Jak zakryć trądzik? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-13, 11:48   #31
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Cytat:
nie stac mnie na podklady diora, ktorych nie widac na twarzy - a musze sie jakos maskowac, bo z pryszczami na ulice nie wyjde!
ale inne tansze taż sa niewidoczne, duzó zależy od wprawności w nakłądaniu t o nie prawda że cena jest odzwierciedleniem jakosci, można kupić dobry za np 50 zł
oczywiście nie mówię o podkłądach za 3 zł
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 14:24   #32
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Dosyć dobry jest puder antybakteryjny w kremie z Under Twenty. Polecam
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 14:38   #33
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez HolyBoy Pokaż wiadomość
"mam dopiero 16 lat" hehehehehehhehe
jezu, dziewczyno, ja już sobie kladlem na twarz mini-tapete w wieku 14 lat i jestem chlopakiem.....
nawet nie wiesz jakie masz szcescie ze jestes dziewczyna, bo legalnie mozesz sobie nalozyc kilo tapety na twarz i nie wzbudzi to zadnych "ewolucji" w spoleczenstwie.... a co ma zrobic facet z tradzikiem? chyba zakopac sie pod ziemie.... nie stac mnie na podklady diora, ktorych nie widac na twarzy - a musze sie jakos maskowac, bo z pryszczami na ulice nie wyjde!
po 1 nie wiem jak chlopak moze sie ppudrowac? (wyglada to dziwnie) a po 2 zgadzam sie z emilia ze to zalezy od nakladnia czy widac czy nie...znalam kolo co sie pudrwowal wszyscy z niego smieja bo niedosyc ze nie umie to bardzo widac"maske" na twarzy ehhh
__________________
"иαјрιєkиιєјѕzу υѕмιєсђ мα тєи kто ω zусιυ ωιєlє ωусιєярιαl..."

fєєlιиgѕ сαи gяοω вυт тћєу сαи gο αωαу тοο...

dοит тяυѕт иο gυу kєєр ιт "јυѕт fяιєиdѕ"...







szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 15:06   #34
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Cytat:
Napisane przez szoopcia Pokaż wiadomość
po 1 nie wiem jak chlopak moze sie ppudrowac? (wyglada to dziwnie) a po 2 zgadzam sie z emilia ze to zalezy od nakladnia czy widac czy nie...znalam kolo co sie pudrwowal wszyscy z niego smieja bo niedosyc ze nie umie to bardzo widac"maske" na twarzy ehhh
szoopcia,chyba masz stycznosc z nieodpowiednikami plci meskiej skoro uwazasz,ze wyglada to dziwnie. moj maz ma niestety tradzik rozowaty i posluguje sie podkladami lepiej niz niejedna kobieta. jeszcze nikt z naszych znajomych nie zauwazyl,ze on ma "cos" na buzi. zreszta,gdyby nie te kosmetyki pewnie juz dawno wyladowal na depresje w psychiatryku bo tradzik rozowaty wyleczyc to tak samo jak wytlumaczyc tesciowej,ze nie ma racji

HolyBoy ,glowa do gory!
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 09:00   #35
Adrian28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 12
Jak zamaskować trądzik?

Witam Wszystkie Panie , mam 32 lata i do tej pory nie udało mi się pozbyć trądzika, mam pytanie a mianowicie czym dla estetyki wyglądu najlepiej zamaskować krostki które już wyskoczyły?
Chodzi mi po głowie puder ale nie znam się na tym kompletnie, jeśli puder to jaki? i czym pudrować - specjalnym pędzelkiem? a może coś innego poleciłybyście?
Pozdrawiam i czekam na rady fachowe
Adrian28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 09:12   #36
zuzankka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Hej
nie jestem kosmetyczką,ale mam podobny problem jak Ty
Lepszy od pudru będzie korektor.Mocniej kryje i często ma pędzelek.Ja polecam maybeline ever fresh (lekko wysusza i przez to zmiany szybciej znikają) albo arcdeco (jest w małym pojemniczku bez pędzelka,ale dobrze kryje). Ważne żeby dobrać właściwy odcień.Źle dobrany kolor tylko zwróci uwagę na niedoskonałość...Pozdrawi am
__________________
Zuzankka
zuzankka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 11:15   #37
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Ja stosuje korektor i dobry podkład kryjący, matujący no i na to wszystko puder w kamieniu
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 21:59   #38
Adrian28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 12
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Dzięki Dziewczyny za te cenne informacje, rozumiem że o te "specyfiki" mam pytać w sklepie z kosmetykami?
I jeszcze jedno, jak dobrać ten właściwy odcień korektora? tak na oko to się chyba nie da?
A ten podkład kryjący, matujący ma jakąś nazwę, czy po prostu pytać wprost o podkład kryjący?
Adrian28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 07:24   #39
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

