Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-09, 09:42   #61
marta_super
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa (Wrocław)
Wiadomości: 89
GG do marta_super Send a message via Skype™ to marta_super
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Wczoraj znalazłam w Rossmanie piankę Garnier Fructis Style, Silky Waves
bardzo proszę o analizę i ocenę, czy do codziennej stylizacji loków się nada, czy może jakieś szkody wyrządzić?

1082165 A - Ingredients: Aqua/water, Glycerin, Isobutane, Propylene Glycol, Polyquaternium-4, Butane, Propane, VP/VA Copolymer, Niacinamide, Saccharum Officinarum Extract/Sugar Cane Extract, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Triacetin, Chlorphenesin, Limonene, Bambusa Vulgaris Extract, Camellia Sinensis Extract/Camellia Sinensis Leaf Extract, Linalool, Pyrus Malus Extract/Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Sorbitol, Cetrimonium Chloride, Citral, Citrus Medica Limonium Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Laureth-4, Amyl Cinnamal, Parfum/Fragrance (FIL C39218/1)

Dodam tylko nieśmiało, że użyłam jej dzisiaj (po wielu miesiącach nieużywania jakichkolwiek pianek) i jestem nią zachwycona - jednak moje włosy najlepiej układają się po piankach, żadne balsamy Nievea i żele nie dają takiego efektu...
marta_super jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 11:35   #62
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez marta_super Pokaż wiadomość
Wczoraj znalazłam w Rossmanie piankę Garnier Fructis Style, Silky Waves
bardzo proszę o analizę i ocenę, czy do codziennej stylizacji loków się nada, czy może jakieś szkody wyrządzić?

1082165 A - Ingredients: Aqua/water, Glycerin, Isobutane, Propylene Glycol, Polyquaternium-4, Butane, Propane, VP/VA Copolymer, Niacinamide, Saccharum Officinarum Extract/Sugar Cane Extract, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Triacetin, Chlorphenesin, Limonene, Bambusa Vulgaris Extract, Camellia Sinensis Extract/Camellia Sinensis Leaf Extract, Linalool, Pyrus Malus Extract/Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Sorbitol, Cetrimonium Chloride, Citral, Citrus Medica Limonium Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Laureth-4, Amyl Cinnamal, Parfum/Fragrance (FIL C39218/1)

Dodam tylko nieśmiało, że użyłam jej dzisiaj (po wielu miesiącach nieużywania jakichkolwiek pianek) i jestem nią zachwycona - jednak moje włosy najlepiej układają się po piankach, żadne balsamy Nievea i żele nie dają takiego efektu...

Abstrahując od składników, które mają znaczenie dla konstrukcji pianki (isobutan itd) na początku mamy dwa humektanty - nawilżacze glicerynę i glikol propylenowy (uwaga na punkt rosy czyli dużą i małą wilgotność), z wartościowych składników jest tu również niacynamid, ekstrakt z trzciny cukrowej, w drugiej połowie i pod koniec składu ekstrakt z bambusa, herbaty chińskiej, jabłka, cytronu, sorbitol (nawilża), antystatyki oraz Triacetin - składnik błonotwórczy.
Za utrwalenie odpowiada
* Polyquaternium-4 - błonotwórczy antystatyk, z uwagi na swój pozytywny/kationowy ładunek dobrze przylega do włosa, ale też będzie miał tendencję do nadbudowania, dobrze utrwala nawet w warunkach dużej wilgotności.
* VP/VA Copolymer - pisałam o nim wcześniej:

Cytat:
Trudno powiedzieć coś o tym składniku ze 100% pewnością z uwagi na fakt, że nie do końca wiadomo jakie są proporcje między PVP a VA. Jeśli producent żelu zastosował ten rodzaj VP/VA, który jest zadedykowany głównie żelom i piankom to można o nim powiedzieć, że przeważa w nim PVP, jest bardziej niż mniej rozpuszczalny w wodzie, wrażliwy na bardzo suchy/wilgotny klimat, raczej średnio utrwala loki (tak czy inaczej są lepsze utrwalacze loków niż PVP/VA).
Producent określa jego zdolność (w piankach) do utrwalania loków jako dobre.

