Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-05, 20:52   #451
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Dunia1920 Pokaż wiadomość
Witam,

W lutym 2020 byłam badana przez swojego ginekologa,w badaniu wszystko dobrze.Lekarz przepisał mi Microgynon 21.Biore juz 4 opakowanie,i zaczelo mnie bolec podbrzusze(konkretnie w miejscu gdzie są jajniki i macica) a przy tym bólu odczuwam pieczenie i swędzenie w pochwie oraz niezbyt przyjemny zapach.Niestety ze wzgledu na koronawirusa zaden ginekolog nawet prywatny nie przyjmuje.Krwawienie z odstawienia jest ok chociaz podczas tego krwawienia mam tez bol jak przy normalnej miesiaczce.A ból obecny jest od poczatku kiedy biore tabletki,ten ból przypomina ból miesiączkowy.W 2018 miałam polipa 1x1 w szyjce macicy,ktory zniknął.Czy to może znow byc polip?Co to może byc,czy to coś poważnego,co mam zrobić i jakie badania?Dziekuje za odpowiedz
Wygląda na jakąś infekcję raczej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 20:08   #452
lopatkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 11
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej dziewczyny !

Co prawda nie odstawiłam jeszcze, ale zamierzam odstawić Za 2 miesiące. Najchętniej już bym odstawiła, ale mam ślub 4.07 i nie chce sobie popsuć wszystkiego akurat na ślub. Biorę tabletki 9 miesięcy, zaraz po ślubie chcielibyśmy się starać o dziecko.

Nie za bardzo dobrze się czuję , co prawda cera mi sie poprawiła, ale mam o wiele więcej żył na nogach i mam strasznie ciężkie nogi

Moja ginekolog poleciła mi , żebym 2 miesiące przed odstawieniem zaczęła brać kwas foliowy i później, żeby poczekać ok. Miesiąca zanim zaczniemy się starać (w sensie, że miesiąc przerwy po tabletkach). Teraz naczytałam się , że powinno się zaczekać ok. 3-4 miesięcy po ostatnim blistrze- jak to miałyście wy? Też tyle czekania?
lopatkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 21:35   #453
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Ja nie czekałam w ogóle, moja lekarka powiedziała że nie ma takiej potrzeby. Zaleciła tylko branie kwasu foliowego kilka miesięcy wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 21:56   #454
lopatkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 11
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

O, no proszę! Bo wczoraj jak się naczytałam o kilku miesiącach czekania, to aż mi się zakręciło w głowie :P a jak długo przed brałaś kwas foliowy?
lopatkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 07:03   #455
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Nie pamiętam dokładnie bo to było już kilka lat temu, ale dość wcześnie chyba koło 6 miesięcy. Po prostu jak ustaliliśmy z TŻ że za jakiś czas będę odstawiać tabletki to od razu zaczęłam brać kwas foliowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 08:54   #456
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lopatkax Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !

Co prawda nie odstawiłam jeszcze, ale zamierzam odstawić Za 2 miesiące. Najchętniej już bym odstawiła, ale mam ślub 4.07 i nie chce sobie popsuć wszystkiego akurat na ślub. Biorę tabletki 9 miesięcy, zaraz po ślubie chcielibyśmy się starać o dziecko.

Nie za bardzo dobrze się czuję , co prawda cera mi sie poprawiła, ale mam o wiele więcej żył na nogach i mam strasznie ciężkie nogi

Moja ginekolog poleciła mi , żebym 2 miesiące przed odstawieniem zaczęła brać kwas foliowy i później, żeby poczekać ok. Miesiąca zanim zaczniemy się starać (w sensie, że miesiąc przerwy po tabletkach). Teraz naczytałam się , że powinno się zaczekać ok. 3-4 miesięcy po ostatnim blistrze- jak to miałyście wy? Też tyle czekania?

