Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-26, 17:06   #4201
iskiereczka_mruga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 68
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

MalaHailay ściskam mocno! Ja też mam obciążenie genetyczne i przez to i przez 1 t nieustanne dylematy co dalej. Mam już jedna córeczkę, niestety traf chciał że również nosicielke choroby. Decyzja co dalej jest bardzo trudna, ale bycie w zawieszaniu również. Nam proponowano invitro, ale sama genetyk mówiła, że zarodki bada się na tak wczesnym etapie, że nie da się wykluczyć jakiejś mutacji i wady przy późniejszych podziałach komórek, więc to nie do końca gwarancja zdrowego dziecka. Ale jeżeli starałabym się o pierwsze dziecko to chyba poważnie bym brała invitro pod uwagę. W Niemczech nie ma na szczęście tak chorego prawa jak u nas... Slyszalyscie o kolejnym przypadku zmarłej dziewczyny, tym razem z Częstochowy? Przerażające
iskiereczka_mruga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-06, 17:17   #4202
MalaHailay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 37
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Hej dziewczyny ❣️ stwierdziłam, że czas zaglądnąć tutaj z nadzieją, że nikt nowy się nie odezwał. Na szczęście nie 🙏 pozdrawiam Was wszystkie i mam nadzieję, że macie się dobrze ❣️ PS. U Nas padła decyzja o in vitro w Czechach z badaniem zarodków, ale to tak na spokojnie... Rozłożone w czasie. Narazie powoli podnosimy się po tych okrutnych doświadczeniach.
MalaHailay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-06, 18:48   #4203
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

MałaHailay, dobrze że się odezwałaś. Trzymam za Ciebie kciuki. Jesteś mądra i silna kobietą! ️ Czekamy na wątku z ponownych starań, by i dla Ciebie zaświeciło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-06, 20:06   #4204
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

MalaHailay jeśli można wiedzieć na jaką klinikę się zdecydowaliście? Widziałam po forach, że bardzo dziewczyny chwalą tam kliniki.
I powodzenia procedura IVF nie jest łatwa, ale warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-06, 21:27   #4205
MalaHailay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 37
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziękuję Kochane ♥️ postawiliśmy na Reprofit Ostrava ze względu na dojazd (samolot do Katowic a stamtąd wynajem auta i 150 km do kliniki). Za tydzien mamy pierwsza konsultacje online. Dużo czytałam na temat in vitro, żeby wybrać prawidłowo i ograniczyć do minimum rozczarowanie itp. Czechy są podobno w czołówce jezeli chodzi o in vitro i badanie zarodków. Na forach czytam też, że masa kobiet zmeinia kliniki z Polski na Czechy i mają o niebo lepsze wyniki, a co za tym idzie upragnione pociechy. Koszty są podobno trochę mniejsze niż w Polsce, ale na pewno dużo mniejsze niż w Niemczech. Nie wspominając o wynikach. Zapomniałam też dodać, że rozpoczęłam terapię która na prawdę mi pomaga. Już po pierwszej sesji zminimalizowalam w swojej głowie hasło 'to twoja wina' i 'jestes okropna, nie dałaś jej sznasy'. Czas oczywiście też odgrywa tu niesamowita rolę.... Tęsknię, ale czuję że to było dla niej najlepsze i mam nadzieję, że mi wybaczyła 💔 Same z resztą wiecie najlepiej jak to jest...
MalaHailay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 16:56   #4206
ollxxxxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 193
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

W którym tygodniu najwcześniej można wykonać wszystkie badania i potwierdzić zespół Downa?
ollxxxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 17:04   #4207
maciejka_5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 526
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cześć,
Badanie które potwierdza zespół Downa na 100% to amniopunkcja, z tego co kojarzę to po 12tygodniu można ją wykonać.
Na pierwszy prenatalnym USG też można zauważyć oznaki, że dziecko może być chore.

