Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-30, 11:57   #1
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551

Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III


Poprzedni wątek (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794755&p age=167)
przekroczył 5000 postów, zapraszamy więc do trzeciej części wątku o racjonalnym oszczędzaniu!

Zmagamy się z pokusami dnia codziennego... jak mieć, a nie wydać za dużo i jak nie wydać wcale kiedy to "coś" nie jest nam niezbędne do życia




Podziel się z nami swoim tajnym sposobem na oszczędzanie




Główne przykazania z części I
Sposoby na oszczędzanie spisane dzięki serena.avon

Organizacja

1. Zbieraj paragony.
2. Prowadź organizer lub plik w Excelu, w którym będziesz zapisywać swoje wydatki z podziałem na kategorie (jedzenie, kosmetyki, chemia, ubrania itp.).
3. Jeśli masz możliwość, kupuj online w Tesco, Leclercu – dowóz na „za kilka dni” zwykle wychodzi tanio, a oszczędzasz czas i pieniądze, choćby na dojazd.
4. Przeznacz określoną kwotę do wydania na dany tydzień i trzymaj się jej. Kwota, która zostanie ląduje w skarbonceJ
5. Zbieraj do skarbonki wszystkie drobne/1-złotówki/2-złotówki/5-złotówki.
6. Bierz udział w konkursach z nagrodami!
7. Kąpiele w wannie zastąp prysznicem.
8. Myj naczynia w misce z ciepłą wodą i jedynie opłukuj bieżącą.
9. Pralkę i zmywarkę wstawiaj, gdy są pełne.
10. Odłączaj sprzęt z kontaktu, gdy wychodzisz z domu.
11. Korzystaj z darmowego internetu Aero2.
12. Zainwestuj w maszynkę do mielenia mięsa – znacznie oszczędzisz pieniądze i będziesz wiedzieć, co się w takim mięsie znajduje.
13. Zalegające, nieużywane, a nadal dobre kosmetyki, ubrania, sprzęt AGD/RTV, biżuterię sprzedaj. Przeanalizuj zasadność każdej rzeczy, jaką masz.
14. Miej odłożoną taką kwotę, która pozwoli Ci przeżyć 3-6 miesięcy w razie utraty pracy.
15. Korzystaj z programów oszczędnościowych w banku np. mSaver w mBanku, lokaty, regularne oszczędzanie.
16. Zrezygnuj z karnetu na siłownię, solarium – ćwicz w domu i na dworzu, opalaj się na słońcu, a najlepiej wcaleJ opalanie przyspiesza starzenie się skóry!
17. Regularnie odkładaj określoną kwotę na konto oszczędnościowe np. 10% każdej wypłaty.
18. Zrezygnuj z zakupu książek i gazet na rzecz biblioteki, wyjścia do kina i zakup DVD zastąp seansami w domu. Jeśli koniecznie chcesz daną pozycję literaturową mieć w domu – zasugeruj komuś bliskiemu ją na prezent, lub kup używaną.
19. Na zakupy spożywcze jedź z wcześniej przygotowaną listą i najedzonaJ Zwracaj uwagę na daty ważności kupowanych produktów.
20. Ogranicz/rzuć palenie!
21. Przed zakupem drogiej rzeczy, która wpadła Ci w oko w sklepie odczekaj tydzień – często po kilku dniach przestajemy chcieć danej rzeczy. Metoda ta chroni przed impulsywnym wydawaniem pieniędzy.
22. Ustal jeden dzień w tygodniu, w którym nie będziesz wydawać ani złotówki.
23. Dekoracje świąteczne kupuj przecenione po świętach – będą na następny rok.
24. Korzystaj z darmowych szkoleń internetowych, samodzielnie ucz się języków.
25. Odkładaj do skarbonki ekwiwalent niespełnionych zachcianek – gdy zrezygnujesz z zakupu np. batonika, na który masz ochotę – określoną kwotę wrzuć do skarbonki.
26. Zachowuj paragony, aby w razie konieczności naprawy móc skorzystać z gwarancji.
27. Kupuj używane przedmioty – sprzęt RTV/AGD, ubrania, meble itp.
28. Zbieraj gratisowe długopisy, notatniki.