Nie ma silikonów, jest PQ i polimer utrwalający + kilka składników nawilżających i odżywczych, krzywdy raczej nie wyrządzi, ale z oczywistych względów trzeba pamiętać o szamponie.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 14:24   #63
Sculpture of Regret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 422
GG do Sculpture of Regret
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Mama mi dziś sprezentowała zestaw szampon + odżywka Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair z masłem Shea i proteinami kaszmiru (podobno) do włosów suchych i odwonionych. Nakrzyczałam na nią bo wiem, że ta seria zawiera sylikony i to sporo. Proszę jednak o analizę składu, chciałabym wiedzieć czy mogę użyć tych specyfików od czasu do czasu bo szkoda wyrzucać...

Skład szamponu: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodicetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Polyquaternium-10, Glycol Distearate, Sodium Benzoate, PEG-40 Hydrogenerated Castor Oil, Laureth-2, PEG-12 Dimethicone, Laureth-4, Parfum, Hydrogenerated Castor Oil, Sylicylic Acid, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Benzyl Salicylate, PEG-14M, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Hydrolized Keratin, Linalool, Limonene, Mica, Glycerin, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butyrospermum Parkii Butter, CI 77891, CI 47005, CI 17200

Skład odżywki: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Stearomidopropyl Dimethylamine, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Citric Acid, Phenoxyethanol, Polyquaternium-37, Dimethiconol, Methylparaben, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Parfum, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Butyrospermum Parkii Butter, PPG-1 Trideceth-6, Hydrolyzed Keratin, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Cyclomethicone, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, CI 47005, CI 17200

Strasznie długie te składy, boję się to na włosy nałożyć bez wcześniejszej konsultacji. Z góry dziękuję.
Sculpture of Regret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 08:56   #64
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo prosze o analizę :
Płyn do kręconych włosów MARION

aqua, glycerin, polyquaternium - 72, cetrimonium chloride, propulene glycol, acrylates/stearth -20, methacrylate copolymer,peg - 12 dimethicone, triethanolamine, hydrolyzes keratin,cocamidopropyl betaine,peg - 40 hydrogenated castor oil,panthenol, parfum, benzyl alcohol (and0 methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone

Nie mam kręconych włosów,raczej puszące się i minimalnie falujące,płyn troszkę usztywnia mi włosy i dycsyplinuje je.
Zastanawiam się czy może tez mieć dobry wpływ na włosy .
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:50   #65
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Poprosze o wglad
Excelen Health, Misol Morotsolja
Ingredients: Olus, Helianthus annus, Olea europea, Octyldodecanol, Daucus carota, Tocopherol, Hypericum perforatum, Calendula officinalis, Matricaria chamomilla, Simmondsia chinensis
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 12:08   #66
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Sculpture of Regret Pokaż wiadomość
Mama mi dziś sprezentowała zestaw szampon + odżywka Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair z masłem Shea i proteinami kaszmiru (podobno) do włosów suchych i odwonionych. Nakrzyczałam na nią bo wiem, że ta seria zawiera sylikony i to sporo. Proszę jednak o analizę składu, chciałabym wiedzieć czy mogę użyć tych specyfików od czasu do czasu bo szkoda wyrzucać...