Wysłane z mojego moto e(7) power przy użyciu Tapatalka
maciejka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-28, 17:54   #4208
ollxxxxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 193
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

11-14 to biopsja kosmówki
amniopunkcja później


jak długo się aktualnie czeka na wynik?


ktoś mi wkręca mało prawdopodobne historyjki
ollxxxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 17:59   #4209
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 055
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Hej, ile się czeka to zależy gdzie robisz. Np Warszawa IMID bada w swoim laboratorium i wynik jest bardzo szybko, już po dwóch dniach jest wynik fish a po kilkunastu wynik pełny. Wiem ze w innych miejscach dziewczyny czekają i 3 tyg. Wsyztsko zależy od miejsca i metody badania.

Amniopunkcję można i od 14 tyg robić, ale najlepiej po 15 tyg. Wcześniej biopsja kosmowki ale mniej lekarzy się w niej specjalizuje i jest większe ryzko ze próbka będzie zanieczyszczona dna matki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 17:59   #4210
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Olxxxa wiem, że można zrobić badanie z mikromacierzami albo w systemie FISH i wtedy czeka się kilka dni na wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 18:39   #4211
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Tak potwierdzam amniopunkcja z fishem (dopłacałam za fischa koło 800 zł, bo amnio miałam za darmo po złych prenatalnych) wynik 2 i pół dnia, nawet nie całe 3 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-28, 18:47   #4212
ollxxxxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 193
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

internety mówią, że na wynik biopsji kosmówki czeka się 10 dni


serio, to chodzi mi o wystąpienie tego pana z 26 III:
https://www.youtube.com/watch?v=KlVBfixFKlQ


(streszczam, by nikt musiał słuchać tego chłamu)

znajoma została zmuszona do szczepień na covid,
zaszła w ciążę,
powikłaniem po szczepieniu był ZD
za radą odmówiła specjalną nowennę
i zd zniknął - streszczam, by nikt nie słuchał tego chłamu

patrzę w kalendarz i nie umiem pomieścić szczepienia, nopu, ciąży, rozszerzonych badań prenatalnych i nowenny (9 dni)
o przymusie szczepień Niedzielski mówił 7 XII
babka musiała ekspresowo się zaszczepić i zaraz zajść w ciążę

Edytowane przez ollxxxxa
Czas edycji: 2022-03-28 o 18:53 Powód: poprawka, 2
ollxxxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 22:27   #4213
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Olxxxxa w sumie skąd pewność że ZD po szczepieniu? Z reguły to po prostu pech czasem genetyka fanką szczepień nie jestem, ale o takim nopie nie słyszałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 23:11   #4214
ollxxxxa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 193
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Kaaach Pokaż wiadomość
Olxxxxa w sumie skąd pewność że ZD po szczepieniu? Z reguły to po prostu pech czasem genetyka fanką szczepień nie jestem, ale o takim nopie nie słyszałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ot, taka medycyna wg samorządowca



a z drugiej strony dodatkowy chromosom, to dodatkowy powód do kochania, nie wiem dlaczego tak religijny Rafał uznał to za jakieś powikłanie
ollxxxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 01:29   #4215
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 055
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Powikłaniem po szczepieniu był ZD który zniknął ? Co to za żart ?
Chyba nikt nie wierzy w takie głupoty.
(Nie słuchałam tego czegoś na YouTube ale ZD nie jest powikłaniem po szczepionce) powikłaniem może być gorączka, ból ręki, gorsze samopoczucie, w rzadkich przypadkach zapalenie mięśnia sercowego czy jakis zator (ale to już ekstremalne przypadki)
ZD to wada genetyczna powstająca w wyniku złego podziału komórek. W 95% powstała na skutek przypadku (trisomia prosta), a 5% bo któryś z rodziców jest nosicielem.
Średnie ryzyko wystąpienia ZD u każdej kobiety w każdej ciąży to 1:700.


