Kosmetyki do prostowania włosów-zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-07, 12:30   #1
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34

Kosmetyki do prostowania włosów-zbiorczy


Zrobiłam przegląd internetu (łącznie z KWC) i jestem mądrzejsza jedynie o wiedzę, co można stosować. A co jest najlepsze????
Załączam nazwy i fotografie, a Was, Wizażanki proszę o komentarze.
A zatem:
- Wella High Hair Flat Iron Spray - dwufazowy fluid do prostowania włosów
- Matrix Sleek Look Iron Smoother - spray ochronny do prostowania włosów
- Matrix Biolage Fortifying Heat Styler - produkt wzmacniający do włosów często suszonych suszarką lub prostowanych prostownicą
- LOreal Proffesionel Tecni.art HOT Style Iron Finish - mleczko ochronne do prostowania włosów
- Farouk Biosilk Silk Strate - fluid do prostowania włosów
- Schwarzkopf OSIS Flatliner 200C - spray ochronny do prostowania włosów
- Goldwell Trendline Extreme Straightener - wspomaga prostowanie rozluźniając loki
- Londa Style Basic Form Easy Smooth - fluid do prostowania włosów

Dużo tego - każdy sporo kosztuje. Który wybrać??
Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 15:07   #2
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Hej, ja probowalam 2 z tych kosmetykow firmy GOLDWELL i WELLA. Powiem tylko ze i po tym i po tym musisz zastosować prostownice bo inaczej nic z tego nie bedzie.Ale czasami stosowalam tylko produkt GOLDWELL i suszylam wlosy i mozna bylo zauwazyc roznice (choc niewielka) ze wlosy sa prosciejsze niz normalnie. Z tych 2 produktow wybralabym GOLDWELLa, gdyz jest duzo bardziej wydajniejszy i latwiej sie rozprowadza.Wlosy ladnie pachna! Ale jezeli marzysz o prostych wlosach to musisz uzywac prostownicy, bo te produkty tylko ochraniaja wlosy i moze troche ulatwiaja prostowanie. Niestety wlosy i tak sie niszcza jesli czesto uzywasz prostownicy. (wiem z doswiadczenia) Dlatego ja teraz szukam produktow ktore trwale albo choc na troche dluzszy okres moga wyprostowac wlosy. Niestety trudno takie preparaty dostac.Czesto sa tylko dostepne dla salonow i nie mozna ich kupic i wykonac zabiegu w domu. A u fryzjera to kosztuje... i to sporo!! POZDRAWIAM
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 15:12   #3
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Wyjaśnię, że chodzi mi właśnie o najlepszy kosmetyk wspomagający prostowanie prostownicą i chroniący włosy przed niszczącym działaniem ciepła. Dodam, że żadnych loków wielkich nie mam, lekko układające się włoski, które niestety straszliwie się puszą i prostownica pomaga mi je okiełznać.

Ale dzięki - GOLDWELLA polubiłam po LOOKu 2004 w Poznaniu, gdzie mogłam spróbowac kilku kosmetykó - bosko pachną i włsoki są po nich fajne. Ale czy akurat ten produkt najlepiej ochroni moje włosy?
Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 19:30   #4
annes
Raczkowanie
 
Avatar annes
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 189
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

ja mam L'oreala i jestem zadowolona. To mój pierwszy profesjonalny kosmetyk i nie wiem jak sie ma do innych tego typu. Kupiłam go bo własnie dobrze chroni włosy przed przegrzaniem i włosy są po nim sypkie i pieknie sie błyszczą ale mam też chrapke na Osis'a.. eh gdybym miała ful kasy wziealbym je wszystkie
__________________
wredoty jedne, kłamliwe, podłe istoty...taka jest natura kobiet...dlatego właśnie kocham facetów
annes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 20:07   #5
greeneyes
Raczkowanie
 
