Co robicie na obiad? część XX. - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-12-10, 13:16   #3901
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Nie znam, co to? Wygląda smacznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 13:26   #3902
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Nic więcej ze słodyczy mi nie potrzeba uwielbiam!
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 13:29   #3903
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Bajaderki
Ha! Przedwczoraj w cukierni się za nimi rozglądałam (u nas się nazywają bomby rumowe) bo miałam mega ochotę niestety nie było.
Domowe oczywiście 100000 razy lepsze
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 14:00   #3904
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam w gruzińskiej knajpce, jadłam roladkę z bakłażana z farszem orzechowym, zupę rybną z łososiem i chinkali
Dzisiaj mam wołowinę po koreańsku, która zrobiła się przez noc w wolnowarze

Pysznie


Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ryba w sosie śmietanowo- koperkowym i do tego ryż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zjadłabym


Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia ale bym zjadła te pierożki!

U mnie dziś żula jarzynowa. Jako, że lubię sobie sporo zjeść dosypałam jako wkładkę grzanki. Pasują średnio, ale było dobre.
Na deser poczyniłam bajaderki, lub bomby kokosowe. Znacie? Załącznik 7764071Załącznik 7764072

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość

Pycha! I zupka i bajaderki


U nas dziś reszta piersi z kurczaka w sosie cytrynowym
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 14:01   #3905
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ha! Przedwczoraj w cukierni się za nimi rozglądałam (u nas się nazywają bomby rumowe) bo miałam mega ochotę niestety nie było.
Domowe oczywiście 100000 razy lepsze
No właśnie ja kupowałam 15 lat temu, w czasach szkoły średniej. A domowe robiłam pierwszy raz. Miałam do utylizacji sporo ciastek i dżemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-10, 22:57   #3906
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam w gruzińskiej knajpce, jadłam roladkę z bakłażana z farszem orzechowym, zupę rybną z łososiem i chinkali
Dzisiaj mam wołowinę po koreańsku, która zrobiła się przez noc w wolnowarze
Dasz przepis na wolowine po koreansku ? jak smakowala ? szukam jakis fajnych przepisow na wolnowar bo zawsze robie to samo czyli wrzucam wszystko co jest pod reka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-11, 09:51   #3907
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie znam, co to? Wygląda smacznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To takie praliny, ktore cukiernia robi z resztek wszystkich mozliwych ciastek. Przepyszne
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-11, 10:39   #3908
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziś mam cały dzień szkołę, na obiad będzie gulasz z piekarnika, ziemniaczki i surówka z pora
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-11, 11:01   #3909
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Dziś mam cały dzień szkołę, na obiad będzie gulasz z piekarnika, ziemniaczki i surówka z pora
Przeczytałam gulasz z PIERNIKA i tak myślę "czego to już ludzie nie wymyślą"
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-11, 14:28   #3910
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cześć, wchodze jedynie na chwile po szybka poradę. Przed świetami wszystko na ostatnia chwile.
Robie dzis pierogi zeby zamrozić do Wigili. Ktos mi ostatnio podał dobry przepis na ciasto do pierogów. Pelagia chyba TY???? Jakis z ciepła woda czy to było z Kwestii smaku? Bo bardzo łatwo sie je robiło. A zapomniałam.
Podpowiedzcie proszę

Aha i powiedzcie czy mąka 00 nada sie??? Mam tylko taka
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-11, 17:48   #3911
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Dasz przepis na wolowine po koreansku ? jak smakowala ? szukam jakis fajnych przepisow na wolnowar bo zawsze robie to samo czyli wrzucam wszystko co jest pod reka
Korzystałam z tego https://www.simplyfoodbymandy.co.uk/...jang-beef-stew, po podsmażeniu wszystkiego wrzuciłam do wolnowaru - 6h high. I obcięłam o połowę ilość pasty gochujang, a o połowę zwiększyłam miód - to ze względu na TŻ-ta. I tak narzekał, że mu za ostro, ale jak dla mnie wyszło pysznie, super balans smaków ostro-słodko-anyżowych. Bardzo polecam

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Cześć, wchodze jedynie na chwile po szybka poradę. Przed świetami wszystko na ostatnia chwile.
Robie dzis pierogi zeby zamrozić do Wigili. Ktos mi ostatnio podał dobry przepis na ciasto do pierogów. Pelagia chyba TY???? Jakis z ciepła woda czy to było z Kwestii smaku? Bo bardzo łatwo sie je robiło. A zapomniałam.
Podpowiedzcie proszę