Dodam, że to forum wspiera kobiety które zdecydowały się przerwać ciąże z powodu wad płodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-29, 10:55   #4216
MalaHailay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 37
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ollaxxxxa chyba na źle forum trafilas... Sprawdź o czym tu rozmawiamy. Z pewnością znajdziesz inne, które pomogą rozwiać Twoje wątpliwości. Pozdrawiam
MalaHailay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-07, 13:14   #4217
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Moja bratowa zaszczepila sie w ciazy i oboje sa zdrowi, ona i dzieciaczek.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-09, 17:58   #4218
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Zostawię... FB_IMG_1649519808404.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 20:00   #4219
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Hej. Nie wiem czy tu ktoś zagląda ale mam koleżankę w trudnej sytuacji właściwie dzisiaj usłyszała że rokowania to czekanie na śmierć .
Ma dużo pytań.
Są dwie opcje albo samo się zacznie i rodzi po 2 CC
Albo że względu na nie nie mogą jej podać środków na wywołanie i będą w razie obumarcia płodu robić zabieg czyli narkoza rozwieranie szyjki i pewnie łyżeczkowanie.
Ja miałam tak t. Ale w Holandii.
A miał ktoś tak w Polsce? To chyba rzadkość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-13, 02:41   #4220
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Milla22 bardzo mi przykro... Nie pamiętam, by ktoś z nas tak miał, ale poczekajmy na odpowiedzi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 15:58   #4221
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ritka właśnie też nie kojarzę nikogo. Jednak w innych europejskich krajach mają większe doświadczenie w takiej procedurze u Nas chyba jest większe ryzyko.
Jeszcze płód na obrzęk i może być ciężko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 11:18   #4222
MalaHailay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 37
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Milla22 warto zapytać na grupach takich jak :

*po poronieniu - grupa wsparcia.

*Po poronieniu - badania, ciąża, prawa i wsparcie.

*Badania w ciąży : USG prenatalne, genetyczne, amniopunkcja, terminacja.



Bardzo mi przykro z powodu znajomej.

Wysyłam jej mocnego przytulasa.
MalaHailay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-17, 17:40   #4223
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 055
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Milla22 Pokaż wiadomość
Hej. Nie wiem czy tu ktoś zagląda ale mam koleżankę w trudnej sytuacji właściwie dzisiaj usłyszała że rokowania to czekanie na śmierć .
Ma dużo pytań.
Są dwie opcje albo samo się zacznie i rodzi po 2 CC
Albo że względu na nie nie mogą jej podać środków na wywołanie i będą w razie obumarcia płodu robić zabieg czyli narkoza rozwieranie szyjki i pewnie łyżeczkowanie.
Ja miałam tak t. Ale w Holandii.
A miał ktoś tak w Polsce? To chyba rzadkość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hej, przykro mi ze twoja koleżanka jest w takiej sytuacji.

Ja wiem tylko ze dziewczyny po 2 CC rodzą normalnie donoszone ciąże (jestem od jakiegoś czasu na grupie Naturalnie po cesarce). Wiec jeśli u twojej koleżanki jest ciąża młoda pewnie około 20 tc to tez napewno można ja rozwiązać naturalnie tylko tzreba znaleźć szpital który ogólnie specjalizuje się w ciazach po CC żeby jej nie cięli nie potrzebnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-20, 16:32   #4224
katarzynalazzeri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dzień dobry. Jestem reporterką programu "Czarno na białym", TVN24. Zajmuję się tematem zdrowia psychicznego kobiet, które dowiadują się w ciąży, że ich dzieci są obciążone wadami letalnymi. Szukam dziewczyn i kobiet, które chciałyby ze mną porozmawiać o tym jakie wsparcie i od kogo dostały w tym trudnym momencie. Jak wyglądała i wygląda systemowa pomoc państwa i co Waszym zdaniem w tym systemie kompletnie nie działa. Kontakt do mnie: kasialazzeri@gmail.com