Ja też chciałabym odstawić w wakacje lub po wakacjach i zacząć starania, chociaż strasznie się boje, bo tabletki biorę od 14 lat, mialam tylko jedną kilkumiesięczną przerwę i strasznie przeżywałam @- miałam silne bóle brzucha i zdarzały mi się omdlenia z bólu
Już teraz chcę zacząć brać kwas foliowy i witaminy i chyba zdecyduje się na jakieś gotowe preparaty. Pan Tabletka na blogu ma zestawienie takich tabletek i najlepiej wypada MamaDHA Premium Plus, z tym, że nie ma chyba żelaza (o ile ktoś potrzebuje). Myślicie, że od razu brać cały kompleks czy na razie sam kwas foliowy?
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 16:03   #457
lopatkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 11
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez FitPleasure Pokaż wiadomość
Ja też chciałabym odstawić w wakacje lub po wakacjach i zacząć starania, chociaż strasznie się boje, bo tabletki biorę od 14 lat, mialam tylko jedną kilkumiesięczną przerwę i strasznie przeżywałam @- miałam silne bóle brzucha i zdarzały mi się omdlenia z bólu
Już teraz chcę zacząć brać kwas foliowy i witaminy i chyba zdecyduje się na jakieś gotowe preparaty. Pan Tabletka na blogu ma zestawienie takich tabletek i najlepiej wypada MamaDHA Premium Plus, z tym, że nie ma chyba żelaza (o ile ktoś potrzebuje). Myślicie, że od razu brać cały kompleks czy na razie sam kwas foliowy?
Właśnie mi doktor zlecił kompleks witamin, trochę skrótowo napisałam kwas foliowy
A jak dawno temu miałaś tą przerwę? Może coś się unormowało? Byłaś może u endokrynologa? Nie wiem na ile hormony być mają tutaj znaczenie?

Czy któraś z Was przerwała branie tabletek w połowie?Albo nie dokańczając blistru? Mam ochotę odstawić tabletki jak najszybciej.... Wiem, że to nie jest najlepszy pomysł, ale uch....
lopatkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-11, 21:32   #458
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Unormowac raczej sie nie unormowalo bo silne bole w czasie okresu mialam juz jako nastolatka. To wlasnie dlatego od 16 roku zycia biore tabletki. Przerwe mialam okolo 4 lata temu, wytrzymalam niecaly rok. Lekarze rozkladali rece, kazdy mowil ze taka moja natura i ze po porodzie to minie u nas to chyba rodzinne bo tsk samo miala moja babcia i mama. Trraz przed odstawieniem pojde jeszcze do innego lekarza, podobno jeden z najlepszych w miescie i tam poszukam pomocy
Endokrynologicznie lecze sie na Hashi i niedoczynnosc, ale zdiagnozowana zostalam niecale 2 lata temu.

Z tym odstawianiem to czytalam ze mozna odstawic w polowie ale najlepiej jest poczekac do konca, wtedy zaczynasz caly cykl od nowa duzo Ci zostalo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 21:40   #459
lopatkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 11
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez FitPleasure Pokaż wiadomość
Unormowac raczej sie nie unormowalo bo silne bole w czasie okresu mialam juz jako nastolatka. To wlasnie dlatego od 16 roku zycia biore tabletki. Przerwe mialam okolo 4 lata temu, wytrzymalam niecaly rok. Lekarze rozkladali rece, kazdy mowil ze taka moja natura i ze po porodzie to minie u nas to chyba rodzinne bo tsk samo miala moja babcia i mama. Trraz przed odstawieniem pojde jeszcze do innego lekarza, podobno jeden z najlepszych w miescie i tam poszukam pomocy
Endokrynologicznie lecze sie na Hashi i niedoczynnosc, ale zdiagnozowana zostalam niecale 2 lata temu.

Z tym odstawianiem to czytalam ze mozna odstawic w polowie ale najlepiej jest poczekac do konca, wtedy zaczynasz caly cykl od nowa duzo Ci zostalo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach rozumiem. Ale dobrze, że idziesz do innego lekarza, zawsze warto skonsultować, poznać inną opinię. I nie nawidze komentarzy: tak ma być, nic sie nie da zrobić itp....