Jedzenie

1. Planowanie posiłków i kupowanie produktów tylko i wyłącznie niezbędnych do zrealizowania danego jadłospisu. Planuj posiłki biorąc pod uwagę aktualne promocje w sklepach i zamrożone zapasy.
2. Jedz sezonowe warzywa i owoce – są najbogatsze w substancje odżywcze i tanie.
3. Kupuj warzywa i owoce w sezonie i mroź. Najlepiej od rolnika – ekologicznie i tanio.
4. Przeglądaj aktualne promocje w sklepach i marketach.
5. Mroź kupione na promocji produkty poporcjonowane, opisane i z datą zamrożenia (mięsa, sery, zioła i wiele innych).
6. Gotuj obiady w domu i zabieraj do pracy. Podobnie wodę (zainwestuj w filtr), przekąski, kawę, herbatę.
7. Gotuj więcej na raz – zupy wekuj, gotowe dania mroź.
8. Zupy gotuj na kościach schabowych, karkowych.
9. Piecz chleb, rób własne przetwory owocowe i warzywne, jogurty, wędlinę, musli, granolę – zdrowo i tanio.
10. Wykorzystaj „wczorajszy” chleb na samodzielne zrobienie grzanek do zup, sałatek, pochrupaniaJ lub do zrobienia zapiekanek, tostów.
11. Nadmiar kupionego chleba zamrażaj.
12. Szczypiorek, natka pietruszki, koperek świetnie nadają się do zamrożenia – kupuj je w sezonie, gdy są pachnące, aromatyczne i tanie i zamrażaj – dzięki temu możesz cieszyć się ich intensywnym aromatem przez długie miesiące.
13. Gotuj na zapas bulion warzywny i/lub mięsny i zamrażaj – ograniczy to użycie kostek rosołowych, a zawsze będziesz miała gotowy wywar do zupy, risotto.
14. Wykorzystuj każdy używany w kuchni produkt – z mięsa z wywaru zrób pyszną potrawkę, z wytopionego podczas smażenia boczku tłuszczu – smalec itp.
15. Gdy masz ochotę na sushi – wykonaj je samodzielnie w domu!
16. Samodzielnie lep pierogi – czaso- i pracochłonne, ale oszczędność i smak nie porównywalne!
17. Kupiony koncentrat pomidorowy poporcjuj do foremki na kostki lodu i zamroź.

Chemia gospodarcza


1. Proszki kupuj w promocji. Polecane: Cruzeiro (Biedronka), Formil (Lidl)
2. Polecana chemia domowa – seria Domol ekologiczna z Rossmanna.
3. Samodzielnie przygotuj produkty do czyszczenia na bazie octu, kwasku cytrynowego, soku z cytryny, sody oczyszczonej. Ekologicznie i tanio!
4. Ogranicz zużycie ręczników papierowych na rzecz szmatek wielorazowego użytku.

Kosmetyki

1. Zamiast mydła do rąk w płynie kupuj płyny do kąpieli – różnica nie wielka, a mniejszy koszt.
2. Rzeczy, które regularnie używasz, kupuj w promocji na zapas.
3. Kupuj w internecie – drogerie oraz apteki internetowe oferują często o wiele niższe ceny, niż sklepy stacjonarne. Polecane: www.kosmetykizameryki.pl, pl.strawberrynet.com
4. Do mycia używaj gąbki – ogranicza zużycie żelu pod prysznic.
5. Wykonuj samodzielnie kosmetyki w domu np. peeling kawowy do ciała, mąka ziemniaczana zamiast pudru, maseczki na twarz i włosy.
6. Rozcieńczaj szampony, płyny do płukania jamy ustnej.
7. Wykonuj samodzielnie w domu manicure, pedicure, farbowanie włosów i inne zabiegi. Intenet pełen jest rad, jak samodzielnie zrobić się na bóstwo w zaciszu własnego domuJ
8. Kupuj kosmetyk tylko wtedy, gdy poprzedni się skończył.
9. Szukaj tańszych alternatyw – jest wiele świetnych, przyjaznych portfelowi kosmetyków. Po co wydawać 20 zł na żel pod prysznic, skoro są świetne poniżej 5 zł? Polecane: Alterra, Catrice, Ziaja.
10. Prowadź „ewidencję” swoich zbiorów kosmetycznych w Excelu – kontroluj daty ważności!