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Dzień dobry. Jestem reporterką programu "Czarno na białym", TVN24. Zajmuję się tematem zdrowia psychicznego kobiet, które dowiadują się w ciąży, że ich dzieci są obciążone wadami letalnymi. Szukam dziewczyn i kobiet, które chciałyby ze mną porozmawiać o tym jakie wsparcie i od kogo dostały w tym trudnym momencie. Jak wyglądała i wygląda systemowa pomoc państwa i co Waszym zdaniem w tym systemie kompletnie nie działa. Kontakt do mnie: kasialazzeri@gmail.com

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Dzień dobry. Jestem reporterką programu "Czarno na białym", TVN24. Zajmuję się tematem zdrowia psychicznego kobiet, które dowiadują się w ciąży, że ich dzieci są obciążone wadami letalnymi. Szukam dziewczyn i kobiet, które chciałyby ze mną porozmawiać o tym jakie wsparcie i od kogo dostały w tym trudnym momencie. Jak wyglądała i wygląda systemowa pomoc państwa i co Waszym zdaniem w tym systemie kompletnie nie działa. Kontakt do mnie: kasialazzeri@gmail.com
katarzynalazzeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-14, 16:34   #4225
lawsonia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 1
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cześć,
Na szczęście dawno nie było tu żadnego wpisu. Zdecydowałam się jednak odświeżyć wątek, ponieważ i mnie los postawił przed najtrudniejszą decyzją w życiu i być może – oby nie – któraś z dziewczyn szuka obecnie informacji na temat terminacji ciąży, tak jak ja szukałam jeszcze niedawno i to forum bardzo mi pomogło. Postaram się podzielić najważniejszymi informacjami.

W 22t4d (wymiary dziecka były ok. 2 tyg mniejsze) zgłosiłam się do Szpitala B. w Warszawie. Gdyby w szpitalu odmówili miałam umówiony zabieg w Wlk Brytanii (tam możliwa jest terminacja do 23t6d). Pomimo dwóch zaświadczeń od psychiatry szpital chciał mieć zaświadczenie również od ich psychiatry.

Dostałam 3 tabletki około 15:00, dość szybko poczułam, że mi zimno, miałam delikatne bóle. Wzięłam również stoperan, choć nie wiem czy mi pomógł. Od 15:00 nie jadłam i mało piłam. Ubrałam się ciepło w bluzę, skarpety. Dodatkowo miałam gorące plastry na lędźwia, które zmniejszały ból pleców. Otrzymałam paracetamol od pielęgniarki, a gdy bóle się nasilały (ale nie były bardzo mocno) poprosiłam o ibuprofen (paracetamol na mnie nie działa). Wydaje mi się, że podanie ibuprofenu jest bardziej problematyczne niż paracetamolu, więc trzeba dopytać czy ibuprofen będzie ok. Około 2 godziny po podaniu tabletek miałam parcie na kupę - pomimo, że wzięłam stoperan załatwiłam się. Około 22:00 spytałam kiedy dostanę kolejne tabletki, jednak pielęgniarki powiedziały, że dopiero rano (w nocy mogą być CC i lekarz będzie zajęty). Około 1:00 w nocy poszłam siku (załatwiałam się do basenu, żeby uniknąć porodu do sedesu). Założyłam pieluchomajtki, miałam rozłożone na łózku podkłady poporodowe. Zaczął się trochę mocniejszy ból, wzięłam kolejny ibuprofen i zasnęłam. Obudziłam się około 4:00 – znowu do łazienki, prawdopodobnie były to już wody wymieszane z krwią. Położyłam się na łóżku i stopniowo ból zaczął się nasilać. Zsunęłam pieluchomajtki, leżałam na podkładach poporodowych. Po 5:00 poprosiłam o kolejną dawkę leków przeciwbólowych, około 5:30 zaczęły się skurcze (bardzo bolało przez około minutę, potem chwila spokoju i z powrotem mocny ból). Wezwałam położną, podłączyła mi kroplówkę. Czułam parcie. Miałam lekkie wymioty. Położna tłumaczyła, że to związane z rozwarciem szyjki. O 6:00 było już po wszystkim… Urodziłam na łóżku, dzięki temu że około 5:30 wezwałam położną była obok mnie przez te najtrudniejsze 30 minut. Nie chciałam spojrzeć na dziecko… walczyłam z tą decyzją, ale teraz kiedy minęło już sporo czasu uważam, że to była dobra decyzja. Trudniej byłoby mi się pozbierać.. Położna zabrała dziecko, czułam między nogami pępowinę.