Zostały mi prawie 3 opakowania. Chyba że Polska nie otworzy granic i nici z naszego ślubu - w tym przypadku - kończę jak najszybciej to będzie możliwe No i chyba dobiorę do końca blistra...
lopatkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 07:20   #460
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

U mnie skutki uboczne po odstawieniu zaczęły mijać w trzecim miesiącu bez tabletek, więc jestem w stanie bez problemu zrozumieć teorię 3 miesięcy
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 20:57   #461
lopatkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 11
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Uch ! A miałaś ciężkie skutki uboczne brania tabletek? Jak długo brałaś?
lopatkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-15, 11:07   #462
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lopatkax Pokaż wiadomość
Uch ! A miałaś ciężkie skutki uboczne brania tabletek? Jak długo brałaś?
Biorę od kilkunastu lat, odstawiłam raz dawno temu, nie pamiętam czy wtedy była jakaś reakcja organizmu, ale odstawiłam kilka lat temu planując ciążę i to była MASAKRA Miałam koszmar pryszczowy na twarzy i takie skoki nastroju, że późniejsze ciążowe to był pikuś.
Gdyby mi w okresie tych wahań wskoczyły dwie kreski na teście, to bym chyba kogoś zabiła
Nikt nigdy nie wie jak zareaguje na odstawienie, zobaczysz jak będzie u siebie i sama zdecydujesz, ale ja bym jednak dała organizmowi trochę czasu na hormonalne dojście do równowagi, zanim rzucisz go na kolejne szaleństwo hormonalne jakim jest ciąża
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 19:29   #463
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97
nawrot trądziku po odstawieniu tabletek

w zeszłym miesiącu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, m.in. z powodu trądziku. Gdy je brałam wszystko było elegancko, coś tam wyskakiwało jakieś pojedyncze ale było lepiej niż wcześniej. No i teraz gdy ich już nie biorę znów mi co chwilę wyskakują, już nie chodzi o to że mi wyskakują na nogach i na dekolcie, tam zakryjesz, ale sporo ich mam tez na szyi i na twarzy, do tego jeszcze nauczyłam się to wyciskać chociaż wiem że się nie powinno, za każdym razem sobie mówię ze to ostatni, i wycisnę a na drugi dzień mam kolejny albo dwa chociaż po poprzednim jeszcze ślad nie zniknął tylko czerwona plama. tylko ze ja mam 27 lat a nie 13 i okres dojrzewania chyba mam już za sobą
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 22:22   #464
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: nawrot trądziku po odstawieniu tabletek

Cytat:
Napisane przez kot123x Pokaż wiadomość
w zeszłym miesiącu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, m.in. z powodu trądziku. Gdy je brałam wszystko było elegancko, coś tam wyskakiwało jakieś pojedyncze ale było lepiej niż wcześniej. No i teraz gdy ich już nie biorę znów mi co chwilę wyskakują, już nie chodzi o to że mi wyskakują na nogach i na dekolcie, tam zakryjesz, ale sporo ich mam tez na szyi i na twarzy, do tego jeszcze nauczyłam się to wyciskać chociaż wiem że się nie powinno, za każdym razem sobie mówię ze to ostatni, i wycisnę a na drugi dzień mam kolejny albo dwa chociaż po poprzednim jeszcze ślad nie zniknął tylko czerwona plama. tylko ze ja mam 27 lat a nie 13 i okres dojrzewania chyba mam już za sobą
Przy odstawieniu tabletek może się tak dziać. Radzę odczekać parę miesięcy.

