Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-21, 12:48   #1
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008

Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy


juz setny raz o tym pisze ale nikt mi nie odpowiedzialna moje pytanie XD w temacie 'z czarnego w brąz' pewna wizazanka opisala jak zrobic kąpiel rozjaśniającą, o ten przepis:

- rozjaśniacz (niebieski proszek)
- trochę szamponu, żeby się pieniło (tyle ile do mycia włosów)
- troszę wody utlenionej 3% - tak łyżkę
- uzupełnić wrzątkiem do konsystencji majonezu

Wszystko musi być cały czas cieplutkie, więc trzymać pojemnik w garnku z gorącą wodą. Nałożyć wszystko na włoski, wmasowywać 20-30 minut, cały czas masując (ważne!!), tak jakbyście myły włosy.
Ważne jest też to, żeby było to min. 20 minut i ani jedną krócej, inaczej nie ma to sensu.
Na koniec dobra maska na 30 minut.

Co o tym sądzicie? Robił ktos tak wlosy? warto zaryzykować? mam bardzo bardzo ciemny brąz (w zasadzie czarny) od szamponetki pallete,chce sie go pozbyć i miec jakis jasniejszy odcien brązu!!
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 14:08   #2
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Nie wiem czy wyjdzie dobrze, jeśli jak mówisz masz dalej na włosach szamponetkę, która włosy oblepia.. Ale to tylko moje odczucie
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 14:48   #3
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Ten niby szampon trzyma juz 3miesiące mimo ze codziennie myje wlosy......robilam nim juz pare razy i zawsze po czasie schodzil do jasnego brązu, a teraz nie...Przeszłam wszystkich njalepszych fryzjerow w moim miescie i kazdy powiedzial ze bez dekoloryzacji nie da rady ;| nie chce mi sie w to wierzyc i tyle. nie chce miec w wieku 18 lat martwych wlosów ! i to za taką kase! Chce je poprostu troche rozjaśnic do brązu, bo o blondzie juz nawet nie marzę. Dlatego tak sobie mysle czy ta kąpiel da rade i jakie mogą byc jej skutki...
Juz mogą byc troche podniszczone, jestme gotowa kupic maske absolut repair z l'oreala, byle bym tylko nie miala juz czerni na glowie =/ (choc rudosci i pomaranczy tez nie chce )
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 14:55   #4
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

ojj nie wiem co z tego moze wyjsc... pierwszy raz slysze o takiej mieszance.. ja bym sie bala bo to jednak rozjasniacz plus woda utleniona.. no nie wiem..
moze przemecz sie troszke z tym kolorkiem, w koncu musi sie sprac. No chyba, ze jakas wizazanka miala juz doswiadczenie z taka mieszanka i sie wypowie jak to dziala.
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:52   #5
ewelina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: okolice leszna
Wiadomości: 223
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

kurde sama jestem ciekawa co z tego może wyjść...też mam prawie czarne włosy i z miła checia bym coś zmieniła... chyba zaryzykuje i wypróbuje ten przepis dam znać co wyszlo
__________________
ewelina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 15:26   #6
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Jak przygotowuje się mieszankę do rozjaśnienia włosów to dodaje się odpowiednią wodę utlenioną. Nie widzę sensu dodawania do tego szamponu i wrzątku. W ogóle uważam, że takie eksperymenty mogą się źle skończyć, nawet jeżeli u kogoś tam nic się nie stało. Po co wydawać pieniądze potem na jakieś preparaty regeneracyjne? Taki sam będzie koszt wizyty u fryzjera czy dekoloryzacji w domu. Pozdrawiam
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 18:59   #7
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

A ja właśnie nie chce dekoloryzowac...to bardzo inwazyjny zabieg jakby nie patrzec. Pozniej kolejny zabieg czyli farbowanie.... a mnie zalezy tylko na lekkim rozjaśnieniu. A wątpie by ta mieszanka szkodziła bardziej niz rozjaśniacz skoro zawiera tylko łyzke wody utlenionej 3% a nie buteleczke 12% ;]
ewelina121 czekam na Twoje relacje
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 19:56   #8
kiiiciiia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 336
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

ja bym sie bala cos takiego zrobic.. poza tym po takim rozjasnieniu zaloze sie ze nie bedziesz miec wcale brazowych wlosow tylko rude... wiec farbowanie i tak wchodzi w gre a niepotrzebnie mozesz zniszczyc wlosy...
kiiiciiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 21:41   #9
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

hmm wydaje mi sie ze to jest za slabe zeby otrzymac rude wlosy, gdyz ma czarne. mozesz taka plukanke robic poprostu krocej, ale najlepiej zrobic i sie przekonac. ja tez spieram farbe ale brazowa,-uzywam cytryny, rumianku, miodu i szamponu do wlosow siwych i blond(polecam) i kolorek schodzi szybko
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:01   #10
kiiiciiia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 336
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

niby masz racje ale i tak bedzie miala taki rudy polysk po tej plukance.. albo co gorsza wyjdzie jej nie rowno...
kiiiciiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:14   #11
blacha266
Raczkowanie
 