Avatar greeneyes
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 399
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

ja mialam w salonie nakladany na wloski Matrix Sleek Look Iron Smoother i bylo calkiem niezle - nawet przy padajacym deszczu sie nie puszyly
greeneyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 22:40   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Matrix Biolage Fortifying Heat Styler - produkt wzmacniający do włosów często suszonych suszarką lub prostowanych prostownicą to nie jest do prostowania wlosow,
nie jestem ci w stanie doradzic , ani nikt inny co jest najlepzse dla Ciebie, bo jak?? nie moge dotknac twoich wlosow zeby stwierdzic jakie so co im potzreba, Ty raczej sama powinnas znajac je , wiedzac co jest dla nich najlepsze ,. czytajac opinie i zachowanie tych srodkow, wybrac cos dla siebie,
ale moze fakt jak dziewczyny cos on ich napisza bezdie Ci latwiej
pozdrowka
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 13:37   #7
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

ja mogę wypowiedzieć się tylko na temat Golldwela dobry preparat ale szukam dalej mi zależy żeby nie obciążał włosów bo mam cienkie.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-08, 14:18   #8
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

A ja uzywam tego (toni&guy).
Na wizazu nie widzialam o tym produkcie ani slowa. Ale jest calkiem niezly... Co prawda nie mam jeszcze porownania z innymi ale moge powiedziec ze ladnie pachnie, wygladza, nablyszcza wlosy i jest niedrogi (ale chyba niedostepny w sklepach- ja mam z allegro).
Nie powiem czy chroni bo nie jestem w stanie tego stwierdzic po tak krotkim czasie uzywania (jakies 5 razy). I czy utrwala prostowanie tez nie wiem bo prostownica jest dobra wiec mysle ze to moze byc tez jej zasluga.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 14:24   #9
agafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Ja mam Osisa i jestem zadowolona wraz z dobra prostownica efekt jest super
agafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-08, 14:27   #10
agafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 33
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Pani Grazynko,jak sie wlasciwie powinno uzywac Osisa, poczekac az wyschnie czy na "mokro", spryskac cale wlosy czy pasmo po pasmie? z gory dziekuje za odpowiedz
agafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 20:58   #11
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34
Czekać aż wyschną??

Kupiłam Wellę. Stwierdziłam, że skoro wszystko to profesjonalne kosmetyki, to cholera wszystkie muszą być dobre i wybrałam ten, gdzie mililitr kosztował najmniej .
Na początku byłam zawiedziona, ale chyba po prostu nie umiałam sobie poradzić z nakładaniem preparatu - teraz jest lepiej - włoski są jak nie moje - lśniące, gładkie - do pierwszego deszczu, śniegu lub innej większej wilgoci.

Jednak mam pytanie - czy czekać, aż włosy wyschną - skwierczenie prostownicy na świeżo spryskanych preparatem trochę mnie przeraża.....
Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-25, 21:05   #12
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: Czekać aż wyschną??

Gusiak napisał(a):
> Kupiłam Wellę. Stwierdziłam, że skoro wszystko to profesjonalne kosmetyki, to cholera wszystkie muszą być dobre i wybrałam ten, gdzie mililitr kosztował najmniej .

Ja też mam ten dwufazowy spray Welli

> Jednak mam pytanie - czy czekać, aż włosy wyschną - skwierczenie prostownicy na świeżo spryskanych preparatem trochę mnie przeraża.....
Próbowałam i tak i tak- mnie też przeraziło to skwierczenie i teraz czekam, aż spray podeschnie. Chociaż- skoro ma chronić- to pewnie włosy by się nie spaliły, ale wolę nie ryzykować...
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 22:26   #13
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Czekać aż wyschną??

dobrze wymieszac i nich lekko podeschnie...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-26, 00:27   #14
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34
Re: Czekać aż wyschną??

Duży cmok za odpowiedzi - będę czekać aż podeschnie.
Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 16:50   #15
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Re: Czekać aż wyschną??

Gusiak a jaka masz prostowniczke?? i czy po welli proste wloski trzymaja sie troszke dluzej?? ja po wyprostowaniu prostownica ceramiczna mam proste wlosy tylko kurcze troszke mi sie koncoweczki podkrecaja w zaleznosci od pogody,ale i tak szukam czegos co pomoze mi ten problem rozwiazac Dziewczynki jesli uzywalyscie tych preparatow ktore zamiescila Gusiak lub jakie znacie a super wspomagaja prostowanie wloskow na prostownicy
to wpisujcie komentarze,w przyszlosci bedzie nam latwiej podejmowac decyzje
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 13:58   #16
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34
Re: Czekać aż wyschną??