A może lepiej udać się do kosmetyczki na jakieś zabiegi oczyszczające? Wtedy nie będziesz miał już czego maskować
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 17:39   #40
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Hm.. sadzac po loginie jestes facetem, wiec raczej uzywanie pudru czy podkładu nie pasuje. Jesli korektor to tez taki ktory nie bedzie odstawal od koloru Twojej cery.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 09:11   #41
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

A najbezpieczniej będzie jak udasz się do dermatologa i on zapisze Ci antybiotyki. Ja używałam już chyba wszystkiego na twarz i kupnego i robionego i specyfiki sprowadzane z zagranicy i nic. Poszłam w końcu po 10 latach do dermatologa ( lepiej późno niż wcale ) i przepisał mi tabletki ( krew się po nich oczyszcza itp ) i m.in. differin. No i teraz walczę już nie z trądzikiem ale z rozszerzonymi porami ( skutki własnej głupoty i wyciskania ).
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-11, 12:46   #42
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

no niestety nie ma cudow, i ciezko jest zatuszowac tradzik makijazem, a facetowni znacznie trudniej. nie polecam ci zadnych fluidow, przede wszystkim dlatego ze sa kryjace fuidy sa dość widoczne, po jakims czasie moga sciemniec, twoja twarz zacznie sie blyszczec, nawet jak przypudrujesz to wszyscy zauwaza ze masz makijaz.. a to mogloby byc dla ciebie dosc krępujace..
korektor jest z kolei ciezko dobrac i zaplikowac, ja osobiscie do tej pory nie umiem, mimo ze juz pare lat codziennie sie maluję.. łatwo wlasnie zle dobranym i nalozonym korektorem tylko zwrocic uwage na niedoskonalosci
mysle ze dla ciebie dobrym rozwiazaniem mogłyby byc pudry mineralne, naklada sie je pędzlem, dosc dobrze kryja, matuja podobno nawet lecza.. ewentualnie jakis puder sypki, o kolorze transprentnym mogłby lekko zatuszowac zmiany na skorze, ale wtedy bez super - krycia, po prostu delikatne ujednolicenie kolorytu cery..
no i przede wszystkim tradzik to choroba, ktora sie leczy. wyszedles juz dawno z wieku dojrzewania i zdecydowanie powinienes udac sie do specjalisty - dermatologa i moze endokrynologa. moze twoj tradzik jest spowodowany jakimis nieleczonymi schorzeniami
pozdrawiam
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 13:11   #43
Adrian28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 12
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Dziękuje Wam każdej z osobna za cenne rady Co do dermatologa to chodzę systematycznie, efekty w prawdzie są ale nie satysfakcjonują do końca, tabletek jeszcze nigdy nie brałem tylko różnego rodzaju toniki, również myślę że problem stanowi krew, którą należałoby oczyścić.
Znacie może jakieś specyfiki do ustne na poprawienie cery?, zanim zacznę brać antybiotyki, chciałbym spróbować mniej inwazyjnych metod leczenia.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.
Adrian28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 22:21   #44
kocieee
Raczkowanie
 
Avatar kocieee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

słyszałam coś o korektorze AA , który jednocześnie zwalcza wypryski ponoc jest skuteczny
można go dostać w aptece ogólnie najlepiej idź do apteki bo lepiej zwalczyc trądzik niż go maskować a jesli mozesz wybrać opcje maskowania i zwalczania to tylko tam w drogeriach szkoda czasu na patrzenie na kosmetyki , które z reguły dużo nie dają.
__________________
kocie instynkty
kocieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 22:58   #45
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

fluid rzeczywiście u faceta może dziwnie wyglądać

może krem tonujący jakiś naprawdę delikatny, ziaja nuno?
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 07:22   #46
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

a co do tabletek to ostatnio próbuję ACNO kosztują ok. 40 zł w aptece i to jest suplement diety i zauważyłam, że jakby trochę pomogły - nie wiadomo na jak długo to się dopiero zobaczy
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:19   #47
Adrian28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 12
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Dzięki jeszcze raz za Waszą pomoc, za zainteresowanie moim bądź co bądź problemem i tak sobie myślę że właśnie dzisiaj popyrkam do apteki - i to będzie chyba najlepsze rozwiązanie
Pozdrawiam
Adrian28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 17:53   #48
Gelaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zakryć trądzik?