Aha i powiedzcie czy mąka 00 nada sie??? Mam tylko taka
Kurczę ja myślę, że od Agafisi pałeczkę naszej nadwornej mistrzyni pierogów przejęła Lulka
Są różne szkoły i ja być może za każdym razem mówię coś innego, ale aktualnie uważam, że ciasto bez jajka jest lepsze
Zobacz może to https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia...e/przepis.html
I mąka 00 nada się na pewno moim zdaniem. Mój tata robi z niej makaron, a tortellini to ciasto makaronowe, a tortellini to przecież jak pierogi więc...

U mnie dziś miały być naleśniki z mąki gryczanej... wyszło to co na zdjęciu
Więc na obiad był rosół z makaronem, który akurat zdążył się zrobić i nomen omen pierogi. TŻ miał wyciągnięte z zamrażalnika moje z mięsem, ja Lidlowe z łososiem i szpinakiem. I tu dopiero 1:1 widać różnicę między kupnym ciastem, a domowym - a ja naprawdę nie jestem biegła w pierogach, ale to kupno było tak grube i ciastowate, że obłęd
Upiekłam też pierniczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20211210_190251.jpg (241,2 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20211211_180304.jpg (94,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20211211_180246.jpg (125,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20211211_180318.jpg (161,9 KB, 54 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-11, 18:17   #3912
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Cześć, wchodze jedynie na chwile po szybka poradę. Przed świetami wszystko na ostatnia chwile.
Robie dzis pierogi zeby zamrozić do Wigili. Ktos mi ostatnio podał dobry przepis na ciasto do pierogów. Pelagia chyba TY???? Jakis z ciepła woda czy to było z Kwestii smaku? Bo bardzo łatwo sie je robiło. A zapomniałam.
Podpowiedzcie proszę

Aha i powiedzcie czy mąka 00 nada sie??? Mam tylko taka
Ja ostatnio robilam z maka , ciepla woda (ja mialam bardzo ciepla), jajko , troche soli i troche oleju/oliwy. Fajne bylo
Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Korzystałam z tego https://www.simplyfoodbymandy.co.uk/...jang-beef-stew, po podsmażeniu wszystkiego wrzuciłam do wolnowaru - 6h high. I obcięłam o połowę ilość pasty gochujang, a o połowę zwiększyłam miód - to ze względu na TŻ-ta. I tak narzekał, że mu za ostro, ale jak dla mnie wyszło pysznie, super balans smaków ostro-słodko-anyżowych. Bardzo polecam


Kurczę ja myślę, że od Agafisi pałeczkę naszej nadwornej mistrzyni pierogów przejęła Lulka
Są różne szkoły i ja być może za każdym razem mówię coś innego, ale aktualnie uważam, że ciasto bez jajka jest lepsze
Zobacz może to https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia...e/przepis.html
I mąka 00 nada się na pewno moim zdaniem. Mój tata robi z niej makaron, a tortellini to ciasto makaronowe, a tortellini to przecież jak pierogi więc...

U mnie dziś miały być naleśniki z mąki gryczanej... wyszło to co na zdjęciu
Więc na obiad był rosół z makaronem, który akurat zdążył się zrobić i nomen omen pierogi. TŻ miał wyciągnięte z zamrażalnika moje z mięsem, ja Lidlowe z łososiem i szpinakiem. I tu dopiero 1:1 widać różnicę między kupnym ciastem, a domowym - a ja naprawdę nie jestem biegła w pierogach, ale to kupno było tak grube i ciastowate, że obłęd
Upiekłam też pierniczki
Baaardzo dziekuje ! zapisuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-11, 19:42   #3913
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja ostatnio robilam z maka , ciepla woda (ja mialam bardzo ciepla), jajko , troche soli i troche oleju/oliwy. Fajne byloBaaardzo dziekuje ! zapisuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pelagia bardzo mi miło kochana 🥰

Ja właśnie robię tak jak Roselyn. Woda musi być bardziej niż ciepła, wtedy są takie bardowie chrupiące. Ale tak to wszystko no oko, i mąka, i sól. Ja daje jajko, bo jakoś tak się nauczyłam, ale nie próbowałam bez, może też jest spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-12, 13:34   #3914
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dziekuje za odpowiedzi.
Znalazłam jakis przepis i zrobiłam z maki 00 ale ciasto było bardzo twarde jednak łatwo sie lepiło. Pozniej zrobiłam z all purpose maki iciasto było bardzo elastyczne i ciężej sie je lepiło.
Ale chciałam Wam tylko napisać ze twarogu nie miałam ale użyłam sera koziego i wyszły naprawde smaczne takie prawdziwe polskie pierogi,
.
Cały dzien mi zeszło na 64 pierogi .

