Epiduo forte + Skinoren - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-24, 13:03   #1
Alosha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2

Epiduo forte + Skinoren


Witajcie,
jestem w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej. Dermatolog podzielił ją na etapy, było tam dużo leków i niestety nie wszystko dobrze wytłumaczył.
Przez pierwszy miesiąc mam stosować Akneroxid 5 rano, a wieczorem Differin z papką siarkową. W drugim etapie mam Skinoren z Epiduo forte. I tu już mam problem, bo nie wiem jak to stosować. W zaleceniach te leki mam rozpisane na wieczór. Epiduo trzeba przecież pokryć całą twarz, a Skinoren też byłoby dobrze tak nanieść, ponieważ na całej powierzchni mam zaczerwienienia pozapalne.
Nie wiem jak to dobrze połączyć :/ Obawiam się podrażnienia, w trakcie pierwszego etapu często mam czerwoną twarz, łuszczenie się skóry.
Rozważałam takie opcje:
1.Rano Skinoren, wieczorem Epiduo forte. (Obawiam się rano Skinorenu i interakcji z makijażem).
2.Wieczorem Epiduo, po 30 min Skinoren.
3.Oba leki naprzemiennie co drugi dzień.

Macie jakieś pomysły jak to sensownie połączyć? Może ktoś już miał takie preparaty jednocześnie
Alosha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 09:46   #2
KAROOOOOO
Raczkowanie
 
Avatar KAROOOOOO
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 81
Dot.: Epiduo forte + Skinoren

Jak dla mnie zarówno Epiduo jak i Skinoren to turbo mocne leki.. Skin kupiłam kilka lat temu, posmarowałam twarz i po kilku minutach musiałam zmyć bo nie wytrzymałam pieczenia. Pół roku temu dermatolog przepisała mi Epiduo - stosowanie co 2 dzień na noc.
Bardzo wysuszył mi twarz więc stosowałam go dwa razy w tygodniu, w pozostałe dni nakładałam grube warstwy kremu nawilżającego bo skóra schodziła płatami i piekła na maxa. Wróciłam też do skina i stosuję i tylko punktowo na przebarwienia.

Moim zdaniem stosowanie tych dwóch kremów jednego dnia odpada. Po pierwsze Skin zupełnie nie nadaje się pod makijaż a po drugie buzia nie będzie miała kiedy odpocząć.
KAROOOOOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 13:22   #3
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Epiduo forte + Skinoren

Zależy od skóry. Ja 20% kw. azelainowego (nie Skinoren a Acnederm) stosowałam 2 razy dziennie nawet (póki miałam potrzebę tak często), bez podrażnień.

Epiduo było dla mnie łagodne (w porównaniu do tretinoiny), jedynie wysuszające.

Stosowałaś filtry przeciwsłoneczne?

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Ale racja, nie stosowałabym na raz i kwasu, i Epiduo.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-03, 21:41   #4
Alosha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2
Dot.: Epiduo forte + Skinoren

Krem z filtrem stosuję od kwietnia do października, w zależności od tego jak świeci słońce Obecnie jeszcze nie.

Myślę, że spróbuję nakładać te leki zamiennie, ale w zależności od reakcji skóry będę modyfikować.
Alosha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 11:46   #5
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Epiduo forte + Skinoren

No słońce tak zgodnie z kalendarzem nie działa... ilość promieniowania UVA jest podobna przez cały rok, chmury tego nie zmieniają, przez okna też przechodzi tak jak i światło widzialne.
A przy kuracjach dermatologicznych nawet mniejsza ilość promieniowania UVB zadziała mocniej


Nie eksperymentuj na skórze, lepiej dopytać dermatologa lub zachować ostrożność.



A pytanie o filtry było tejâ˜☠do Karo, skoro miała podrażnienia to jak najbardziej warto.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-03-04 o 11:47
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 20:28   #6
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Epiduo forte + Skinoren

Cytat:
Napisane przez Alosha Pokaż wiadomość
Witajcie,
jestem w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej. Dermatolog podzielił ją na etapy, było tam dużo leków i niestety nie wszystko dobrze wytłumaczył.
Przez pierwszy miesiąc mam stosować Akneroxid 5 rano, a wieczorem Differin z papką siarkową. W drugim etapie mam Skinoren z Epiduo forte. I tu już mam problem, bo nie wiem jak to stosować. W zaleceniach te leki mam rozpisane na wieczór. Epiduo trzeba przecież pokryć całą twarz, a Skinoren też byłoby dobrze tak nanieść, ponieważ na całej powierzchni mam zaczerwienienia pozapalne.
Nie wiem jak to dobrze połączyć :/ Obawiam się podrażnienia, w trakcie pierwszego etapu często mam czerwoną twarz, łuszczenie się skóry.
Rozważałam takie opcje:
1.Rano Skinoren, wieczorem Epiduo forte. (Obawiam się rano Skinorenu i interakcji z makijażem).
2.Wieczorem Epiduo, po 30 min Skinoren.
3.Oba leki naprzemiennie co drugi dzień.

Macie jakieś pomysły jak to sensownie połączyć? Może ktoś już miał takie preparaty jednocześnie
ja swego czasu stosowałam podobna kurację i Epiduo Forte smarowałam na noc na te partie twarzy w których u mnie występował problem (broda), natomiast Skinoren rano cienka warstwa na całą twarz. Na to bezpośrednio już makijaż lub dodatkowo na Skinoren krem Cethapil PS.

Polecam jednak na początek stosować oba preparaty co drugi dzień, skora musi się przyzwyczaić.
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-05 21:28:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.