotąd leżały w szafie bo nie chcialo mi się ich prasować. ;p wyciągnięcie parownicy to chwila moment.
No ale, nie nadaje się do grubych męskich koszul czy ogólnie ciężkiego materiału. Ale do innych rzeczy super. 20 sekund i mam wyprostowany tiszert.
Żelazka w stu procentach nie zastapi, ale na codzien daje radę.

Nie muszę chyba mówić że jak rodzicom oddałam, to swoją parownice kupiłam.




Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Tak bardzo bym chciała mop ze spryskiwaczem, ale oglądając go w sklepie wydawało mi się że przez pojemnik nie wjadę nim pod szafę na bardzo niskich nóżkach. Przy zwykłym płaskim mopie złożę kij tak że tam wjadę, a tu pojemnik na wodę by blokował. A tak nienawidzę łażenia z wiadrem :/
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 19:20   #365
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
Tak bardzo bym chciała mop ze spryskiwaczem, ale oglądając go w sklepie wydawało mi się że przez pojemnik nie wjadę nim pod szafę na bardzo niskich nóżkach. Przy zwykłym płaskim mopie złożę kij tak że tam wjadę, a tu pojemnik na wodę by blokował. A tak nienawidzę łażenia z wiadrem :/
A patrzyłaś na mop Viledy? Ja mam jakiś taki, co właściwie zbiornik na wodę ma w rurze. Może jest rzeczywiście jakieś pogrubienie, ale raczej nieznaczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 19:30   #366
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
A patrzyłaś na mop Viledy? Ja mam jakiś taki, co właściwie zbiornik na wodę ma w rurze. Może jest rzeczywiście jakieś pogrubienie, ale raczej nieznaczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, sprawdzę, takiego nie widziałem, tylko z nakładanym pojemnikiem na kij i to tuż przy samym mopie.



Dziękuję to jest właśnie to zaraz kupuję

Edytowane przez Bossana
Czas edycji: 2018-08-17 o 19:36
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 23:19   #367
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
A na pralkę nie dasz rady?



Taa, nie trzeba pracować, chyba że się wszystkie walnie na kupę jak ja, wtedy ma się górę czystych rzeczy do prasowania
no własnie nie. bo nad pralką mam szafeczkę ( no ale z nia to nie problem) ale z boku pralki mam okno. małe i wąskie ale jednak jest i sie przydaje bo wentylacja w łazience kiepska. stawiajac suszarkę na pralce nie bede miała dostepu no i zaciemni się. myslałam nad pralko-suszarką ale to podobno jest gorsze

a propos prania- ktos tu podawał "przepis" na składanie mokrego prania na misce/koszu , potem strzepnac i na sznurek. No więc zastosowałam to raz (a pod nosem burczałam składajac to pranie cos na zasadzie-ale to głupie jest przeciez i tak zaraz to powiesze:-P) ale to chyba działa!!!!pisze chyba bo musze sie bardziej przyłozyc ale cos w tym jest!!!!
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-18, 00:11   #368
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez asiulek8989 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to odpowiedni wątek... w łazience na kosmetykach stojących na umywalce i wannie cały czas są zacieki (oczywiście pomijając moment, gdy je przetrę ), jak Wy sobie radzicie z czystością dotyczącą opakowań? Być może jest tu wina twardej wody, ale gdzie bym nie była, u kogo nie nocowała to ludzie mają tak czysto w łazienkach (nie, żebym jakoś specjalnie się temu przyglądała, ale to widać, gdy myję u kogoś ręce). Czy może jest tak, że wszyscy nocami przecierają je jakimś super środkiem
Ja nie zwracam uwagi na opakowania. U mnie kosmetyki stoją na półce i są to te, które używam mało i czekają na swój czas. A drugie używane na bieżąco na wannie. Nigdy nie chciałoby mi się wycieraczki opakowań. Zresztą te na wannie co dwa tygodnie się prawie zużywają.[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;85504226]Ja się pochwalę że kupiła myjkę parowa karchera.
Mogę ją wypróbować dopiero za parę dni, ale się już nie mogę doczekać sprzątania. niech ten stan chęci trwa wiecznie.