Mam prostownicę BaByliss z płytkami ceramicznymi. Końcówki pozostają gładkie, choć podkręcają się lekko pod spód, ale akurat mi się to podoba. Niestety na deszczu, śniegu, we mgle efekt idealnej gładkości zanika. Ale te kosmetyki obiecują, że efekty utrzymuje się do kolejnego mycia, a przecież deszcz czy śnieg, to jak moczenie włosów przed myciem. Więc ja nie mam zarzutów . Kwestia wprawy w używaniu i mój mąż ostatnio jak mnie zobaczył stwierdził, że nie przypuszczał, że głupie urządzenie może sprawić, że włosy tak się zmienią na lepsze .

Ciekawe jesdnak jestm, jak inne preparaty - dużo osób chwaliło OSISa i Goldwella. Ciekawa jestem jak wypada porównanie tych specyfików
Buziaki
Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 14:11   #17
weronka_k
Raczkowanie
 
Avatar weronka_k
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 36
GG do weronka_k
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

ja uzywam osisa. mam grube, srednio krecone wlosy, ktore jak rozczesze to mam taka wielka szope na glowie ale w polaczeniu z osisem i prostownica (remington 3002, ceramiczno-teflonowa)sa tak gladkie, sypki i nawet deszcz snieg i wiatr nie sa w stanie zniszczyc efektu. wczesniej, kiedy jeszcze nie uzywalam osisa, pod wplywem wilgoci zaczynaly sie z powrotem puszyc.
weronka_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 20:18   #18
baby_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 187
GG do baby_girl
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

redaa a czy osis daje efekt ze wloski nie sa takie suche tylko takie sliskie w dotyku,mieciutkie?? czy osis nablyszcza? ja mam bardzo zniszczone wlosy i potrzebuje czegos co by te moje wloski jeszcze ladnie wygladzilo
baby_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 14:53   #19
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Ja mam Osisa. Nie nablyszcza wlosow, ale ja mam gladka strukture i dobry kolor, wiec prostownica je wygladza i ladnie sie blyszcza, sa sliskie, ale nie jest to niestety zasluga Osisa Moze lepiej by bylo gdybys miala fluid do prostowania (np. Goldwell) i nakladala go przed wysuszeniem wlosow, a podczas prostowania uzywala nablyszczacza w sprayu? Tak doradzala jedna z wizazanek i sama nawet mysle, zeby sprobowac, bo niestety koncowki uparcie mi sie wywijaja, nawet przy stosowaniu Osisa...

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-31, 17:05   #20
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

svenja napisał(a):
> Moze lepiej by bylo gdybys miala fluid do prostowania (np. Goldwell) i nakladala go przed wysuszeniem wlosow, a podczas prostowania uzywala nablyszczacza w sprayu?

Też się zastanawiam, czy przy prostowaniu można używać nabłyszczacza albo lakieru do włosów ? Gdzieś czytałam, że w ten sposób można spalić włosy. Coś w tym jest, bo takie preparaty są łatwopalne i wysoka temperatura prostownicy może wpłynąć negatywnie na włosy spryskane lakierem... ale nie wiem, jak to jest naprawdę
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 17:33   #21
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Uzywalam sprayu nablyszczajacego Kerastase i po prostu czekalam az wyschnie i dopiero potem dzialalam zelazkiem Wszystko bylo w najlepszym porzadku!