Skład szamponu: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodicetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Polyquaternium-10, Glycol Distearate, Sodium Benzoate, PEG-40 Hydrogenerated Castor Oil, Laureth-2, PEG-12 Dimethicone, Laureth-4, Parfum, Hydrogenerated Castor Oil, Sylicylic Acid, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Benzyl Salicylate, PEG-14M, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Hydrolized Keratin, Linalool, Limonene, Mica, Glycerin, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butyrospermum Parkii Butter, CI 77891, CI 47005, CI 17200
Nie znam się na szamponach, więc tylko pokrótce pod kątem przydatności dla loków, a ta jest marna: skład oparty na SLS, więc jest potencjał wysuszający. Jak duży, zależy od korelacji z innymi składnikami, nie jestem w stanie go ocenić, ale z tego, co pamiętam, Kosmetolog1 pisała, że składniki typu Laureth-2 są również mocno wysuszające. Szampon ma w składzie Polyquaternium-10 mogący osadzać się na włosach oraz silikon rozpuszczalny w wodzie. Masło karite, którym się chwalą - przed barwnikami, czyli tyle, co nic!! Jest to zapewne typowy drogeryjny szampon – dla osoby kierującej się mniej więcej zasadami CG raczej nieprzydatny, bo jeśli już szampon – to powinien być o możliwie jak najłagodniejszym i prostym składzie. Do stosowania od czasu do czasu krzywdy pewnie nie zrobi.


Odżywka niedługo.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 19:34   #67
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analizę :
Płyn do kręconych włosów MARION

aqua, glycerin, polyquaternium-72, cetrimonium chloride, propylene glycol, acrylates/stearth-20 methacrylate copolymer, peg-12 dimethicone, triethanolamine, hydrolyzed keratin, cocamidopropyl betaine, peg-40 hydrogenated castor oil, panthenol, parfum, benzyl alcohol (and0 methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone

Nie mam kręconych włosów,raczej puszące się i minimalnie falujące,płyn troszkę usztywnia mi włosy i dycsyplinuje je.
Zastanawiam się czy może tez mieć dobry wpływ na włosy .
Płyn zawiera polimer filmotwórczy odpowiadający również za utrwalenie fryzury, działający antystaycznie, wyrównujący powierzchnię włosa.
Przed nim a tuż po wodzie mamy nawilżającą glicerynę, jeśli w warunkach bardzo suchego/wilgotnego powietrza pojawi się puch może być to winą gliceryny. Po glicerynie występuje antystyk, następnie nawilżający glikol, w składzie również modyfilkowany silikon (czyli w jakimś stopniu zmywalny wodą), regenerująca hydrolizowana keratyna, tuż przed zapachem wzmacniający pantenol.
Preparat nawilża, lekko regeneruje, działa antystatycznie, utrwalająco. Zaszkodzić nie powienien.


Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-03-11 o 19:37
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 19:37   #68
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Poprosze o wglad
Excelen Health, Misol Morotsolja
Ingredients: Olus, Helianthus annus, Olea europea, Octyldodecanol, Daucus carota, Tocopherol, Hypericum perforatum, Calendula officinalis, Matricaria chamomilla, Simmondsia chinensis
Cytat:
Misol Morotsolja
A tak po polsku można?


Olus - olej pochodzenia roślinnego, zawierający
głównie trójglicerydy kwasów tłuszczowych
Helianthus annus - olej słonecznikowy
Olea europea - oliwa z oliwek
Octyldodecanol - emolient, emulgator, działa nabłyszczająco
Daucus carota - marchew
Tocopherol - witamina E, antyoksydant
Hypericum perforatum - dziurawiec zwyczajny
Calendula officinalis - nagietek lekarski
Matricaria chamomilla - rumianek pospolity
Simmondsia chinensis - jojoba
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 19:49   #69
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
A tak po polsku można?