Ubrania:

1. Ciuchy kupuj przeciwnie do pory roku – w ciepłych miesiącach zaopatruj się na zimę i odwrotnie. Można sporo zaoszczędzić.
2. Odwiedzaj second-handy, outlety.
3. Inwestuj w dobre jakościowo torebki i buty – starczą na znacznie dłużej.
4. Kompletuj garderobę przemyślanie – kupuj klasyczne fasony, które będziesz mogła sparować z wieloma innymi ubraniami.
5. Nieudane łupy wymień na targowisku lub odsprzedaj.
6. Dbaj o swoje ubrania – płaszcze chowaj do pokrowców na lato, buty regularnie pastuj, po domu noś ubrania domowe.
7. W miarę możliwości przerabiaj stare ubrania.

Przydatne linki:
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/101...-i-zarabianie/
http://frugal.blox.pl/2009/03/Arkusz...asza-kasa.html
https://docs.google.com/spreadsheet/...DTHRqQXc#gid=0
http://www.iulotka.pl/
www.wydatki.com

Edytowane przez _zgryzota_
Czas edycji: 2015-10-30 o 12:11
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:24   #2
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

No ob w tym watku oszczędzanie szło lepiej .
Ja zrobiłam przed chwilą ostatnie zakupy w tym miesiącu. Rok życia w Wawie zamknięty i podsumowuję koszty.

Średnia na miesiąc w zaokrągleniu:

mieszkanie 529
rachunki za media 45
telefon(na kartę) 22
jedzenie dom 348
jedzenie na mieście 70
kosmetyki 104
ciuchy, buty 133,5
leki i lekarze 100
mpk i veturilo 48
wyjazdy i wakacje 427
kultura 85
inne 100

W sumie średnio 2011,40 pln miesięcznie. W 2014 roku kiedy mieszkalam w Krakowie średnia miesięczna to bylo 1270 pln.
Duża różnica, największa w ciuchach i kosmetykach, choć na jedzenie też wdaję więcej .

Muszę to przemyśleć i koniecznie zrobić sobie jakieś widełki kosztowe na dane kateorie. Najlepsze że w ciągu roku są takie miesiące gdzie żyję za mniej niż 1000 i takie gdzie szastam kasą ostro.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Ale żeby nie było... sprzedałam trochę rzeczy i w sumie jeśli dziś uda mi się dokończyć dwie transakcje to wyjdzie mi ponad 100 miesięcznie ze sprzedaży starych rzeczy. Mam jeszcze bezkosztowe zdobycze - głównie rzeczy do domu: mikser, odkurzacz, pościel, ręczniki, krzesła, czajnik, garnek, etc.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:30   #3
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

350zł na jedzenie miesięcznie, a było jeszcze mniej?
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:34   #4
monisia_992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Witam!
Mogłabym się dołączyć do wątku? Chciałabym zacząć oszczędzać, ale i brak i motywacji i sama nie wiem od czego zacząć...
monisia_992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:38   #5
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

W 2014 roku w Krakowie nie przekraczałam 300 pln na miesiąc. Ale gotowalismy wspólnie na mieszkaniu bo była fajna ekpia , wtedy się inaczej rozkłada koszt.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez monisia_992 Pokaż wiadomość
Witam!
Mogłabym się dołączyć do wątku? Chciałabym zacząć oszczędzać, ale i brak i motywacji i sama nie wiem od czego zacząć...
Witamy! Zacznij od prowadzenia budżetu, wtedy zobaczysz którędy uciekaja Ci pieniądze .
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:41   #6
monisia_992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Na początek mam spisywać wszystkie wydatki? Myślałam też nad tym,żeby odkładać drobne kwoty codziennie.
monisia_992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:43   #7
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Są różne sposoby oszczędzania, jesli pasuje ci np odkladanie do sloika po 5 pln dziennie to też jest super. Zalezy co chcesz osiągnąć i jakie masz możliwości . Poczytaj linki i rady z pierwszego postu.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-30, 12:46   #8
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Są różne sposoby oszczędzania, jesli pasuje ci np odkladanie do sloika po 5 pln dziennie to też jest super. Zalezy co chcesz osiągnąć i jakie masz możliwości . Poczytaj linki i rady z pierwszego postu.
Z tą piątką to super, ale ja teraz prawie wcale nie płacę gotówką, więc tak się po prostu nie da...
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:51   #9
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez monisia_992 Pokaż wiadomość
Na początek mam spisywać wszystkie wydatki? Myślałam też nad tym,żeby odkładać drobne kwoty codziennie.
Jeśli tak umiesz i wiesz że tego nie ruszysz to ok. Ja mam osobne konto i po prostu co miesiąc coś na nie przelewam.