Zabrali mnie do zabiegowego około 6:30. Podali narkozę (pytali oczywiście ile godzin temu jadłam i piłam - to bardzo ważne). Obudziłam się i było już po zabiegu łyżeczkowania. Około 9:00 był obchód, lekarka pytała czy potrzebuję psychologa. Miałam USG dopochwowe,żeby sprawdzić czy dobrze mnie oczyszczono. Wyszłam ze szpitala około 13:00.

Dostałam tabletki na zatrzymanie laktacji, jednak przez około 3-4 dni po terminacji piersi bardzo mnie bolały i były twarde jak kamień. Piłam dodatkowo szałwię. Krwawiłam przez około 2 tygodnie. Okres dostałam 4 tygodnie po skończeniu krwawień.

Dodatkowe informacje:
W trakcie samego porodu na sali leżałam sama, aczkolwiek jak przyszłam do szpitala to najpierw leżałam kilka godzin z pacjentką, która czekała na CC, a 2 godziny po łyżeczkowaniu położono już ze mną na sali nową pacjentkę.

Gdy dostałam pierwszą porcję tabletek zapytałam ile to wszystko może potrwać. Lekarka powiedziała, że ze względu na zaawansowanie ciąży może to być około 3 dni. Ostatecznie było około 15 godzin, więc widać, że różnie to bywa.

Gdy przyszłam do szpitala personel był różnie nastawiony. Dla nich to tylko problem. Ale gdy już podano mi tabletki to większość personelu była delikatna i pomocna. Zwłaszcza położna, która była w trakcie samego porodu obok. Powiedziała też kilka ciepłych słów, żeby pocieszyć.

Po podaniu tabletek ból / uczucie zimna było umiarkowane. Bałam się, że będzie bardzo boleć, dlatego z wyprzedzeniem prosiłam o leki przeciwbólowe (zanim ból się rozkręcił). Ostatecznie bardzo silny ból / skurcze trwały około 30 minut, od 5:30 do 6:00 – i dzięki temu, że wezwałam położną była ona obok w najtrudniejszym momencie.

Najważniejsze co wzięłam do szpitala:
Koszula nocna, pieluchomajtki, termofor, plastry rozgrzewające na plecy (takie na bóle stawów) – mi takie rozgrzanie ciała zmniejsza ból (zwłaszcza lędźwia / podbrzusze), basen do robienia siku (kupiłam w aptece przyszpitalnej na wszelki wypadek, bo bardzo się bałam żebym nie urodziła do sedesu – i to mi psychicznie pomogło, za każdym razem załatwiałam się do tego basenu), podkłady poporodowe, można wziąć coś do ugniatania w ręce, co pomaga rozładować bol/napięcie (piłeczka antystresowa / słyszałam że niektóre kobiety biorą grzebień do ściskania w dłoni).

To doświadczenie jest zdecydowanie najtrudniejszym z jakim kiedykolwiek przyszło mi się zmierzyć, ale z pomocą najbliższych, dzięki terapii u psychologa dałam radę przez to przejść i dziś jestem dobrej myśli. Tulę wszystkie dziewczyny, które były w podobnej sytuacji.
lawsonia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-14 16:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.