Avatar blacha266
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 122
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

dziewczyny a czy moglabym zastosowac ta plukanke na wlosy farbowane kolorem jasny popielaty braz?........Bo chcialabym rozjasnic moje wlosy o 2 tony i wlasnie zaczelam sie zastanawiac czy ta plukanka dalaby taki efekt bez rudych i zoltych odcieni.Slyszalam ze miod rowniesz rozjasnia.......czy to prawda????
blacha266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 11:15   #12
ewelina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: okolice leszna
Wiadomości: 223
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

no wiec...
zaryzykowałam i musze wam powiedziec,ze jestem mile zaskoczona.trzymalam to na wlosach ok 25 min, nie masowalam caly czas- bo komu by sie chciało...
wczesniej na kłaczki miałam nakladany hebanowy braz- wiec same wiecie,ze to jak zwykla czern wygladalo... po tej kapieli kolor jest jednolity i naprawde ladny... w kazdym swietle wyglada inaczej ale podchodzi mniej wiecej pod czekoladowy braz. w kazdym razie napewno nie jest rudy ja juz na swojej glowie mialam wszystko...wlosy wiele przeszly- nie bede ukrywac- troche po tym eksperymencie sie wysuszyly ale odratuje jej odzywkami szczerze polecam to kazdej kobietce ktora chce sie czeri pozbyc
a tak na marginesie to czesto nie rozumiem wypowiedzi niektorych wizazanek...po co ze wszystkim od razu latac do fryzjera!!!
pozdrawiam
__________________
ewelina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 12:25   #13
kiiiciiia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 336
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

oo to mnie zadziwilas milo ja czegokolwiek probowalam zawsze pozostawal mi rudy poblysk... i dlatego od razu tez ta plukanke skazałam na to ale ciesze sie ze sie mylilam i zaluje ze u mnie juz za pozno
kiiiciiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 13:24   #14
blacha266
Raczkowanie
 
Avatar blacha266
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 122
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

dziewczyny a czy moglabym zastosowac ta plukanke na wlosy farbowane kolorem jasny popielaty braz?........Bo chcialabym rozjasnic moje wlosy o 2 tony i wlasnie zaczelam sie zastanawiac czy ta plukanka dalaby taki efekt bez rudych i zoltych odcieni.Slyszalam ze miod rowniesz rozjasnia.......czy to prawda????
blacha266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 14:15   #15
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

blacha266 - ja myślę mogłabyś spróbowac. Dużo nie ryzykujesz bo przecież ta mieszanka ma o wiele słabsze działanie od typowego rozjaśniacza. O tym że miód rozjaśnia to nie słyszałam, za to wiem że robi to rumianek, cytryna, kwas askorbinowy
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 14:38   #16
blacha266
Raczkowanie
 
Avatar blacha266
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 122
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

zaryzykowalabym ale troche sie boje ze kolor moze podchodzic pod zolty bo teraz mam popielaty jasny braz chyba ze zniweluje poznie ten zolty odcien jakas plukanka albo kupie specjalny szampon.............jak myslicie dobrze kombinuje????
blacha266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 14:41   #17
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Ja nigdy nie miałam blond włosów ale slyszalam ze są te szampony-płukanki w kolorze niebieskim albo fioletowym ktore niwelują żółty odcien ^^ i podobno działają
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:10   #18
boozer
Przyczajenie
 
Avatar boozer
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 22
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Dziewczyny ile potrzeba tego proszku rozjaśniającego? bo nie jest napisane w 'przepisie', albo nie doczytałam.
Myślę że warto by zaryzykować... tylko, jeśli mam odrosty na czarnych włosach, to kolor pewnie zejdzie nierównomiernie.
boozer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 22:17   #19
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

proszku to cała saszetka raczej. A o odrosty tez sie właśnie boje =/
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 22:35   #20
addicted55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

jestem na drugim roku fryzjerstwa i osobiscie nie robilam kapieli rozjasniajacej ale slyszalam, ze robi sie ja w ten sposob : Szampon i odzywka do wlosow (do splukiwania) i woda utleniona 12% , po nalozeniu na wlosy splukac, wysuszyc i od razu nalozyc farbe . Mysle, ze rozjasniacz jest tu niepotrzebny bo wystarczyloby juz zrobic pasemka a wlosy i tak beda tak samo zniszczone, a woda 3 % jakos mi sie nie widzi bo jest chyba za slaba .
addicted55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 09:54   #21
biamilka
Raczkowanie
 