Trądzik na żuchwie może oznaczać problemy hormonalne, więc może warto zrobić jakieś badania w tym kierunku po trzech naturalnych cyklach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 07:58   #465
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: nawrot trądziku po odstawieniu tabletek

Potwierdzam, ja odstawiłam tabletki będąc jeszcze starsza i przez 3 miesiące była pryszczowa katastrofa
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-12, 09:40   #466
Izamirabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 181
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dzień dobry, w lutym po raz ostatni naklejalam plastry, w marcu, kwietniu i maju nie miałam problemów z miesiączką, a teraz czerwcowa spóźnia się tydzień i nie zapowiada się, by miała przyjść. Czy powinnam znowu zgłosić się do lekarza? Byłam badana ginekologicznie w kwietniu, cytologię mam altualną
Izamirabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-12, 16:02   #467
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Też miałam podobnie, pierwsze dwa albo trzy okresy po odstawieniu hormonów przyszły wtedy kiedy się ich spodziewałam a kolejne powoli coraz później. Najdłuższy cykl miałam chyba około 50 dni, po nim kolejne znów zaczęły się skracać aż do standardowych 28 dni - i to już zostało na stałe. Zanim mój organizm doszedł do normy musiałam czekać około roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-12, 16:39   #468
Izamirabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 181
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dziekuje za odpowiedz 😁😁
Izamirabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 21:52   #469
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97
Dot.: nawrot trądziku po odstawieniu tabletek

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Przy odstawieniu tabletek może się tak dziać. Radzę odczekać parę miesięcy.

Trądzik na żuchwie może oznaczać problemy hormonalne, więc może warto zrobić jakieś badania w tym kierunku po trzech naturalnych cyklach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
badania miałam robione przed braniem tabletek, potem po 6 miesiącach. I w pierwszych wszystko wyszło w normie, tylko testosteron wyszedł dużo powyżej normy. Po pół roku zrobiłam kolejne badania, ale już bez testosteronu i też wyszło w normie, ale tym razem miałam prawie dwukrotnie podwyższoną bilirubnę, ale nie mam żadnych objawów żółtaczki więc lekarz mówił żeby się nie martwić. Po ostatnich trzech opakowaniach i tak chciałam odstawić te tabletki bo już miałam dość pamiętania o nich, i nie chce do nich wracać, bo jak zaczynałam z nimi "przygodę" to przez pierwsze 4 cykle wymiotowałam po pierwszej tabletce, potem się unormowało. I tak się teraz zastanawiam, czy jakby mi przepisał plastry to by działało podobnie do tabletek? I mój organizm nie reagował by już wymiotami. Tylko z drugiej strony nie chce do końca życia być na hormonach bo inaczej mnie wysypie
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 14:40   #470
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: nawrot trądziku po odstawieniu tabletek

Cytat:
Napisane przez kot123x Pokaż wiadomość
badania miałam robione przed braniem tabletek, potem po 6 miesiącach. I w pierwszych wszystko wyszło w normie, tylko testosteron wyszedł dużo powyżej normy. Po pół roku zrobiłam kolejne badania, ale już bez testosteronu i też wyszło w normie, ale tym razem miałam prawie dwukrotnie podwyższoną bilirubnę, ale nie mam żadnych objawów żółtaczki więc lekarz mówił żeby się nie martwić. Po ostatnich trzech opakowaniach i tak chciałam odstawić te tabletki bo już miałam dość pamiętania o nich, i nie chce do nich wracać, bo jak zaczynałam z nimi "przygodę" to przez pierwsze 4 cykle wymiotowałam po pierwszej tabletce, potem się unormowało. I tak się teraz zastanawiam, czy jakby mi przepisał plastry to by działało podobnie do tabletek? I mój organizm nie reagował by już wymiotami. Tylko z drugiej strony nie chce do końca życia być na hormonach bo inaczej mnie wysypie
I co lekarz na ten testosteron? Ja bym się tym zajęła. Możesz sobie poczytać do czego to może doprowadzić.

Podobno bilirubina może być podwyższona przy tabletkach, ale nie wiem jak bardzo. Robiłaś próby wątrobowe?

Plastry czy np. Krążki dopochwowe omijają układ pokarmowy, więc pewnie uniknęłabyś wymiotów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 21:31   #471
kot123x
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 97
Dot.: nawrot trądziku po odstawieniu tabletek

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
I co lekarz na ten testosteron? Ja bym się tym zajęła. Możesz sobie poczytać do czego to może doprowadzić.