Zdecydowałam się też na irobota xiaiomi. Zobaczyłam u kolegi jak sprząta to cudo i coś czuję że to będą jedne z lepiej wydanych pieniędzy w życiu.

Trzeba sobie ułatwiać życie. Póki nie mam sprzataczki to chociaż mogę sprzęt pokupowac. ;p

Suszarka to mój must have ale z tym muszę poczekać na własne mieszkanie. Czyli jakieś 5 lat lub więcej ;/



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]A mnie ta parownica kerchera nie kręci już.

Tak sobie myślę, że ze sprzętów to krajalnice teraz kupię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 05:52   #369
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
no własnie nie. bo nad pralką mam szafeczkę ( no ale z nia to nie problem) ale z boku pralki mam okno. małe i wąskie ale jednak jest i sie przydaje bo wentylacja w łazience kiepska. stawiajac suszarkę na pralce nie bede miała dostepu no i zaciemni się. myslałam nad pralko-suszarką ale to podobno jest gorsze

a propos prania- ktos tu podawał "przepis" na składanie mokrego prania na misce/koszu , potem strzepnac i na sznurek. No więc zastosowałam to raz (a pod nosem burczałam składajac to pranie cos na zasadzie-ale to głupie jest przeciez i tak zaraz to powiesze:-P) ale to chyba działa!!!!pisze chyba bo musze sie bardziej przyłozyc ale cos w tym jest!!!!
Na czym polega to składanie mokrego prania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 08:30   #370
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Przepraszam, że się wtryniam do wątku, ale strasznie mnie ciekawi opinia na temat tej myjki parowej. Sama się na nią napaliłam. Zastanawia mnie co tak naprawdę można nią myć i w czym się sprawdza. Bo dla samego wyczyszczenia fug nie będę jej kupować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 12:05   #371
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Na czym polega to składanie mokrego prania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ze składasz od razu przy wyciaganiu z pralki- ja odwróciłam taki prostokątny kosz w którym wynosze pranie i na tym dnie (zeby płasko było) składałam wszystkie koszulki w kostkę:-D potem wyniosłam rozwiesic -strzepnełam i powiesiłam. mimo ze zawsze strzepywałam przed rozwieszeniem róznica duza była
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-18, 12:44   #372
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Słuchajcie. Umyję dzisiaj dwa okna w kuchniojadalni! Pani od mycia wyjechała i nie będzie jej do końca września. A jak rano w nie słońce zaświeci to wyją o mycie. Nawet już pożyczyłam od kumpla takie ustrojstwo, które zbiera wodę z szyby. Ale mi się nie chce! I tak siedzę i staram się zmotywować.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 17:48   #373
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Ja nie zwracam uwagi na opakowania. U mnie kosmetyki stoją na półce i są to te, które używam mało i czekają na swój czas. A drugie używane na bieżąco na wannie. Nigdy nie chciałoby mi się wycieraczki opakowań. Zresztą te na wannie co dwa tygodnie się prawie zużywają.A mnie ta parownica kerchera nie kręci już.

Tak sobie myślę, że ze sprzętów to krajalnice teraz kupię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My mamy krajalnicę, i najbardziej denerwuje mnie jej mycie :P I to że zajmuje miejsce na blacie. Teraz rzadko jej używamy, ale jednak zwykle kupujemy wędlinę i ser w kawałku, więc się sprawdza. Albo przy gościach, imprezach itd.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 18:13   #374
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Umyłam te okna! !!
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 19:11   #375
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Umyłam te okna! !!
Gratuluję! Ja sprzątnelam uschnięte kwiatki z balkonu. Wyjazd na wakacje i obietnica córki, że będzie podlewać nie idą w parze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 22:58   #376
rokusan
Raczkowanie
 
