Clear Aligner czy Insignia ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-01-24, 23:07   #1
maryann99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2

Clear Aligner czy Insignia ?


Pani Iwono, która z nowoczesnych metod leczenia ortodontycznego jest lepsza? Clear Aligner czy Insignia? Wizualnie na pewno na plus jest CA, ale czy efekty są tak samo dobre jak przy zwykłych stałych aparatach?

Edytowane przez maryann99
Czas edycji: 2013-01-28 o 14:28
maryann99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-25, 18:39   #2
oliwia18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 005
Dot.: Clear Aligner czy Insignia ?

Czy są "tak samo dobre" powie Ci tylko ortodonta, który leczył dwa podobne przypadki- jeden CA i jeden aparatem stałym.
Ja noszę CA, ale napisz ile masz lat, jaką wadę, jakie leczenie za Tobą, wtedy będzie można coś lepiej doradzić
oliwia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 23:36   #3
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Clear Aligner czy Insignia ?

Ci którzy mnie znają, wiedzą, że jestem wielką fanką aparatów samoligaturujących i przeciwniczką usuwania zębów podczas leczenia ortodontycznego. Przezroczyste nakładki na zęby w ortodoncji sprawdzają się w przypadku niedużych wad, które nie wymagają rozbudowy łuków zębowych. Systemy nakładkowenie są w stanie zwiększyć wymiaru poprzecznego szczęki. Stłoczenia rozładowuje się poprzez wychylenie zębów. Możemy także delikatnie poprawić położenie pojedynczych zębów, na przykład lekko zrotowanych.
Aparaty nakładkowe ściśle obejmują zęby – są przezroczyste, co oczywiście nie oznacza, że nie widać ich z odległości metra. W zależności od typu wady zamawia się od kilku do kilkudziesięciu kompletów takich nakładek, które pacjent zmienia co 2 tygodnie. Co 2 tygodnie trzeba się więc zgłaszać na konsultację. Problem pojawia się, gdy nakłada zostanie w pokoju hotelowym, przepadnie jak kamień w wodę, albo zostanie… zjedzona przez psa (to wbrew pozorom dość częste). Trzeba wtedy przerywać leczenie i zamawiać zagranicą brakującą nakładkę. W czasie oczekiwania na przesyłkę zęby potrafią wrócić do pierwotnego położenia.
Trzeba też pamiętać, że systemy nakładkowe to także metoda dla zdyscyplinowanych, ponieważ poliuretanowe szyny zdejmuje się tylko do jedzenia i mycia zębów. Teoretycznie. Bo w praktyce pacjenci lubią wydłużać sobie czas odpoczynku od aparatu, a wtedy leczenie ortodontyczne się przedłuża.
Na pewno jednak ruchomy aparat ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej, codzienne szczotkowanie odbywa się bez sięgania po specjalistyczne akcesoria i preparaty. Nakładki mogą też wywoływać alergie na poliuretan, z którego są wykonane.
Samoligaturujący aparat Insignia na pewno umożliwia rozbudowę łuków - a dzięki samoligaturującej technice, przyspiesza czas leczenia. Proszę jednak pamiętać, aparat - nawet najlepszy - jest tylko narzędziem w ręku ortodonty. to od jego wiedzy, doświadczenia.. zależy ostateczny efekt. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 18:26   #4
vanessa202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner czy Insignia ?

Pani Iwono ,ja mam taki problem iż mam 17 lat i mam wystajace kły. W sumie jakoś szczególnie tego nie widać. Wyglada to tak że po prawej stronie zęby są koło siebie normalnie i ząb tylko trochę odstaje , nie rzuca się to w oczy jakoś szczególnie, a po lewej ząb troche bardziej odstaje ponieważ jakiś rok temu dopiero mialam usuwanego zeba spod niego. A jak się uśmiecham z lewego profilu to widac przerwę miedzy zębami . Problem w tym że ząb aw bardzo wolnym tempie się przesuwa, chciałabym wiedziec czy konieczny jest aparat. Nie jestem zwolenniczką aparatów , jesli juz by musiał być to chialabym zeby byl nie widoczny ale znowu kiedy sprawdzałam ceny to są one bardzo wysokie. Nie ma innej mozliwosci przyspieszenia przesuniecia sie tego zeba ? Lub jakis niewidoczny , nie drogi aparat?
vanessa202 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 06:59   #5
Carleen
Przyczajenie
 
Avatar Carleen
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11
Dot.: Clear Aligner czy Insignia ?

Jeśli któraś z Was ma ochotę poczytać więcej na temat metody Clear Aligner, kilka dni temu pojawił się ciekawy artykuł na ten temat, pisany przez lekarza http://kobieta.info.pl/pielgnacja-tw...-clear-aligner. Myslę, że metoda jest o tyle ciekawa, że leczenie nie tylko jest wygodniejsze, ale istnieje mniejsze ryzyko powikłań
__________________
Moje ciało jest świątynią a taniec jest moją modlitwą
Carleen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 05:06   #6
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Clear Aligner czy Insignia ?

a czy te aparaty przesuną zęba? nie mam 6 i się zastawiam czy jest możliwe przesunięcie 7 w miejsce 6 tym aparatem
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.