Kiedy kariera, a kiedy dziecko? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-18, 14:31   #571
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Życzę Ci więc, aby nie doszło do tragedii, bo ktoś ci powiedział tak i siak, a tobie się na chłopski rozum zgadza.

Z mojej strony również EOT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale że co mi kto powiedział? Nie rozumiem o co Ci chodzi.
Również życzę Ci żeby nie doszło w Twoim życiu do tragedii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 14:47   #572
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 609
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Życzę Ci więc, aby nie doszło do tragedii, bo ktoś ci powiedział tak i siak, a tobie się na chłopski rozum zgadza.

Z mojej strony również EOT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jak wy, ale jak ja ide do lekarza to słucham, co mi radzi, i przyjmuję jego ekspertyzę. Jak idę do prawnika, to przyjmuję poradę, a nie sprawdzam po kodeksach, czy na pewno się nie pomylił. Jak zamawiam hydraulika, to po to, żeby nie musieć samej dymać po kanale, bo a nuż hydraulik się nie zna i mi zrobi źle.
Wiele rzeczy w życiu przyjmujemy za dobra monetę albo na chłopski rozum, nie rozumiem, czemu na wizażu jest to zawsze prezentowane jak jakieś zuo i głupota. Już widzę jak każda wizazanka każda informację wchoniętą w ciągu dnia weryfikuje w źródłach i szuka publikacji
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 15:01   #573
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

[1=17c731ef415ea939127a54e 258bb952ab9747631_5ee0147 2777c6;87514849]Nie wiem jak wy, ale jak ja ide do lekarza to słucham, co mi radzi, i przyjmuję jego ekspertyzę. Jak idę do prawnika, to przyjmuję poradę, a nie sprawdzam po kodeksach, czy na pewno się nie pomylił. Jak zamawiam hydraulika, to po to, żeby nie musieć samej dymać po kanale, bo a nuż hydraulik się nie zna i mi zrobi źle.
Wiele rzeczy w życiu przyjmujemy za dobra monetę albo na chłopski rozum, nie rozumiem, czemu na wizażu jest to zawsze prezentowane jak jakieś zuo i głupota. Już widzę jak każda wizazanka każda informację wchoniętą w ciągu dnia weryfikuje w źródłach i szuka publikacji [/QUOTE]Ja jednak sprawdzam badania, kodeksy i wszystko, jeśli sytuacja jest istotna.

Jak idę do lekarza to się zwykle spodziewam diagnozy. Jasne, jeśli ten lekarz mówi co innego niż ja uważam, to idę do drugiego (bo co ja wiem o medycynie), ale na pewno warto ufać też sobie i przy obecnym dostępie do informacji nie dawać lekarzom zgody na wszystko, bo są lekarzami.

(Jasne, swojemu endokrynologowi już ufam, bo leczy mnie od 15 lat i zawsze zgodnie z zaleceniami WHO, zgodnie z publikacjami itd. Ale nowego lekarza prześwietlam. Jak mi mówi, że najlepsza godzina na zjedzenie schabowego to 17, to mówię, że ciekawe, czy prześle mi publikację na ten temat.)

I niestety raz złapałam lekarza na błędzie. Zresztą nie wiem, jak to się stało, musiał być bardzo zmęczony, bo mi na SORze nie zauważył, że mam mocno złamaną kość. Na drugi dzień poszłam do innego lekarza i potwierdził.

Lekarz to też jest człowiek. Ja nie jestem od nich mądrzejsza i nie wiem więcej. Ale na pewno mogę użyć mózgu i sprawdzić, jak coś mi nie pasuje i dopytać o źródło jego wiedzy.