No i pomyliło mi sie i ugotowałam wszystkie i zamrozilam. I teraz mysle jak ja je rozmroże . Mam je gotować po raz drugi???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 81A0A427-430B-4E56-B3A9-B05769B71879.jpg (201,2 KB, 51 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-12, 14:45   #3915
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi.
Znalazłam jakis przepis i zrobiłam z maki 00 ale ciasto było bardzo twarde jednak łatwo sie lepiło. Pozniej zrobiłam z all purpose maki iciasto było bardzo elastyczne i ciężej sie je lepiło.
Ale chciałam Wam tylko napisać ze twarogu nie miałam ale użyłam sera koziego i wyszły naprawde smaczne takie prawdziwe polskie pierogi,
.
Cały dzien mi zeszło na 64 pierogi .

No i pomyliło mi sie i ugotowałam wszystkie i zamrozilam. I teraz mysle jak ja je rozmroże . Mam je gotować po raz drugi???
Ale zgrabne Nie polecam gotować zamrożonych. Rozpadają się. Przynajmniej u mnie. Ja zdecydowanie rozkładam i rozmrazam osobno. Ja zazwyczaj podgrzewam w piekarniku, lub na patelni. Z cebulką i masłem. Bo tak lubimy

My dziś byliśmy na zakupach. Obiad robił się od wczoraj.
Karkówka pieczona, razem z nią piekły się buraczki do obiadu, i powstało takie coś
Porcja wydaje się dużą, a w rzeczywistości ziemniaki są malutkie IMG_20211212_135241_copy_800x600.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-12, 21:52   #3916
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ale zgrabne Nie polecam gotować zamrożonych. Rozpadają się. Przynajmniej u mnie. Ja zdecydowanie rozkładam i rozmrazam osobno. Ja zazwyczaj podgrzewam w piekarniku, lub na patelni. Z cebulką i masłem. Bo tak lubimy

My dziś byliśmy na zakupach. Obiad robił się od wczoraj.
Karkówka pieczona, razem z nią piekły się buraczki do obiadu, i powstało takie coś
Porcja wydaje się dużą, a w rzeczywistości ziemniaki są malutkie Załącznik 7764187

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje Lulka za cenna poradę! Zupełnie mi sie pomyliło i je ugotowałam a potem wieczorem pomyslalam ze robilam błąd bo powinnam byla je zamrozić bez gotowania. Ale zrobie tak jak mowisz. Rozmroze w tem pokojowej i potem usmaze .
Dziekuje rowniez za komplement średnio zgrabne ale z maki 00 ciasto mniej elastyczne za to łatwiej sie lepiło zdecydowanie jednak musze dopracować proporcje wody bo za mało dałam i musiałam dolewać jak juz ciasto było prawie wyrobione.

Obiad pierwsza klasa. I te buraczki ❤️
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-13, 07:44   #3917
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
No i pomyliło mi sie i ugotowałam wszystkie i zamrozilam. I teraz mysle jak ja je rozmroże . Mam je gotować po raz drugi???
To ja te sobotnie wcześniej ugotowane i zamrożone pierogi odgrzewałam pierwszy raz - na parze! Nic się nie polepiło i wyszło naprawdę ok

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
My dziś byliśmy na zakupach. Obiad robił się od wczoraj.
Karkówka pieczona, razem z nią piekły się buraczki do obiadu, i powstało takie coś
Wygląda super pysznie

U mnie wczoraj był kurczak i marchewka z rosołu, sos potrawkowy i ryż. Zrobiłam też z pomocą taty tatar śledziowy do pracy bo mamy jutro świąteczne spotkanie i chleb upiekłam na zakwasie.
Na dzisiaj mam bitki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20211212_185819.jpg (114,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20211212_185801.jpg (188,1 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20211213_080947.jpg (140,1 KB, 42 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-13, 08:41   #3918
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

W sobotę zrobiłam żurek z jajkiem i kiełbasą białą i wędzoną. Do tego ziemniaki z prażoną cebulką i koperkiem.