Podobno bilirubina może być podwyższona przy tabletkach, ale nie wiem jak bardzo. Robiłaś próby wątrobowe?

Plastry czy np. Krążki dopochwowe omijają układ pokarmowy, więc pewnie uniknęłabyś wymiotów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie pamiętam już dokładnie co mówił, ale coś mówił że prawdopodobnie to tu jest problem i że skoro wcześniejsze próby nie dawały rezultatu to mi zapisze tabletki antykoncepcyjne. Wyszedł mi wynik 50.80 przy normie 48.10. Wcześniej chodziłam do dermatologa, i przepisywał mi różne maści i tabletki, i było tak że dopóki to brałam to było ok, ale jak mi się skończyły to od razu był wysyp. I tu przy tych tabletkach widzę jest to samo. Na udach już mam 2 blizny po tym dziadostwie. Wszędzie mi to wyskakuje na nogach, na cyckach, na twarzy i nawet na czole gdzie się włosy zaczynają wymacałam dziś. Chciałabym tego nie wyciskać ale nie umiem, wystarczy że zobaczę biały czubek i już musze wycisnąć. Czasami wyskakuje biała maź, a czasami taka jakby "woda" czyli wycisnęłam za wcześnie.
kot123x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 10:07   #472
ania_maniaczka11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 8
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Radziłam bym odstawiać tabletki w porozumieniu z ginekologiem, ja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych miałam ogromny problem z miesiączką, była nieregularna, potrafiłam przez 3 miesiące nie mieć okresu....Dodatkowo czułam czasami, że puchnę i bardzo pogorszyła się moja cera. Jak zaczęliśmy się starać o dziecko zapisałam się do przychodni XXX tam uzyskałam niezbędną pomoc, na miejscu pracują doskonali ginekolodzy - mądrzy, doświadczeni i mili, gabinety są nowocześnie wyposażone i można wykonać wiele badań. Dokładnie wyjaśniono mi co jest przyczyną zaburzeń i pomogli mi ustabilizować organizm, teraz mam już regularną miesiączkę, wiem kiedy są dni płodne zaczynamy starać się o dziecko.

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2020-06-19 o 12:43 Powód: Reklama
ania_maniaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 07:22   #473
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć dziewczyny
Czy robicie przerwy w braniu tabletek?
Biore yaz już prawie 6,5 roku. Poprzednia lekarka mówiła, żeby przerwy nie robić bo yaz jest już nowszej generacji itd , a obecna lekarka stwierdziła ze warto zrobić jakaś przerwę.
Czytałam trochę na internecie i sama już nie wiem 🧐. Zdania są podzielone .
Może któraś z Was brała yaz ?




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 08:08   #474
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Odstawilam tabletki w niedziele a dzisiaj boli mnie brzuch jak na okres miala tak ktoras z was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 10:16   #475
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Czy robicie przerwy w braniu tabletek?
Biore yaz już prawie 6,5 roku. Poprzednia lekarka mówiła, żeby przerwy nie robić bo yaz jest już nowszej generacji itd , a obecna lekarka stwierdziła ze warto zrobić jakaś przerwę.
Czytałam trochę na internecie i sama już nie wiem 🧐. Zdania są podzielone .
Może któraś z Was brała yaz ?




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja brałam Yaz a potem Seasonique bez przerwy chyba 7 lat. Po odstawieniu miałam różne skutki uboczne, od pryszczy po nieregularne cykle, do normy mój organizm doszedł gdzieś po roku. Nie widzę sensu żeby robić przerwy tylko po to żeby męczyć się kilka miesięcy z wahaniami hormonów i potem wrócić do tabletek.
Cytat:
Napisane przez AsteriK Pokaż wiadomość
Odstawilam tabletki w niedziele a dzisiaj boli mnie brzuch jak na okres miala tak ktoras z was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odstawiłaś tabletki czyli po kilku dniach powinno się pojawić krwawienie, nie ma w tym nic dziwnego. Pierwsze powinno się pojawić w takim samym terminie w jakim pojawiało Ci się krwawienie podczas przerw między opakowaniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-29, 18:54   #476
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Czy robicie przerwy w braniu tabletek?
Biore yaz już prawie 6,5 roku. Poprzednia lekarka mówiła, żeby przerwy nie robić bo yaz jest już nowszej generacji itd , a obecna lekarka stwierdziła ze warto zrobić jakaś przerwę.
Czytałam trochę na internecie i sama już nie wiem 🧐. Zdania są podzielone .
Może któraś z Was brała yaz ?