Od niedzieli nie będę miała już zniżek studenckich więc zainwestowałam na zapas w bilety na polskiego busa do połowy grudnia. Zawsze lepiej płacić coś z przedziału 20-30 PLN niż od 40 PLN w górę za pociąg Do tego zrobiłam sobie zapas biletów na komunikację miejską - miesięczny mi się nie opłaca...* Kupiłam trzy swetry Tyle że to takie wydatki które i tak by kiedyś wpadły. Teraz kupiłam na zapas, to później więcej zaoszczędzę i tyle.

* szlag mnie trafi bo szukając mieszkania trafiło mi się coś w miarę blisko biura chociaż to nie była lokalizacja którą brałam pod uwagę no ale stwierdziłam czemu nie, będę mogła chodzić pieszo. I co? Gunwo, bo przenoszą mnie z pracą w miejsce w pobliżu akademika w którym mieszkałam wcześniej jedyne co mnie pociesza to darmowe obiady i kasa za nadgodziny.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:52   #10
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Z tą piątką to super, ale ja teraz prawie wcale nie płacę gotówką, więc tak się po prostu nie da...
Ja mam w mbanku opcje odkładania danej kwoty prz transakji albo zaokraglania rachunków. Ale jeszcze tego nie włączyłam . Nie lubię mieć przy sobie gotówki, ale nie wszędzie da się płacić kartą.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:53   #11
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Ja przewalałam ostatnio dużo kasy na jedzenie na mieście i w ogóle na jedzenie bo się okropnie obżerałam Trzeba z tym skończyć bo ani to dobre dla portfela, ani dla wagi Pobiłam swój życiowy rekord bycia grubasem
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-30, 12:57   #12
monisia_992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Już kiedyś próbowałam odkładać małe kwoty, ale zawsze je później wydawałam. Chyba jednak znajdę inny sposób.
monisia_992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:57   #13
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Jeśli tak umiesz i wiesz że tego nie ruszysz to ok. Ja mam osobne konto i po prostu co miesiąc coś na nie przelewam.

Od niedzieli nie będę miała już zniżek studenckich więc zainwestowałam na zapas w bilety na polskiego busa do połowy grudnia. Zawsze lepiej płacić coś z przedziału 20-30 PLN niż od 40 PLN w górę za pociąg Do tego zrobiłam sobie zapas biletów na komunikację miejską - miesięczny mi się nie opłaca...* Kupiłam trzy swetry Tyle że to takie wydatki które i tak by kiedyś wpadły. Teraz kupiłam na zapas, to później więcej zaoszczędzę i tyle.

* szlag mnie trafi bo szukając mieszkania trafiło mi się coś w miarę blisko biura chociaż to nie była lokalizacja którą brałam pod uwagę no ale stwierdziłam czemu nie, będę mogła chodzić pieszo. I co? Gunwo, bo przenoszą mnie z pracą w miejsce w pobliżu akademika w którym mieszkałam wcześniej jedyne co mnie pociesza to darmowe obiady i kasa za nadgodziny.