Później poprawiliśmy parówkami w cieście, które przygotowałam na wieczór planszówkowy I pieczoną owsianką serową z jagodami (mrożone, własny zbiór ).



Wczoraj - obiad u rodziców: bitki wołowe w rozmiarze XXL (tata rozbijał mięso i takie wielkie kotlety mu wyszły, za co później mu się oberwało od mamy, bo się to mięso na patelnię nie zmieściło i musiała w gęsiarce robić . Ale kotlety pyszne były ). Do tego ziemniaki gotowane i pyszna surówka z białej kapusty z marchewką i porem.


Dziś dojemy żurek.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-13, 08:42   #3919
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ja te sobotnie wcześniej ugotowane i zamrożone pierogi odgrzewałam pierwszy raz - na parze! Nic się nie polepiło i wyszło naprawdę ok


Wygląda super pysznie

U mnie wczoraj był kurczak i marchewka z rosołu, sos potrawkowy i ryż. Zrobiłam też z pomocą taty tatar śledziowy do pracy bo mamy jutro świąteczne spotkanie i chleb upiekłam na zakwasie.
Na dzisiaj mam bitki.

Super chlebek
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-14, 13:18   #3920
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj były gotowe pyzy z jogurtem, a dziś udka na ryżu zrobiłam,bo miałam na nie ochotę od zeszłego tygodnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-14, 15:13   #3921
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

smazone pierogi z kapustą i grzybami
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-15, 06:50   #3922
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
W sobotę zrobiłam żurek z jajkiem i kiełbasą białą i wędzoną. Do tego ziemniaki z prażoną cebulką i koperkiem.

Później poprawiliśmy parówkami w cieście, które przygotowałam na wieczór planszówkowy I pieczoną owsianką serową z jagodami (mrożone, własny zbiór ).



Wczoraj - obiad u rodziców: bitki wołowe w rozmiarze XXL (tata rozbijał mięso i takie wielkie kotlety mu wyszły, za co później mu się oberwało od mamy, bo się to mięso na patelnię nie zmieściło i musiała w gęsiarce robić . Ale kotlety pyszne były ). Do tego ziemniaki gotowane i pyszna surówka z białej kapusty z marchewką i porem.


Dziś dojemy żurek.
Ile pyszności

U nas w poniedziałek były bitki schabowe, ziemniaki i kupna surówka. Wczoraj miałam ambitny plan żeby zrobić makaron z łososiem, musztardą i groszkiem wg Knife. Ale... najpierw TŻ zaczął kręcić nosem, że mu ryba do makaronu nie pasuje , więc postanowiłam zużyć wędzonego, a świeżego łososia zamrozić do świąt. W trakcie robienia okazało się, że to co myślałam, że jest resztką mrożonego groszku było fasolką szparagową
Więc, wyszło co wyszło - nawet zjadliwie TŻ dokończył bitki, ja z kolei dziś skończę ten makaron, a TŻ ma od mojego taty słoik wypasionych flaków z dodatkiem żołądków. Fujka

Zrobię też mini zakupy na święta bo muszę już nastawiać pierwsze śledzie (marynowane, po duńsku) i piec miodownik.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20211213_184538.jpg (228,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20211214_185102.jpg (208,8 KB, 49 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-15, 07:53   #3923
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Pelagia, Knife ale pyszności!

U mnie wczoraj zapiekanka gyros na ryżu, a dziś będzie Żurek .
Zostało mi mnóstwo ryżu z zapiekanki i myślę co tu z nim zrobić. Chyba usmazę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-15, 10:30   #3924
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

jakoś nie mam wielkiej weny do gotowania po chorobie. Wczoraj od mamy wzięłam pomidorówkę. Dziś gołąbki kupię w garmażu. Ale na jutro wyjęłam boczek, wędzony przez teściową i mam ambitny plan zrobienia carbonary
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-15, 11:02   #3925
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Na wątku, jak zwykle same pyszności. A już jak przeczytałam o Waszych kulinarnych planach na święta, to ach.... Ja mam pustkę w głowie, jeśli chodzi o Święta. Jak zwykle smażę karpia na Wigilię i przygotowuję kulinarnie cały drugi dzień świąt.