Uhm....sorry Morotsolja to tyle co olej marchewkowy.Ale widze ze oprocz marchwi inne rzeczy w nim plywaja.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:30   #70
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Sculpture of Regret Pokaż wiadomość
Mama mi dziś sprezentowała zestaw szampon + odżywka Schwarzkopf Gliss Kur Hair Repair z masłem Shea i proteinami kaszmiru (podobno) do włosów suchych i odwonionych. Nakrzyczałam na nią bo wiem, że ta seria zawiera sylikony i to sporo. Proszę jednak o analizę składu, chciałabym wiedzieć czy mogę użyć tych specyfików od czasu do czasu bo szkoda wyrzucać...
INCI:
Aqua - woda
Cetearyl Alcohol – alkohol tłuszczowy, nawilży, wygładzi
Quaternium-87 – kationowy polimer o silnym działaniu kondycjonującym, ale według producenta nie nadbudowujący się na włosach. Powinien dawać również uczucie miękkości i naturalności na włosach.
Dimethicone – silikon nierozpuszczalny w wodzie, zmywalny SLS lub betainą
Isopropyl Myristate – emolient, rozpuszczalnik
Stearomidopropyl Dimethylamine – składnik odżywiający włosy
Glyceryl Stearate – emulgator, emolient
Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate - antystatyk
Propylene Glycol – rozpuszczalnik, nawilżacz
Ceteareth-20 – emulgator
Citric Acid – regulator ph
Phenoxyethanol - konserwant
Polyquaternium-37 - polimer
Dimethiconol – silikon nierozpuszczalny w wodzie
Methylparaben - konserwant
Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate - emolient
Parfum - zapach
Panthenol – pantenol, odżywia, nawilża, chroni
Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein – odżywcze proteiny pszeniczne
Butyrospermum Parkii Butter – masło karite, emolient
PPG-1 Trideceth-6
Hydrolyzed Keratin – keratyna, regenerująca proteina
Benzyl Salicylate – substancja zapachowa, filtr
Hexyl Cinnamal - zapach
Cyclomethicone – silikon cykliczny, odparowuje z włosa
Butylphenyl Methylpropional - zapach
Linalool – zapach
Limonene – zapach
CI 47005, CI 17200 – barwniki


Odżywka ma bardzo wysoko w składzie kondycjonujący polimer i silikon, więc włosy będą po niej wyglądać na pewno bardzo ładne – wizualnie. Jednak prawdziwie wartościowe składniki, potrafiące poprawić kondycję włosa na dłuższą metę – masło shea, pantenol, keratyna - znajdują się na końcu składu, po zapachu. Wnioski należy wyciągnąć samemu I pamiętać o tym, że ze względu na silikony to odżywka dla osób szamponowych. Nie potrafię rozpoznać protein kaszmiru, na pewno są ukryte pod jakąś nazwą chemiczną. Pewnie i tak na końcu składu.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 15:25   #71
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Eurocosmetics Style Gel. Żel do włosów z odżywką i filtrem UV, wersja bezbarwna bardzo mocna
Skład:
Aqua, Propylene Glycol, Carbomer, PVP/VA Copolymer, PEG-25 PABA, Laureth-10, Triethanolamine, Panthenol, Parfum, Metyloisothuasolinone, CI 19140, 16255, 42080

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2010-03-15 o 12:20 Powód: niedziałające linki - kasowanko, wymiana zdjecia
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 15:18   #72
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Eurocosmetics Style Gel. Żel do włosów z odżywką i filtrem UV, wersja bezbarwna bardzo mocna (taka jak na zdjeicu, tylko z biala zakretka)
Skład:
Aqua, Propylene Glycol, Carbomer, PVP/VA Copolymer, PEG-25 PABA, Laureth-10, Triethanolamine, Panthenol, Parfum, Metyloisothuasolinone, CI 19140, 16255, 42080
Bardzo prosty skład z glikolem i pantenolem jako składnikami nawilżająco-wzmacniającymi, filtrem UV (PEG-25 PABA) oraz polimerem utrwalającym fryzurę PVP/VA, którego działanie zależy od ilości w kosmetyku a także proporcji między PVP a VA.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 21:49   #73
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Hegron, Odżywka z ekstraktem z nasion słonecznika dla każdego typu włosów

Skład: aqua, cetyl alcohol, behentrimonium chloride, dicetyldimonium chloride, gliceryn, parfum, propylene glycol, helianthus annuus seed oil, sorbitol, benzyl alcohol, hexyl cinnamal, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, citric acid.