Januszpolak skończyła medycynę, przypominam. I nie ona jedną mając w d. leczenie ludzi i nienawidząc swojej roboty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 15:06   #574
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87514629]W większości przedszkoli dzieci mają angielski.
Ale.
Ja więcej nadziei pokładam w bajkach anglojęzycznych niż tych lekcjach, bo nie wierzę, że polski nauczyciel nauczy takiego malucha super poprawnego akcentu.
Wybaczcie, nauczyciele.[/QUOTE]A ile ma tego angielskiego? Bo moja 1 raz więc uważam że nic się tam nie nauczy. Zależy mi żeby mówiła po angielsku bo ma dziadka Anglika ale no właśnie na razie zwlekam z zapisaniem jej bo myślę że bardziej by jej się przydały jakieś zajęcia ruchowe bo na mnóstwo energii. Też włączam jej piosenki i bajki po angielsku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 15:07   #575
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A ile ma tego angielskiego? Bo moja 1 raz więc uważam że nic się tam nie nauczy. Zależy mi żeby mówiła po angielsku bo ma dziadka Anglika ale no właśnie na razie zwlekam z zapisaniem jej bo myślę że bardziej by jej się przydały jakieś zajęcia ruchowe bo na mnóstwo energii. Też włączam jej piosenki i bajki po angielsku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W przedszkolu miał chyba dwa razy, teraz też dwa po pół godziny.
Więcej i tak taki maluch się nie skupi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 15:13   #576
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Tu się zgadzam. Są lekarze i lekarze. Hitem był jeden który stwierdził że Heviran to antybiotyk i lepiej nie brać bo organizm się przyzwyczai wiec później nie zareaguje. Jakoś nie bardzo mi się to zgodziło
Ale wciąż nie rozumiem dlaczego zdziwienie budzi fakt że nie poddalam się in vitro podczas gdy zachodzę w ciaze naturalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja jednak sprawdzam badania, kodeksy i wszystko, jeśli sytuacja jest istotna.

Jak idę do lekarza to się zwykle spodziewam diagnozy. Jasne, jeśli ten lekarz mówi co innego niż ja uważam, to idę do drugiego (bo co ja wiem o medycynie), ale na pewno warto ufać też sobie i przy obecnym dostępie do informacji nie dawać lekarzom zgody na wszystko, bo są lekarzami.

(Jasne, swojemu endokrynologowi już ufam, bo leczy mnie od 15 lat i zawsze zgodnie z zaleceniami WHO, zgodnie z publikacjami itd. Ale nowego lekarza prześwietlam. Jak mi mówi, że najlepsza godzina na zjedzenie schabowego to 17, to mówię, że ciekawe, czy prześle mi publikację na ten temat.)

I niestety raz złapałam lekarza na błędzie. Zresztą nie wiem, jak to się stało, musiał być bardzo zmęczony, bo mi na SORze nie zauważył, że mam mocno złamaną kość. Na drugi dzień poszłam do innego lekarza i potwierdził.

Lekarz to też jest człowiek. Ja nie jestem od nich mądrzejsza i nie wiem więcej. Ale na pewno mogę użyć mózgu i sprawdzić, jak coś mi nie pasuje i dopytać o źródło jego wiedzy.

Januszpolak skończyła medycynę, przypominam. I nie ona jedną mając w d. leczenie ludzi i nienawidząc swojej roboty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten mój lekarz chyba miał rację. Zresztą, nie jest byle kim A jednym z najlepszych genetykow w kraju, prekursorem diagnostyki prenatalnej w Polsce. Ale Ty wiesz lepiej
"Zwiększenie ryzyka pojawienia się wad wrodzonych przy in vitro nie wzbudza dziś wątpliwości, przy czym nie wszystkie wady występują tak samo często.☠"

https://www.rp.pl/artykul/1180763-Ek...etycznych.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 15:29   #577
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Tu się zgadzam. Są lekarze i lekarze. Hitem był jeden który stwierdził że Heviran to antybiotyk i lepiej nie brać bo organizm się przyzwyczai wiec później nie zareaguje. Jakoś nie bardzo mi się to zgodziło
Ale wciąż nie rozumiem dlaczego zdziwienie budzi fakt że nie poddalam się in vitro podczas gdy zachodzę w ciaze naturalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Ten mój lekarz chyba miał rację. Zresztą, nie jest byle kim A jednym z najlepszych genetykow w kraju, prekursorem diagnostyki prenatalnej w Polsce. Ale Ty wiesz lepiej
"Zwiększenie ryzyka pojawienia się wad wrodzonych przy in vitro nie wzbudza dziś wątpliwości, przy czym nie wszystkie wady występują tak samo często."

https://www.rp.pl/artykul/1180763-Ek...etycznych.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja nie wiem lepiej.

Ja po prostu wolę sprawdzić drugi raz, bo nawet najlepszy lekarz we wszechświecie jest tylko człowiekiem i może się pomylić.

I to absolutnie nie znaczy, że uważam się za mądrzejszą od niego.