Avatar rokusan
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 210
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Ja teraz całe dnie praktycznie na działce, a kuchnia pełna słoików i garów z dżemem. Help.
Okna też by się przydało umyć....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Beauty on the dark side.
rokusan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 23:09   #377
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Umyłam te okna! !!
nagródz sie jakos-zasłuzyłas:-D
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 23:46   #378
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

jak mi przeszkadzają brudne okna - zaciągam żaluzje .......
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 23:54   #379
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Ja czasami na szybko przemywam tylko szyby, ramy omijam i daje to pozory czystych okien.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-19, 20:00   #380
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Dobra przetestowałam karchera.
Póki co na kuchni, bo dalej już nie miałam siły. :d
Mam białe kafelki i fugi, mają z 10 jak nie więcej lat, więc nie najlepiej wyglądały. A mimo to myjka sobie z nimi poradziła. Całkiem białe nie sa, ale tyle doczyscily że szok. Umyłam też lodówkę z zewnątrz, zmywarkę w środku ( ciężko było szmatką dostać się do kątów), blaty, fronty szafek, piekarnik, kuchenkę i toster ( niby się nie powinno myc taki rzeczy ale to olalam, a toster działa )
Kuchni lśni jak nigdy. Serio, nigdy nie była tak czysta. Nigdy mi się dokładnie szorować nie chciało.

W weekend zobaczę jak z łazienką i parapetami.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-08-19 o 20:02
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 20:22   #381
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Doli. Pokaż jaki to model.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 20:24   #382
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

My pomału staramy się odgruzować pozostałą część mieszkania. 70 m to zdecydowanie za mało... Mam problem, żeby wszystko gdzieś poupychać 😭 zaczęliśmy już pakować w worki próżniowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 20:32   #383
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Doli. Pokaż jaki to model.

siła spokoju
Karcher sc3.
Wzięłam na raty i sobie spłacam po 26 zł miesięcznie. Nawet nie zauwaze takiej kwoty. :d

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 22:44   #384
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Myślałam o parownicy do ubrań, ale ciągle nie jestem przekonana.

Właśnie - może ktoś ma parownicę do ubrań i powie czy to rzeczywiście coś rozprasowuje i sobie radzi? I czy nie jest za bardzo upierdliwe uzupełnianie wody?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam. Taką z philipsa, nawet zdaje egzamin. Najlepsza jest do ubrań delikatnych, cieniuteńkich.
A uzupełnianie wody wkuuuurza.!
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 09:28   #385
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Ja parownicy używam co tydzień do sprzątania. Jak dla mnie ułatwia życie jeśli chodzi o trudno dostępne miejsca. W starym mieszkaniu miałam bardzo twardą wodę. Nie szło kamienia niczym doczyścić, szczególnie na kranach w trudno dostępnych miejscach. Przy parownicy nie trzeba szorować i elementy, które szorowałam szczoteczką do zębów są doczyszczone bez szorowania. Miałam wysoki brodzik. Połączenie szyb z brodzikiem - dramat do sprzątania. Parownicą schodzi bez problemu. Teraz mam zlew i płytę w kuchni osadzane na blacie przez co w tą szparę wchodzą wszystkie brudy. Też bez parownicy trzeba szorować szczoteczką. Pod wpływem ciśnienia pary cały brud wypływa. Dużo łatwiej też się myje zaschnięty brud. Nie zawsze mam możliwość umyć od razu krzesełko do karmienia albo podłogę w kuchni. Później trzeba porządnie szorować żeby zeszło. Parownica jakoś ten brud rozmiękcza i wszystko schodzi bez szorowania. Piekarnik, zmywarka - jak już było wspomniane powyżej. Okap po jakimś czasie robi się taki "lepki". Ręcznie ciężko to domyć, parownica sobie radzi. Moja mama miała jakieś odbarwienia na białych drzwiach i mówiła, że się tego nie dało doszorować. Pożyczyłam jej parownice i zeszło bez problemu Jakimś argumentem jest też to, że nie trzeba używać detergentów, ale dla mnie nie było to najistotniejsze. Pewnie zależy od podejścia - dla niektórych to zbędny gadżet, a ja sobie cenię, że małym nakładem siły mogę stosunkowo porządnie wyczyścić przestrzeń
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 09:34   #386
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Ja parownicy używam co tydzień do sprzątania. Jak dla mnie ułatwia życie jeśli chodzi o trudno dostępne miejsca. W starym mieszkaniu miałam bardzo twardą wodę. Nie szło kamienia niczym doczyścić, szczególnie na kranach w trudno dostępnych miejscach. Przy parownicy nie trzeba szorować i elementy, które szorowałam szczoteczką do zębów są doczyszczone bez szorowania. Miałam wysoki brodzik. Połączenie szyb z brodzikiem - dramat do sprzątania. Parownicą schodzi bez problemu. Teraz mam zlew i płytę w kuchni osadzane na blacie przez co w tą szparę wchodzą wszystkie brudy. Też bez parownicy trzeba szorować szczoteczką. Pod wpływem ciśnienia pary cały brud wypływa. Dużo łatwiej też się myje zaschnięty brud. Nie zawsze mam możliwość umyć od razu krzesełko do karmienia albo podłogę w kuchni. Później trzeba porządnie szorować żeby zeszło. Parownica jakoś ten brud rozmiękcza i wszystko schodzi bez szorowania. Piekarnik, zmywarka - jak już było wspomniane powyżej. Okap po jakimś czasie robi się taki "lepki". Ręcznie ciężko to domyć, parownica sobie radzi. Moja mama miała jakieś odbarwienia na białych drzwiach i mówiła, że się tego nie dało doszorować. Pożyczyłam jej parownice i zeszło bez problemu Jakimś argumentem jest też to, że nie trzeba używać detergentów, ale dla mnie nie było to najistotniejsze. Pewnie zależy od podejścia - dla niektórych to zbędny gadżet, a ja sobie cenię, że małym nakładem siły mogę stosunkowo porządnie wyczyścić przestrzeń
A jaki masz model?
Mam problem z doczyszczeniem starych zaschniętych tłustych osadów na płytkach od kuchenki gazowej, no i na pochłaniaczu. Parownica poradzi sobie z tym? Para jest na tyle gorąca że ruszy te osady?
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 09:35   #387
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