Co ciekawego:
emolient dodatkowy i wyróżniający - wyciąg z nasion słonecznika
humektanty - gliceryna, glikol propylenowy, sorbitol
emolient podstawowy - cetyl alcohol
3 antystatyki

Nadto:
zapachy
konserwanty, które lubię
regulator kwasowości

Uznałam, że nic specjalnego jako odżywka d/s, ale za to powinna sprawdzić się do mycia. Jest gęstsza niż Yung, więc bez metody kubeczkowej się nie obejdzie. Myje jednak odpowiednio.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:11   #74
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Rossmann, Yung Glattungs splulung, odżywka z olejem Babassu

Skład:
aqua, cetearyl alcohol, glcerin, cetrimonium chloride, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, orbignya oleifera oil, behentrimonium chloride, hydroxyethylcellulose, isopropyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, parfum, citric acid, sodium hydroxide

Wygląda na niezłą odżywkę do mycia, wysoko ma cetrimonium chloride (który ma być odpowiedzialny za mycie - jak mówią zagraniczne źródła)

Prócz tego mamy tu nawilżającą glicerynę (przyciąga wodę); alkohol tłuszczowy czyli emolienty - natłuszczą, zatrzymają wodę podobnie jak olej z nasion Babassu.

Zgodna z CG.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2011-04-18 o 17:14
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:18   #75
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cien, odżywka z prowitaminą, Volume & Style (wyprodukowana dla sieci sklepów Lidl)
aqua, cetearyl alcohol, glicerin, panthenol, benzoic acid, betaine, cyclopentasiloxane, mel, parfum, prunus amygdalus dulcis oil, cetrimonium chloride, dicaprylyl, lauryl alcohol, benzyl copolymer, sodium hydroxide, citronellol, benzalkonium chloride

Wygląda na nieskomplikowaną, ale przyzwoitą, zawiera emolienty (wygładzą, nawilżą), nawilżającą glicerynę (humektant), wysoko wzmacniający pantenol, miód, betainę (wg. słownika) - antystatyk.
Zawiera silikon cykliczny (szybko odparowuje z włosów).
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 18:40   #76
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dabao 2in1 Shampoo & Conditioner
sqad: Deionized Water, Alkyl Ether Sulfates, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Trimethylsilylamodimethic one and Octoxynol-40 and Isolaureth-6, Coconut Diethanoloamide, Panthenol, Octoxynol-40, Stearic Acid, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, Miss Perfume, Citric Acid, Mixture of 5-Chloro-2-Methyl-4-Isothiazoline-3-One and 2-Methyl-4-Isothiazoline-3-One, Ginseng.

żeńszeń w sqadzie jest na ostatnim miejscu, ale podobno jest świeży i substancje aktywne na bieżąco przenikają do szamponu :rolleyes: Po wykończeniu szamponu można wlać do butelki łagodny dziecięcy szampon, a żeńszeń będzie wydzielał substancje od nowa ;)
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2010-03-16 o 18:11
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 23:19   #77
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Spojrzcie dziewczyny na ten sklad i powiedzcie czy zgodny z CG

Rosemary & Mint Conditioner / Boots Ingredients
Sklad:Aqua, Cetyl alcohol, phenoxyethanol, ceteareth-20, cetrimonium chloride, paraffinum liquidum, propylene glycol, glycerin, parfum, dipropylene glycol, butylene glycol, citric acid, rosmarinus officinalis extract, sorbitol, mentha aquatica extrac, CI 42090, CI 19140
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 09:07   #78
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Spojrzcie dziewczyny na ten sklad i powiedzcie czy zgodny z CG