Ty możesz wierzyć w co chcesz. Ale nie dziw się, że ludzie są sceptyczni i chcą zobaczyć jakieś badania, bo dla nich jesteś randomem z Internetu, a ten twój lekarz może być panem Mirkiem, hydraulikiem, nie istnieć, albo być studentem trzeciego roku medycyny, którego słowa przytoczyłaś jako słowa lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 15:33   #578
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Tak, a te osoby to głównie edan i inni, co to uważają, że autorka to trollololo bo nie da się tyle zarabiać i na pewno kłamie, bo chce się pochwalić jak to dobrze w życiu przędzie, taki ból rzyci nie wiadomo skąd.

Trolololo, bo nie da sie tyle zarabiac, ale jednoczesnie 'specjalisci tak malo w Niemczech zarabiaja???' :brzyda l:


A co do akcentu: fajnie miec, ale wedlug mnie wazniejsza jest umiejetnosc dogadania sie. Akcent jest serio trzeciorzedny.
Oczywiscie nie mowie tu o jezykach tonalnych, gdzie ten sluch trzeba miec wyczulony, ale nie sadze zebym cos tracila tym, ze nie mam brytyjskiego akcentu w angielskim.

Edytowane przez 7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Czas edycji: 2020-01-18 o 15:48
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 19:13   #579
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87514981]Trolololo, bo nie da sie tyle zarabiac, ale jednoczesnie 'specjalisci tak malo w Niemczech zarabiaja???' :brzyda l:


A co do akcentu: fajnie miec, ale wedlug mnie wazniejsza jest umiejetnosc dogadania sie. Akcent jest serio trzeciorzedny.
Oczywiscie nie mowie tu o jezykach tonalnych, gdzie ten sluch trzeba miec wyczulony, ale nie sadze zebym cos tracila tym, ze nie mam brytyjskiego akcentu w angielskim.[/QUOTE]No ja jestem purystką.

Jak słyszę ten ruski angielski to mam ochotę strzelać do ludzi.

Ale to ja, wiadomo. Tłumaczę tylko dlaczego szybka nauka języka może być spoko i nie jest kompletnie bezużyteczna.

PS. Ale mina ludzi, którzy myślą, że jestem brytyjką, kiedy przechodzę na mandaryński i mówię bez problemu te wszystkie dź, cz, dz, ć, ś jest bezcenna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 22:27   #580
nikolite
Rozeznanie
 
Avatar nikolite
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the Rainbow
Wiadomości: 731
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
PS. Ale mina ludzi, którzy myślą, że jestem brytyjką, kiedy przechodzę na mandaryński i mówię bez problemu te wszystkie dź, cz, dz, ć, ś jest bezcenna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Limonka - czy uzywalas specjalnych taktyk w nauce akcentu czy masz po prostu do tego talent?
Sama mowie bez "ruskiego" akcentu (rowniez nie dam rady sluchac jak ludzie kalecza w ten sposob jezyk)ale daleko mi do brytyjskiego akcentu.
__________________
Przepraszam za brak polskich znakow
nikolite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 22:33   #581
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

A ja mówię z polskim akcentem, staram się w miarę możliwości poprawnie wypowiadać poszczególne dźwięki, ale do ideału daleko i za native'a nikt mnie nie weźmie, trudno. Nie uważam, żeby to było kaleczenie języka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-20, 22:49   #582
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Bardzo rzadko zdarza sie zrzucic kompletnie akcent. Moze jakies zajecia z emisji glosu albo teatralne itp. Nawet osoby urodzone w UK, ale rozmawiajace w domu z rodzicami w innym jezyku maja inny akcent pomimo plynnego angielskiego od dzieciaka. Ja tam lubie rozne akcenty, fajniej niz jakby wszyscy mowili identycznie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 23:02   #583
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 471
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Jestem dzieckiem (pierwszym!) urodzonym, gdy moi rodzice oboje mieli 30+, ojciec nawet 35+. Oczywiście są badania, że im mężczyzna starszy, tym większa szansa na choroby, im kobieta starsza, tym większa szansa na problemy z płodem, ciężki poród itd. Moim rodzicom się udało, jak i wielu parom przed nimi/po nich. Uważam, że problem staje się realny, gdy kobieta ma ok. 40stki, nie 30+ (tak do 35). Jeśli ważna jest dla ciebie i kariera, i macierzyństwo oraz nie planujesz z niczego rezygnować, to na twoim miejscu wybrałabym dziecko lekko po 30stce. Żeby dostać awans, mieć pozycję, trochę się nią nacieszyć, a później, gdy już ci się nieco znudzi - zajść w ciążę. Oczywiście przedtem badania, czy jesteście oboje płodni, żeby później nie starać się za długo i nie zwiększać ryzyka wad wrodzonych płodu.