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez uwazam ,ze nie ma sensu robic przerwy by potem znow zaczac brac.
Ja odstawilam bo bedziemy starac sie o dziecko inaczej bralabym dalej bez przerw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja brałam Yaz a potem Seasonique bez przerwy chyba 7 lat. Po odstawieniu miałam różne skutki uboczne, od pryszczy po nieregularne cykle, do normy mój organizm doszedł gdzieś po roku. Nie widzę sensu żeby robić przerwy tylko po to żeby męczyć się kilka miesięcy z wahaniami hormonów i potem wrócić do tabletek. Odstawiłaś tabletki czyli po kilku dniach powinno się pojawić krwawienie, nie ma w tym nic dziwnego. Pierwsze powinno się pojawić w takim samym terminie w jakim pojawiało Ci się krwawienie podczas przerw między opakowaniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niby tak ale bol jest dosc silny niekiedy mam tak jakby skurcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 10:06   #477
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

ja odstawilam w maju w ubieglym roku. Odczekalam 2 miesiace i w lipcu zaczelismy starania i w lipcu zaszlam w ciaze Tabletki bralam ok 9 lat
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 06:41   #478
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez avava Pokaż wiadomość
ja odstawilam w maju w ubieglym roku. Odczekalam 2 miesiace i w lipcu zaczelismy starania i w lipcu zaszlam w ciaze Tabletki bralam ok 9 lat
No to szybciutko po tylu latach z pigulkami , super gratuluje!!
Ja wlasnie dostalam pierwszy okres po odstawieniu . ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-03, 09:26   #479
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez AsteriK Pokaż wiadomość
Ja wlasnie dostalam pierwszy okres po odstawieniu . ..
Ten jeszcze traktuj jako krwawienie z odstawienia, normalne przy tabsach. Dopiero jak nie weźmiesz spodziewanej tabletki w ósmym dniu to organizm zauważy, że coś jest na rzeczy
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 05:39   #480
czarovnicaa
Raczkowanie
 
Avatar czarovnicaa
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej Odstawiłam tabletki Naraya 22 września, po skończeniu całego blistra. Kilka dni później dostałam okres bądź jeszcze krwawienie z odstawienia. 25 października wydaje mi się, że miałam już bardziej naturalną menstruację nie wiem czy dobrze myślę? Od tej pory zaczęły się schody - pogorszył mi się stan cery, powyskakiwało dużo ropnych krostek, mam wrażenie, że opuchłam. Jak myślicie, to stan przejściowy? Dodam, że mam 24 lata, tabletki brałam ponad 5 lat i jednym z powodów dla których ginekolog przepisał mi Naraye był niewielki trądzik, ale wtedy miałam lekko ponad 18 lat i sądziłam, że w tym wieku krostki są normalne. Stwierdził też, tak po "oględzinach" że mam za wysoki poziom męskich hormonów? Nie wiem czy dobrze pamiętam, generalnie chodziło o to, że miałam lekko tlustą cerę, krostki i owłosienie na rękach Dla mnie to było normalne, nie utrudniało niczego dlatego na tabletki zdecydowałam się tylko z powodu antykoncepcji. Teraz się boję, że moja starsza już cera wróci do formy "nastolatki" i, że faktycznie to była wina hormonów. A nie chcę być skazana na branie tabletek tylko dlatego, że wyskakują mi krostki, same w sobie powodują więcej skutków ubocznych niż to. Jakie były wasze skutki po odstawieniu? Czy pogorszy stan cery minął po uregulowaniu gospodarki hormonalnej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarovnicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-07 01:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.