Rosemary & Mint Conditioner / Boots Ingredients

Sklad: Aqua, Cetyl alcohol, phenoxyethanol, ceteareth-20, cetrimonium chloride, paraffinum liquidum, propylene glycol, glycerin, parfum, dipropylene glycol, butylene glycol, citric acid, rosmarinus officinalis extract, sorbitol, mentha aquatica extrac, CI 42090, CI 19140
Tak, bo nie ma PQ ani silikonów, ale trzeba uważać na parafinę, może trochę obciążyć.
I druga sprawa, że drugi po wodzie to konserwant! To co ta odżywka zrobi to lekko nawilży poprzez utworzenie filmu, który utrudni wodzie ucieczkę z włosa.
Ja bym poszukała czegoś bardziej treściwego.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 16:02   #79
Donka94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 585
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

a ja kopiuję skład z wątku o fluidzie podkreślającym skręt Revlonu.
Revlon Professional, Curly Hair Days, Scrunch (Fluid podkreślający skręt)


water, polyquaternium-16, hydroxyethylcellulose, polyquaternium-10, panthenol, benzophenone-4, polyquaternium-37, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, PPG-1Trideceth-6, Parfum,Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methypropional, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Diazolidinyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA-Copper, Cl 17200 (Red 33).
Donka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 19:15   #80
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziewczyny, co sądzicie o tym olejku? wklepuję sqad i bardzo proszę o konsultację

olejek do masażu Cien Welness:
Arachis Hypogaea Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Glycine Soya Oil, Parfum, Arnica Montana Flower Extract, Calendula Officinalis, Isopropyl Mirystate, BHT, Tocopherol, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Citric Acid

na początku ok, olej arachidowy, z oliwek, sojowy, ale niepokoi mnie zapach i to, co po nim zwłaszcza arnika i rumianek, teoretycznie w śladowych ilościach ... czy można położyć go na włosy, czy nie ma sensu ryzykować?
z góry
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 09:09   #81
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o tym olejku? wklepuję sqad i bardzo proszę o konsultację

olejek do masażu Cien Welness:
Arachis Hypogaea Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Glycine Soya Oil, Parfum, Arnica Montana Flower Extract, Calendula Officinalis, Isopropyl Mirystate, BHT, Tocopherol, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Citric Acid

na początku ok, olej arachidowy, z oliwek, sojowy, ale niepokoi mnie zapach i to, co po nim zwłaszcza arnika i rumianek, teoretycznie w śladowych ilościach ... czy można położyć go na włosy, czy nie ma sensu ryzykować?
z góry
A czemu się boisz rumianku i arniki?
Co do zapachu, powinno go być mało, choć ryzyko zawsze istnieje. Z drugiej strony oleje hinduskie, które mają na wizażu grono zwolenniczek zapach też zazwyczaj zawierają.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 09:28   #82
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
A czemu się boisz rumianku i arniki?
Co do zapachu, powinno go być mało, choć ryzyko zawsze istnieje. Z drugiej strony oleje hinduskie, które mają na wizażu grono zwolenniczek zapach też zazwyczaj zawierają.
rumianek rozjaśnia, a arnika rozgrzewa ale myślałam też o tym olejku pod kątem hinduskich, które rzeczywiście czasem są różnymi świnstwami stuningowane i chyba rzeczywiście wypróbuję ten mój. Zwłaszcza że nie mam w posiadaniu arachidowego, sojowego ani oliwy z oliwek i ciekawa jestem ich działania.
Dziękuję
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 17:53   #83
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Donka94 Pokaż wiadomość
a ja kopiuję skład z wątku o fluidzie podkreślającym skręt Revlonu.
Revlon Professional, Curly Hair Days, Scrunch (Fluid podkreślający skręt)
water,
polyquaternium-16 - filmotwórczy antystatyk mający właściwości pielęgnacyjne jak i utrwalające fryzurę
hydroxyethylcellulose - substancja zagęszczająca, ma również właściwości filmotwórcze
polyquaternium-10 - kationowy antystatyk dający od niskiego do średniego utrwalenia loków
panthenol - wzmacnia, nawilża
benzophenone-4 - filtr UV
polyquaternium-37 - filmotwórczy antystatyk
PEG/PPG-18/18 Dimethicone - modyfikowany silikon, emulgator
PEG-60 Hydrogenated Castor Oil - emulgator
Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate - emolient
PPG-1 Trideceth-6
Parfum
Benzyl Salicylate
Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methypropional, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Diazolidinyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA-Copper, Cl 17200 (Red 33).