Łączę się z Tobą w bólu. Ja od niedzieli też nie będę miała legitki. Co prawda na pkp nie mam od 2 lat ale na mpk też boli. Jedyna zniżka to na Kartę Warszawiaka. Za rok muszę złozyć na studia w 1 turze żeby znowu mieć tę cholerną legitymację . Teraz sama nie wiem czy kupić miesięczny, kwartalny czy jak... jeżdżenie na pojedynczych nie opłaca się kompletnie, ale ostatnio mało jeździłam. Cięzka sprawa xD.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 12:57   #14
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Ja mam w mbanku opcje odkładania danej kwoty prz transakji albo zaokraglania rachunków. Ale jeszcze tego nie włączyłam . Nie lubię mieć przy sobie gotówki, ale nie wszędzie da się płacić kartą.
U mnie jest inny problem. To znaczy, mieszkam na przedmieściach, i nie ma u mnie nigdzie w pobliżu bankomatu. Trzeba się specjalnie fatygować pod biedronkę, i to się zwyczajnie nie opłaca poza tym teraz mam założone nowe konto w banku, gdzie mam dostawać 50 zł od banku co miesiąc, ale jednym z warunków jest wykonanie transakcji kartą. Więc tym bardziej, gotówkę mam przy sobie tylko wtedy, gdy już naprawdę muszę
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:05   #15
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Łączę się z Tobą w bólu. Ja od niedzieli też nie będę miała legitki. Co prawda na pkp nie mam od 2 lat ale na mpk też boli. Jedyna zniżka to na Kartę Warszawiaka. Za rok muszę złozyć na studia w 1 turze żeby znowu mieć tę cholerną legitymację . Teraz sama nie wiem czy kupić miesięczny, kwartalny czy jak... jeżdżenie na pojedynczych nie opłaca się kompletnie, ale ostatnio mało jeździłam. Cięzka sprawa xD.
Ja chyba się zapiszę na jakieś studia dla ściemy żeby mieć te zniżki ale to dopiero na wiosnę

Mnie są potrzebnie dziennie max. dwa bilety 15-minutowe, które jak kupuję w pakiecie 10 szt. kosztują po 1,80 PLN - czyli 3,60 PLN dziennie. Razy 20 dni roboczych:72 PLN. Miesięczny kosztuje 100 a zniżki na wszelkie kwartalne w Szczecinie są śmieszne i boję się w nie inwestować bo tak jak mnie świgają z pracą po mieście (w tym roku w czterech różnych lokalizacjach pracowałam), tak samo mogą mnie wyrzucić do innego miasta i mieć w dupie moje bilety za gruby hajs
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:09   #16
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

A czy jak się kupuje np. w TESCO przez Internet to płaci się dopiero w domu kartą ich kurierowi ? Bo wiem że czasem dają zamienniki lub na pewno płaci się za dokładną ilość warzyw czy mięsa. A dla mnie to ważne żeby płacić kartą bo nie doliczają mi wtedy opłaty
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:12   #17
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A czy jak się kupuje np. w TESCO przez Internet to płaci się dopiero w domu kartą ich kurierowi ? Bo wiem że czasem dają zamienniki lub na pewno płaci się za dokładną ilość warzyw czy mięsa. A dla mnie to ważne żeby płacić kartą bo nie doliczają mi wtedy opłaty
Ja zamówiłam 2 razy i byłam bardzo niezadowolona, sałata zwiędła, banany obite, jogurty z jakimś ekspresowym terminem ważności.... była awantura i zwrot towaru
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:13   #18
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

No jak tak dla ściemy mam legitke od kilku lat . Polecam.
W Wawie 20minutowy kosztuje 3,40 a 17minutowy 4,40
Za miesięczny musiałabym zapłacić 98 a za kwartalny 250pln. Niby nie tak źle.. ale różnica straszna. Na wiosnę przesiądę się na miejskie rowery
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:17   #19
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam 2 razy i byłam bardzo niezadowolona, sałata zwiędła, banany obite, jogurty z jakimś ekspresowym terminem ważności.... była awantura i zwrot towaru
Dobrze wiedzieć ale Tesco to generalnie taki sobie sklep, i wcale nie taki tani, np. w porównaniu z Kauflandem.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-30, 13:22   #20
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć ale Tesco to generalnie taki sobie sklep, i wcale nie taki tani, np. w porównaniu z Kauflandem.
Promocje są w Tesco takie same ale ceny innych produktów się różnią, tak samo jest z cenami i internecie, w Tesco najbliżej mnie są inne ceny niż w esklepie i jeszcze inne niż w Tesco koło moich rodziców.
Ale tak jak mówię ja nie byłam zadowolona z zakupów, bo o ile jakąś wodę można zamówić czy też mąkę cukier itp, to świeże rzeczy warzywa, owoce, mięso, czy tak jak te moje nieszczęsne jogurty no to już nie. Chyba że jeszcze ktoś korzystał z ich usług i był zadowolony a to mi się tak niefajnie trafiło.
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:29   #21
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Promocje są w Tesco takie same ale ceny innych produktów się różnią, tak samo jest z cenami i internecie, w Tesco najbliżej mnie są inne ceny niż w esklepie i jeszcze inne niż w Tesco koło moich rodziców.
Ale tak jak mówię ja nie byłam zadowolona z zakupów, bo o ile jakąś wodę można zamówić czy też mąkę cukier itp, to świeże rzeczy warzywa, owoce, mięso, czy tak jak te moje nieszczęsne jogurty no to już nie. Chyba że jeszcze ktoś korzystał z ich usług i był zadowolony a to mi się tak niefajnie trafiło.