A jak z myciem paneli parownicą? Bo czytałam różne skrajne opinie.

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 10:14   #388
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A jak z myciem paneli parownicą? Bo czytałam różne skrajne opinie.

siła spokoju
Mi się rozeszły.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 10:19   #389
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez lady666macbeth Pokaż wiadomość
ja mam. Taką z philipsa, nawet zdaje egzamin. Najlepsza jest do ubrań delikatnych, cieniuteńkich.
A uzupełnianie wody wkuuuurza.!
Tez mam i zelazko moze dla mnie nie istniec. Parownica jest duzo wygodniejsza i szybsza w uzyciu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 11:11   #390
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez mam i zelazko moze dla mnie nie istniec. Parownica jest duzo wygodniejsza i szybsza w uzyciu.
A jaki masz model?

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
A jaki masz model?
Mam problem z doczyszczeniem starych zaschniętych tłustych osadów na płytkach od kuchenki gazowej, no i na pochłaniaczu. Parownica poradzi sobie z tym? Para jest na tyle gorąca że ruszy te osady?
Właśnie na okapie miałam taki tłusty osad i zeszło. Ale też nie był jakiś wiekowy ;P Taki z miesiąca powiedzmy. Pewnie najlepiej jakby Ci się udało pożyczyć od kogoś taki sprzęt na dobę sprawdzić bo też możemy mówić o innym rodzaju / skali brudu. Moja mama też narzekała że nie może doczyścić pochłaniacza i parownicą zeszło.

Paneli nie czyściłam, producent zaleca przez podwójną szmatkę. Pewnie przed weekendem spróbuję bo po ostatniej imprezie mam coś wgniecionego w panel i będzie ciężko doszorować to się pochwalę czy usunęłam :P Zakładam, że przy sensownych panelach powinny wytrzymać. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Ja mam chyba model SC-2, pierwszy który był z rurą (zbiornik stawiany na podłodze). Z takich detali brakuje mi wskaźnika poziomu wody i mógłby być zwijany kabel, a tak to wszystko super.
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-10 23:54:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.