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 21:59   #22
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34
Efekty

Myślę, że opisywanie opisywaniem, ale i tak trudno sobie wyobrazić efekt. Postanowiłam więc dołączyć zdjęcia. Moje włosy po użyciu dwufazowej Welli i po prostowaniu odrobiny jedwabiu BIOSILK wyglądają tak jak na fotce, są miękkie, bardzo gładkie w dotyku (na fotce - efekt kilka godzin po prostowaniu, bez nabłyszczaczy, a także bez wychodzenia na dwór; w następnym poście będzie fota na drugi dzień po prostowaniu, po nocy i przebywaniu na świeżym powietrzu (bez czapki, wiatr, mróz, ale dość sucho). Mam włosy lekko falujące, bardzo puszące się i jest ich ogromnie dużo na głowie._
Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 22:01   #23
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34
Efekt2

Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-31, 22:06   #24
Gusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 34
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

Przedstawicielka Goldwella odradzała mi stosowanie kosmetyków do stylizacji przed prostowaniem. Jedynie takie, które są do tego specjalnie przystosowane. Podobno inne pod wpływem temperatury wtapiają się we włos uszkadzając go. Ale to nie moja opinia, ja jestem laikiem
Gusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 22:12   #25
weronka_k
Raczkowanie
 
Avatar weronka_k
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 36
GG do weronka_k
Re: Kosmetyki do prostowania włosów

no tak do prostowania wlosow mozna uzywac tylko kosmetykow do tego przeznaczonych. wracajac do tematu osisa to nie tylko zwieksza efekt prostownicy ale tez regeneruje poniewaz zawiera jedwab i wyciag z pszenicy, wiec w czasie prostowania te skaldniki aktywnie odbudowuja wlos.
weronka_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 19:32   #26
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
jakie kosmetyki przy PROSTOWNICY ?

wlasnie kupilam sobie prostownice ceramiczna
mam tylko pytanko: jakich kosmetykow mam uzywac, by wloski byly zdrowe, lsniace i by itrwalic efekt prostowania?]

Poki co mysle o serum Fructisa do prostowania wlosow (to w okraglej buteleczce z pompka, konsystencja olejku?) i mleczku Goldwella do prostowania...

a moze znacie co innego? aha - czym najlepiej utrwalic prostowane wloski? zwyklym lakierem, czy czyms specjalnym?
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 19:39   #27
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: jakie kosmetyki przy PROSTOWNICY ?

Polecam dwufazowy spray Welli.
Serum Fructisa używam na co dzien, jak odzywke do wlosow. Na mokre włoski stosuje potem mi schna. I potem dopiero prostuje, obecnie nie uzywam nic do porostowania bo mi sie skonczyl ten spray. Niewiem jak z tym mleczkiem bo wloski do prost. musza byc suche a jak nalozyc rownomiernie mleczko na suche wlosy ? Moim zdaniem lepszy spray.
Do utrwalenia moze byc jakis delikatny lakier, ja uzywam Tafta, ale tylko czasem.
Pamietaj zeby odzywiac wloski i zabezpieczac koncowki bo one najbardziej sie niszcza.
Wszystkie moje kol. ktore prostuja wloski i ja rowniez mamy podniszczone koncowki. Bardziej sie rozdwajaja i sa suche.
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 20:00   #28
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Dot.: jakie kosmetyki przy PROSTOWNICY ?

to mleczko Goldwella stosuje sie na mokre wlosy, ktore modeluje sie gruba okragla szczotka a dopiero potem jak wyschna prasuje sie wloski,.
Polecala je pani Grazynka, ale chcialam sie jeszcze Was zapytac, czego uzywacie i co sobie chwalicie

czy mowisz o tym spray'u? :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49269278
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 21:44   #29
wiola159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16
GG do wiola159
Smile Dot.: jakie kosmetyki przy PROSTOWNICY ?

Witam ja niby nic nie stosuje do włosków, ale chyba zaczne. A jak sie sprawuje nowa prostownica ceramiczna? Mam zamiar sobie taka sprawic i nie wiem czy warto, bo teraz mam prostownice parową, ale nie daje wymarzonych efektów. Pozdrawiam
wiola159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 08:32   #30
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: jakie kosmetyki przy PROSTOWNICY ?

Cytat:
czy mowisz o tym spray'u? :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=492692 78
Tak O ten spray mi chodziło. Kupiłam go na Allegro.
A jezeli chodzi o mleczko to jezeli na mokre sie naklada to ok.
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-24 11:40:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.