Ja mam wrażenie, że warzywa w Tesco są ogólnie rzecz ujmując takie sobie, niekoniecznie super świeże... Takie zakupy to ja robię w Lidlu, na bazarze, czasami w biedronce najlepszy oczywiście bazar, wszystko swieżutkie i pachnące
Tylko zioła kupuję w ogrodniczym i wysiewam do doniczek, w tym roku to była melisa, bazylia, szałwia i majeranek. Cena jednej doniczki to jakieś 6 - 10 zł; paczka nasion 3 zł, więc - ja na bzdury wydawać kasy nie lubię
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:35   #22
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Też najbardziej lubię bazar i jak mogę to chętnie korzystam, mam też rodzinę na wsi i od nich trochę rzeczy czasami dostanę lub kupię. Poza bazarem to lidl i biedrona , wszystko mam po drodze wracając z pracy
A zioła to mam z ogródka potem część wykopuję i idzie do doniczek do kuchni, np świeża mięta
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 13:55   #23
Bruised
Wtajemniczenie
 
Avatar Bruised
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 895
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A czy jak się kupuje np. w TESCO przez Internet to płaci się dopiero w domu kartą ich kurierowi ? Bo wiem że czasem dają zamienniki lub na pewno płaci się za dokładną ilość warzyw czy mięsa. A dla mnie to ważne żeby płacić kartą bo nie doliczają mi wtedy opłaty
Płaci się kartą przy dostawie, mają taki przenośny terminal. Zamienników możesz nie przyjąć, tak samo masz prawo zwrócić od razu kurierowi coś, co Ci się nie spodoba, np. coś z krótką datą, brzydko wyglądające warzywa i owoce itp.
__________________

"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego."
Bruised jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:16   #24
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A czy jak się kupuje np. w TESCO przez Internet to płaci się dopiero w domu kartą ich kurierowi ? Bo wiem że czasem dają zamienniki lub na pewno płaci się za dokładną ilość warzyw czy mięsa. A dla mnie to ważne żeby płacić kartą bo nie doliczają mi wtedy opłaty
są dwa rodzeje płatności, albo kartą przy kurierze, albo przelewem po zakończeniu zakupów. Kurierowi możesz wszystko zwrócić co Ci się nie podoba. Płacisz tylko za to co bierzesz.

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam 2 razy i byłam bardzo niezadowolona, sałata zwiędła, banany obite, jogurty z jakimś ekspresowym terminem ważności.... była awantura i zwrot towaru
Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Promocje są w Tesco takie same ale ceny innych produktów się różnią, tak samo jest z cenami i internecie, w Tesco najbliżej mnie są inne ceny niż w esklepie i jeszcze inne niż w Tesco koło moich rodziców.
Ale tak jak mówię ja nie byłam zadowolona z zakupów, bo o ile jakąś wodę można zamówić czy też mąkę cukier itp, to świeże rzeczy warzywa, owoce, mięso, czy tak jak te moje nieszczęsne jogurty no to już nie. Chyba że jeszcze ktoś korzystał z ich usług i był zadowolony a to mi się tak niefajnie trafiło.
zamawiam zakupy co tydzień, wszytsko o potrzebuję, też warzywa, owoce i mięso. Jestem bardzo zadowolona, mam wrażenie, ze wybierają nawet lepsze sztuki. Przedmioty, którym blisko do końca daty ważności sa pakowane w żółte reklamówki, kurier prosi, żeby sprawdzić i się pyta, czy zostawiamy. Niebieskie reklamówki to zamienniki, białe reklamówki, to normalne zakupy. Infolinia działa szybko jeżeli coś nie tak, więc wystarczy zadzwonić i wszystko szybko "naprawiają".