Powinien działać antystatycznie, kondycjonująco, utrwalać loki, dodatek pantenolu wzmocni włosy, filtr w jakimś stopniu ochroni przed promieniami UV.

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2010-04-16 o 11:23
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:57   #84
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

No to mialam dzis wolny wieczor bo w piatki nigdy sie nie ucze, tylko robie nalesniki, ogladam kryminaly z laptopem na kolanach (jak TŻ ma druga zmiane, bo jak pierwsza to nie ma albo laptopa albo kryminalu ), w kazdym razie poogladalam sobie mnostwo rzeczy i mam dla Was zadanie (licze na Syrenke )
Powklejam teraz pare rzeczy do ktorych kupienia sie przymierzam, licze na Was kochane!

No to zaczynamy:

Intense Moisture Terapy (Komaza Care)

Kremowa odzywka z proteinami. pH balance 4,5


Ingredients:
Water, Dipalmitoylethyldimonium Chloride (A derivitive of Palm Oil), Behentrimonium, shea butter, cocoa butter, aloe butter, soybean oil, coconut oil, wheat germ oil, cellulose, quaternium 87, natures jelly, jojoba infused with nettles, horsetail, rosemary, peppermint, marshmallow, pro vitamin B5, vitamin E, vitamin C, vitamin B6, jojoba protein, silk amino acid, keratin, allantoin, aloe vera, honey quat, inositol, citric acid, cinnamon cassia, potassium sorbate.

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:33
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:59   #85
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Olive Moisture Terapy(Komaza Care)



Gesta kremowa olejowa odzywka bez protein.



Ingredients:
Water, Dipalmitoylethyldimonium Chloride (A derivitive of Palm Oil), Behentrimonium, virgin olive oil, olive butter, aloe butter, soybean oil, coconut oil, polyquaternium, quaternium 87, jojoba infused with nettles, horsetail, rosemary, peppermint, marshmallow, xanthan gum, pro vitamin B5, vitamin E, vitamin C, vitamin B6, allantoin, honey, inositol,citric acid, rosemary essential oil, lavender essential oil, lemon essential oil, Polysorbate 20, cinnamon cassia, potassium sorbate

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:33
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 23:02   #86
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Producent Aubrey Organics
Honeysuckle Rose Conditioner
Ingredients
Coconut Fatty Acid Cream Base , Organic Aloe Vera , Organic Shea Butter , Wheat Germ Oil , Organic Jojoba Oil , Organic Rosa Mosqueta® Rose Hip Seed Oil , Extracts of: Fennel , Hops , Balm Mint , Mistletoe , Camomile , Yarrow , Chrysanthemum , Angelica , Forsythia , and Magnolia , Honeysuckle Oil , Carrot Oil , Aubrey's Preservative: (Citrus Seed Extract , Vitamin A , Vitamin C , and Vitamin E)

Hoenysuckle Rose Shampoo
Ingredients
Deionized Water , Coconut Oil-Corn Oil Soap , Hydrolyzed Soy Protein (made from organic, non-GMO soybeans) , Organic Aloe Vera , Carrageenan , Honeysuckle Oil , Organic Rosa Mosqueta® Rose Hip Seed Oil , Extracts of Fennel , Hops , Balm Mint , Mistletoe , Camomile , Yarrow , Ginkgo , Ginseng , Angelica , Chrysanthemum , Magnolia , Horsetail , Coltsfoot , and Forsythia , Vegetable Glycerin , Sweet Almond Oil , Linoleic Acid (Vitamin F) , Vitamin E , Aloe Vera Oil , Macadamia Nut Oil , Organic Rosemary Oil , Organic Sage Oil , Aubrey's Preservative: (Citrus Seed Extract , Vitamin A , Vitamin C , and Vitamin E)