[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Setting s/Komputer/Pulpit/yutyhutyhftyhfthfthyfh.jp g[/IMG]

właśnie maybelline jest b.dobry!!!
35 zł-nie drogi.
jestem po srodku-wiec sama mozesz zobaczyc
Gelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 18:16   #49
Delilah*
Raczkowanie
 
Avatar Delilah*
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 242
Dot.: Jak zakryć trądzik?

Tylko ,ze zdjecia cos nie widac ...
Delilah* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 20:45   #50
pustka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 23
Dot.: Jak zakryć trądzik?

jeśli moge dodac cos od siebie to nie polecam stosowania zadnych pudrow, fluidow, korektorow i nic z tych rzeczy. Z tradzikiem walczylam bodajze od 6 podstawowki teraz jestem w 2 LO i wszystko powoli ustaje. Tak w skrócie mówiąc przez te pare lat chodziłam do pani dermatolog która wprawdzie do czasu umiała i pomóc. Przepisywała mi różne maście, kremy, żele i co gorsza antybiotyki. Kilka razy byłam na jakiś zabiegach których nazwy niestety już nie pamiętam. No i żeby za dużo nie pisac to tak około rok temu zaczełam zauwazac roznice miedzy tym co bylo kiedys a tym jak zaczela moja skora wygladac. ;] mimo tegostosowalam pudry, fluidy i inne specyfiki do cery trądzikowej, jak sie potem okazalo to byl najwiekszy blad, bo kosmetyki takie jak zauwazylam dzialaja predzej zapobiegawczo niz leczniczo, ba, nawet pogarszaly stan mojej skory. Mowie tutaj np o serii under20 i innych z 'polek dla nastolatek' potem przerzucilam sie na dermacol ktory faktycznie bardzo dobrze maskuje, ale co z tego skoro zapycha skore i juz po chwili stan pogarsza sie. Koniec koncem doszlam do wniosku, ze przestane uzywac tych rzeczy, co okazalo sie doskonalym wyjsciem ;] cera mi sie baaaardzo polepszyla, wlasciwie od listopada nie stosuje kosmetykow, a juz po 2 tygodniach widzialam roznice. Teraz ograniczylam swoje 'zabiegi' do wody, masci ichtiolowej, kremu nivea na wieczor. ;] aha, do mycia twarzy uzywam zelu do higieny intymnej (nie ma sie co smiac;p) ktory ma zbawienny wplyw, bo jest delikatny, dobrze oczyszcza i nie widze skutkow ubocznych. )
takze nie polecam maskowania sie niczym, doskonale wiem, ze to straszne uczucie chodzic z czerwona twarza, czlowiek czuje sie niepewny, i w ogole mozna popasc w dola... w kazdym razie zrobisz jak uwazasz, trzymam kciuki i wierze, ze pozbedziesz sie tradziku raz na zawsze pozdro
pustka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 13:20   #51
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Ja osobiście nie lubię chodzić do apteki i pytać o specyfiki na trądzik, bo zawsze ktoś się na mnie krzywo patrzy, albo od razu na twarz.. i to strasznie krępujące jest.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 08:10   #52
evelinaPTB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 133
GG do evelinaPTB
Dot.: Jak zamaskować trądzik?

Ja miałam straszne krosty i walczyłam z nimi od 2 lat. Byłam chyba u 3 dermatologów i u prawie każdej kosmetyczki w moim mieście, nic mi nie pomogło. Kupiłam sobie maść cynkową za 2,10 i zakrywałam ją fluidem i pudrem [fluid "Dream Satin Liquid" , puder z zagranicy firmy boots]. Teraz mam bardzo ładną skórę bez krost, ponieważ ,maść cynkowa, puder i fluid wysuszały . ;D Pozdrawiam.
evelinaPTB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 09:49   #53
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Question Dot.: Jak zamaskować trądzik?

A ja mam pytanko, wiec jeśli pozwolicie podepne sie pod wątek:
Zastanawiam sie nad kupnem podkładu i wacham sie miedzy podkładem w musie dream matte mousse maybelline a La Roche Posay UNIF TOUCHE PRO podkład kamuflujący.
Mam 22 lata i cere trądzikowa z duza iloscia przebarwień, mam takze duzo wyprysków i strupków zwłaszcza w okolicy dolnej krawedzi szczeki. Wacham sie miedzy tymi produktami ze wzgledu min, na cene (cena La Roche ok 70 zł mnie powala) oraz efektami (czy zakryją, i efekcie maski). Czytałam rózne opinie dotyczace tych specyfików i sa tak rózne ze sama sie pogubiłam.

Prosze doradzcie który podkład bedzie lepszy?
Czy warto wydac wieksze pieniadze na la roche?


p.s stosuje od 3 tygodni acne derm który lekko wysusza moja cere.


Bardzo prosze pomóżcie mi



__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.