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
No jak tak dla ściemy mam legitke od kilku lat . Polecam.
W Wawie 20minutowy kosztuje 3,40 a 17minutowy 4,40
Za miesięczny musiałabym zapłacić 98 a za kwartalny 250pln. Niby nie tak źle.. ale różnica straszna. Na wiosnę przesiądę się na miejskie rowery
20 min droższy od 17 min?
I nie żartuj, ze w Warszawie za kwartalny płacisz tylko 250 zł. U mnie w Katowicach kwartalny (autobus + tramwaj na 1 miasto) 322 zł Wkurzyłam się, ze w stolicy taniej. Teraz wymyślili jakieś śmieszne karty, niby taniej, ale trzeba myśleć, żeby odbić kartę w autobusie, a jak jest tłok, to jest niewygodnie. Te taniej to i tak dalej drogo, bo kwartalny kosztuje 286 zł i ma ograniczenie do 220 przejazdów. Co mi wystarcza, jednak nie zmienia faktu, ze dalej drożej niż w Warszawie bez ograniczeń

Chyba, ze ty mówisz o ulgowym za 250 zł/kwartał, to drogo
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:23   #25
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
są dwa rodzeje płatności, albo kartą przy kurierze, albo przelewem po zakończeniu zakupów. Kurierowi możesz wszystko zwrócić co Ci się nie podoba. Płacisz tylko za to co bierzesz.



zamawiam zakupy co tydzień, wszytsko o potrzebuję, też warzywa, owoce i mięso. Jestem bardzo zadowolona, mam wrażenie, ze wybierają nawet lepsze sztuki. Przedmioty, którym blisko do końca daty ważności sa pakowane w żółte reklamówki, kurier prosi, żeby sprawdzić i się pyta, czy zostawiamy. Niebieskie reklamówki to zamienniki, białe reklamówki, to normalne zakupy. Infolinia działa szybko jeżeli coś nie tak, więc wystarczy zadzwonić i wszystko szybko "naprawiają".



20 min droższy od 17 min?
I nie żartuj, ze w Warszawie za kwartalny płacisz tylko 250 zł. U mnie w Katowicach kwartalny (autobus + tramwaj na 1 miasto) 322 zł Wkurzyłam się, ze w stolicy taniej. Teraz wymyślili jakieś śmieszne karty, niby taniej, ale trzeba myśleć, żeby odbić kartę w autobusie, a jak jest tłok, to jest niewygodnie. Te taniej to i tak dalej drogo, bo kwartalny kosztuje 286 zł i ma ograniczenie do 220 przejazdów. Co mi wystarcza, jednak nie zmienia faktu, ze dalej drożej niż w Warszawie bez ograniczeń

Chyba, ze ty mówisz o ulgowym za 250 zł/kwartał, to drogo
250 w Warszawie to normalny bilet nie ulgowy , a miesięczny 98 chyba
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:23   #26
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

aaa czemu znowu mamy rymowaną nazwę wątku?
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:28   #27
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
No jak tak dla ściemy mam legitke od kilku lat . Polecam.
W Wawie 20minutowy kosztuje 3,40 a 17minutowy 4,40
Za miesięczny musiałabym zapłacić 98 a za kwartalny 250pln. Niby nie tak źle.. ale różnica straszna. Na wiosnę przesiądę się na miejskie rowery
Chyba 75 - minutowy. Mała pomyłka a narobiła mi radochę, sorki

W ogóle to Chciałabym dołączyć do wątku, jeśli mogę
W zeszłym miesiącu wyszłam z wydatkami na styk, w tym nie miałam aż takiej pętli na szyi i niestety to widać po sytuacji na koncie W listopadzie dzięki temu muszę zaoszczędzić więcej kasy na kurs językowy niż poczatkowo planowałam

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
20 min droższy od 17 min?
I nie żartuj, ze w Warszawie za kwartalny płacisz tylko 250 zł. U mnie w Katowicach kwartalny (autobus + tramwaj na 1 miasto) 322 zł Wkurzyłam się, ze w stolicy taniej. Teraz wymyślili jakieś śmieszne karty, niby taniej, ale trzeba myśleć, żeby odbić kartę w autobusie, a jak jest tłok, to jest niewygodnie. Te taniej to i tak dalej drogo, bo kwartalny kosztuje 286 zł i ma ograniczenie do 220 przejazdów. Co mi wystarcza, jednak nie zmienia faktu, ze dalej drożej niż w Warszawie bez ograniczeń