PS mocno podziwiam twoją dojrzałość i determinację w dążeniu do celu, chęć kariery, gotowość do małżeństwa i zakładania rodziny. Ja jestem od ciebie starsza o jakieś 2 lata i wciąż nie mam wrażenia, że to już ten moment.
__________________
Love has a nasty habit of disappearing overnight
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 23:19   #584
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez nikolite Pokaż wiadomość
Limonka - czy uzywalas specjalnych taktyk w nauce akcentu czy masz po prostu do tego talent?
Sama mowie bez "ruskiego" akcentu (rowniez nie dam rady sluchac jak ludzie kalecza w ten sposob jezyk)ale daleko mi do brytyjskiego akcentu.
Nauczyciel w szkole nie przepuścił Cię do następnej klasy bez brytyjskiego akcentu, plus mam talent.

Ale mój mandaryński jest przeciętny, mój brytyjski jest dobry, po prostu jak ktoś nie wie, że jestem Polką (a zwykle za granicą strzelają w UK i ich nie poprawiam) to jest zdziwiony jak ładnie mówię ś, ć, dź. Swój mandaryński określam jako taki se akcent pekiński. Ale nikogo nie oszukam, że jestem Chinką tak czy siak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 23:45   #585
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nauczyciel w szkole nie przepuścił Cię do następnej klasy bez brytyjskiego akcentu, plus mam talent.

Ale mój mandaryński jest przeciętny, mój brytyjski jest dobry, po prostu jak ktoś nie wie, że jestem Polką (a zwykle za granicą strzelają w UK i ich nie poprawiam) to jest zdziwiony jak ładnie mówię ś, ć, dź. Swój mandaryński określam jako taki se akcent pekiński. Ale nikogo nie oszukam, że jestem Chinką tak czy siak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę talentu
Myślę, że angielski znam na poziomie bliskim nejtiwom (albo i równym, nie wiem, zależy od poziomu edukacji danego nejtiwa :P), ale akcent kuleje.
Za mało mówię po angielsku eh

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 00:52   #586
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez flyingcrows Pokaż wiadomość
Zazdroszczę talentu
Myślę, że angielski znam na poziomie bliskim nejtiwom (albo i równym, nie wiem, zależy od poziomu edukacji danego nejtiwa :P), ale akcent kuleje.
Za mało mówię po angielsku eh

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Każdy ma jakieś mocne i słabe strony.

Ja się szybko uczę języków i wymowy, a bardzo słaba jestem w metabolizm węglowodanów i nabiału.

Polecam więcej słuchać i powtarzać. Bo samo mówienie bez dobrego przykładu może ci tylko utrwalić niepoprawny akcent (tak przynajmniej myślę).
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 01:14   #587
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Każdy ma jakieś mocne i słabe strony.

Ja się szybko uczę języków i wymowy, a bardzo słaba jestem w metabolizm węglowodanów i nabiału.

Polecam więcej słuchać i powtarzać. Bo samo mówienie bez dobrego przykładu może ci tylko utrwalić niepoprawny akcent (tak przynajmniej myślę).
Dużo słucham i sama słyszę, że mój akcent jest nieidealny przez to
Ogólnie wszystkie (poza niewielkim procentem książek, które w oryginale były napisane po polsku) media "spożywam" po angielsku, ale chyba czas zacząć gadać do monitora przy oglądaniu;P

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 01:24   #588
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nauczyciel w szkole nie przepuścił Cię do następnej klasy bez brytyjskiego akcentu, plus mam talent.
Też się pochwalę. W sumie wystarczy mi pół godziny wsłuchania się w dowolny akcent języka angielskiego i jestem w pełni gotowy udawać native'a zarówno wśród Brytoli, południowych Amerykanów, czy innych Szkotów.