Dziś u nas na obiad papryka zapiekana z mięsem z indyka i serami.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-15, 16:00   #3926
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To ja te sobotnie wcześniej ugotowane i zamrożone pierogi odgrzewałam pierwszy raz - na parze! Nic się nie polepiło i wyszło naprawdę ok


Wygląda super pysznie

U mnie wczoraj był kurczak i marchewka z rosołu, sos potrawkowy i ryż. Zrobiłam też z pomocą taty tatar śledziowy do pracy bo mamy jutro świąteczne spotkanie i chleb upiekłam na zakwasie.
Na dzisiaj mam bitki.
A mozna je pozniej jeszcze podsmażyć??? No ja to lubie chrupiące pierogi .
Kurczak w tym sosie wyglada wspaniałe i ten chlebek

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
W sobotę zrobiłam żurek z jajkiem i kiełbasą białą i wędzoną. Do tego ziemniaki z prażoną cebulką i koperkiem.

Później poprawiliśmy parówkami w cieście, które przygotowałam na wieczór planszówkowy I pieczoną owsianką serową z jagodami (mrożone, własny zbiór ).



Wczoraj - obiad u rodziców: bitki wołowe w rozmiarze XXL (tata rozbijał mięso i takie wielkie kotlety mu wyszły, za co później mu się oberwało od mamy, bo się to mięso na patelnię nie zmieściło i musiała w gęsiarce robić . Ale kotlety pyszne były ). Do tego ziemniaki gotowane i pyszna surówka z białej kapusty z marchewką i porem.


Dziś dojemy żurek.
Kotlety size XXXL . Pyszny obiad u rodzicow! W UK na te parówki sie mowi „świnki w kocyku” pigs in the blanket

A co to za ciasto?

Cytat:
Napisane przez Midziak Pokaż wiadomość
smazone pierogi z kapustą i grzybami
Świątecznie
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-16, 07:00   #3927
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A mozna je pozniej jeszcze podsmażyć??? No ja to lubie chrupiące pierogi .
Kurczak w tym sosie wyglada wspaniałe i ten chlebek


Kotlety size XXXL . Pyszny obiad u rodzicow! W UK na te parówki sie mowi „świnki w kocyku” pigs in the blanket

A co to za ciasto?



Świątecznie

"Świnki w kocyku" Podoba mi się I pasuje o tej porze roku


To nie ciasto, tylko pieczona owsianka serowa z jagodami Bardzo lubimy. Zawsze robię z tego przepisu: https://filozofiasmaku.pl/2014/07/19...ka-z-jagodami/




Dziś chyba zrobię grillowany halloumi z sałatką i grzankami. Jutro wyjeżdżamy na weekend w góry, więc trzeba trochę opróżnić lodówkę
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-16, 12:46   #3928
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Łopatka wieprzowa w sosie własnym, do tego kopytka i surówka (kupne).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-17, 07:59   #3929
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Dziś u nas na obiad papryka zapiekana z mięsem z indyka i serami.
Ale bym paprykę zjadła

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A mozna je pozniej jeszcze podsmażyć??? No ja to lubie chrupiące pierogi .
Myślę, że śmiało można podsmażać, wyszły z tej pary fajnie sprężyste

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
To nie ciasto, tylko pieczona owsianka serowa z jagodami Bardzo lubimy. Zawsze robię z tego przepisu: https://filozofiasmaku.pl/2014/07/19...ka-z-jagodami/
Też robiłam z tego przepisu! To jedyna forma owsianki, którą akceptuję

U nas wczoraj warzywa z woka - marchewka, papryka, boczniaki, cukinia, kiełki fasoli mung, do tego sos sojowy, olej sezamowy, limonka itd. Ryż jaśminowy i jajka sadzone. Taki misz masz - kończą mi się pomysły na bezmięsne obiady. Tzn. pomysły mam, ale mało które TŻ akceptuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20211216_200449.jpg (211,5 KB, 48 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-17, 09:05   #3930
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

U nas wczoraj warzywa z woka - marchewka, papryka, boczniaki, cukinia, kiełki fasoli mung, do tego sos sojowy, olej sezamowy, limonka itd. Ryż jaśminowy i jajka sadzone. Taki misz masz - kończą mi się pomysły na bezmięsne obiady. Tzn. pomysły mam, ale mało które TŻ akceptuje
fajny miks!
Ja na dziś totalny brak pomysłów.... Chyba zrobię jarzynówkę na dwa dni. Jutro planuję odrobinę posprzątać w domu, jak mnie wena najdzie.....
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.