Chyba, ze ty mówisz o ulgowym za 250 zł/kwartał, to drogo
Nie ma 17 minutowych w ogóle, mała pomyłka
250 zł kosztuje normalny kwartalny. Faktycznie w porównaniu z innymi miastami mamy tańsze środki transportu publicznego, jednak przez ostatni cykl podwyżek sporo ludzi uciekło w szarą strefę i nielegalnie dobijają sobie biletu, a tracą na tym uczciwi ludzie

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
aaa czemu znowu mamy rymowaną nazwę wątku?
Tytuły bez rymowanek się nie liczą
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:31   #28
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
250 w Warszawie to normalny bilet nie ulgowy , a miesięczny 98 chyba
aż weszłam i sprawdziłam i nie rozumiem

Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach - (1 strefa, normalny)
280 zł

a poniżej jest to samo:
Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach - (1 strefa, normalny)
536 zł

wiec nie wiem o co chodzi

a jeszcze jakieś tańsze Warszawiaka są. Czuję się poszkodowana. A Katowice tak się chwalili nowymi stawkami biletów, niech się lepiej schowają...
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2015-10-30 o 14:35
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:36   #29
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
aż weszłam i sprawdziłam i nie rozumiem

Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach - (1 strefa, normalny)
280 zł

a poniżej jest to samo:
Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach - (1 strefa, normalny)
536 zł

wiec nie wiem o co chodzi

a jeszcze jakieś tańsze Warszawiaka są. Czuję się poszkodowana. A Katowice tak się chwalili nowymi stawkami biletów, niech się lepiej schowają...
Ten droższy 90-dniowy obowiązuje na 2 strefy A jak się ma kartę warszawiaka płaci się 250 zł.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2015-10-30 o 14:37
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 14:37   #30
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz III

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
aż weszłam i sprawdziłam i nie rozumiem

Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach - (1 strefa, normalny)
280 zł

a poniżej jest to samo:
Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach - (1 strefa, normalny)
536 zł

wiec nie wiem o co chodzi

a jeszcze jakieś tańsze Warszawiaka są. Czuję się poszkodowana. A Katowice tak się chwalili nowymi stawkami biletów, niech się lepiej schowają...
ten droższy to bilet 2 strefowy czyli warszawa + podwarszawskie miejscowości
Bilet 30-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 110,00 zł 55,00 zł 2 112,00 zł 56,00 zł Bilet 30-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 2 210,00 zł 105,00 zł

Bilet Warszawiaka 30-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 98,00 zł 2 100,00 zł Bilet Warszawiaka 30-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 2 196,00 zł

Bilet Młodego WarszawiakaUlgowy Bilet Warszawiaka 30-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach
1 49,00 zł 2 50,00 zł Bilet Młodego WarszawiakaUlgowy Bilet Warszawiaka 30-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach
1 2 98,00 zł

Bilet 30-dniowy na okaziciela bilet dostępny w formie kartonikowej w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. 1 2 230,00 zł 115,00 zł BILETY 90-DNIOWE
Bilety uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi liniami dziennymi i nocnymi od momentu skasowania biletu do godziny 23.59 dziewięćdziesiątego dnia terminu ważności biletu. Bilety są włączone do oferty „Wspólny bilet”
Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 280,00 zł 140,00 zł 2 282,00 zł 141,00 zł Bilet 90-dniowy imienny kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 2 536,00 zł 268,00 zł

Bilet Warszawiaka 90-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 250,00 zł 2 252,00 zł Bilet Warszawiaka 90-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach 1 2 482,00 zł

Bilet Młodego WarszawiakaUlgowy Bilet Warszawiaka 90-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach
1 125,00 zł 2 126,00 zł Bilet Młodego WarszawiakaUlgowy Bilet Warszawiaka 90-dniowy kodowany wyłącznie na Spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innych dopuszczalnych nośnikach
1 2 241,00 zł

Bilet 90-dniowy na okaziciela bilet dostępny w formie kartonikowej w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. 1 2 600,00 zł 300,00 zł

Edytowane przez _zgryzota_
Czas edycji: 2015-10-30 o 14:48
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 11:03:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.