Ale ja ten język kocham tak bardzo, że nie wyobrażam sobie nie potrafić inaczej. Niemniej z filologii szybko zrezygnowałem, bo straszna to była dla mnie nuda.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 01:43   #589
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Bardzo rzadko zdarza sie zrzucic kompletnie akcent. Moze jakies zajecia z emisji glosu albo teatralne itp. Nawet osoby urodzone w UK, ale rozmawiajace w domu z rodzicami w innym jezyku maja inny akcent pomimo plynnego angielskiego od dzieciaka. Ja tam lubie rozne akcenty, fajniej niz jakby wszyscy mowili identycznie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To akurat nieprawda. Język miejsca jest najczęściej językiem dominującym i to się potwierdza w praktyce. Wszystkie dzieci w mojej rodzinie urodzone za granicą mówią i myślą w języku danego kraju. Między sobą też wybierają ten język a to polski jest tym dodatkowym językiem. Co więcej, naturalna jest sytuacja, że przyjmują specyficzny akcent danego regionu lub miasta. Np. te z Liverpoolu mówią z tamtejszym akcentem itd. (Glasgow, północ Szkocji czy
konkretna dzielnica Londynu). Te z Niemiec bardziej regionalnie niż w odniesieniu do miasta. Najbardziej zadziwiające jest jak zaczynają przechodzić na slang popularny w danym miejscu. Jeśli cokolwiek w ogóle zdradza ich inne pochodzenie, to czasami wygląd, np. kości policzkowe itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-21, 07:32   #590
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
To akurat nieprawda. Język miejsca jest najczęściej językiem dominującym i to się potwierdza w praktyce. Wszystkie dzieci w mojej rodzinie urodzone za granicą mówią i myślą w języku danego kraju. Między sobą też wybierają ten język a to polski jest tym dodatkowym językiem. Co więcej, naturalna jest sytuacja, że przyjmują specyficzny akcent danego regionu lub miasta. Np. te z Liverpoolu mówią z tamtejszym akcentem itd. (Glasgow, północ Szkocji czy
konkretna dzielnica Londynu). Te z Niemiec bardziej regionalnie niż w odniesieniu do miasta. Najbardziej zadziwiające jest jak zaczynają przechodzić na slang popularny w danym miejscu. Jeśli cokolwiek w ogóle zdradza ich inne pochodzenie, to czasami wygląd, np. kości policzkowe itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest jeszcze taka kwestia (kiedyś o tym czytałam), że dzieci dwujęzyczne zwykle uczą się od rodziców.

A relacja z rodzicami jest inna niż relacja z rówieśnikami. W efekcie takim dzieciom często brakuje języka, żeby rozmawiać bardziej na luzie i to czuć.

Plus, język zawsze ewoluuje. I osoby wyjeżdżając z kraju mają ten język często zamrożony w momencie wyjazdu.

Więc dzieci dwujęzyczne to super sprawa i oczywiście działa. Ale wciąż język kraju, w którym mieszkają to ich język główny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 08:36   #591
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Ja się szybko uczę języków i wymowy, a bardzo słaba jestem w metabolizm węglowodanów i nabiału.
I wg ciebie to porównywalne rzeczy?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 08:48   #592
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Dzisiaj przeczytałam, że Joanna Przetakiewicz urodziła 3 dzieci na studiach, a pracę magisterką składała będąc w ciąży z trzecim dzieckiem i jednocześnie rozkręcając swoją pierwszą firmę, którą założyła na trzecim roku studiów.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 08:51   #593
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Dzisiaj przeczytałam, że Joanna Przetakiewicz urodziła 3 dzieci na studiach, a pracę magisterką składała będąc w ciąży z trzecim dzieckiem i jednocześnie rozkręcając swoją pierwszą firmę, którą założyła na trzecim roku studiów.
Kto jej przy dzieciach pomagał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 08:51   #594
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jest jeszcze taka kwestia (kiedyś o tym czytałam), że dzieci dwujęzyczne zwykle uczą się od rodziców.

A relacja z rodzicami jest inna niż relacja z rówieśnikami. W efekcie takim dzieciom często brakuje języka, żeby rozmawiać bardziej na luzie i to czuć.

Plus, język zawsze ewoluuje. I osoby wyjeżdżając z kraju mają ten język często zamrożony w momencie wyjazdu.