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:34
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 23:05   #87
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Producent Aubery Organics
White Camellia Conditioner
INGREDIENTS: Coconut Fatty Acid Cream Base, Organic Aloe Vera, White Camellia Oil, Wheat Germ Oil; Extracts of Fennel, Hops, Balm Mint, Mistletoe, Camomile and Yarrow; Organic Geranium Oil, Organic Rosemary Oil, Organic Sage Oil, Carrot Oil, Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E).
Features:White Camellia & Sweet Almond Oils, Soy Protein, Vegetable Glycerin.
Benefits: Deep-condition, smooth & protect, strengthens hair fiber,increases moisture retention.

White Camellia Shampoo

INGREDIENTS: Deionized Water, Vegetable Glycerin, Hydrolyzed Soy Protein (made from organic, non-GMO soybeans), Coconut Oil-Corn Oil Soap, Sweet Almond Oil, White Camellia Oil, Carrageenan, Organic Geranium Oil, Organic Lavender Oil, Linoleic Acid (Vitamin F), Organic Rosa Mosqueta® Rose Hip Seed Oil, Vitamin E, Macadamia Nut and Aloe Vera Oils, Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E).
Features:White Camellia & Sweet Almond Oils, Soy Protein, Vegetable Glycerin.
Benefits: Deep-condition, smooth & protect, strengthens hair fiber,increases moisture retention.
Vegan & Organic

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:34
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 23:09   #88
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Primrose Tangle Go Conditioner (Aubery Organics)
Spray conditioner and styling aid in one restores lost moisture without building up on the hair. Apply after or in-between shampoos to smooth dry, frizzy, flyaway hair, add body and hold and keep hair soft and manageable. Not a vegan product. Contains lanolin.
Ingredients: Witch Hazel (natural herbal extract), Deionized Water, Mucopolysaccharides, Organic Lavender Oil, Lanolin, PABA (Aminobenzoic Acid), Vegetable Glycerin, Organic Evening Primrose Oil, Panthenol (Vitamin B-5).

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:35
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 23:14   #89
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cocount Curl Conditioner(Komaza Care)
Created for wavy to loose curly hair. This coconut milk rich conditioner is designed to soften and detangle leaving hair full of body and shine. pH Balance 4.5
Ingredients
Distilled water coconut milk, coconut oil, Dipalmitoylethyldimonium Chloride (A derivitive of Palm Oil) behentrimonium, polyquaternium 10, aloe vera juice, nettles, horsetail, rosemary, peppermint, marshmallow, soybean oil, jojoba oil, vitamin E, vitamin C, vitamin B3, Pro vitamin B5, vitamin B6, allantoin, hydrolyzed silk protein, citric acid, cinnamon cassia, potassium sorbate.
Created for wavy to loose curly hair. This coconut milk rich conditioner is designed to soften and detangle leaving hair full of body and shine. pH Balance 4.5

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:36
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 23:15   #90
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cocount Hair Milk(Komaza Care)
Created for wavy to loose curly hair. This leave-in conditioner enhances curls giving hair a tighter curl pattern without a sticky residue and frizz. This product should be used in conjunction with a hair lotion or moisture sealant. pH Balance 4.5
Ingredients:
Distilled water,Dipalmitoylethyldim onium Chloride (A derivative of Palm Oil), Coconut Milk, Coconut Oil, aloe vera butter, Aloe Vera Juice, Behentrimonium, Polyquatrnium 10, Soybean oil, nettles, horsetail, rosemary, peppermint, marshmallow, jojoba oil, vitamin E, vitamin C, vitamin B3, Pro vitamin B5, vitamin B6, Allatoin, Hydrolyzed Silk Amino Acid Citric Acid, Potassium Sorbate, Cinnamom Cassia.

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-03-28 o 13:36
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.