Avatar biamilka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 49
GG do biamilka
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Hipnagogia, podam Ci wyprobowany sposob na stopniowe zmycie (nie całkowicie) szamponu bądz farby z wlosów
Myj wlosy szamponem przeciwlupieżowym! moze być nizoral,ziolowy lub H&S ,mialam na włosach czerń granatatu,od 2 tygodni myje włosy szamponem H&S i mam już średnio brązowe,to jest naprawde dobry sposób ktory nie niszczy włosów!
Naprawde polecam wszystkim wizażankom chcących pozbyć się z włosów ciemnego kolorku
biamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:36   #22
nielegalnaa
Rozeznanie
 
Avatar nielegalnaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 864
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Cytat:
Napisane przez biamilka Pokaż wiadomość
Hipnagogia, podam Ci wyprobowany sposob na stopniowe zmycie (nie całkowicie) szamponu bądz farby z wlosów
Myj wlosy szamponem przeciwlupieżowym! moze być nizoral,ziolowy lub H&S ,mialam na włosach czerń granatatu,od 2 tygodni myje włosy szamponem H&S i mam już średnio brązowe,to jest naprawde dobry sposób ktory nie niszczy włosów!
Naprawde polecam wszystkim wizażankom chcących pozbyć się z włosów ciemnego kolorku
Też mam kruczoczarne włosy. Wypróbuję więc ten sposób, bo jest najmniej inwazyjny. Podobno dobra jest też odzywka firmy Wax.
nielegalnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 16:14   #23
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

podnoszę czy ktoś jeszcze może próbował? kusi mnie ta kąpiel, nawet zakupiłam już skladniki i nie mogę się zdecydować
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 09:00   #24
Peggy89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 69
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Ja robiłam u fryzjerki kąpiel i jest to naprawde trudna sprawa, nie wiem czy w domu wyjdzie, a tymbardziej samemu.
Fryzjerka mi przez ponad 2 h szorowała i szarpała włosy, a i tak równo nie wyszło i niezbyt dużo się rozjaśniło z czarnego. Wygląda tak, że mam góre w miare jasną, a dół ciemniejszy prawie czarny.
Muszę tylko przyznać, że włosy mi się nawet nie zniszczyły bardzo (używam teraz jedwabiu na nie ) i kolor chyba mi się wypłukuje troche, jeszcze może kupie szampon przeciwłupieżowy i zobaczymy co wyjdzie.
Peggy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 10:49   #25
mroffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

czy któraś z Was używała tej metody "naturalnej" czyli rumianku, cytryny i miodu? jak to działa i czy nie rozjaśnia włosów na rudy? mam ciemny blond, i wyszedł jak ciemny brąz i chciałabym trochę rozjaśnić...
mroffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 16:46   #26
Peggy89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 69
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Ja robiłam maseczke z miodu. Na czarnych włosach był mikroskopijny efekt, ale jednak jakiś był. Na rudy chyba nie wyjdzie bo to poprostu rozjaśnia, a nie nadaje jakiś kolor. Minus, że trzeba długo trzymać.
Peggy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 09:27   #27
endoderfinki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 68
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

a jaki jest przepis na maseczke z miodu? sam miód na glowie>? a ile sie trzyma?
endoderfinki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 09:09   #28
Peggy89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 69
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Miód + troche odżywki i to na głowe, owinąć folią, a potem ręcznikiem. Ważne aby w cieple trzymać. No i trzyma się minimum 4 h, najlepiej jak najdłużej.
Peggy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 09:19   #29
nikotynkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 136
GG do nikotynkaaa
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

odswiezam watek

zakupilam dzisiaj rozjasniacz i planuje zrobic kapiel rozjasniajaca . chciałabym rozjasnic wlosy z sredniego brazu do jasniejszego, zeby potem ładnie złapała mi ruda farba

bardzo prosilabym o dokladne instrukcje jak takowa kapiel zrobic. co i ile czego dać ? i wszelkie inne wskazowki

pozdrawiam
nikotynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 17:33   #30
xxchemicznaxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxchemicznaxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelszczyzna
Wiadomości: 4 170
GG do xxchemicznaxx
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

ooo ja mam to samo co Ty, spróbuje w sobotę tej maseczki z miodu jestem już zdesperowana, mam ciemno brazowe włosy, a miałam takie ładne rude, i teraz za nimi tęsknie i jeszcze te okropne odrosty... ;\
__________________
The world is ours, if we want it
xxchemicznaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.