Więc dzieci dwujęzyczne to super sprawa i oczywiście działa. Ale wciąż język kraju, w którym mieszkają to ich język główny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja znowu czytałam że pierwszym językiem dziecka zawsze będzie język domu tzn ten którym matka rozmawia z ojcem. Ale nie wiem czy to prawda objawioną czy tylko jedna z teorii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 08:53   #595
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;87522353]I wg ciebie to porównywalne rzeczy?[/QUOTE]Co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 08:55   #596
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Kto jej przy dzieciach pomagał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, ale wyszła za mąż w wieku 20 lat, więc może mąż.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-01-21 o 08:57
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 08:59   #597
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale wyszła za mąż w wieku 20 lat, więc może mąż.
Bardzo wcześnie musiałabym się w temat zagłębić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja znowu czytałam że pierwszym językiem dziecka zawsze będzie język domu tzn ten którym matka rozmawia z ojcem. Ale nie wiem czy to prawda objawioną czy tylko jedna z teorii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie dlatego,że pierwsze wzorce itd. Czerpie od rodziców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 09:01   #598
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jest jeszcze taka kwestia (kiedyś o tym czytałam), że dzieci dwujęzyczne zwykle uczą się od rodziców.

A relacja z rodzicami jest inna niż relacja z rówieśnikami. W efekcie takim dzieciom często brakuje języka, żeby rozmawiać bardziej na luzie i to czuć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coś może być na rzeczy, bo już takich słów jak powiedzmy sztos, beka czy jakieś inne nie użyją w rozmowie. Natomiast norma jest, że kalecza język nieznacznie, np. odmiana przez przypadki lub nie znają słów, których używają na co dzień w szkole typu taśma klejąca, a w domu nie miały okazji. I w Polsce pytają o nie.

Ogólnie to jest od tych kilkunastu lat fascynujące dla mnie obserwować to tak regularnie. Najfajniej się zrobiło jak juz świadomie były w stanie przyznać w jakim języku myślą albo zobaczyć jak się wyglupiaja ze sobą w tym języku czy kłócą. Upomnienia rodziców działają na minutę, a potem wracają do swojego normalnego stanu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 09:32   #599
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Coś może być na rzeczy, bo już takich słów jak powiedzmy sztos, beka czy jakieś inne nie użyją w rozmowie. Natomiast norma jest, że kalecza język nieznacznie, np. odmiana przez przypadki lub nie znają słów, których używają na co dzień w szkole typu taśma klejąca, a w domu nie miały okazji. I w Polsce pytają o nie.

Ogólnie to jest od tych kilkunastu lat fascynujące dla mnie obserwować to tak regularnie. Najfajniej się zrobiło jak juz świadomie były w stanie przyznać w jakim języku myślą albo zobaczyć jak się wyglupiaja ze sobą w tym języku czy kłócą. Upomnienia rodziców działają na minutę, a potem wracają do swojego normalnego stanu

Bardzo ciekawe, ale w sumie logiczne.


W języku ojczystym też coś takiego mamy, tylko słowa rzadziej spotykane niż taśma klejąca.


Ale to jest standard - uważasz, że już mówisz w danym języku płynnie i w ogóle, a potem ktoś cię zapyta "Ej, Limonka, a jak w sumie jest (przedmiot bardzo prosty i codziennego użytku) po mandaryńsku".


"O kur... nie wiem."


I jestem przerażona, jakim cudem ja mogę nie wiedzieć, jak jest widelec po mandaryńsku. No ale zawsze proszę o pałeczki, dają mi pałeczki, jedzą pałeczkami, nie używam tego słowa w ogóle. Ktoś mi kiedyś powiedział, ale zapomniałam już parę lat temu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-21, 09:33   #600
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Kiedy kariera, a kiedy dziecko?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja znowu czytałam że pierwszym językiem dziecka zawsze będzie język domu tzn ten którym matka rozmawia z ojcem. Ale nie wiem czy to prawda objawioną czy tylko jedna z teorii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nie zawsze. Znam małżeństwo Polaków mieszkających w USA, ich syn prawie nie mówi po polsku i nie chce, mimo że rodzice mówili do niego tylko po polsku. Doszedl do wniosku, że angielski i tak rozumieją, więc będzie odpowiadać po angielsku, bo tak łatwiej.
Zresztą nie wiem, czy w tym temacie można ferować jakimiś "zawsze" i "nigdy" bo to zależy od bardzo wielu czynników.

Albo co, jeśli w domu jeden rodzic jest Polakiem, drugi np. Francuzem i stosują metodę jeden rodzic /jeden język, a mieszkają w jeszcze innym kraju?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-21 13:42:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.